ss x
x

Zaburzenia nocnego snu w pięciomiesięcznych okruchach


Nowo upieczeni rodzice zawsze są zainteresowani pytaniem, ile ich dziecko powinno spać w nocy po 5 miesiącach. W końcu każde dziecko jest inne. Czas trwania snu może się różnić. Ponadto istnieją inne niuanse, od których zależy pełnowartościowy sen okruchów. Na przykład faza snu dziennego i nocnego.


Co dziecko może zrobić w ciągu 5 miesięcy

W wieku 5 miesięcy dziecko już dodaje mniejszą wagę. W końcu staje się bardzo aktywny z powodu swojej ciekawości. Średnia waga niemowlęcia wynosi około 6,5 kg, a wysokość 65 centymetrów.

W tym wieku nie ma specjalnej różnicy między chłopcami i dziewczętami. Idą dobrze, wkładając proste dźwięki w sylaby. Kochają muzykę. Ci, którzy są już siedzi (a tam są te zwinne dla dzieci), aby usłyszeć swoją ulubioną melodię, zaczynają się chwiać. Jakby taniec.

Dzieci wykazują szczególne zainteresowanie wielobarwnymi obrazami. Dlatego z przyjemnością patrzą na książki, gdzie ilustracje mają pierwszeństwo przed tekstem. Pięciomiesięczne dziecko bierze już małe przedmioty i rzuca je. Odwracając się od pleców do brzucha może już mieć wiele dzieci.

Ile dzieci śpi w ciągu 5 miesięcy

Niemożliwe jest dostosowanie wszystkich dzieci zgodnie z ogólnymi standardami bez wyjątku. Ale nadal istnieją uśrednione standardy. Jeśli po 4 miesiącach dziecko śpi i do 18 godzin dziennie, teraz ten czas się zmniejszył. Dzienny czas snu wynosi około 16 godzin. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ dziecko staje się coraz bardziej zaciekawione.

Aktywność badawcza, możliwość zainteresowania się grą lub obiektem przez maksymalnie 10 minut, skraca czas snu. Jeśli dziecko nie śpi w nocy, odwraca się, martwi, należy liczyć jego codzienny sen. Tak więc uważa się, że w 5 dniu okruchy miesięczne odpoczywają około 6 godzin, z przerwami. Tak więc częstotliwość układania w ciągu dnia wynosi 3 razy przez 1,5 godziny. Resztę czasu dziecko jest jedzenie, zabawy, spacery - krótko mówiąc, rozwój intelektualny i fizycznie. Przechodząc od tych liczb, w nocy dziecko śpi 9 - 10 godzin.Oczywiście są karabiny, w których wartości te osiągają 12 godzin, ale jest to rzadkość. Z reguły nie śpią dużo w ciągu dnia.

Bardzo ważnym aspektem pełnego snu jest układanie w stosy. Każdego dnia powinno to nastąpić w tym samym czasie. Lepiej, żeby dziecko było już w swoim łóżeczku, co najmniej 22 godziny. Taki rozkład zajęć pozwoli Ci odpocząć w nocy i nabrać sił na następny dzień.

Znaczenie snu

Zwróć uwagę, jak dziecko zachowuje się przez 5 miesięcy, jeśli nie śpi dobrze w nocy. Ciągła frustracja i kapryśność, łzawienie wykonują swoją pracę. Dziecko staje się rozdrażnione, niekontrolowane. Nie ma czasu na angażowanie się w badania. Dlatego naukowcy zidentyfikowali kilka punktów, dlaczego tak ważny jest sen dla dziecka w wieku 5 miesięcy.

 • Przywrócenie siły fizycznej.
 • Odpoczynek nie dotyczy tylko ciała, ale mózgu. Aktywność umysłowa zostaje przywrócona po nadmiarze informacji uzyskanych podczas czuwania.
 • Wzrost komórek jest bardziej aktywny.

Wszystko to jest bardzo ważne dla pełnego rozwoju okruchów. Ustalono, że wraz z wiekiem dziecko potrzebuje mniej odpoczynku. Dlatego dla 5-miesięcznego dziecka potrzebny jest pełnowartościowy sen.

Definicja stopy snu

Dla każdego dziecka stopa snu jest inna. Wszystko zależy od tego, ile czasu dziennie odpoczywa okruchy. Oznaki braku snu są następujące:

 1. Drażliwość i szybkie zmęczenie.
 2. Podczas czuwania dziecko nie jest skupione i stale ściera oczy.
 3. Ciągła troska o okruchy.
Jeśli dziecko obraca się we śnie, zachowuje się niespokojnie, a następnego ranka budzi się i jest kapryśne, oznacza to, że traci on mniej snu. Ale niektórzy rodzice uważają, że jest to normą dla dziecka: nie śpi dobrze w nocy, co oznacza, że ​​nie chce lub nie jest zmęczony.

Wręcz przeciwnie, dzieci, które spędzają dużo czasu we śnie, mogą zaniepokoić swoich rodziców. Ale nie zawsze, powinno to niepokoić. Tutaj konieczne jest, aby zwracać uwagę na zachowanie dziecka, gdy jesteś przebudzony. Jeśli jest aktywny i wesoły, łatwy zainteresowany tym, co się dzieje, to jest jego czas. Nie martw się.


