ss x
x

Uczymy dziecko spać w nocy bez pieluchy


Cokolwiek powiesz, pieluchach, jest to wielki wynalazek ludzkości, o ile łatwiejsze jest ich życie dla matek całego świata, wielu z nich wie z pierwszej ręki. Co może być prostsze i bardziej komfortowe nigdzie, położyć na jednorazowej pieluchy dziecka i nie martwić się, że w środku chodzenia będzie musiał wrócić do domu w mokrych spodniach, i przyszedł odwiedzić babcię, może cierpieć swoją nową sofę. I jak wygodne jest ich używanie w nocy, podczas snu dziecka! Ale każda moneta, jest minusem, i wyjątkowa łatwość higieny, mogą łatwo spowodować wielkie szkody dla dziecka, z zastrzeżeniem nadużyciem.

Podstawowe zasady noszenia jednorazowych pieluch są dość proste:

  • Konieczna jest zmiana zużytej pieluszki w ciągu 3-4 godzin
  • Podczas zmiany pieluszki ciało dziecka powinno odpoczywać i oddychać przez 10-15 minut
  • Wybierając produkt higieniczny, należy zwrócić uwagę na jego zgodność z wiekiem i wagą dziecka
  • Nie kupuj niezweryfikowanych pieluch, produkt niespełniający norm może powodować alergie i pieluszkowe wysypki u dzieci

Jakie szkody mogą przynieść pieluchy?

Szkody, które mogą być spowodowane częstym i niewłaściwym użyciem pieluch, są niejednoznaczne dla dzieci różnej płci.

W przypadku chłopców ciągłe noszenie pieluch może prowadzić do nieprawidłowego działania w rozwoju układu rozrodczego. Jak wiadomo, funkcje rozrodcze mężczyzn w przyszłości zaczyna się tworzyć w pierwszych miesiącach swojego życia, to w zakładce produkujących hormony komórek, które są odpowiedzialne za przyszłość testosteronu. Komfortowej temperatury do ich prawidłowego formowania 36, ​​6 °, a często długie i stwierdzenie w gorącym pieluchy obarczona przegrzania moszny.

Matki wychowujące dziewczynki, konieczne jest ścisłe monitorowanie stanu pieluchy, jak patogenne mikroby z kału dziecko może łatwo przeniknąć do pochwy i wpływają na florę.

W żadnym przypadku nie może być w pieluchach dla dzieci dowolnej płci w podwyższonej temperaturze ciała lub środowiska.


Garnek lub pieluchy

Około do półtora roku dzieci nie mają skłonności do odczuwania odrazy, więc wilgotne majtki nie wywołują żadnych negatywnych emocji, w dzień czy w nocy. Po pierwszym roku życia zaczynają reagować na nagrane majtki i wykazują niezadowolenie z tego powodu.

Kiedy zaczynasz zauważać, że po opróżnieniu pęcherza lub jelit, dziecko jest zmartwione i pod każdym względem pokazuje, że bycie w mokrych spodniach jest dla niego niewygodne, czas przyzwyczaić go do doniczki.

Zdolność pieluszek do wchłaniania dużej ilości wilgoci i przez to pozostawienie osiki dziecka na sucho przez długi czas, absolutnie nie pomaga w "ciężkiej pracy", aby nauczyć dziecko prosić o garnuszek. Dzieciak po prostu nie rozumie, co dla niego wszystkie te trudne manipulacje, jeśli już czuje się całkiem komfortowo.

Jeśli nie jesteś w stanie zrezygnować z jakiejkolwiek ochrony, wówczas zaleca się stosowanie pieluszek wielokrotnego użytku i wodoodpornych majtek. W tym przypadku matka będzie starała się upuszczać dziecko na doniczkę tak często, jak to możliwe, aby nie przegapić oddawania moczu, a dziecko stopniowo będzie pamiętać to, co jest wymagane, najpierw na poziomie odruchów, ale ostatecznie zrozumienie będzie musiało nadejść.

Głównym błędem rodziców jest przekształcenie "pot-hiking" w grę, gdy maluch siedzi bezmyślnie na niej przez długi czas przed telewizorem lub zabawkami. Dlatego, jeśli twoje dziecko nie jest jeszcze na to gotowe, nie powinieneś go dręczyć, zrozumiesz jego zachowanie, gdy nadejdzie czas rozpoczęcia procesu uczenia się.

Kilka czynników wskazujących na gotowość dziecka do zrobienia bez pieluchy:

  • Dzieciak musi siedzieć pewnie
  • Publikuj różne dźwięki
  • Zauważyłeś, że pieluszka na nim pozostaje sucha przez dwie godziny lub dłużej
  • Zna różne części ciała i potrafi je pokazać
  • Próbuj samodzielnie zdejmować lub ubierać majtki lub spodnie
  • Pomiędzy oddaniem moczu mija około równej ilości czasu.

