ss x
x

Butelki do karmienia noworodków


Wraz z pojawieniem się dziecka w rodzinie, rodzice i dziadkowie zaczynają się nim opiekować, starają się otaczać go troską i uwagą, stwarzają najlepsze warunki do jego rozwoju. Aby dziecko nie miało problemów, należy wybrać dla niego odpowiednie przedmioty do pielęgnacji. Jednym z tych ważnych przedmiotów są naczynia do karmienia, a mianowicie butelka.


Czy wszyscy potrzebujemy butelki?

Nawet jeśli Twoje dziecko jest karmione piersią, nadal potrzebujesz butelki. W końcu żadna matka nie jest odporna na różne choroby, w których konieczne jest przyjmowanie pewnych leków. I w tym czasie naturalne karmienie dziecka, zwłaszcza dziecka, musi zostać zawieszone. Muszę używać sztucznych mieszanek.

k

Butelka jest również przydatna dla mam, które prowadzą aktywny tryb życia, pracują lub po prostu muszą opuścić dziecko na jakiś czas. W tym samym czasie, po uprzednim wypiciu mleka, matka może opuścić dziecko z ojcem lub innymi krewnymi ze spokojną duszą.

W butelkach można zamrażać mleko, jeśli kobieta ma go w nadmiarze. Jest to bardzo wygodne w czasie, gdy matka cierpi na tę chorobę. Dziecko przez cały ten czas może jeść naturalne mleko matki.

*** - Świeżo ścięte mleko można przechowywać w zamrażarce przez 12 miesięcy, a już rozmrożone mleko jest przechowywane w lodówce do godziny 10.

Nie omawia się nawet konieczności i wygody stosowania butelek dla niemowląt do sztucznego karmienia. U mamusi - "sztuczne osoby" zawsze powinny być gotowe kilka małych butelek, odpowiednich na wiek ich wielkości.

Czym jest butelka dla niemowląt?

To jest mała butelka, jej objętość waha się od 125 ml do 330 ml. Rozmiar butelki lepiej jest zmieniać, gdy dziecko rośnie. Może być wykonany z tworzywa sztucznego lub szkła.

Plastikowe butelki są zwykle prostsze, tańsze i bardziej praktyczne w użyciu, ale są trwałe (pediatrów zaleca zmienić je mniej więcej raz w miesiącu lub w miarę potrzeb: na występowanie pęknięć lub odkształceń przez gotowanie) i może emitować szkodliwych substancji podczas gotowania.

Butelki szklane cięższe od plastiku, charakteryzujące się możliwością długotrwałej pracy i mogą gotować się znacznie dłużej niż plastikowe butelki. Szkło nie odkształca się od wrzenia.

Dlatego też, do czasu, aż dziecko zacznie trzymać butelkę logiczne jest, aby korzystać z szyby, jak to jest łatwiejszy do sterylizacji jakości, co jest bardzo ważne dla karmienia niemowląt. Ponadto dziecko nie będzie w stanie go złamać lub zranić, ponieważ podczas jedzenia tylko z pomocą dorosłych. Dla starszych dzieci, można wybrać plastikowa butelka na dziecko będzie łatwe w obsłudze, że nie może być uszkodzony, a długoterminowe sterylizacji butelek nie jest konieczne dla dorosłego dziecka.

Ile butelek potrzebujesz?

Dla noworodka karmiącego piersią musisz mieć co najmniej jedną małą buteleczkę (do 125 ml). Ta butelka jest potrzebna do wody dla niemowląt dopaivaniya. Można to oczywiście zrobić za pomocą łyżki, ale z butelką jest o wiele bardziej praktyczna.

Ponadto, butelka może być przydatna w sytuacji, gdy matka będzie musiała opuścić okruchy z jednym z krewnych, którzy mogą go karmić butelką o wzorze lub mleku. W miarę dorastania, dodając do swojego arsenału dodatkowe produkty, należy dodać jeszcze kilka butelek na zboża, soki, wodę, kompot itp.

W przypadku karmienia "sztucznych" dzieci, początkowo powinno być kilka butelek o małej objętości, a wraz z rosnącym dzieckiem objętość powinna wzrastać (do 330 ml). Małe butelki mogą być używane do picia.

Jak wybrać najlepszą butelkę?

Istnieje kilka kryteriów, które pomogą Ci wybrać butelkę:

1) Koszt. Butelka z tworzywa sztucznego będą znacznie tańsze szkło, ale nie jest bardzo praktyczne w stałej temperaturze wrzenia butelki z tworzywa sztucznego pokryte powłoką o żółtej pęka, który zostanie następnie hodowla bakterii. Dlatego plastik będą musiały być często zmieniane i kupić nowy.Okulary będą trwać bardzo długo, pod warunkiem, że nikt ich nie złamie.

2) Bezpieczeństwo. Plastikowe butelki w tej sprawie przewyższa swoich konkurentów szkła, ponieważ jest to bardzo łatwe, a jeśli dziecko upuścił ją na siebie, to nie będzie bolało go w jakikolwiek sposób. Nie ma ryzyka skaleczenia od ostrych odłamków szkła podczas karmienia. Nowoczesne plastikowe butelki wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które nie emituje toksyn podczas gotowania.

Przede wszystkim, zanim wybierzesz butelkę, upewnij się, że dostępny jest certyfikat jakości, który powinien mu towarzyszyć.

