ss x
x

Czas snu 11 miesięcznego dziecka


Wiek 11 miesięcy dla wielu dzieci to okres, w którym podejmowane są pierwsze niezależne kroki. Rodzice mogą zauważyć, jak szybko rozwija się ich okruchy. A sen i odpoczynek grają daleko od ostatniej roli w tym rozwoju. Ile dziecko powinno spać w tym wieku i dlaczego może źle spać w nocy.


Jak długo trwa to ostatnie 11 miesięcy?

Zastanów się, ile dziecko śpi w 11 miesięcy. W tym wieku całkowity dzienny czas snu powinien wynosić około 14 godzin. Odchylenie jednej lub dwóch godzin jest całkowicie normalne. Spać w nocy to około 11 godzin. A za dnia dziecko powinno spać przez około trzy godziny, dwa razy po 1-1,5 godziny.

W niektórych przypadkach dziecko może mieć wystarczająco dużo snu jednego dnia, ale nie każde dziecko w tym wieku może zrezygnować z drugiego odpoczynku w ciągu dnia. Jeśli dziecko wygląda energicznie i jest aktywne przez ponad 5 godzin bezsenności, oznacza to jego gotowość do pójścia na jedno marzenie w ciągu dnia. Z reguły dzieci mogą spać zamiast dwa razy w ciągu dnia, tylko jeden bliżej do jednego i pół roku życia. Należy jednak skupić się na indywidualnych cechach rozwoju każdego dziecka.

W wieku 11 miesięcy wiele dzieci może już spać w nocy, nie budząc się. Czasami dzieci wstają do karmienia o 4-5 rano. Cechy snu w nocy dla każdego dziecka są indywidualne, a także jego potrzeby.

W wieku 11 miesięcy najczęściej występują odchylenia od zwykłego reżimu. W przypadku, gdy dziecko zasypia późno w pierwszym dniu snu lub nie chce zasnąć w drugim dniu snu lub śpi dwa razy dziennie, ale wstaje wcześnie rano - ciało dziecka przygotowuje się na jeden dzień snu zamiast dwóch.

W tym samym czasie nie powinieneś zbyt nagle przechodzić do jednego snu w ciągu dnia.Należy sprawdzić, czy dziecko jest gotowe do czuwania przez ponad 4 godziny bez oznak nadmiernego zmęczenia. W przypadku nagromadzenia zmęczenie i kapryśną stanu nocnej zmiany powinny zostać przełożone na jeden sen.

W tym przypadku, można rozpocząć, aby zmniejszyć długość dnia odpoczynku poprzez zmniejszenie drugi dzień snu przez 30-40 minut. Można też spróbować na przemian nap jeden dzień po oddaniu dziecka do łóżka nieco wcześniej w godzinach wieczornych, a dwa codziennie spać następnego dnia. W sumie, przejście do jednego dziennego snu może trwać nawet do 2-3 miesięcy.

Dlaczego dziecko śpi źle lub zbyt długo po 11 miesiącach

Powody, dla których dziecko może spać w nocy źle w 11 miesięcy może być kilka. Najważniejsze z nich są następujące:
 • dziecko nie czuje się dobrze (ząbkowania, bóle brzucha, etc.);
 • obecność bodźca zewnętrznego (hałas tła, głośna muzyka, owady);
 • Dyskomfort związany z zaduchu, zimno lub ciepło, wilgoć, niewygodne miejsce do spania;
 • nadmierne zmęczenie;
 • dziecko potrzebuje uwagi rodziców.
Jeśli dziecko śpi dłużej niż norma na kilka godzin - to jest normalne. Jednakże, jeżeli śpi znacznie dłużej bez wstawania do jedzenia, należy dokładnie zbadać okruchy, to jest możliwe, że przyczyną choroby jest długi sen. Następnie należy udać się do lekarza.

Cechy niezależnego zasypiania

Niezdolność dziecku zasnąć we własnym doprowadzić do tego, że nie spać w nocy. Budząc się w nocy, nie może zasnąć ponownie bez pomocy rodziców. Należy zauważyć, że początek nauczyć dziecko zasypiać bez pomocy może być tylko w wieku około 11 miesięcy, bo jeśli dziecko nie uczy się zasnąć na własną rękę przed osiągnięciem wieku 1,5 lat, w starszym wieku, aby zrobić to będzie bardzo trudne.

