ss x
x
Rozwój fizyczny

Filtry
Czas snu dziecka w ciągu 1 miesiąca
Czas snu dziecka w ciągu 1 miesiąca
Jak spać miesięczne dziecko w ciągu dnia, dlaczego niektóre dzieci nie spać w ciągu kilku pierwszych tygodni życia, najlepszym sposobem przystosowania dziecka do nowych warunków życia.
Wskaźnik snu 9 miesięcznego dziecka Wskaźnik snu 9 miesięcznego dziecka
Często zdarza się, że blisko rok dziecka przestało dobrze spać, ale kilka miesięcy problemy ze snem nie powstać. Jak położyć śpiące okruchy, a także zapewnić pełny sen ...
Dzienna stopa snu dla noworodka Dzienna stopa snu dla noworodka
Większość nowych rodziców martwi się o pytanie: jak długo powinno dziecko do utrzymywania we śnie? dzieci spać normy natychmiast po urodzeniu, niektóre dzieci spać czas pomiędzy karmieniami?
Jeśli mała kobieta często budzi się w nocy Jeśli mała kobieta często budzi się w nocy
Zdrowie okruchy bezpośrednio zależy od pełnego snu. Rodzice często mają do czynienia z problemem, że grudnichok problemy ze snem w nocy. Przyczyny niepokoju lepiej znaleźć razem z lekarzem.
Uśpimy dziecko: Komarovsky Uśpimy dziecko: Komarovsky
Jeśli chcesz, aby zapewnić dziecku zdrowy sen, słuchać jego rytmów biologicznych. Dr Komarovsky mówi, że to nie jest tak trudne, a wynik jest spokój i zdrowie całej rodziny.
Jeśli noworodek nie śpi dobrze Jeśli noworodek nie śpi dobrze
Co odróżnia snu noworodka i dorosłego. Dlaczego grudnichok problemy ze snem i często budzi się. Co rodzice powinni zrobić, aby snu dziecka stałam się silna i spokojna.
Czas snu 11 miesięcznego dziecka Czas snu 11 miesięcznego dziecka
Na 11 miesięcy, dziecko rozwija się szczególnie szybko. Zdrowy sen jest ważny w tym wieku, jak w przeszłości. Jak nauczyć dziecko zasypiać we własnym zakresie, zapewniając niespokojny sen w nocy.
Uczymy dziecko spać w nocy bez pieluchy Uczymy dziecko spać w nocy bez pieluchy
Odzwyczaić dziecko od pieluszki nie jest takie trudne zadanie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Znacznie trudniej jest nauczyć go kontrolować ciało w nocy spać do rana w suchym łóżku.
Zły sen u niemowląt Zły sen u niemowląt
Bardzo często, nowi rodzice mają do czynienia z problemem, że noworodek nie śpi w ciągu dnia. Pierwszym krokiem jest zrozumienie przyczyn tego zjawiska i zmiany reżimu dnia.
Brak snu u miesięcznego dziecka Brak snu u miesięcznego dziecka
Powody, dla których miesięczne dziecko nie może spać spokojnie. Psychospołeczne i medyczne aspekty zaburzeń snu. Co musisz zrobić, aby szybko umieścić dziecko i zapewnić mu komfortowy sen.
Naucz dziecko spać bez zmiany ubrania Naucz dziecko spać bez zmiany ubrania
Czy muszę przewijać noworodka? To pytanie jest kontrowersyjne, ale czysto osobiste. Jak uczyć grudnichka spać bez pieluszki, bez naruszania jego umysł, jeśli masz ten sposób „opatrunku” dziecka został wybrany?
Zobacz więcej

Rozwój fizyczny

Gdy mózg rozwija ośrodkowy układ nerwowy, aktywność ruchowa u niemowlęcia staje się bardziej zróżnicowana i złożona. Rozwój umiejętności ruchowych odbywa się stopniowo, zaczynając od oka ostrości, odwraca głowę do zdolności spaceru. Szybkość procesu zależy od konkretnych warunków i możliwości małego człowieka.

Rozwój umiejętności motorycznych od urodzenia do roku na miesiąc:

  • Pierwszy: poprawia spojrzenie nieruchomego obiektu, uśmiecha się, krótko trzyma głowę.
  • Drugi: odwraca głowę i obserwuje ruchomy obiekt.
  • Po trzecie: skręca po swojej stronie.
  • Czwarty, piąty: przewraca się na brzuchu.
  • Po szóste: przewraca się od brzucha do tyłu, bierze i trzyma zabawki.
  • Po siódme: skrada.
  • Ósmy: stoi z podporą, zaczyna siadać i sam kładzie się spać.
  • Dziewiąte - dwunaste: obejmuje chodzenie.

W celu szybkiego rozwoju umiejętności ruchowych ważne jest, aby dać dziecku swobodę ruchów, różne wrażenia dotykowe, rozwój sytuacji, odżywianie się mlekiem z piersi. Dobra pomoc w pływaniu, masażu, specjalnych grach i pozytywnym nastawieniu.