ss x
x

Czas snu dziecka w ciągu 1 miesiąca


Noworodek spędza większość swojego czasu we śnie. Według pediatrów średnia długość snu dziecka powinna wynosić około 18-20 godzin na dobę.

Ale jak pokazuje praktyka, nie ma standardów w zachowaniu dzieci w pierwszych tygodniach życia. Wszystkie noworodki są indywidualne - pod względem długości snu i pod względem zachowania podczas czuwania.

Matki i babcie młodych matek jednym głosem argumentują, że sen dziecka jest głównym warunkiem jego dobrego zdrowia. Kiedy dziecko śpi, nie tylko odpoczywa, ale także intensywnie rośnie. Jego układ nerwowy jest w porządku i dostosowuje się do nowego i złożonego wielkiego świata, w którym się znajduje. Nowe doznania, znajomość bliskich osób i przedmiotów bardzo zmęczonych okruchami, szybko się męczy i potrzebuje odpoczynku. Często jego sen jest płytki, raczej na wpół uśpiony, ale mimo to dziecko odzyskuje emocjonalnie i fizycznie.

A co zrobić z zagubioną matką, jeśli pościel każdego dziecka zamienia się w nią? Noworodek nie zdaje sobie sprawy z różnicy czasu - jego dzienne i nocne okresy przebudzenia są pomieszane. Mama jest całkowicie wyczerpana i bezradna. Nie ma czasu na odpoczynek podczas krótkiego i niespokojnego snu dziecka, budzi się raz za razem.


Dlaczego okruchy zabierają tak dużo czasu na sen

Ile dziecko powinno spać w normalnym miesiącu? Czas, w którym dziecko nie śpi, może wahać się od 45 do 60 minut między okresami snu. Jeśli okruchy w tygodniu - dwa takie, między okresami odpoczynku, nie spać, może to potrwać około 25 minut. W tym czasie mama ma czas, aby zmienić pieluchę lub pieluchę, zmienić dziecko, porozmawiać z nim trochę i ponownie przyłożyć do piersi. W ciągu dnia dziecko zwykle śpi od 5 do 8 razy.

W pierwszych dniach życia noworodek śpi bez względu na porę dnia. W tych dniach dziecko zwykle budzi się tylko z poczucia głodu.Między karmieniami ponownie zasypia. Czas snu między karmieniami wynosi zwykle od półtorej do trzech godzin. Po 1 miesiącu czas czuwania wzrośnie.

Reżim dnia po urodzeniu zależy od jego zachowania w czasie, gdy był w żołądku mojej matki. Niektóre dzieci lubiły spać, a niektóre wolały bardziej aktywny tryb życia. Pierwszy raz będzie taki sam po urodzeniu. Jedyna różnica dla niego to konieczność przerwania snu na jedzenie oraz w związku z niedogodnością pełnej pieluszki. Również sen dziecka może zostać przerwany z powodu uporczywego odczuwania dyskomfortu - to swędzenie, gaziki w żołądku są nagromadzone, dziecko jest zbyt zimne lub gorące.

Dla matki pierwszy miesiąc życia noworodka jest najważniejszym i najważniejszym okresem. Dwie najbardziej znane osoby poznają się i przyzwyczają do siebie. A moja mama chce się dowiedzieć, czy jej miesięczne dziecko śpi i odpoczywa wystarczająco dobrze i dlaczego ma problemy ze snem.

Główne przyczyny braku snu u dziecka w wieku jednego miesiąca

Możliwe, że dziecko było przemęczone.

Zdarza się, że układ nerwowy noworodka jest bardzo słaby. Jest to bezpośrednio związane z powagą procesu urodzenia, przebiegu ciąży, stosowania leków podczas oczekiwania na dziecko. Dla takich dzieci bardzo ważne jest, aby obserwować takie reżimy snu i czuwania, które sam dziecko okaże, aw żadnym wypadku nie próbować ich przerabiać. Jak poradzić sobie z tą sytuacją, ponieważ moja matka w pierwszym miesiącu po porodzie nie czuje się dobrze?

Jedynym wyjściem jest uważne przestudiowanie i obserwacja cech zachowania noworodka. Trzeba starać się delikatnie i dokładnie dostosować sen i czuwanie swojego dziecka, dbać o niego zgodnie z harmonogramem jego potrzeb, a następnie dziecko może wzrastać i rozwijać spokój i zadowolenie.

Z biegiem czasu wszystko się ułoży, teraz najważniejsze to nie łamać wewnętrznej rutyny i nie pogarszać problemów układu nerwowego małego człowieka.

Noworodek nie może się zrelaksować.

Niedawno wiele młodych matek porzuca modne w ich czasach teorię niezależności dzieci, kiedy dziecko od pierwszych dni życia przestało być powijane. W pewnym stopniu jest to poprawne i właśnie dlatego. Dopóki dziecko jest wewnątrz brzucha matki dla niego wszystko jest jasne i znane: ciepłe, ciemne, gęste, miękkie ściany macicy, pieszcząc mamę głosową.Po urodzeniu wiele rzeczy zmieniło się przerażająco, łącznie z nietypową przestrzenią wokół nich. Dlatego, gdy noworodek próbuje zasnąć, lepiej jest spróbować użyć pieluchy. Jak pokazuje praktyka, konieczne jest przewijanie części ramiennej noworodka, pozostawiając uchwyt i nogi wolne. Czując znajome bliskie uczucia, wiele dzieci uspokaja się, relaksuje i spokojnie zasypia.

