ss x
x

Jeśli mała kobieta często budzi się w nocy


Niektórzy rodzice uważają, że jeśli nowonarodzone dziecko budzi się kilka razy w ciągu nocy, jest to normalne. Jednak pediatrzy mają odmienne zdanie na ten temat. Jeśli przestrzegane są pewne zasady, sen dziecka zostanie znormalizowany w ciągu dwóch do trzech miesięcy życia.

Przyczyny

Przyczyny permanentnego przebudzenia dzielą się na fizjologiczne i psychologiczne. U dzieci do roku obie fazy snu, powierzchowne i głębokie, zastępują się nawzajem co godzinę. Jeśli dziecko się budzi i nic nie zadaje, znowu zasypia w krótkim czasie.

Ze względów fizjologicznych istnieje kilka czynników:

 1. Pokój jest bardzo jasny lub głośny.
 2. Dziecko jest głodne lub spragnione.
 3. Kolka jelitowa, ból spowodowany ząbkowaniem, wysoka temperatura ciała, katar.
 4. Niewygodne ubrania.
 5. Dziecko jest zaniepokojone źle położonym łóżkiem.
 6. Mokra pieluszka lub pieluszka.
 7. W pokoju, w którym dziecko śpi, niewygodna temperatura. Optymalny reżim temperatury wynosi 18-23 stopni.

Aby zaradzić tej sytuacji jest bardzo prosty, a co najważniejsze - nauczyć się precyzyjnie określić okoliczności, które spowodowały dyskomfort. Porozmawiaj z ekspertem o jakie leki wziąć i co zrobić z kolki, gorączka, katar i ząbkowanie.

Przyczynami psychologicznymi są:

 1. Brak komunikacji, fizyczny kontakt z matką, aktywność fizyczna.
 2. Niespokojna atmosfera w rodzinie. Dziecko bardzo delikatnie odczuwa nastrój mamy i taty. Kłótnie i okrzyki mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie okruchów.
 3. Dziecko otrzymywało negatywne emocje w ciągu dnia. Nawet zepsuta ulubiona zabawka może spowodować niespokojną noc.
 4. Wiele nowych wrażeń może również wywołać przepracowanie, a co za tym idzie, zły sen.
 5. Różne obawy.
 6. Dzieci do roku również czasami widzą złe sny, które stają się przyczyną przebudzenia i płaczu.

Rodzice powinni wziąć cierpliwość i spokój w tym problemie. Jeśli niespokojny sen staje się częstym gościem, skonsultuj się z pediatrą. Być może lekarz odeśle cię do neurologa na badanie. Przeprowadzi on inspekcję i powie, co należy zrobić w tej sytuacji.

Normy snu dziennego i nocnego

Noworodek powinien spać w nocy około dziewiątej, a w ciągu dnia od czterech do sześciu. Sen dzienny podzielony jest na dwie części. Norma jest rozważana, jeśli dziecko budzi się co godzinę w nocy do trzech miesięcy życia. W tym okresie najbardziej wrażliwy jest sen okruchów - każdy szelest może spowodować przebudzenie. Rodzice mogą tylko trochę poczekać i starać się nie dopuścić do pojawienia się powyższych czynników, aby uratować marzenie o chłopcu.

Od sześciu miesięcy dziecko budzi się znacznie rzadziej. Bliżej roku liczba przebudzeń jest zredukowana do jednego lub dwóch. Jeśli dziecko często wstaje w nocy, pytania na temat tego, co i dlaczego należy odpowiedzieć tylko doświadczonemu specjaliście.

W wieku około roku warto nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania. Jeśli dziecko budzi się w nocy, może ponownie zasnąć bez pomocy dorosłych. Przeczytaj bajkę, zaśpiewaj kołysankę i pozwól dziecku zasnąć ulubioną zabawką. W ten sposób lekcja niezależności zostanie wchłonięta bezboleśnie.


Karmienie piersią i sen

Od dawna udowodniono, że karmienie piersią matek i praktykowanie wspólnego snu, mleko jest produkowane lepiej i nie znika znacznie dłużej. Chodzi o częste przywiązanie do klatki piersiowej w nocy. Jeśli dziecko zaczęło spać z matką od urodzenia, wtedy można tylko zazdrościć jego marzeniom. Obudziłem się - natychmiast nakarmiłem i znowu we śnie. Sytuacja jest inna, gdy dziecko śpi w swoim łóżeczku. Zarówno matka jak i dziecko potrzebują więcej czasu na ponowne zanurzenie się w snach.

Pomimo wszystkich pozytywnych aspektów, wspólny sen ma pewne konsekwencje. Przyzwyczajając się do otrzymania mleka podczas pierwszego połączenia, dziecko nie może obejść się bez piersi podczas układania i podczas nocy.

