ss x
x

Ile dzieci śpi w ciągu 2 miesięcy


Dziecko rośnie skokowo. Wiele już się zmieniło w jego zachowaniu i wyglądzie. W wieku dwóch miesięcy dziecko znacznie się rozrosło i przybrało na wadze, rodzice są zadowoleni z jego pulchnych policzków i dobrego apetytu.

Ekscytujący temat, w jakim stopniu dziecko powinno spać w ciągu 2 miesięcy, staje przed rodzicami w momencie, gdy zauważą, że coś jest nie tak ze śpiącym dzieckiem. W tym czasie jego reżim bardzo się zmienił, dziecko coraz mniej spało. Jest to normalne, ponieważ im dziecko staje się starsze, tym mniej czasu spędza we śnie. Okruchy mają wiele ciekawych rzeczy, jego ciekawość nie pozwala mu spać beztrosko. Musisz jednak monitorować, jak długo dziecko śpi w ciągu dnia. Ważne jest, aby nie przegapić snu lub zapobiec ich na czas. Od normalnego snu zależy normalne funkcjonowanie układu nerwowego, prawidłowy rozwój i rozwój dziecka.

W sumie dwumiesięczne dziecko powinno spać około 18 godzin dziennie. Większość tego czasu wypada w nocy, w nocy dziecko odpoczywa od licznych emocji otrzymywanych w ciągu dnia w stanie czuwania.

Cechy snu w wieku dwóch miesięcy

W wieku dwóch miesięcy dzieci śpią bardzo czule. Jest tak, ponieważ ich sen znajduje się w fazie powierzchniowej. Wynika to ze specyfiki rozwoju układu nerwowego dziecka w tym wieku. Powierzchowna faza snu przeważa nad głębią, ponieważ dziecko stale martwi się o to, czy matka odejdzie. Musi stale budzić się, aby upewnić się, że matka jest blisko i za pierwszym razem podchodzi do niego.

Zjawisko to potwierdza, że ​​kiedy matka i dziecko śpią razem, jego sen jest dłuższy.

Również w tym wieku można już określić temperament niemowlęcia. Jeśli dziecko jest zbyt aktywne w ciągu dnia, śpi o kilka godzin krócej niż bardziej spokojne dzieci. Dzięki temu nic nie da się zrobić - tak działa układ nerwowy Twojego dziecka.

Ile dziecko powinno spać po 2 miesiącach po południu?

Po południu dwumiesięczne dzieci powinny spać 5-6 godzin. Nie oznacza to, że dziecko powinno spędzić pół dnia w sennym śnie. Uwzględniane są wszystkie momenty, w których dziecko jest w stanie uśpienia. Zwykle w ciągu dnia dzieci w tym wieku mają dwa długie śpi 1,5-2 godziny i kilka krótkich przez 30-40 minut.

Okresy przestoju stają się dłuższe, ale nie powinny przekraczać 2 godzin. Jeśli miękisz zagra więcej niż dwie godziny z rzędu, grozi przepracowaniem układu nerwowego.

Nawet krótkotrwałe sny pod piersią mojej matki promują odpoczynek i łagodzą napięcie nerwowe. Uważnie obserwuj zachowanie dziecka. Jeśli okres aktywności jest opóźniony, a dziecko nie wykazuje oznak zmęczenia, nadal musisz go wypocząć. W ciągu dnia dziecko otrzymuje wiele informacji ze środowiska, zdrowy sen jest wymagany do jego przetworzenia.

Ile dziecko śpi w ciągu 2 miesięcy w nocy

Jest jeszcze za wcześnie, aby rozmawiać o spokojnych nocach. Dziecko w tym wieku wciąż nie śpi, aby zaspokoić głód. W sumie, w nocy dziecko śpi 10-11 godzin. Budząc się do karmienia, może co 3 godziny, chociaż niektóre dzieci mogą już spać 4-5 godzin z rzędu. Ale poranne przebudzenia są w ogóle obecne.

Karmienie piersią od 4 do 6 rano jest ważne nie tylko dla dziecka, ale także dla matki. Karmienie we wczesnych godzinach porannych przyczynia się do produkcji dużych ilości mleka, co pozwala dłużej utrzymać laktację.

Jeśli dziecko dostanie mieszankę z butelki, obudzi się, gdy mieszanina zostanie strawiona. Zauważono, że "sztuczny" sen dłużej, ponieważ przystosowane mieszanki są dłużej trawione w przewodzie pokarmowym dziecka niż mleko matki.

Że dziecko nie budzi się zbyt często w nocy, ważne jest, aby ustanowić system snu i czuwania tak wcześnie, jak to możliwe.

