ss x
x

Zabawki dla dzieci poniżej 1 roku życia


Wraz z nadejściem długo wyczekiwanych okruchów w domu, wszyscy rodzice zawsze starają się dać swoje ukochane dziecko jak najlepiej. I oczywiście, proszę potomstwo z nowymi zabawkami. Już po kilku miesiącach pokój dziecięcy wypełniony jest ogromną ilością zabawek o różnej fakturze, rozmiarze i przeznaczeniu.

W tym samym czasie niektórzy z nich lubią dziecko, ale jakoś nie jest zainteresowany. Możesz skupić się na reklamie, komentarzach znajomych i radach od krewnych, ale najlepszym doradcą w tej sprawie jest samo dziecko i twoje wrażliwe zrozumienie jego potrzeb.

Aby zakupy były przydatne i przynosiły nie tylko przyjemność, ale także pomogły dziecku w rozwoju, należy wziąć pod uwagę, że pierwszy rok jest najważniejszy. I jest to czas pierwszego roku, który odnosi się do najważniejszego w znajomości otaczającego świata.

zabawki

Tak więc czas pierwszego roku życia dzieci można warunkowo podzielić na kilka etapów:
  • - 0 - 3 miesiące - okres obserwacji;
  • - 3 - 6 miesięcy - pierwsze dotykowe kontakty;
  • - 6 - 9 miesięcy - ząbkowanie;
  • - 9 - 12 miesięcy - aktywne poznanie.

Zabawki dla dzieci w wieku od 0 do 3 miesięcy

W pierwszym miesiącu dziecko zachowuje się jak zewnętrzny obserwator tego, co się dzieje wokół. Mózg małego okrucha dziennie otrzymuje ogromny strumień informacji, który w tym czasie wystarczy dziecku. Dlatego w pierwszym miesiącu zabawki wcale nie są potrzebne. W tym okresie spokój i spokój, pochodzące od matki, są dla niej ważne i troskliwa.

Ale od drugiego miesiąca dziecko zacznie rzucać okiem na obiekty, monitorować ruch obiektu w przestrzeni, będzie w stanie utrzymać coś w dłoni. Będzie się działo z grzechotkami, którymi matka przyciągnie dziecko, a także z małymi jasnymi grzechotkami w jaskrawych kolorach. Pożądane jest, aby były małe, lekkie i łatwe do zmieszczenia w maleńkiej dłoni. Umożliwi to dziecku opanowanie świata poprzez pierwsze dotykowe kontakty. Ponieważ maluch nadal nie może długo utrzymać grzechotkę w krzywki, można stosować specjalne bransoletki, które są zamontowane na nadgarstku lub na piechotę. Zamiast bransoletki zrobi się elastyczna gumka matki z naszytymi dzwoneczkami.

W tym samym czasie możesz kupić telefon komórkowy do łóżeczka i zawiesić wisiorki na wózku. Dziecko jest w stanie skupić wzrok na kilka sekund, jednak nie oznacza to, że zabawka nie jest on zainteresowany. Tym razem jego delikatny układ nerwowy wciąż wystarcza do nauki.

Zdarza się, że pancerz kategorycznie nie chce leżeć na plecach. W takim przypadku telefon komórkowy nie będzie używany. Możesz sam dokonać analogu. Na przykład, aby przymocować na wezgłowiu łóżka, zwykły wieszak i do zawieszenia na nim grzechotki.

Możesz także kupić matę do wywoływania. Bliżej trzeciego miesiąca okruchy już sięgają do zawieszonych na nim postaci i próbują je złapać. Mumie wykonane własnymi rękami są bardzo popularne wśród mam. To łatwe, ale przyniesie wiele radości zarówno niemowlęciu, jak i matce.

Jeśli zdecydujesz się uszyć rozwijającą się matę własnymi rękami, użyj jasnych tkanin o różnej fakturze, uszyć różne elementy, które możesz ciągnąć i dotykać. Najważniejsze jest to, że szczegóły są bez ostrych kątów, mogą powodować obrażenia, są mocno szyte i nie można ich w żaden sposób połknąć.

Zadaniem zabawek jest wzmocnienie słuchu, wzroku i koordynacji ruchów.