Począwszy od szóstego miesiąca życia dziecko przestaje szukać poczucia bezpieczeństwa w piersi, zna nowy świat z prędkością światła. W tej chwili najlepiej jest odzwyczaić dziewczynkę od snu z matką. Wraz z wiekiem stopniowo poprawi się sen, zmniejszy się liczba karmień.

Co jeśli dziecko ma słabą kojarzenie ze snem

Często nowo narodzone dziecko przyzwyczaja się do spania na foteliku lub foteliku samochodowym. W takim przypadku trudno jest zmienić łóżeczko. Ale sen w foteliku samochodowym lub przenośnej kołysce nie może być nazwany pełnym i głębokim. Następnie rodzice nie rozumieją, dlaczego dziecko zaczyna spać w uściskach w ciągu dnia, stale budzi się i fusses. Takie dzieci mogą pominąć karmienie przed schowaniem i natychmiast zasnąć. W nocy dziecko często budzi się z głodu, a rano matka doświadcza zmęczenia. I ta sytuacja będzie się powtarzać każdego dnia, pogarszając się.

Co zrobić z tym harmonogramem? Spróbuj stworzyć najbardziej komfortowe środowisko w pokoju. Należy go przewietrzyć, zamknąć zasłony i wyłączyć światło. Najważniejsze to cisza. Po dziesięciu dniach zauważysz, że dziecko ma coraz silniejszy sen w dzień iw nocy.

Jeśli są złe skojarzenia ze snem, musisz pomóc dziecku zasnąć. Połóż obok siebie na łóżku, idź na spacer w wózku - noworodek musi spać zgodnie z jego wiekiem. Warto pamiętać, że nie musisz robić z tego problemu i paniki. Dziecko jest bardzo wrażliwe na nastrój matki, a zauważysz, że stał się bardziej kapryśny. Sytuacja ta tylko pogorszy sytuację.


Jak ustanowić marzenie

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest ustalenie, o której godzinie mączka wygodnie zasypia. Jeśli dziecko zaczęło późno wstawać do łóżka i budziło się wcześnie, stało się jasne, dlaczego jest kapryśny. Przyczyną łez jest brak snu. Musimy więc przesunąć czas nieśności na kilka godzin wcześniej. Optymalny czas to 9-10 godzin.

Ważną rolę odgrywa rytuał pójścia spać. Możesz iść do łazienki, zrobić lekki masaż, dać dobrą piosenkę mojej matce. Każdy rodzic ma prawo niezależnie wybrać etapy rytuału.

Jeśli mała kobieta często budzi się w nocy

Jeśli dziecko zaczęło odmawiać pójścia spać, musisz zastanowić się, co z nim zrobić przed pójściem spać. Nawet nowonarodzone dziecko ma dość głośnych zabawek lub jasnych wrażeń. Daj wieczorem czas na to, co możesz zrobić bez niepotrzebnego hałasu - przeczytaj bajkę, obejrzyj kreskówkę, idź na spacer na podwórku itp.

Konieczne jest również dostosowanie ilości snu w ciągu dnia. Jeśli pancerz zaczął otwierać oczy po półgodzinnym snu, wówczas reżim podlega rewizji. Najlepsze dopasowanie w 12-13 godzin i spać 2-3 godziny.

Jakościowe pieluchy mogą również stać się zbawcą nocnego snu. Jeśli jesteś przyzwyczajony do chodzenia po pieluchach klasy ekonomicznej, a one ciągle są mokre lub nieszczelne, spróbuj kupić coś droższego. Na temat cech jakościowych można znaleźć na licznych forach dla mam.

Choroba staje się trudnym testem, zarówno dla dorosłych, jak i dla dziecka. Aby zatkany nos lub katar nie zakłócać snu, trzeba zrobić wszystko, co możliwe, aby wyeliminować objawy choroby. Nos zaczął oddychać źle - do czyszczenia za pomocą roztworu fizjologicznego, temperatura podskoczyła - aby podać środek przeciwgorączkowy itp.

Naruszenie reżimu można zaobserwować, jeśli niedawno zmieniłeś miejsce zamieszkania. Zwykłe przeprowadzki dla dorosłych stały się szokiem dla okruchów. Bądź cierpliwy i zrozum, mając świadomość, że dziecko chce spać w łóżku lub częściej się budzi. Z biegiem czasu wszystko wróci do normy.

Niespokojne noce w pierwszym roku życia, dziecko jest normalnym zjawiskiem. Najważniejsze, aby dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje, i spróbować wyeliminować powody, dla których dziecko zaczęło się budzić. Rób wszystko, co konieczne, aby zachować zdrowie dziecka - główne zadanie krewnych.


Powiązane publikacje