ss x
x

Częstotliwość karmienia dziecka mieszanką


Oczywiście, wszyscy wiemy, że mleko matki jest najdoskonalszym pokarmem dla noworodka. Zawiera wyjątkowe substancje i mikroelementy, które ciało matki wybrało na okruchy przez dziewięć miesięcy. Ale niestety istnieją sytuacje, w których karmienie piersią jest niemożliwe z tego czy innego powodu. W tym przypadku, matki nie trzeba się martwić i obwiniania siebie, bo teraz jest tak wiele związków, które pomagają noworodka rosną duże i zdrowe, a nie różni się od dziecka, które jest karmione piersią.

Rodzaje mieszanin

Pediatra powinien pomóc w doborze mieszanki dla dziecka, w oparciu o wzrost / wagę / anamnezę. W chwili obecnej istnieją cztery rodzaje mieszanin:

  • przystosowany;
  • niedostosowane;
  • częściowo dostosowane;
  • medyczny.

W przypadku noworodka najbardziej odpowiednie są dostosowane mieszanki. Postępy w nauce i przemyśle farmaceutycznym pozostawiono tę mieszaninę tak blisko w składzie do mleka matki. Wszystkie zaadaptowane mieszaniny zasadniczo zawierają białko serwatkowe.

Ten składnik jest przewód pokarmowy dzieci, ze nie jest jeszcze dojrzały perystaltyki i enzymów, które strawić lepiej niż kazeina (czystego białka z mleka krowiego). Wyróżnia się również podkategorię, na przykład wysoko zaadaptowane mieszaniny. Są one używane do karmienia wcześniaków. Muszą zawierać w swoim składzie aminokwas taurynowy, niezbędny do dojrzewania centralnego układu nerwowego dziecka.

Częściowo zaadaptowane mieszaniny kosztują cenę o rząd wielkości tańsze, ale nie naśladują również składu mleka matki. Przynajmniej pierwsze trzy miesiące życia dziecka powinny być karmione mieszanką o bogatszej kompozycji. Następnie możesz rozważyć inne opcje.

Niegotowane mieszanki to częściowo przetworzone mleko krowie lub kozie. Teraz są prawie nie używane, ponieważ dziecko jest bardzo trudne do strawienia i przyswojenia takiej kompozycji i pierwiastki śladowe.

Mieszanki terapeutyczne są specjalnie opracowane dla dzieci, które mają różne alergiczne, enzymatyczne patologie lub problemy z układem trawiennym. Są one podzielone na:

  • hipoalergiczny;
  • bez laktozy;
  • antyrefluks;
  • nabiał.

Wymiana mieszaniny

Dla małych dzieci na całkowicie sztucznym karmieniu należy bardzo uważnie monitorować. Ich stan zdrowia i zachowanie podczas pierwszych dni karmienia mieszaniną pomoże zrozumieć, czy jest dla nich odpowiedni, czy też trzeba szukać zastępstwa. Mieszanki zmieniają się wraz z rozwojem dziecka, ponieważ są dostosowane do różnych grup wiekowych. Najlepiej kupić produkt tej samej firmy co poprzednio.

Ale zdarzają się sytuacje, gdy dziecko ma problemy z tym konkretnym gatunkiem i musisz wybrać nową mieszankę.

Najczęściej rodzice rozumieją, że jedzenie nie jest odpowiednie dla dziecka już dosłownie od pierwszych dni karmienia. Zwykle jest to reakcja alergiczna, która objawia się swędzącą wysypką na ciele i znacząco pogarsza dobre samopoczucie okruchów. Może to również być regurgitacja, zarówno podczas karmienia, jak i w okresie opóźnionym. Dziecko może być torturowane kolką, której wcześniej nie było. Charakter krzesła może się zmienić. Jeśli mieszanka z butelki nie pasuje do dziecka, wówczas dysbakterioza jelitowa rozwija się bardzo szybko. Ten stan jest bardzo trudny dla noworodków.

Ciągle płaczą i ściskają nogi do żołądka, tracą na wadze, odmawiają butelki. Specjalna analiza kału potwierdzi kolonizację niedojrzałego jelita przez patologiczną florę. Najczęściej sygnalizuje, że należy pilnie zmienić mieszaninę. Dobrze będzie nakarmić niemowlę specjalną mieszaniną do przywrócenia mikroflory, a następnie przy pomocy pediatry podnieść nowy dostosowany posiłek.

Ponadto wymiana mieszanki odbywa się, gdy dziecko ma jakąkolwiek patologię. Może to być mukowiscydoza, fenyloketonuria, duży deficyt wagi, itp.


Prawdziwe obliczenia

Nie jest tak trudno poprawnie obliczyć potrzebną ilość mieszanki dla dziecka. Jaka objętość mieszaniny w celu uzyskania miękiszu zależy bezpośrednio od jego wieku i wagi. W pierwszych dwóch miesiącach po urodzeniu noworodek musi zużyć objętość mieszaniny równą 1/5 swojej wagi na dzień. Oznacza to, że waga dziecka w chwili obecnej jest podzielona na pięć, a liczba jest ponownie podzielona na 6 (liczba karmień dziennie).

Począwszy od dwóch miesięcy do czterech dni objętość jedzenia z butelki powinna być równa 1/6 wagi dziecka. W okresie od czterech do sześciu miesięcy dziecko musi otrzymać 1/7 części. I począwszy od szóstego miesiąca - tylko 1/9. Dziecko karmione sztucznym pokarmem musi być podlewane wodą z butelki.