Z biegiem czasu ta potrzeba diaperingu zniknie sama.

Dzieciak nie może spać, bo się boi.

Obawy dziecka mogą być inne - od strachu przed rozstaniem z uściskiem mamy i spotkaniem ze snami. Tak, tak, ponieważ noworodki również mają sny, które mogą być bardzo przerażające. Dlatego, aby zapewnić spokojny sen i długotrwały sen, musisz trzymać dziecko w ramionach, aby poczuł obecność swojego ulubionego obrońcy. Dotknięcie mamy pomoże dziecku nie bać się i być pewnym, że mama zawsze tam jest.

Spokojny i głęboki sen dziecka zapewnia uczucie sytości. Dobrze odżywione dziecko śpi słodko i spokojnie.

Płacz dziecka z powodu przedostawania się powietrza do przełyku. W pierwszych dniach młode matki dopiero uczą się wkładać dziecko do piersi. Ze względu na to, że jest to, że w czasie karmienia do przełyku dziecka z mleka dostaje się powietrze i jest bardzo zaniepokojony brzuszka dziecka. Należy zadbać o to, aby stosowanie okruchów na piersi było prawidłowe. To samo może się zdarzyć podczas karmienia z butelki.

Rzadko, ale jest taka sytuacja, kiedy noworodek ciągle śpi i po przebudzeniu jest dość słaby i apatyczny. Jest to alarmująca sytuacja - sygnalizuje, że dziecko jest osłabione przez chorobę lub przewlekle niedożywione. W takich przypadkach należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną do lekarza pediatry.


Inne techniki, które pomagają przespać miesięczne dziecko

Właściwy mikroklimat. Duży wpływ na jakość snu małego dziecka ma mikroklimat w pokoju, w którym śpi. Normalna temperatura i wilgotność są bardzo ważne dla oddychania. Najbardziej odpowiednia temperatura w przedszkolu wynosi około 22 stopni. Wilgotność i mikroklimat mogą być utrzymywane poprzez regularne wietrzenie i nawilżanie powietrza za pomocą technologii klimatycznej lub zwykłego rozpylania wody.

Kołysanie. Wiele matek nie praktykuje choroby lokomocyjnej. Opinia specjalistów w tym zakresie jest wprost przeciwna.Część lekarzy dzieci uważa, że ​​choroba lokomocyjna ma zły wpływ na tworzenie się aparatu przedsionkowego i nie zaleca kołysania dziecka. Druga część uważa, że ​​nieruchome leżenie w łóżeczku, pozbawione ruchów wibracyjnych, jest nieznane dziecku. W końcu przyzwyczaił się do tego, że cała 9-miesięczna mama przeniosła się, poszła dużo i znowu chce doświadczyć takich uczuć. Dlatego łatwe kołysanie na rękach lub w wózku niewątpliwie będzie miało kojący wpływ na dziecko. Wybór - kołysać lub nie kołysać dziecka jest zawsze dla matki, należy rozważyć zalety i wady.

Czas snu dziecka w ciągu 1 miesiąca

Chodzić. Najsłodsze i najskromniejsze marzenie jest na spacerze. Świeże powietrze, łatwe kołysanie mają pozytywny wpływ na noworodka. Ponadto procesy wzbogacania w tlen są przyspieszane we krwi, a ogólny stan dziecka jest znormalizowany.

Kąpiel. Zabiegi wodne mają również pozytywny wpływ na czas trwania i odpoczynek podczas reszty dziecka. Ciepła woda relaksuje dziecko, dotyk matki uspokaja i uspokaja okruchy. Kąpiące się i pieszczone mamusie przypominają okruchy o jego przeszłym życiu w brzuchu mamy. Czas na kąpiel mama wybiera się, ale lepiej to zrobić przed snem.

Kołysanka. Użycie kołysanek, które mama śpiewa dziecku przed pójściem spać, jest ogromne i zostało udowodnione przez doświadczenie wielu pokoleń. Głos ukochanej matki, uspokajający rytm muzyki, rozwój mowy i słuchu to ważne elementy kołysanek, po których dziecko cicho śpi.

Należy śpiewać tylko rodzicom, a nie słuchać płyt gotowymi piosenkami kołysanek.

Zasoby dla śpiącej mamy i dziecka w pierwszym miesiącu po urodzeniu

Mama jest bardzo trudna w pierwszych tygodniach po urodzeniu okruszyny. Wiele problemów i przejście do nowego reżimu życia spada na nią. Dlatego, aby przetrwać w trudnym i krytycznym okresie, pamiętaj o regule - zacznij spać z dzieckiem. Takie wspólne marzenie będzie miało pozytywny wpływ na Ciebie i Twoje dziecko.


Powiązane publikacje