Przyczyny

Dlaczego dziecko śpi tak źle w nocy? Jeżeli czas trwania dzień odpoczynku nie rekompensuje codziennych potrzeb dziecka, co oznacza, że ​​jest coś niepokojącego. Konieczne jest zrozumienie, który z czynników uniemożliwia dziecku zasypianie.

 • Nadpobudliwość. Często okruchy nie spać w nocy ze względu na jego silną nadpobudliwość. On jest ciągle wiruje, jego marzeniem trochę.W rzeczywistości, ta sytuacja wymaga specjalistycznej porady. Nie może być silny lub słaby neurologia forma, uporządkować lekarzem. Być może nie jest to nic poważnego. Wystarczy pójść do kojących kąpieli przed snem.
 • Głód. W 5 miesięcy, dzieci wciąż budzić się w nocy z powodu głodu. Ktoś wstaje raz, a ktoś wszystko 3. Należy zawsze zaspokojenie karmić mlekiem matki małe dziecko, lub mieszaninę, a następnie spać będzie silniejszy. Ale zaprzeczyć okruchy na nocnym karmieniu jest niemożliwe. Ciało jest za małe, aby doświadczyć takiego stresu.
 • Choroba. Często miękisz, który kręci się całą noc, niespokojny sen, budzi się następnego ranka z zatkany nos. Warto zwrócić uwagę na dobre samopoczucie dziecka. Po tym wszystkim, tym szybciej zaczyna się leczenie, tym krótszy jest choroba. Nawet w nocy można upuścić kropelki okruchy w nos, aby złagodzić swędzenie i drapanie. Nie bój się, że mu przeszkadzać. Jeśli sen nie nic dobrego, ponieważ od początku choroby przynieść, gorzej po prostu nie zrobi. Jeśli to możliwe, możesz również zmierzyć temperaturę.
 • Cięcie zębów. Ktoś wcześniej, ktoś później zaczyna proklovyvatsya pierwszy ząb. Dlatego czas zaopatrzyć się w żele chłodzące, aby zawsze były pod ręką w takim przypadku.

Niezależnie od powodu, każdy zasługuje na uwagę. Konieczna jest jasna analiza tego, co się dzieje i monitorowanie stanu miękiszu. Jak można mu pomóc, jeśli dziecko zachowuje się niespokojnie w nocy?

Działania rodziców

Oczywiście konieczne jest ustalenie, dlaczego dziecko nie śpi dobrze. Od tego będzie zależeć od bieżących działań. Ale są ogólne zasady, po których dziecko będzie mogło odpocząć.

 1. Łóżko powinno być ciepłe, a temperatura w pomieszczeniu komfortowa.
 2. Należy przestrzegać harmonogramu odpoczynku i czuwania. Tak więc karapuz może się dostosować, kiedy nadejdzie czas, aby pójść do łóżeczka. Zostanie poproszony przez zegar biologiczny.
 3. Jeśli dziecko chce spać z wyprzedzeniem, nie przeszkadzaj mu. Odpocznij. Być może jest bardzo zmęczony i potrzebuje odpoczynku. Nie rozpraszaj dzieci grami. Więc możesz w ogóle zabić sen, a dziecko nie zasypia nawet wtedy, gdy powinno być zaplanowane. Ale żeby się spakować przed 20 wieczorem, okruchy oczywiście nie są tego warte. Możesz odwrócić uwagę dziecka od cichych gier. Opcjonalnie rozciągnij wieczorną kąpiel, a następnie odprężający masaż.
 4. Nie graj przed pójściem spać w aktywnych i aktywnych grach. Opinia, że ​​to nudne dziecko, jest błędna. Musisz poruszać się w ciągu dnia, ale nie przed pójściem spać. Od tego dziecka prowokuje i zły sen.
 5. Przestrzegaj zasady, że przerwa między snami z ostatniego dnia i nocy nie powinna być krótsza niż 4 godziny. Wtedy karapuz będzie miał czas na zmęczenie.

dziecko 5 miesięcy nie śpi dobrze w nocy

Są to czynności wykonywane przed pójściem spać dla dziecka, które źle zasypia. Ale co, jeśli dziecko już się obudziło? Jak go uspokoić?

 1. Jeśli budzi się z płaczem, musisz zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Usuń źródło podrażnienia. Po prostu jego marzenie czegoś zapobiegło.
 2. Musisz szybko iść do łóżka i żal miękiszu. Nie pozwól mu zrobić zamieszania.
 3. Konieczne jest uspokojenie w ciszy, bycie nerwowym, a co więcej, oburzenie nie jest konieczne.
 4. Nie jest konieczne, aby jasne światło paliło się w pokoju w nocy, wybierz światło nocne do tych celów. Usuń wszystkie źródła emisji: zmniejsz lub wyłącz telewizor, muzykę.
 5. Kiedy dziecko śpi źle i niespokojnie, często budzi się, musi czuć, że jego matka jest w pobliżu. Dobrym rozwiązaniem kojącym jest nucenie kołysanki.

Najważniejsze, że wszystkie działania rodzicielskie powinny być szybkie, ale spokojne. Nie możesz panikować i gubić się. Dzieci o stałym, dobrym śnie - rzadkość. Kiedy główna przyczyna zostanie wyeliminowana, sen zostanie przywrócony. Musisz tylko poczekać.


Powiązane publikacje