Aby uniknąć niektórych błędów należy kategorycznie wyrzekł następujące:

 • nagłe porzucenie dziecka w swoim łóżeczku. Jeśli dziecko nie będzie przyzwyczajało się do zasypiania, to jednego dnia nie będzie w stanie się tego nauczyć. Pozostając sam w pokoju, bez rodziców, może się wystraszyć, co tylko komplikuje sytuację. W związku z tym, aby przyzwyczaić dziecko do zasnąć we własnym zakresie powinny być stopniowe;
 • Nie wyjaśnić dziecku powody ich działań.Dzieci w wieku 11 miesięcy, pomimo skromnego słownictwa, mogą zrozumieć wiele rzeczy, o których mówią ich rodzice. Jeśli dziecko jest przyzwyczajone do zasypiania przy matczynej dłoni, pozostawienie go samego bez wyjaśnienia przyczyn może prowadzić do zaburzeń psychicznych;
 • Nie ignoruj ​​płaczu dziecka, jego lęków. Aby dziecko nauczyło się zasypiać bez pomocy, należy ostrożnie go leczyć, stwarzając dla niego wygodne i sprzyjające warunki.

Jak nauczyć dziecko zasypiania samotnie

Ucząc dziecko w ciągu 11 miesięcy, aby samodzielnie zasnąć, konieczne jest przestrzeganie kilku zasad. Są one następujące:

 • Fizyczny kontakt między rodzicami a dzieckiem powinien zostać przerwany stopniowo. Jest to szczególnie ważne, gdy dziecko śpi razem z nimi. Przez kilka dni możesz umieścić barierę między rodzicami a dzieckiem w formie poduszki lub miękkiej zabawki;
 • Pierwszy raz powinno spać w tym samym pokoju co dziecko, kładąc swoje łóżko obok rodzica. Po tym, jak dziecko zasypia samodzielnie, możesz umieścić łóżeczko w innym pokoju. W tym samym czasie, w momencie zasypiania, konieczne jest przebywanie z nim w tym samym pokoju;
 • aby dziecko nie płakało przed pójściem spać, trzeba go uspokoić. Możesz czytać mu bajkę, zawierać cichą kreskówkę lub śpiewać kołysankę;
 • stworzenie wygodnych warunków jest możliwe za pomocą miękkiej zabawki, którą dziecko lubi bardzo. Jeśli przytula zabawkę, może zrekompensować brak fizycznego kontaktu z matką.

Czasami nadal zaleca się spać razem z dzieckiem i rodzicami. Przypadki te występują, gdy maluch doznał dużego stresu lub podczas podróży. Podczas wspólnego snu dziecko czuje się bezpiecznie.

Przestrzeganie powyższych zaleceń, aby nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, jest proste i bezbolesne. Wtedy będzie mógł spać tak długo, jak będzie to konieczne w jego wieku, a budząc się w nocy, będzie mógł zasnąć sam.


Jak uspokoić dziecko, jeśli nie śpi dobrze w nocy

Jeśli dziecko nie śpi w nocy w 11 miesięcy, nie może spać ani się uspokoić wieczorem, a wszystkie inne przyczyny i metody są wypróbowane i nie przyniosły rezultatów, można użyć kojącej herbaty dla dzieci lub wody z dodatkiem niewielkiej ilości miodu.

Czas snu 11 miesięcznego dziecka

Herbatę można kupić w sklepie, ugotować zgodnie z recepturą, umieścić na opakowaniu. Wybór gotowej herbaty dla dzieci powinien być oparty na wieku dziecka. Możesz także samemu zaparzyć herbatę z ziół. Jako składniki możesz użyć melisy, kwiatów lipy i rumianku. Zioła te powinny być warzone jako tradycyjna herbata, odcedzająca liście herbaty po parze. Podaj dziecku herbatę powinna być ciepła.

Jeśli dziecko śpi źle w nocy, niespokojne, często budzi się i płacze, powinieneś dać mu herbatę o kojącym efekcie wieczorem przed pójściem spać. A jeśli dziecko jest nadmiernie podekscytowane, możesz zaproponować mu taką herbatę po południu.

Herbata o działaniu uspokajającym korzystnie wpływa na układ nerwowy, normalizuje sen, zmniejsza pobudliwość i kapryśność, a także pomaga w przypadku stresu.

Niektóre rodzaje ziołowe mogą dać dziecku zarówno jako środek terapeutyczny i profilaktyczny. Jeśli kochanie nie śpi dobrze w nocylub ma histerię, możesz użyć tego narzędzia.

Stosowanie leków bez przepisywania lekarza w przypadkach, gdy dziecko budzi się w nocy, często płacze i nie śpi dobrze, jest niedopuszczalne.

W takim przypadku rodzice będą w stanie najlepiej uspokoić dziecko. Podczas niepokoju dziecka należy zwrócić mu więcej uwagi, czułości, aby z nim porozmawiać, wziąć w ręce, przytulanie. Nie najmniej rolę w tym przypadku, to mikroklimat w rodzinie i relacje między rodzicami a dzieckiem. Spokojny i spokojny mikroklimat przyczynia się do zdrowego i zdrowego snu dziecka.


Powiązane publikacje