3) Formularz. Model butelki są zróżnicowane formy. Są to klasyczne, że ma kształt cylindryczny; z uchwytami, dla których dziecko jest bardzo wygodne, aby go utrzymać; rozszerza się do dołu; „Antikolikovye” kształt zakrzywiony (więcej informacji o nich opisano dalej). Głównym punktem, który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze wygodę i łatwość korzystania z jego praniem. Bardzo ważne jest, aby obiekt ten mógł być zawsze prany szybko, ponieważ zawsze powinien być pod ręką.

f45a72e5179d1f8791d4ed56da999d34

Istnieją również specjalne smarowniczki z silikonową łyżeczką. Są wygodne w użyciu na początku karmienia uzupełniającego do treningu karmienia łyżką.

4) Rozmiar. Mamy już wspomniano, fakt, że w pierwszych miesiącach życia jest lepiej dać pierwszeństwo małych butelek o małej objętości, gdyż dzień dziecko wypija około 90 ml mleka i 20 ml wody. Ponieważ wzrost rośnie logicznie do większych butelek, możesz również używać nieproliferujących poideł, aby nauczyć się picia.

5) Skala pomiaru. Znajduje się na zewnętrznej stronie butelki. Duży plus, jeśli podziałka zostanie wyrażona nie tylko w ml, ale także w gramach. Ta skala powinna być jasna i zauważalna. Również z długim zakres wrzenia mogą być usunięte, więc spróbuj wybrać butelkę z wytłoczonym skali, który nie odejdzie.

Ostatnio na rynku pojawiły się butelki dla niemowląt, które zmieniają kolor, gdy mieszanina osiąga odpowiednią temperaturę. Wynika to z faktu, że butelka jest nakładana na specjalną niewidoczną farbę, wrażliwą na zmiany temperatury. Gdy mieszanina stanie się optymalną temperaturą, przejawi się sama.

6) Szyja.Dobry wybór dla noworodka kupi sutków z szeroką szyjką, jak to najlepiej naśladuje naturalny proces karmienia piersią. Ponadto takie sutki są najłatwiejsze do prania.

7) Kształt i rozmiar sutków. Sutki mogą mieć różną wielkość od liczby 1 - dla niemowląt do liczby 4 - dla dorosłych dzieci. Różnią się również kształtem sutków, może to być klasyczny kształt sutków i anatomiczny kształt. Anatomiczny kształt jest specjalnie zaprojektowany zgodnie ze strukturą jamy ustnej dziecka. Smoczek może być wykonany z lateksu lub silikonu. Lateksowe sutki są znacznie bardziej miękkie niż silikonowe.

Jeśli zauważysz, że dziecko zaczęło reakcję alergiczną na lateks brodawki polecam pilną zmianę to na lateks.

Sutki mogą się różnić w zależności od intensywności karmienia dziecka. To zależy od liczby otworów w złączce.

*** Jeśli masz tymczasowo przenieść się do karmienia z butelki, na przykład, z powodu choroby, ale przestać karmić piersią, nie chcesz, to lepiej wybrać smoczek, dzięki której moc przyjdzie mniej intensywny, z kilkoma otworami do dziecka potrzebna staraj się o ssanie. W ten sposób można bez problemu wrócić do karmienia piersią.

System przeciwbakteryjny w małych butelkach

Noworodki często cierpią na kolkę w jamie brzusznej. Wynika to często z faktu, że podczas karmienia z butelki połykają powietrze, co powoduje kolkę. Aby ograniczyć cierpienie dzieci do minimum, wymyślono system anty-gruboziarnisty. Znajduje się on w obecności pierścieni i specjalnego kanału wentylacyjnego, co stwarza optymalne krążenie w butelce, przez co powietrze nie jest spożywane przez noworodka. Czasami butelka jest wyposażona w zawór bezpieczeństwa, który zapobiega przedostawaniu się powietrza podczas transportu.

wybór butelek


Najpopularniejsi producenci butelek dla niemowląt

Najwyższa ocena wśród firm produkujących butelki do karmienia dzieci z następujących firm:

1) Philips Avent. Wszystkie butelki tej firmy są wyposażone w system przeciwko kolce, który zapobiega przedostawaniu się powietrza do brzucha dziecka. Wszystkie ich towary są certyfikowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów.

2) Chicco Nature. Produkują butelki ze szkła i plastiku.Butelki przeznaczone dla noworodków są dostarczane wyłącznie ze strzykami lateksowymi.

3) Nuk. W ich linii modelowej znajdują się butelki z tworzywa sztucznego i szkła. Te sutki są wyposażone w specjalny zawór, który odprowadza powietrze z brodawki i zmniejsza ryzyko kolki.

4) Świat dzieciństwa. Krajowy producent towarów dla dzieci. Ich produkty są certyfikowane i spełniają wszystkie światowe standardy. Są bardzo atrakcyjne ceny.

5) Dc. Brown. Ich linia specjalizuje się w karmieniu noworodków i wcześniaków. Butelki są zaopatrzone w zawór antykoagulacyjny, który wpuszcza powietrze do butelki, a nie do brzucha.

Tak więc różnorodność butelek do karmienia jest bardzo duża. Różnią się materiałem, z którego są wykonane, rozmiarem, ceną, przeznaczeniem, mają inną ocenę. Która butelka do wyboru należy do Ciebie.


Powiązane publikacje