ss x
x

Jeśli noworodek śpi na brzuchu


Nauka medyczna stale się poprawia i dokonuje przeglądu wielu zaleceń. Dotyczy to w szczególności takiego wieku, jak okres noworodka i niemowlęctwa. Pierwszy rok życia dziecka jest warunkowo podzielony na te dwa okresy. W psychologii stosuje się kryterium pojawienia się kompleksu przebudzeniowego u dziecka. Przed jego wygląd miękiszu jest uważany noworodka (4-6 tygodni od momentu urodzenia), po - dziecka.

W wielu przypadkach, psychologia i pediatria wyraził obawy „za” i „przeciw” skargi, zdarzenia lub okoliczności faktycznych i zaleceń. Odpowiedzialność za podejmowanie decyzji w tym przypadku spoczywa na rodzicach. W pełni odnosi się to do postawy snu noworodka.


Pozowanie do spania dla noworodków

Klasyczny pozy snu dla dziecka pierwszych miesiącach życia jest uważany ułożenia na plecach z pół-zgiętymi rękami i nogami i głową zwróconą w bok. Kroha wciąż próbuje zbliżyć się we śnie do postawy, którą zajął w ciągu ostatnich 9 miesięcy, poza tym wciąż nie może całkowicie odprężyć się z powodu zwiększonego napięcia mięśniowego. Mówiąc, że noworodek jest w tej pozycji i musi spać. W rzeczywistości dziecko nikomu nic nie jest winne. Ścisłe przeciwwskazania do snu w innej pozycji dla zdrowego dziecka, na przykład na brzuchu, nie. Istnieją wskazówki, jak właściwie zorganizować takie marzenia, ostrzeżenia i ograniczenia. Wiele dzieci woli inną pozę. Na przykład pozycja "na brzuchu" jest preferowana przez noworodki cierpiące na kolkę jelitową i wzdęcia. Taka sytuacja jest możliwa, jeśli rodzice nie zwijają okruchów. W przeciwnym razie będzie spał na plecach lub na boku.

Sen na plecach: za i przeciw

Jeśli rodzice są praktykującymi diapering - spać na plecach z głową zwróconą w bok jest to pozycja, w której dziecko będzie odpocząć. Jeśli rodzice pozwolą okruchom na luźne ubrania (piżamy, suwaki), istnieje większy wybór.Ale z punktu widzenia medycyny klasycznej noworodka, dopóki nie nauczył się sam się odwracać, musisz położyć go na plecach do snu. To jest dla niego najbardziej naturalne stanowisko. Jego zalety to:

 • swobodny oddech (bez nacisku na klatkę piersiową);

 • niemożność zablokowania dróg nosowych (poduszki lub prześcieradła) obcymi przedmiotami;

 • Mama może łatwo obserwować jakość okruchów snu i zauważać możliwe nieprzyjemne momenty (na przykład przerwy w oddychaniu).

Wady obejmują możliwe aspiracje. Jeśli dziecko odwróci swoją głowę bezpośrednio i obficie odrodzi się w tym momencie, może udusić się.

Jeśli dziecko śpi w tej pozycji, musisz upewnić się, że głowa jest obrócona na bok, to zapobiegnie aspiracji, a dziecko zmieni położenie głowy (nie wybrało ukochanej strony). Ponieważ kości dziecka są nadal bardzo miękkie, a obracanie głowy w jednym kierunku może prowadzić do deformacji czaszki i skrzywienia.

Sen po mojej stronie: za i przeciw

W porządku, nie to niemowlę śpi na boku nie, biorąc pod uwagę fakt, że jest on w stanie się zmienić. Rozłóż okruchy na boku, jeśli rodzice nie praktykują pieluch, nie. Ale nie ma też przeciwwskazań do ścisłych, jeśli rodzice zmieniają noworodka, który sam nie może się odwrócić. Jeśli dziecko śpi po tej samej stronie, deformacja stawu biodrowego może się rozwinąć na stałe, czaszka jest przekrzywiona i pojawia się ten sam kręcz szyi.

Jeśli dziecko 3-4 razy z rzędu położy na tej samej stronie, stanie się ulubionym i rozpocznie się proces deformacji. Dziecko w wieku noworodka bardzo łatwo się opala.

Stanowisko to jest uważane przez lekarzy za potencjalnie niebezpieczne ze względu na możliwość ściśnięcia przewodów nosowych. Również, gdy dziecko leży na lewym boku na długi czas, sprężone okolicy serca, może prowadzić do wadliwego spoczynku i pogorszyć stan zdrowia. Pozytywnym aspektem jest fakt, że aspiracja nie występuje, gdy mleko się cofa.

Sen na brzuchu: za i przeciw

 • zapewnia spokojny sen;

 • rozwój mięśni pleców;

 • jest postawą samo-masującą;

 • ułatwia stan kolki jelitowej.

Są to wszystkie pozytywne rzeczy, które dziecko otrzymuje, jeśli śpi na brzuchu. Jeśli dziecko woli spać na brzuchu, fizycznie rozwija się szybciej: zaczyna podnosić i trzymać głowę wcześniej. Sen na brzuchu może być inny.

