ss x
x

Wskaźnik snu 9 miesięcznego dziecka


Odpowiedź na pytanie, ile dziecko potrzebuje do snu, jest interesująca dla rodziców nie tylko noworodka, ale także gdy dorasta. To pytanie jest również pilne za 9 miesięcy. Nie wszystkie dzieci w tym wieku dobrze śpią, nie budzą się w nocy, a także łatwo zasypiają w ciągu dnia. Są też takie sytuacje, kiedy dziecko przestało dobrze spać, chociaż wcześniejsze problemy ze snem nie pojawiły się. Dlaczego tak się stało? Rozważmy bardziej szczegółowo.


Czas snu od 9 miesięcy

Ile dziecko powinno spać w ciągu 9 miesięcy? U dzieci w tym wieku sen, zgodnie z normami, powinien wynosić 14-15 godzin. Spośród nich około 10 godzin to nocny sen, aw ciągu dnia dziecko powinno spać dwa razy w ciągu 2-2,5 godziny (łącznie 4-5 godzin). Czas przebudzenia w tym wieku wynosi około 10 godzin. Ile śpi każde dziecko, może różnić się o 1-2 godziny od zalecanych norm, w oparciu o indywidualne cechy małego organizmu.

Jeśli reżim zostanie zaobserwowany, dziecko będzie spało, wesoło i wesoło. W tym wieku dzieci nie mogą się obudzić na nocne karmienie.

Aby dziecko mogło spać w nocy, nie powinno się pozwalać na spanie po 5-6 po południu. Wolałby spać w nocy, jeśli zmęczy się w ciągu dnia podczas gier. Dlatego zaleca się, aby okruchy odłożyć rano, 3-4 godziny po przebudzeniu, a także po południu.

Przyczyny zaburzeń snu za 9 miesięcy

Nie wszystkie dzieci w wieku poniżej jednego roku śpią podczas całej nocy. Dlaczego dziecko źle śpi w nocy? W rzeczywistości istnieje wiele przyczyn tego zjawiska. Może to być przede wszystkim cechy fizjologiczne. Najczęstsze z nich według lekarzy:

 • cechy snu w tym wieku. Dla dziewięciomiesięcznych osobników charakterystyczny jest bardziej przedłużony powierzchowny sen, podczas gdy głęboki trwa znacznie krócej w czasie.W związku z tą funkcją niemowlęta często budzą się w nocy;
 • potrzeba jedzenia. Jest to bardziej prawdziwe w przypadku dzieci karmionych naturalnie piersią, ponieważ mleko matki jest trawione znacznie szybciej niż mieszanina. Dlatego sztuczne dzieci w większości przypadków lepiej śpią w nocy.

Powody, dla których dziecko nie śpi dobrze, być może nie fizjologiczne, ale wiąże się z niewłaściwą rutyną dnia i żywienia:

 • dziecko nie jest przyzwyczajone do odpoczynku i snu. W ciągu 9 miesięcy dziecka ten reżim powinien już zostać uformowany;
 • Niezwykłe miejsce na nocny sen lub brak rodziców. Dzieci mogą źle spać w nietypowym otoczeniu, na przykład odwiedzając babcię, dziecko często budzi się i płacze;
 • nieprawidłowe rozmieszczenie snu dziennego i nocnego. Jeśli maluch śpi zbyt dużo w ciągu dnia, to w nocy zły sen wcale nie będzie zaskakujący;
 • naruszenie reżimu żywienia. Po upływie 9 miesięcy karmienie nocne jest opcjonalne. Jeśli miękisz budzi się z głodu, reżim karmienia powinien zostać zmieniony po południu;
 • brak aktywności fizycznej. Jeśli dzieci są nieaktywne w ciągu dnia, w nocy, z reguły śpią gorzej;
 • dyskomfort. To kolejny powód, dla którego dziecko może źle spać. Jeśli pomieszczenie jest zbyt gorące, duszne lub nadmiernie wilgotne lub odwrotnie, zbyt suche powietrze, sen nie będzie wygodny i długotrwały. Niewygodny materac i pieluchy mogą być również szkodliwe dla snu dziecka.
Inną przyczyną złego snu u dziecka może być kolka lub wyrzuty zębów. Spać, gdy coś boli, jest trudne nawet dla osoby dorosłej, ale jeszcze bardziej dla dziecka.

Jeśli dziecko nie śpi dobrze w ciągu dnia, należy zwrócić uwagę na otaczające środowisko. Aby upewnić się, że śpi tak dużo, jak jest to konieczne w jego wieku, należy upewnić się, że nie ma zbyt głośnych rozmów, muzyki, połączeń telefonicznych itp. W przypadku, gdy ostre dźwięki obudzą miękiszu, a on zaczął płakać, byłoby mu bardzo trudno zasnąć ponownie.

Działania rodziców w celu normalizacji snu dziecka

Aby dziecko mogło spać tak długo, jak jest to pożądane w jego wieku, konieczne jest zidentyfikowanie przyczyny jego niespokojnego snu i wyeliminowanie go. Lekarze zalecają stosowanie się do szeregu zaleceń, które przyczyniają się do normalizacji snu dziecka w ciągu 9 miesięcy:

 • wskazane jest spanie w tym samym pokoju co dziecko.W jednym pokoju z rodzicami dziecko będzie spokojniejsze;
 • konieczne jest regularne przewietrzanie pomieszczenia, w którym dziecko śpi - pomieszczenie nie powinno być duszne. Najlepiej, gdy poziom wilgotności w pomieszczeniu wynosi 60%;
 • powinien zapewnić fizyczny ładunek okruchów, bawić się nim. Więc będzie zmęczony wieczorem i będzie nocniejszy w nocy, ale nadmierne zmęczenie może mieć również negatywny wpływ na sen;
 • nie pozwalaj dziecku spać zbyt dużo w ciągu dnia. Jeśli dziewięciomiesięczne dziecko nie chce się z nim porozmawiać w ciągu dnia, nie musisz go zmuszać.