Zabawki dla dzieci w wieku od 3 do 6 miesięcy

Te trzy miesiące w rozwoju okruchów będą już dość aktywne. Około w ciągu trzech - czterech miesięcy dziecko zacznie się odwracać od brzucha. Z reguły, gdy nauczyli się przewracać jedną stronę, dziecko nie szuka przewrotów przez drugą stronę. To będzie musiało uczyć rodziców. Aby sprowokować zainteresowanie niemowlaka zamachem na drugą stronę, możesz położyć coś jasnego po tej stronie i użyć grzechotki, by zwrócić na siebie uwagę.

1339436505_igrushki-dlya-detey-do-1-goda

Na tym etapie wzrostu okruchy już doskonale trzymają grzechotki, mogą je potrząsnąć i ugryźć. Odpowiednie są grzechotki do rymowania z karbowaną powierzchnią. To pomoże rozwinąć umiejętności dotykowe. Zwłaszcza dzieci lubią grzechotki, które głośno wydają dźwięki.

U niektórych dzieci już w ciągu czterech miesięcy może pojawić się pierwszy ząb, dlatego gryzonie będą przydatne. Najlepiej, jeśli gryzoń jest wystarczająco gęsty, ale jednocześnie nieelastyczny, tak, aby było przyjemnie ugryźć. Oznacza to, że dobre produkty z miękkiego tworzywa sztucznego.

Wraz z wstrząsami dzieci, jasne obrazy zaczynają się interesować.Mogą przez długi czas skupiać się na jasnych elementach i próbować ich dotknąć. Rozwijanie maty będzie szczególnie poszukiwane.

Za pięć do sześciu miesięcy okruch zacznie aktywnie ciągnąć i próbować się czołgać. Karapuz może już wyciskać rzeczy w pięści, badać je, skręcać i ściskać. Ponadto zacznie przyciągać dźwięki, a karapuz rozpocznie się z zainteresowaniem, aby nauczyć się zabawek muzycznych. Aby dziecko szybko zaczęło się czołgać, konieczne jest zwrócenie jego uwagi. Produkty, które można gnieść, zwijają kulki, poruszają się i wydają dźwięki maszyny, powodują niezwykłe zainteresowanie karapuzą.

Aby dziecko nie przypadkowo znalazło się na podłodze lub nie trafiło, możesz użyć areny, gdy pozostaje sam.

Spadanie z dziecka zaledwie kilka minut, a jednak w stu procentach zapewnienie jego nadzoru jest niemożliwe. Przykryj arenę jasnym dywanikiem, umieść w nim najpopularniejsze zabawki i możesz przez chwilę poświęcić się sprawom domowym.

Najważniejsze jest, aby zatrzymać wybór modeli, które nie ograniczają ruchów dziecka, ale zostaną skierowane na rozwój aktywności ruchowej.

bawiąc się z dzieckiem


Zabawki dla dzieci w wieku od 6 do 9 miesięcy

Środek pierwszego roku rozwoju dzieci charakteryzuje się aktywnym rozwojem zębów. Wskazane jest zamrożenie gryzoni w arsenale. Jest to produkt gumowy z płynem w środku. Zanim oddasz swoje dziecko, musisz trzymać teaser w lodówce do schłodzenia. Takie zabawki pomagają zmniejszyć swędzenie i łagodzą stany zapalne dziąseł.

Rodzice zauważają wzrost aktywności u dzieci. Dziecko zaczyna grać dłużej, a jego uwaga przez długi czas może skupiać się na jednym obiekcie. Aby zbudować i wzmocnić system nerwowy, zabawki są dobre do treningu umiejętności motorycznych. Bardzo dobre do tego czasy torby z różnymi wypełniaczami. Możesz zrobić takie rzeczy samodzielnie. Ten proces jest prosty, ponieważ absolutnie każda gęsta tkanina zmieści się, a zboża, takie jak kasza gryczana, fasola lub ryż, znajdą się w każdym domu. Dziecko będzie miłe i interesujące, aby je uporządkować.

Od sześciu miesięcy karapuz będzie próbował usiąść. Możesz użyć do gry różnych piramid, labiryntów, mat muzycznych i sorterów.

 Przy wyborze sortownika ważne są szczegóły. Powinny być duże i bez ostrych zakrętów. Również Twoje dziecko będzie zainteresowane i przydatne do obracania w dotyku dotyku piłkę.