Trzy sposoby na odzwyczajenie dziecka od pieluch

Numer metody 1

Rozpocząć od odstawienia pieluchy trzeba w ciągu dnia, gdy dziecko jest przynajmniej trochę może kontrolować oddawanie moczu, a matka musi mu w tym pomóc. Aby rozpocząć operacja „rozpieszcza” prosimy 10-15-20 pary rajstop, szorty lub spodnie i cierpliwości, a paczka z pieluch usunąć w miarę możliwości. I pamiętaj, to jest konieczne, aby utrzymać się na dwa tygodnie i będziesz zadowolony z wyników.

Spędź z gaworzenie i pochodzą z dźwiękiem, który powinien publikować gdy parcie na mocz, czy gest, z którego będzie on pokazano jego pragnienie. Następnie pokazać mu pot, dążyć do zapewnienia, że ​​dziecko będzie zrozumieć związek między nim a jego namową.

Istotą tej metody, uświadomić, że okruchy mokre rajstopy daje mu dyskomfort i niewygodę. Mama jest w stanie kontrolować częstotliwość parcie na mocz z dzieckiem i budować konkretny harmonogram, aby przewidzieć jego życzenia i przejść do roślin na doniczkę.

Jeśli zrobisz to dobrze, a następnie po 2-3 tygodniach, dziecko zrozumie, co chciał z niego i zaczyna ostrzegać rodziców o jego chęci, liczba suchych spodnie wzrośnie, a ilość pieniędzy przeznaczanych na nowej pieluchy odpowiednio zmniejszona.

Sposób №2

Innym skutecznym sposobem, aby nauczyć dziecko do puli, to jest przykład rodziców. Jeśli mama lub tata pokażą dziecku, co robi podczas podróży do toalety, z pewnością będzie chciał to powtórzyć. W tym przypadku jest to bardziej wskazane, aby umieścić garnek w toalecie, a dziecko jako dorosły zainteresowanych zostanie wysłany tam, aby ich sprawy.

metoda №3

Uczyć okruchy do korzystania z nocnika na przykładzie jego ulubionych zabawek, sadzenia, na przykład lalki lub misia i wyjaśniając, dlaczego to zrobił. Pokaż, że jego mali przyjaciele nie noszą pieluszek, ale rób to tak, jak powinni. Przekonasz się, że dziecko będzie chciał powtórzyć akcję swoich zabawek.

Stosowania któregokolwiek z tych metod, nie zapomnij, aby chwalić dziecko w przypadku sukcesu, mówiąc mu, jak to zrobił i jak to zrobić dobrze, a on jest w stu procentach chcesz zrobić to jeszcze raz!


Jak nauczyć dziecko spać bez pieluch

Jeśli odzwyczaić od pieluch okruchy podczas zadania czuwania nie jest bardzo trudne, dziecko pozostaje sucha przez cały sen, zwłaszcza w nocy, będzie musiał się pocić i czekać na jego gotowość do tego.Z reguły gotowość ta zbliża się do wieku dwóch lat, kiedy dziecko nauczyło się już wystarczająco dużo, aby kontrolować swoje pragnienia i pragnienia.

Oczywiście nie poradzisz sobie bez usterki i incydentów, więc bądź cierpliwy z cierpliwością, wymiennymi kompletami bielizny i zapasowymi piżamami. Jeśli nie masz ceraty na materacu, pamiętaj, aby położyć łóżko. Łóżko? Następnie możesz kontynuować.

Uczymy dziecko spać w nocy bez pieluchy

Jeśli spodziewasz się zarządzać przez kilka dni, to na próżno, czas zajmie znacznie więcej. Zanim pójdziesz spać, dziecko powinno upaść na doniczkę. Rób to każdego dnia, aby pamiętać, że wieczorna wizyta w toalecie jest potrzebna w taki sam sposób jak mycie i mycie zębów.

Monitoruj ilość płynów wypijanych przez dziecko w godzinach wieczornych, często obfity napój w nocy jest powodem, który uniemożliwia mu spanie spokojnie. Zamiast kompotu lub soku, ofiaruj mu zwykłą wodę, jeśli dziecko naprawdę nie odczuwa pragnienia, najprawdopodobniej odmawia.

Oczywiście, nie oczekuj, że po raz pierwszy miękisz obudzi się rano rano. I najprawdopodobniej nie będzie miał czasu, aby się przebrać w nocy iw łóżku, ale winę za to dziecko nie może w każdym razie, aż do lat 4 oddawanie moczu podczas snu są celem normą. Ale jeśli obudził się rano suchy, powinieneś zdecydowanie go wychwalać.

Zwykle, jeśli zdarzyło się nocne oddawanie moczu, dzieci zwykle budzą się z powodu niewygody, którą rozumiemy, ale czasami sen jest tak silny, że mokre dziecko nadal śpi słodko. Jeśli jesteś matką takiego dziecka, twoim zadaniem w nocy jest okresowe sprawdzanie go pod kątem "suchości".

Warunkiem koniecznym do snu w nocy, bez ochrony, możesz zacząć, gdy zauważysz, że budzi się przez kilka dni w suchej pieluszce.


Powiązane publikacje