80402470-e1418402232528

Identyfikacja przyczyn zaburzeń snu i przestrzeganie zasad ich eliminacji pozwoli na normalizację czasu snu dziecka. Gdy dziecko dorośnie, jego sen stanie się normalny. Po osiągnięciu krótkiego jednorocznego roku dziecko będzie dużo lepiej spać w nocy, nie zmuszając rodziców kilkakrotnie do wstawania i uspokojenia dziecka.

Dlaczego dziecko przestało dobrze spać?

Często zdarzają się sytuacje, w których dziecko dobrze spało, czasami nawet całą noc, nie wstając i zatrzymując się po dziewięciu miesiącach. Dlaczego tak się dzieje? Z reguły wynika to z jego dorastania. Z każdym miesiącem dziecko otwiera coraz więcej okazji związanych z możliwościami swojego ciała, a on staje się bardziej mobilny. On może, w razie potrzeby, jest łatwy do toczyć z powrotem do brzucha i pleców, skrada się dobrze, siedząc, a nawet wstaje - teraz jest on bardziej dostępny. Przyspieszone tempo wzrostu może również spowodować, że dziecko przestanie dobrze spać.

Czasami dzieci tak chętnie uczą się wszystkiego, co jedzą mało. Drugą przyczyną złego snu może być przepracowanie. Jest on dostępny jako nowe pozycje, które mogą dosięgnąć i dotykowych, jak dziecko uczy się nowych naczyń, ponieważ jest to wiek zwabić wprowadził wiele nowych produktów. W rezultacie, w godzinach wieczornych pipsqueak może być tak zmęczony, że w nocy, budzi się kilka razy. Przemęczony dziecko zasnąć trudniejsze, w końcu, on idzie spać później, kiedy budzi się, zanim dziecko ma chęć do jedzenia, w celu zrekompensowania strat dziennych. W ten sposób śpi nie tyle do spania w swoim wieku, ale znacznie mniej.

Jak prawidłowo odłożyć okruchy w 9 miesięcy

Dzieci, które są zbyt zmęczone, mają trudności z zasypianiem wieczorami.Aby umieścić to dziecko w łóżku, codzienna rutyna musi być starannie przestrzegana. Dla takich dzieci ważne jest monitorowanie emocji dziecka, szczególnie wieczorem. Należy ograniczyć oglądanie telewizji, hałaśliwych i zabawnych gier, komunikację z gośćmi, kontakt z komputerem i innymi nowoczesnymi urządzeniami cyfrowymi.

Wskaźnik snu 9 miesięcznego dziecka

Przed pójściem spać należy wykonać specjalny rytuał. Rytuał powinien obejmować procedury dotyczące kąpieli, ubierania się, korzystania z kosmetyków dziecięcych itp.

W przypadku, gdy nie można było umieścić dziecka w odpowiednim czasie, gdy pierwsze oznaki zmęczenia zostały utracone, należy to uspokoić. Być może, poczytaj książkę lub porozmawiaj z dzieckiem w miłej atmosferze, zaśpiewaj kołysankę.

Jeśli dziecko w tym wieku źle zasypia, nawet jeśli próbuje go ukołysać, należy opanować technikę samodzielnego zasypiania. W takim przypadku, gdy dziecko zasypia tylko na rękach, zarówno przez klatkę piersiową, aw nocy śpi niespokojnie i budzi się kilka razy płacz, należy umieścić go w nocy trochę inaczej. Konieczne jest, aby uspokoić dziecko, ale tylko do połowy we śnie, zanim wreszcie zasnął, i umieścić go w łóżeczku. Jeśli położysz dziecko w ten sposób na sen, możesz przejść do kolejnych kroków nauki samodzielnego spania.


Wieczorne kąpiele dla zdrowego snu

Jeśli dziecko przestało dobrze spać, ciepłe kąpiele z naparami ziołowymi przed snem pomogą mu się uspokoić i zrelaksować. Używanie ziół jest nieszkodliwe dla zdrowia. Może to być rumianek, waleriana, mięta, melisa, lawenda lub tymianek.

Konieczne jest wcześniejsze przygotowanie naparu ziół i dodanie go do wody przed kąpielą. Aby przygotować bulion trzeba dwa lub trzy łyżki suszonych liści lub ziół wypełnić litra ciepłej przegotowanej wody i pozostawić na 20-30 minut. Nie zaleca się codziennego spożywania ziołowych kąpieli, najlepiej jest zorganizować takie zabiegi w ciągu jednego lub dwóch dni.

Ekstrakt z igły jest bardzo użyteczny do uspokojenia emocjonalnych i pobudliwych dzieci. Regularne korzystanie z kąpieli z ekstraktem sosnowym pozwoli dziecku znacznie szybciej ułożyć dziecko, zapewniając mu silny sen.


Powiązane publikacje