ss x
x
Karmienie

Filtry
Mleko matki i siary: korzyści, skład i właściwości
Mleko matki i siary: korzyści, skład i właściwości
Co składa się na skład mleka kobiecego i siary, co jest korzystne dla karmienia piersią dla dziecka i matki
Jak prawidłowo wprowadzić przynętę dla dziecka Jak prawidłowo wprowadzić przynętę dla dziecka
Zasady odstawieniu dziecka, które uniknięcia alergii i wzdęcia. Jedzenie, które lepiej dać najpierw? Kolejność wprowadzania do diety rośliny dla dzieci i karmy dla zwierząt? Ile można podarować dziecku?
Jeśli dziecko śpi z piersią Jeśli dziecko śpi z piersią
Jak odzwyczaić dziecko, które śpi tylko z piersi matki? psychologów dziecięcych dawna sporządził listę priorytetowych wskazówek, które pomogą Ci to zrobić bez krzywdzenia dziecka.
Dlaczego noworodek je trochę i dużo śpi Dlaczego noworodek je trochę i dużo śpi
Z tego artykułu dowiesz się, czy warto budzić śpiącego niemowlęcia do karmienia, jak to zrobić, jakie są wartości spożycia pokarmu dla noworodków oraz powody, dla których dziecko może źle jeść i ...
Brak snu noworodka po karmieniu Brak snu noworodka po karmieniu
Niemowlę nie śpi po karmieniu - jest to normalne czy jest on chory? Dlaczego dziecko nie może spać? Co powinna zrobić mama? Czy powinienem skontaktować się ze specjalistą? Jakiego lekarza specjalistę odwiedzić ...
Dieta z karmieniem piersią Dieta z karmieniem piersią
Mówiąc o żywieniu w okresie laktacji, wielu natychmiast wyobrazić straszny wykaz ograniczeń poważnych ograniczeń dietetycznych i morze. Przerażone młode mamy zawsze boją się zjeść coś złego, prowadząc się ...
Jak nie przekarmić mlekiem z okruchów piersi Jak nie przekarmić mlekiem z okruchów piersi
Czy można karmić niemowlę mlekiem? Dlaczego wydaje się, że dziecko się przejadało? Noworodek może pluć w górę lub szybko przybrać na wadze, ponieważ są to cechy fizjologii.
Zaparcia okruchów przy wprowadzaniu żywności uzupełniającej Zaparcia okruchów przy wprowadzaniu żywności uzupełniającej
Problem zaparć u dzieci po odstawieniu. Główne przyczyny wystąpienia i możliwe sposoby rozwiązania problemu.
Nauczyć się prawidłowo karmić piersią Nauczyć się prawidłowo karmić piersią
Dla młodych matek są ważne wiedza jak prawidłowo karmić piersią swoje dziecko, aby zrozumieć, na co zwrócić uwagę, aby uciec od błędów i uzyskać korzyści karmienia piersią i radość.
Jak karmić noworodka karmiąc piersią Jak karmić noworodka karmiąc piersią
Istnieje wiele miejsc, w których można karmić piersią dziecko w pozycji leżącej. Zazwyczaj matki i dziecka wybrać najbardziej wygodną pozycję, co przyczynia Comfort nasycenia karmione piersią dziecko.
Wpływ alkoholu na karmienie piersią Wpływ alkoholu na karmienie piersią
Podczas breastfeeds, kobieta odpowiedzialna za zdrowie dziecka, więc musi dokonać wyboru między spożyciem alkoholu i zdrowego stylu życia w tym okresie.
Zobacz więcej

Karmienie

Natura stworzyła doskonały proces karmienia dziecka - karmienie piersią. Mleko matki jest idealne do karmienia noworodka. Spełnia wszelkie wymagania dotyczące składu potrzebnych materiałów, dostosowanych do specyfiki układu pokarmowego, chroni przed infekcjami i szkodliwych bakterii, temperatura optymalna jest w momencie odbioru. Ale są sytuacje, kiedy trzeba je zastąpić substytutem.

Rodzaje karmienia od urodzenia do roku proporcjonalnie do preferencji:

  1. Klatka piersiowa: przyjmowanie pokarmu z piersi matki.
  2. Dawca: mleko od kobiety-dawcy.
  3. Mieszane: mleko matki i mieszanka dla niemowląt (do 50%).
  4. Sztuczne: specjalne mieszanki (w zależności od wieku: wysokie, częściowo lub po prostu dostosowane).

Wraz z erupcją pierwszych zębów, zwykłe karmienie uzupełniane jest przynętą. Rozpocznij od małych dawek, stopniowo zwiększając. Jeśli pojawią się negatywne reakcje, nowy produkt zostanie tymczasowo wykluczony. Podstawą odżywiania przez okres do roku jest mleko matki lub substytuty pełnowartościowe.