ss x
x

Częstotliwość zmiany mieszanki dla dziecka


Każda młoda matka marzy o tym, jak sama nakarmi swoje nowonarodzone dziecko. Jest to nie tylko korzystne dla zdrowia matki i dziecka, ale pozwala na ustawienie bliskiego kontaktu psychologiczny. Ale czasami zdarzają się sytuacje, gdy karmienie piersią nie jest możliwe, a dziecko powinno być przeniesione do sztucznego karmienia. Karmienie sztuczne obejmuje zrównoważone podejście do wyboru danego wejścia i mieszaninę diety. Przed wejściem do OD w diecie dziecka należy skonsultować się z pediatrą.


Główne powody, dla których musisz wprowadzić mieszankę do diety dziecka

Nawet najlepsza formuła mleka nie może nadrobić wszystkich mikro i makroelementów, które dzieci otrzymują wraz z mlekiem matki. Wprowadź lub zastąpić IP powinien być zawsze przemyślane i mają pewne uzasadnienie. Lekarze dziecięcy definiują kilka sytuacji, w których konieczne jest wprowadzenie sztucznych mieszanek:

 • Przywrócenie poronionej kobiety po szczególnie trudnych porodach;
 • Mianowanie matki leków życiowych;
 • Infekcja chorób zakaźnych;
 • Niewystarczające mleko matki lub brak mleka matki. Skuteczność odżywiania określa się przez ważenie miękiszu natychmiast po karmieniu;
 • Niemożność karmienia piersią z powodu przedłużającej się nieobecności matki.

Karmienie piersią warto zwalczać do końca. Nawet niewielka ilość mleka matki przynosi dziecku nieocenioną korzyść.

Początkowo laktację należy wypróbować za pomocą specjalnych leków. Jeżeli oczekiwany wynik nie został uzyskany, wówczas wprowadzono IP.

częstotliwość zmiany mieszanki dla dziecka

Główne zalety i wady sztucznego karmienia

Przed przejściem do mieszanki warto rozważyć wszystkie pozytywne i negatywne aspekty takiego żywienia.

Główne zalety przy wyborze IP:

 1. Dziecko może być karmione przez innych krewnych.Mama w tym czasie może robić swoje, a nawet pracować. Dziecko nie będzie cierpieć z powodu głodu.
 2. Kiedy matka karmienie butelką zawsze można oszacować ilość pokarmu i po prostu zwrócić uwagę na zły stan zdrowia, jeśli dziecko zaczęło jeść źle.
 3. Reakcja alergiczna jest zwykle związana ze sztuczną mieszaniną. W takim przypadku można zastąpić PI i nie trzeba zmieniać diety.
 4. Dziecko pozostaje zadowolone przez dłuższy czas, ponieważ mieszanina jest dłużej wchłaniana.

Ujemne punkty wprowadzenia sztucznego karmienia:

 1. Dzieci z FE są o wiele bardziej narażone na ARVI i alergie. Wynika to z braku pewnych substancji wzmacniających odporność dziecka. Takie substancje występują tylko w mleku matki.
 2. Karmienie z butelek wymaga utrzymania ich stałej czystości i sterylności.
 3. Okruchy często cierpią na kolkę, ponieważ użycie brodawki przyczynia się do przedostawania się powietrza do przełyku;
 4. W przypadku podróży musisz zabrać wszystko ze sobą.
 5. Podczas wyboru odpowiedniego adresu IP często konieczne jest zakupienie kilku jego rodzajów, które w konsekwencji nie są wykorzystywane.
 6. Jakość żywności nie jest tania, co będzie wymagało dodatkowych kosztów finansowych od rodziców.

Jak prawidłowo wprowadzić inną mieszaninę

Czasami zdarzają się sytuacje, w których PI należy wymienić. Sztuczne odżywianie powinno w pełni zaspokajać obecne potrzeby dziecka. Ale aby wprowadzić nową żywność dowolnego rodzaju (dostosowaną lub terapeutyczną), potrzebujesz od bardzo małej ilości. Następnie objętość stopniowo wzrasta, zmniejszając poprzednią mieszaninę.

Drugą mieszaninę podaje się w następujących sytuacjach:

 1. Osobista nietolerancja na odżywianie. Mogą wystąpić reakcje alergiczne, zaburzenia trawienne przewodu pokarmowego mogą się powtarzać lub może wystąpić zaparcie;
 2. Wskaźniki wieku. Każdy PI ma swoje własne podtypy, opracowane dla pewnego wieku. W wieku sześciu miesięcy nadchodzi czas, kiedy trzeba przejść do następnego kroku. Jeśli dziecko dobrze wchłania poprzedni pokarm, nie powinno się zmieniać jego producenta.
 3. Z powodów medycznych istniała potrzeba wprowadzenia medycznego adresu IP. Są wprowadzane wyłącznie przez pediatrę.
 4. Powrót z mieszanek medycznych do zwykłego po wyeliminowaniu problemów zdrowotnych.

Przejście do innego PI noworodka powinno być zgodne z pewnymi zasadami.

Początkowo, aby wprowadzić nową mieszankę, należy ją wymieszać ze zwykłym pokarmem.

Nowa sztuczna mieszanina powinna być wprowadzana stopniowo zgodnie z zasadami.

Przy pierwszym przyjęciu podać około dwie trzecie starej mieszanki i jedną trzecią nowego jedzenia. Przygotuj je, robiąc to w różnych butelkach. Po trzech do czterech dniach proporcja jest wyrównana, a mieszaniny są podawane w równych ilościach. W ciągu najbliższych dwóch dni stare IP ma jedną część, a nowe - trzy części. Po tygodniu możesz dać dziecku pełny posiłek z nowej mieszanki. Przez siedem dni objętość nowego pokarmu wzrasta z 10 ml dziennie do 600 ml.

