ss x
x

Naucz dziecko spać bez zmiany ubrania


Pojęcie takie jak diapering stopniowo znikają z codziennej pielęgnacji noworodków i wielu doświadczonych matek zaraz po urodzeniu dziecka nie używa pieluch, i natychmiast umieścić go suwaków lub podkoszulki. Godny substytut ubrania pierwszych dziecięcych mogą być specjalne koperty dla niemowląt, które otrzymały niedawno powszechne.

Jednak w wielu szpitalach położniczych nadal praktykowane dzieci diapering i niedoświadczeni rodzice nadal owinąć dziecko w pieluchy i po wypisie. Oczywiście nie ma w tym nic złego, a pieluszka dla wielu noworodków jest środkiem odstraszającym. W końcu ruchy, które właśnie pojawiły się w świetle dziecka, są nieskoordynowane i często prowadzą do tego, że chaotycznie machając rękami i nogami podczas snu, budzi się lub drapie paznokcie.

Zawinięte dziecko czuje się bardziej komfortowo, ponieważ szczelność ruchami przypomina mu o pobycie w ciepłym łonie, który jest pod ochroną, więc jest cichsze i dłużej śpi. Pediatrzy uważają, że powijanie w pierwszym miesiącu, dwóch, trzech, życiu dziecka jest konieczne dla prawie wszystkich dzieci. Ale przychodzi czas, kiedy trzeba rozstać się z pieluchami, a dzieci, często niegotowe na to, w wyniku tego zaczynają się kaprysy, niepokoje i zaburzenia snu. Jak i bezbolesne, jak to możliwe, aby odzwyczaić dziecko od pieluszki i zmiany w jakim wieku aby łatwiej i szybciej?

Zdaniem wielu pediatrów zacząć odstawieniu od pieluch powinny być w wieku trzech miesięcy, niemowlęta o zwiększonej pobudliwości, może również być opakowane sześć miesięcy, ale powinno to być zrobione w skrajnych przypadkach, głównie w nocy, tak aby nie ograniczać ruch dziecka, który jest szybko rosnące w tym czasie i jest ona rośnie.


Dlatego zaleca diapering a więc jeśli jest to konieczne

Nasze babki, a nawet matki nie były różne ubrania dla niemowląt, inne niż pieluch.Jest szybki i wygodny, ale w dzisiejszych czasach pieluszki nie są tak popularne. Pediatrzy nie mogą dojść do konsensusu w tej kwestii, niektórzy zalecają zawijanie dzieci, inni radzą, dając im więcej swobody. Co tak naprawdę jest niezbędne do przewijania dzieci?

Zalety:

 • Twierdził on, że szczelne owinięcie dziecka pomaga skorygować krzywiznę nóg, ale jest to mylące, krzywizna nóg - to zarówno skutki krzywicy lub dziedziczności i swaddled taką wadę jest mało prawdopodobne, aby być poprawne.
 • Dzięki pieluszkom rodzice mogą zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy. Kup dwa tuziny pieluch, znacznie tańsze niż kupowanie takiej samej liczby suwaków, body i raspashonok.
 • O wiele łatwiej jest zamienić okruchy w pieluchę niż położyć na nią bluzkę lub majtki.
 • Pieluszki nie mają szwów i innych elementów, które mogą ocierać lub ranić delikatną skórę.
 • Pranie i prasowanie pieluch jest łatwiejsze niż w przypadku innych elementów garderoby.
 • Zawinięte dziecko nie będzie przewracać się we śnie, a nie dusić, chowając nos w powierzchni, na której leżą.

Wady:

 • Sztywność i ograniczone ruchy mogą powodować dyskomfort.
 • Kontakt noworodka z ciałem matki zmniejsza się.
 • Ograniczony ruch spowalnia proces rozwoju i wiedzy o świecie.
 • Swoboda i naturalna pozycja ciała i nóg dziecka stanowią doskonałą prewencję dysplazji stawów biodrowych i innych chorób.
 • Częstym zjawiskiem w pieluchach pomaga organizmowi przegrzewać w gorącym sezonie, aw konsekwencji rozwoju pieluszkowe i kłujących ciepła.

Typy pieluszki

Pieluszki dzieli się na dwa rodzaje:

 1. Szczelne owijanie odbywa się za pomocą dwóch pieluch, ramiona i nogi dziecka są prostowane i przycisnął ściśle do ciała. Dzięki tej opcji dziecko nie jest w stanie poruszać kończynami i przeszkadzać sobie, więc śpi spokojnie.
 2. Wolne pieluszki, nie krępują ruchów dziecka, może poruszać się swobodnie i czuć się wygodniej.

Nie nadużywać ciasny pogląd pieluszki, nadaje się tylko do owijania krótki okres czasu, jako dziecka trudności w oddychaniu, a krążenie ulega pogorszeniu. Ciasne owijanie prowadzi do nasilenia dysplazji stawu biodrowego, a nawet może prowadzić do ścięgna biodrowego. Przy stałej obecności dziecka w tym stanie istnieje ryzyko opóźnienia w jego rozwoju i spadku napięcia mięśniowego.