Gdy dziecko śpi na brzuszku, biodrach podnoszenie, pchanie uchwytów w łóżku (w pozycji embrionalnej), z głową zwróconą w bok, uważa się, że jest to najlepsze miejsce do spania okruchy. Ponieważ:

 • Ciało dziecka naciska uchwyt, on, dreszcze, nie może sama być wynikiem wyzwalającego efekt Moreau;

 • w tej pozycji minimalne ciśnienie jest na stawach miednicy, które nie są całkowicie uformowane;

 • minimalizuje nacisk na małe i cienkie kości czaszki;

 • Krew przepływa szybko i bez przeszkód do mózgu (nie występuje niedotlenienie);

 • ryzyko zadławienia jest minimalne;

 • kolka jelitowa martwi mniej.

Jednak w przypadku nowo narodzonego oficjalnego leku to stanowisko nie jest zatwierdzone. Ponieważ uważa się, że jest on związany z SIDS. Jest to syndrom opisujący nagłą śmierć okrucha we śnie. Relacje z postawą we śnie są pośrednie, więc kwestia ta jest nadal kontrowersyjna.

Istnieje również alternatywny pogląd, że nagła śmierć niemowląt w celu usunięcia matki (jej przebywanie w innym pokoju). Przerwanie energii, kontaktu psychicznego i fizycznego jest postrzegane przez ciało dziecka jako stres, którego nie doświadcza każde dziecko. Poza tym będąc w dali, matka może po prostu nie zauważyć żadnych negatywnych zmian zachodzących z jej dzieckiem.

Powody, dla których nawet 30% najwyraźniej zdrowych dzieci umiera we śnie, nie są w pełni zrozumiane. Przychodzi stop oddychania, niekoniecznie, przy okazji, w pozycji na brzuchu, a dziecko umiera. Chociaż, jeśli dziecko śpi na plecach, zgodnie ze statystykami krajów europejskich ryzyko przedwczesnej śmierci z powodu SIDS zmniejsza się do 2 razy. Z jakiegoś powodu chłopcy częściej umierają.

U noworodków, możliwe są nawet zdrowe przemijające rytmu serca (zaburzenia w rytmie serca) oraz przerwy w oddychaniu. Dodatkowy nacisk na klatkę piersiową lub pozycję, gdy dziecko jest dociskane do prześcieradła, może negatywnie wpłynąć na jego samopoczucie, dopóki oddech nie ustanie.

W związku z powyższym pojawia się uzasadnione pytanie, czy noworodek może spać na brzuchu? Zdrowy, silny noworodek ma sen na brzuchu, co najmniej kilka godzin dziennie. Ścisłe przeciwwskazania do tego stanowiska nie jest. Kluczowym słowem w tym przypadku jest "zdrowy".

Kiedy położyć dziecko do snu na brzuchu, prawda?

Kiedy dziecko jest chore. Zakażenia układu oddechowego, choroby układu oddechowego, wszystkie państwa, które wpływają na czynność układu oddechowego oddychania i zdolność do przekazywania powietrza, w tym obecności strupy w nosie, to stany, w których zaleca się spać na brzuchu.

Niemowlak nie wie, jak samodzielnie oczyszczać drogi oddechowe, praktycznie nie ma odruchu kaszlowego. Do 3 miesiąca życia, dziecko nie odpowiada jako osoba dorosła na nozdrzy sufitowych. Dlatego w przypadku trudności w oddychaniu, obecności zimna, alergii itp. kategoryczne niemożliwe jest położenie niemowlęcia pierwszych miesięcy życia na brzuchu. W przypadku łagodnego nieżytu nosa przed snem konieczne jest oczyszczenie przewodów nosowych. Kiedy marzenie na brzuchu jest przeciwwskazane? Główne aspekty:

 • anomalie rozwojowe;

 • choroby ośrodkowego układu nerwowego;

 • choroba serca;

 • wcześniactwo;

 • małe całe dziecko z mnogimi ciążami.

Nie ma potrzeby, aby dziecko spało na brzuchu, jeśli oboje rodzice są palaczami, są podatni na alkoholizm lub uzależnienie od narkotyków. Ponieważ zwiększa to ryzyko SIDS.

Zdrowy sen na brzuchu: podstawowe zasady

Dziecko śpi tak, jak mu się podoba. Kiedy zaczyna się przewracać na własną rękę, spanie w dowolnej pozycji jest trudne. Aby zapewnić zdrowy i zdrowy sen brzucha bez konsekwencji, wystarczy przestrzegać kilku nieskomplikowanych zasad:

 • umieścić dziecko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu;

 • obserwować reżim temperatury;

 • do roku, aby nie wkładać dziecka na poduszkę;

 • nie paplać dziecka;

 • spać z nim w tym samym pokoju;

 • przewrócić we śnie;

 • łóżko (materac) dziecka musi być sztywne i równe.

Jeśli noworodek śpi na brzuchu

Jeśli boisz się, że dziecko, gdy zacznie się przewracać, nie będzie spać prawidłowo lub dusi się we śnie, podczas snu, możesz otrzymać specjalne niemowlę kokonowe. Zapewnia pozycji embrionalnej w pozycji leżącej, jak dzieci, ponieważ stwarza poczucie stanie zbliżonym do której dziecko w łonie matki. W nocy możesz umieścić dziecko w tym kokonie na łóżku obok niego. A w ciągu dnia, pozwól mu spać, jak chce.


Powiązane publikacje