 1. Połóż łóżko w tym samym czasie.
 2. Przed pójściem spać kąpać dziecko w ciepłej wodzie z dodatkiem wywarów ziołowych, które pomagają rozluźnić się i złagodzić napięcie (rumianek, szałwia, mięta, melisa).
 3. Kiedy budzisz się w środku nocy, nie baw się dzieckiem i nie twórz hałasu. W przeciwnym razie dziecko pomyśli, że nadszedł czas na przebudzenie i nie chce spać.
 4. Zapewnia, że ​​dziecko nie odwraca uwagi od spokojnego snu: niewygodne ubrania, zbyt ciepły koc, jasne światło, hałas, mokre pieluszki, podrażnienia i stany zapalne skóry.
 5. Niektóre dzieci nie mogą zasnąć bez matki. W tym wieku związek z matką jest nadal bardzo silny, więc nie przeszkadzajcie mu. Pozwól dziecku zasnąć z sutkiem w ustach.Kiedy jego sen stanie się silny, ostrożnie wyjmij pierś i przenieś ją do łóżeczka.
Ważne jest, aby nie zasnąć, zanim dziecko to zrobi. Ryzyko zamknięcia dróg oddechowych miękką tkanką piersi jest prawdopodobne, co może spowodować uduszenie i śmierć w wyniku uduszenia.

Jak ustanowić spokojne dzieci śpiące

Wiele dzieci w wieku dwóch miesięcy nagle zaczyna odczuwać trudności ze snem. Mama kołyski dziecko przez długi czas, a sen dziecka jest krótki, że wzdryga się, płacz we śnie. Jeśli choroby zostały wykluczone przez lekarza, najprawdopodobniej są to objawy nadmiernego podniecenia.

Wynika to z faktu, że dwumiesięczne dziecko otrzymało zbyt wiele emocji w ciągu dnia. I nie ma znaczenia, jakie były emocje: pozytywne lub negatywne. Oba są stresami na nieuformowanym systemie nerwowym. Ponadto niemowlę nie może się zrelaksować i odpocząć w swoich komórkach nerwowych. Jego rodzice powinni mu w tym pomóc. Dlatego ważne jest, aby rozpoznać pierwsze oznaki zmęczenia i pomóc dziecku zasnąć na czas.

Ile dzieci śpi w ciągu 2 miesięcyOznaki zmęczenia emocjonalnego:
 1. Dziecko nie może zasnąć przez długi czas w ciągu dnia. Zwykle 2-miesięczne dziecko zasypia po 10-15 minutach od wystąpienia choroby lokomocyjnej. Jeśli wystąpi zasypianiem dłużej, nie pomagają chorobę lokomocyjną, piersi i kołysanki mojej matki, a następnie komórki nerwowe są w stanie nadmiernego podniecenia, a to jest trudne do odzyskania.
 2. Kiedy kładziesz dziecko do snu w nocy, to również wymaga dużo czasu i wysiłku. A w nocy dziecko śpi niespokojnie, często budzi się, płacze bez powodu.
 3. W czasie zasypiania zauważono nerwowe drgania uchwytów lub nóg.
 4. W ciągu dnia takie dzieci często są kapryśne, nie koncentrują się na zabawkach, często patrzą na jeden punkt.
 5. Stale pocierać oczy pięściami, spojrzenie staje się zmęczone, można zauważyć zaczerwienienie twardówki.
 6. Dzieciak rzadko się uśmiechał i płakał, bardzo trudno jest wywołać dobre emocje.

Gdy tylko zauważysz te objawy u swojego dziecka, natychmiast zrewiduj jego reżim dnia, zauważając ile godzin dziecko spało w nocy, a ile w ciągu dnia. Jeśli okaże się, że dwumiesięczne dziecko nie śpi wystarczająco dużo, pomóż mu ustalić reżim snu.

 1. Codzienny spacer na świeżym powietrzu, niezależnie od pory roku. Jedynym wyjątkiem są nienormalne warunki środowiskowe (bardzo niska temperatura, silny wiatr, opady).
 2. Staraj się przestrzegać określonego reżimu dnia: w nocy, wkładaj dziecko w tym samym czasie, kąpiąc się i chodząc około o tej samej godzinie.
 3. Nie zabieraj dziecka do nieznanych miejsc z hałaśliwymi firmami (kawiarnie, restauracje, karaoke). Jest wciąż zbyt mały na takie wydarzenia, nawet jeśli wydaje się, że sytuacja jest przyjemna. Pamiętaj, że nawet pozytywne emocje w dużej liczbie mogą zaszkodzić psychice dziecka.
 4. Upewnij się, że w ciągu dnia okresy czuwania nie przekraczają dwóch godzin. Po tym czasie utwórz spokojne otoczenie w domu, przesuń zasłony, aby jasne światło nie przeszkadzało w zasypianiu, a dziecko odpocznij.

Spędzaj więcej czasu ze swoimi dziećmi, rosną bardzo szybko. Te minuty, w których trzymałeś dziecko w ramionach, wkrótce pozostaną w przeszłości. Ciesz się tymi chwilami, pomimo trudności w niemowlęctwie.


Powiązane publikacje