Jak zrobić miks

Konieczne jest przestrzeganie instrukcji dotyczących przygotowania mieszaniny tak dokładnie, jak to możliwe, ponieważ dobrostan dziecka zależy od tego bezpośrednio.

Zwykła woda nie nadaje się do przygotowywania pokarmu dla noworodka. Do tych celów lepiej jest używać specjalnej wody butelkowanej, sprzedawanej we wszystkich sklepach dziecięcych oraz w wielu hipermarketach. Przez pierwsze trzy miesiące lepiej jest najpierw zagotować. Później, gdy dziecko jest mikroflora jelit być zamieszkany normalne, można użyć zwykłej przegotowanej wody. Dawkę do przygotowania mieszaniny należy utrzymywać w 100% (zawsze jest wskazana na opakowaniu od tyłu).

Przekroczenie suchej masy mieszanki może prowadzić do frustracji przewodu pokarmowego dziecka, kolki, dysbiozy, niedoboru enzymu, zbyt dużego przyrostu masy ciała. Brak mieszaniny Wręcz przeciwnie, powoduje deficyt masy i pozbawić dziecko więc potrzebuje składników odżywczych. Mieszanka do gotowania powinna znajdować się w samej butelce do karmienia. Tam wcześniej wylano ciepłą wodę, której temperatura nie przekroczyła 50 stopni, a następnie bezpośrednio dodano samą mieszankę.

Zawartość butelki dobrze się miesza i wstrząsa, aby zapobiec tworzeniu się grudek. Przed rozpoczęciem karmienia jest konieczne, aby upewnić się, że uzyskana temperatura pokarmu dla dziecka nie przekracza 37 stopni. Jeżeli jest ona większa, to jest konieczne czekanie do chłodzenia, w przypadku poniżej - jest ogrzewana gorącą wodą do właściwej temperatury. Nie używaj kuchenki mikrofalowej ani piekarnika do ogrzewania! Należy również pamiętać, że żywność z butelki można przechowywać tylko przez trzy godziny i tylko w lodówce.

Otwór w brodawki musi być wąski, aby dziecko dołożyło starań, gdy jest do bani. Jeśli jest zbyt szeroka, dziecko karmienie mieszane bardzo szybko zrezygnować z piersi i karmienie sztuczne będzie przejadania się.Jeżeli co najmniej połowa karmień dziennie wypada w mleku matki, to lepiej, aby zakończyć karmienie noworodka za pomocą łyżki.

Jak prawidłowo karmić

Mieszanka powinna zadowolić dziecko i zaspokoić potrzeby jego małego ciała. Jest to łatwe do zrozumienia przez dziecko jak skłonny ssie butelkę, jak często jego krzesło, którego kształty i kolory, czy noworodka kolki mękach, itd Poza tym konieczne jest, aby wybrać odpowiedni smoczek, tak aby był wygodny dla dziecka. Czasami konieczne jest, aby wypróbować kilka opcji, ale prędzej czy później jest dokładnie odpowiedni.

częstotliwość karmienia dziecka mieszanką

Gdy butelka karmienia dziecka powinien być niemal pionowo, więc łatwiej było do bani, i utonął.

Należy zachować ostrożność, tak aby brodawka jest całkowicie wypełniona mlekiem, a pozostałe powietrze gromadzi się na dnie butelki. Jeśli powietrze dostanie się brodawki, dziecko będzie je połknąć, co powoduje uczucie sytości, obfita mitralnej i kolki.

Jeśli piersią wolno i niekiedy korzystne jest karmienie piersią na żądanie, gdy karmienie sztuczne należy stosować do jasnego harmonogramu. Karm dziecko 7 lub 7 razy dziennie, z przerwą na 3 godziny. W nocy musisz zrobić sobie przerwę - 6 - 6,5 godziny.

Ogólne wskazówki

W pierwszym miesiącu po urodzeniu butelka i sutek noworodka powinny być sterylizowane po każdym karmieniu. Będzie to prawidłowe najpierw usunąć resztki mieszaniny mleka z pędzlem, a następnie wszystkie narzędzia (pędzli i tym czyrak) co najmniej 15 minut.

Smoczek do butelki musi być zmieniony na nowy tygodnik jak opony bardzo szybko rozrzedza i rozszerza otwór, a dziecko musi dołożyć starań, aby ssanie.

Pomimo faktu, że dzieciak poszedł do butelki do karmienia, nie powinna być sama w okresie laktacji. Butelka może się tarzać, dziecko może się dusić i tak dalej. Ponadto bardzo ważny jest emocjonalny kontakt między dzieckiem a matką. Dlatego podczas całego procesu jesteś obok dziecka, trzymaj go w swoich ramionach, rozmawiaj z nim. Ważne jest, aby nie dać dziecku być rozpraszany przez ciała obce i hałasu podczas karmienia mieszaniny, w przeciwnym razie nie zostanie załadowany prawidłowo i może być długa „wiszą” na butelce.Dlatego dziecko powinno być karmione w cichym, ciepłym pokoju, z wyłączonym telewizorem, komputerem i telefonem.

Jedną z zalet sztucznego karmienia jest zdolność taty dziecka do pełnego uczestnictwa w tym procesie. Doskonałym rozwiązaniem byłoby pozwolenie mu nakarm dziecko mieszanką z butelki co najmniej raz dziennie. Tak więc okruch szybko przyzwyczai się do jego zapachu i zacznie rozpoznawać.


Powiązane publikacje