Ponadto, przy swobodnym owinięciu, dziecko jest znacznie łatwiejsze do ogrzania, a gdy jest ciasne, dzieci często marzną.

Kilka wskazówek, jak odzwyczaić dziecko od kołyski

Proces ten powinien przebiegać stopniowo, nie pozbawiać dziecka spokoju i ochrony w ciągu jednej nocy, w przeciwnym razie ryzykujesz uzyskanie kapryśnego i źle śpiącego dziecka. Kilka prostych, ale skutecznych wskazówek pomoże rodzicom poradzić sobie z zadaniem.

 • Na początku staraj się owijać dziecko nie tak ciasno, jak poprzednio, codziennie coraz bardziej rozluźniając ciasno pieluszki, aż w ogóle wymień pieluchę na koc.
 • Nie używaj pieluch w ciągu dnia, nosz okruchy w suwakach, slipach i ryashonkach, spróbuj w nich i uśpij w ciągu dnia.
 • Przed pójściem spać zwiń dziecko, a kiedy zaśnie, wyjmij pieluchy, dając mu możliwość spania w stanie wolnym. Jeśli okruch zacznie się budzić, możesz zawinąć go ponownie.
 • Innym sposobem, aby przyzwyczaić się do spania swobodnie, nie jest owinięcie dziecka ciasno w koc lub koc, bez mocowania narożnika, więc podczas snu dziecko zacznie się obracać i rozkładanie koca będzie wolne.
 • Staraj się owijać tylko nogi dziecka, pozostawiając wolne uchwyty. Aby dziecko nie drapało się we śnie, używaj ryazhonku z naszytymi rękawami lub specjalnymi rękawiczkami - zadrapaniami.
 • Możesz spróbować lekko potrząsnąć niemowlęciem w ramionach, przycisnąć go do niej lub położyć obok niej na łóżku. Bliskość, zapach, ciepło i pukanie serca matki uspokoją go i nie będzie się martwił o wolność swoich piór i nóg. Ale bądź ostrożny, ten mały przyzwyczaja się do snu z rodzicami lub żąda, aby był stale kołysany, aw następnym etapie odzwyczaisz go od tego nawyku.
 • Dobrą alternatywą dla pieluszek może być specjalny śpiwór, w którym dziecko poczuje się owinięte, ale może swobodnie poruszać kończynami. Plus, takie ubrania są również w tym, że okruchy nie zostaną uszkodzone przez paznokcie.
 • Inną opcją jest uśpienie dziecka bez pieluszek, a po zaśnięciu usiąść przy łóżeczku, delikatnie trzymając dłoń, aby natychmiast się nie obudził. Gdy sen wejdzie w głębszą fazę, możesz spróbować zostawić to w spokoju.

Jeśli nie możesz odwieść swojego ukochanego dziecka od pieluch, a dziecko protestuje przeciwko zasypianiu w stanie rozluźnionym, nie musisz wykazywać charakteru i nie zwracaj uwagi na jego niepokój, nic dobrego z tego nie wyniknie, dziecko jest za małe, aby zrozumieć twoje intencje. Lepiej jest wziąć go na uchwyty, przycisnąć do siebie, to uspokoi dziecko.Jeśli nawet potem miękisz będzie płakał, lepiej jest poddać się i przewrócić.

jak nauczyć dziecko spać bez pieluszki

W każdym razie, każdy rodzic powinien zrozumieć, kiedy przychodzi czas na odzwyczajenie okrucha od snu, wybrać dla niego wygodną drogę i zrobić wszystko delikatnie i cierpliwie, aby nie zranić psychiki niestabilnego dziecka.

Tajemnice doświadczonych rodziców

 • Do zaśnięcia dziecko było silniejsze, spokojniejsze i długotrwałe, przed wyjściem z nocy należy je odkupić dodając do kąpieli ekstrakt z kojących ziół lub kilka kropli olejków eterycznych. Odpowiednie napary z rumianku, motherwort lub waleriany.
 • Lekki, relaksujący masaż przed snem, uspokaja dziecko, łagodzi stres i ułatwia zasypianie.
 • Powietrze w sypialni nie powinno być nieświeże, a jego temperatura powinna przekraczać 20-22 stopnie, więc przed pójściem spać należy przewietrzyć pomieszczenie lub pozostawić otwarte okno na całą noc.
 • Utrzymuj wilgotność w pomieszczeniu, w którym dziecko osiąga poziom 50-70%.

Pamiętaj, że podczas wzrostu produkowany jest hormon wzrostu, co oznacza, że ​​im dłużej i ciszej dziecku będzie spać, tym zdrowsze i mocniejsze będzie ono rosło.


Powiązane publikacje