Bardzo często matki decydują się na zmianę mieszanki na inną, która ich zdaniem będzie lepiej dopasowana. I dają nowe jedzenie w jednym czasie w całości. Za kilka dni wszystko może się powtórzyć. Bardzo szczęśliwy, jeśli dziecko nie reaguje na takie eksperymenty. Ale dość często może to powodować u niego rozstrój żołądka lub pojawienie się reakcji alergicznej. W tym przypadku można go połączyć nie tylko z tym, że adres IP nie został wybrany poprawnie, ale także z naruszeniem nowego trybu wprowadzania danych.

Ciało ludzkie dostosowuje się do nowej diety przez kilka dni. W związku z wprowadzeniem nowego rodzaju karmienia w ciągu kilku dni, może wystąpić reakcja z przewodu pokarmowego (kolka, zaparcia lub odwrotnie, luźny stolec). W czwartym, piątym dniu sytuacja wraca do normy. Jeśli zaburzeniu układu pokarmowego towarzyszyły wysypki lub obieranie policzków, zdecydowanie należy pokazać dziecku pediatrę. Być może nowe jedzenie po prostu nie pasuje do miękiszu.

W wieku, w którym następuje przejście do nowego etapu żywienia, dziecko już zaczyna usiąść, stanąć na czworakach, próbując się czołgać. W tym wieku zaczyna się aktywne ząbkowanie. Menu zaczyna zawierać nowe produkty. Wszystko to ma ogromny wpływ na rozwój psychologiczny i rozwój fizjologiczny.

Wszystko powinno przejść na tle przyjemnych emocji i nie jest konieczne, na przykład, ząbkowanie w celu pogłębienia problemów związanych z pracą jelit w związku z wymianą IP. Ponadto procesy zapalne w jamie ustnej mogą również powodować zaburzenia przewodu pokarmowego.W rezultacie możesz po prostu wysnuć błędne wnioski na temat przyczyn problemów zdrowotnych. Ponadto nie jest konieczne wykonywanie szczepień ani wprowadzanie nowego pokarmu do diety podczas zmiany. Możesz nieznacznie przesunąć czas niektórych zdarzeń.

Wprowadzanie specjalnych mieszanin leczniczych

Jeśli dziecko źle reaguje na standardowe żywienie sztuczne, pediatra w takich przypadkach może przepisać leczenie. Tylko lekarz może określić potrzebę takiego przejścia i czas trwania specjalnego przyjmowania pokarmu. Jedno dziecko jest wystarczające i jeden miesiąc w sparingu, a drugie musi wejść w mieszankę terapeutyczną przez dłuższy czas. Aby wprowadzić takie mieszaniny powinny być ścisłe wskazania.

 1. Niedobór enzymu, który pomaga strawić laktozę, zakłada dietę bez laktozy.
 2. Nietolerancja białek mleka zwierzęcego polega na wprowadzeniu mleka o niskiej zawartości laktozy lub mleka sojowego.
 3. Ciężkie reakcje alergiczne i znaczne zaburzenia w procesach żywieniowych sprzyjają wprowadzeniu do diety diety półelementowej.
 4. Jeśli dziecko często czuje łzy lub łzy, to przypisuje mu się mieszaninę antyrefluksową.

Reakcja alergiczna na pokarm dla niemowląt

Dość często reakcja alergiczna na pokarm dla niemowląt może objawiać się naruszeniami ze strony przewodu pokarmowego. W takich przypadkach może powodować zaparcia, biegunkę, obfitą niedomykalność, bolesną kolkę lub wysypki na skórze. W ekstremalnych przypadkach alergie mogą powodować duszność. W takich sytuacjach konieczne jest niezwłoczne wezwanie karetki pogotowia.

Zdarza się, że usunięcie reakcji alergicznej pomaga zmienić proporcje podczas przygotowywania IP. Aby to zrobić, zmniejsz ilość suchej masy. Lub musisz wybrać inną mieszankę. Aby uniknąć dysbiozy, pediatra może przepisać mieszaninę na bazie fermentowanych produktów mlecznych lub probiotyków.

Jeśli wysypka na ciele dziecka jest wystarczająco intensywna, możesz spróbować zmienić jedzenie, wykonane na bazie koziego mleka. Takie mleko w swoich właściwościach odżywczych nie jest gorsze od krowy, ale reakcje alergiczne są znacznie mniej prawdopodobne. Jeśli działania te nie dają pozytywnych rezultatów, pozostają tylko następujące opcje: jest to mieszanka soi wytwarzana na bazie białek roślinnych lub hipoalergiczna. Ten ostatni jest przyjmowany tylko zgodnie z zaleceniem lekarza.

Zmiana IP powinna zostać przeprowadzona zgodnie z ogólnymi zasadami. Adaptacja ciała przebiega przez pięć do siedmiu dni i nie warto go wykonywać, zwłaszcza w przypadku alergii pokarmowych.

Jeśli nic nie pomaga, a alergia nie przemija, dziecko zostaje przeniesione do specjalnej mieszaniny, która nie zawiera żadnych białek. Zamiast białek w skład kompozycji wchodzą aminokwasy.

Z wiekiem problemy te mogą zniknąć bez śladu. Tłumaczy się to tworzeniem układu trawiennego. Najważniejszą rzeczą dla rodziców jest staranie się nie pogarszać problemu i nie pogarszać stanu dziecka. Nie rozwiąż też takich problemów samodzielnie, zdecydowanie powinieneś skontaktować się z pediatrą.


Powiązane publikacje