Aby rozwinąć wyobraźnię i kreatywne myślenie, najlepiej nadają się kolory. Ale ponieważ miękisz wciąż nie może niczego narysować i umyć go, nie będzie mógł przyjść z pomocą farbom palcowym. Możesz narysować je bezpośrednio własnymi rękami, które przyniosą nie tylko dziecko, ale i rodziców dużo radości. A przy korzystaniu z nich bezpośrednio w łazience nie będzie problemów z czyszczeniem.

gry dla dzieci

Sześć miesięcy to bardzo dobre kostki. Pożądane jest, aby zatrzymać wybór dużych i jasnych. Na przykład, miękkie kostki z tkaniny lub piszczące gumki będą odpowiadać dziecku. Kostki drewniane są wyjątkowo niepożądane i niebezpieczne, ponieważ mają ostre krawędzie. Przechodząc od brzucha do pleców, możesz mocno uderzyć.

Dobry do rozwoju obiektów myślących o różnych rozmiarach, składanych jeden na jeden. Na przykład okulary lub zagnieżdżone lalki. Możesz zrobić taką zabawkę własnymi rękami za pomocą improwizowanych środków.

Bliżej do dziewięciu miesięcy, możesz zaoferować dziecku zagadki ze zdjęciami, podzielone na dwie części. Konieczne będzie połączenie szczegółów w oparciu o to, co jest przedstawione. Możesz także z łatwością własnoręcznie zmienić poduszkę w stojak do zabudowy. Aby to zrobić, możesz po prostu przyszyć zamki, guziki, sznurki i sznurowadła. Twoje ulubione dziecko dostanie cudowną przestrzeń do treningu umiejętności motorycznych, otwierania i zamykania suwaków, grania za pomocą przycisków i sznurowania imitacji buta.

Wybierając zabawki od sześciu miesięcy do dziewięciu, należy wziąć pod uwagę, że mają na celu maksymalizację wyobraźni dzieckath.

Zabawki dla dzieci w wieku od 9 do 12 miesięcy

zabawki dla noworodków

Koniec pierwszego roku jest naznaczony próbami samotnego spaceru. Aby Twoje dziecko zaczęło szybciej i pewniej chodzić, możesz kupić specjalne maszyny, chodziki. Dla nich dziecko może trzymać się i pchając je przed siebie, poruszać się. Takie zabawki z reguły są wyposażone w różne przyciski, które można wciskać. A różne dołączone części obrotowe pomogą w stworzeniu umiejętności koncentracji i koordynacji.

Gdy karapaks zaczyna już chodzić dość pewnie, z pewnością podoba mu się wózek z rączką w postaci jakiegoś zwierzęcia, motyla lub biedronki.

Od dziewięciu miesięcy dzieci zaczynają aktywnie kręcić, demontować i montować. Wszelkie wielofunkcyjne zabawki będą musiały smakować.Przydatne będą panele muzyczne z obrazami zwierząt i ptaków, na których nagrane dźwięki zrobione przez zwierzęta. Okruchy spróbują je powtórzyć. W regionie roku można już kupować książki dla dzieci z jasnymi obrazami i prostymi tematami.

Pod koniec pierwszego roku dziecko jest już doskonale w stanie poradzić sobie z obiema rękami. Zbieranie i rozmontowywanie piramidy nie jest już trudne. Dzieci bardzo lubią przekręcać huk i stukać w bęben. To pozwala im nauczyć się obliczyć siłę uderzenia. Zbudowanie bębna własnymi rękami nie będzie trudne. W tym celu zrobi rondel i łyżka. A jeśli używasz łyżek z różnych materiałów, dziecko bardzo szybko zrozumie, że jeden z nich głośniej, a drugi jest znacznie ciszej. Również dzieci bardzo lubią spać na zbożach i spędzają dużo czasu na trawieniu makaronu, co jest bardzo przydatne w rozwoju umiejętności motorycznych. Wszystkie miski, kubki, łyżki, durszlaki i garnki będą dokładnie zbadane i przetestowane pod kątem wytrzymałości. Najważniejsze jest to, że okruchy okruchów nie są łatwo uderzane przez bębnujące talerze lub szklanki, które mogą zostać zranione. Gry z potrawami dadzą Ci wiele darmowych minut i wiele wrażeń.

Od roku dzieci zaczynają kopiować swoje dorosłe życie. Dlatego lubią bawić się plastikowym telefonem, zestawem do lekarzy, zestawem naczyń dla dzieci oraz maszynami do pisania.

Jeśli tata goli, to syn koniecznie chce brzytwy. Jeśli matka będzie czesała i farbowała, wówczas rosnąca fashionistka z pewnością będzie musiała ją zamknąć. Wybierając modele interaktywne dla dziecka, należy zwrócić uwagę, że nie były one łatwe do nauki, ale także nauczanie, na przykład kolorów, postaci lub dźwięków zwierząt.

Ponieważ miękisz uczy się kontrolować swoje ciało, a następnie ćwiczyć umiejętności motoryczne, które trzeba grać w piłkę. Mały może zostać rzucony i złapany, ale duży może zostać wyrzucony, zatrzymany lub popchnięty. Kołyszący się koń lub huśtawka pomoże również w rozwijaniu poczucia równowagi.

bawiąc się z noworodkiem

Aktywnie dziecko używa różnych pływających obiektów podczas kąpieli i może spędzać z nimi czas w wodzie przez długi czas. Nie na ostatnim miejscu jest gra w piaskownicy. Koniecznie potrzebujesz wiadra i zestawu ostrzy. Próby stworzenia kulichki, wrzucenie piasku z łopatki do wiadra lub załadowanie piasku do wywrotki pomogą w rozwoju kreatywnego myślenia.

Od dziewięciu miesięcy możesz już używać papieru i ołówków do rysowania, a na podwórku będziesz miał kolorowe kredki. I niech dzieciak wciąż rysuje tylko bazgroły, dla niego jest to ważny moment w formowaniu skoordynowanych działań między okiem a dłonią.

Przez cały rok będą bardzo przydatne różne przedmioty z codziennego użytku dorosłych, z którymi dziecko może się bawić, naśladując dorosłych. Na przykład możesz zamienić starą klawiaturę w doskonały element gry, wklejając na niej kolorowe figury.

Zastosowanie dodatkowego własnymi rękami wyróżniać od zatrzaski, zamki, łańcuchy, przewody, wtyczki, elementów z telefonu i wszystko, co może się obracać, otwierać i zamykać, długie godziny zabrać malucha.

Ważne punkty przy zakupie zabawek dla Twojego dziecka

zabawki

Pomimo tego, że współczesny rynek oferuje wiele opcji gier, ważne jest, aby rodzice zapamiętali kilka punktów podczas dokonywania zakupu:

  1. Zabawki powinny być wysokiej jakości i nie powinny łatwo zrywać się z uderzeniem lub upadkiem. Do roku dziecko ciągnie się w ustach, więc ważne jest, żadne drobne części, które mogą zostać połknięte lub Kapsa w nosie.
  2. Nie nadaje się do gry w tym wieku są miękkie rodzaje zabawek, ponieważ zbierają dużo kurzu. Wyjątkiem mogą być te, które są łatwe do czyszczenia i zmywania.
  3. Uważaj, aby nie dostać przedmiotów użytku domowego z ostrymi narożnikami. Dziecko może z łatwością je zranić. Albo plastikowe torby, które miękisz może włożyć na głowę.
  4. Zabawki nie powinny mieć nieprzyjemnego zapachu, a farba powinna być stosowana jakościowo.

Nie ma wielu zabawek. Być może każdy rodzic się z tym zgodzi. I to samo nie jest znudzone, wystarczy je zmienić. Jeśli niektóre z nich są ukryte przez kilka tygodni, to po tym czasie dziecko z nowym zapałem przestudiuje "nowości".

Nie spiesz się, aby kupić wszystkie okna w sklepie dziecięcym, najpierw obserwuj preferencje swojej okruchów. Nie zawsze najdroższy oznacza najbardziej popytu. Dzieci w tym wieku są bardzo spontaniczne i mogą preferować koraliki starej babki, a nie drogie i modne zabawki.

Niezależnie od tego, jakie były twoje potomstwo, dla niego czas pierwszego roku to życie. Po pewnym czasie zmieni się stosunek do zabawek, a gry się zmienią. Ale zawsze najważniejszą rzeczą pozostanie miłość rodziców i dostępność wolnego czasu na ich okruchy.


Powiązane publikacje