ss x
x

Ciekłe krzesło zielone w noworodka


Rodzice zawsze ze szczególnym niepokojem odnoszą się do nowo narodzonego dziecka.

Pierwszy rok życia dziecka jest niesamowicie trudny. Konieczne jest, aby zauważyć, każdy z elementów i zmian w zachowaniu grudnichka. Dlatego, zmieniając pieluchy, należy zwrócić szczególną uwagę na odchody dziecka, ponieważ mogą bardzo dużo o nim powiedzieć.

Kiedy mama lub tata zauważa zielony luźny stolec niemowlęcia - jest to zawsze niepokojące i niepokojące. Jednak, gdy panika nie jest konieczne. Należy pamiętać, że układ trawienny dziecka w pierwszych miesiącach jego życia jest niestabilny, więc czasami płynne stolce mogą być normą.

Normalne krzesło noworodka

W pierwszych pięciu dniach życia dla dziecka płynny zielony stolec jest całkowicie normalny. Wynika to z faktu, że nawet w łonie matki dziecko otrzymanej żywności poprzez pępowiny i płynu owodniowego połknięciu. Przy takim grudnichka ciała kału w pierwszych dniach życia, że ​​ulega oczyszczeniu, uwalniając jelita.

Następnie kał niemowlęcia staje się żółty lub pomarańczowy z charakterystycznym kwaśnym zapachem. Ale w trakcie dorastania stolec może zmieniać zarówno zapach, jak i kolor.

W niemowlęctwie każde dziecko skrada się po prawie każdym posiłku, czyli 7-10 razy dziennie. Uważa się to za absolutną normę, jeśli noworodek nie traci wagi i nie chce jeść. Dlatego w tym przypadku zielony płynny stolec nie powinien stać się powodem do niepokoju. Gdy system trawienny dziecka będzie działał. Liczba odchodów na dzień zmniejszy się do 3-6 razy.

W pierwszym roku życia ilość odchodów spada do jednego raz dziennie.

Zielony kał płynny u noworodka podczas karmienia piersią

Dla dziecka, które karmione jest mlekiem matki, zielonkawy płynny stolec jest normalny i do przyjęcia.Cal podobnego koloru i konsystencji pojawia się ze względu na:

hormony, które znajdują się w mleku matki matki;

obecność bilirubiny w stolcu dziecka;

utlenianie kału dziecka; z powodu jelita, który jeszcze nie funkcjonuje w stu procentach i nie jest w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych bakterii;

Brak enzymów, których wątroba nadal nie w pełni alokuje.

Kiedy karmienie piersią jest normalne, zielony płynny stolec jest rozważany nawet ze śluzem, ale tylko wtedy, gdy nie ma on cuchnącego zapachu.

Zielony płynny stolec wskazuje, że dziecko odżywia się tylko na przednim mleku. Dlatego konieczne jest zapewnienie, że dziecko dostanie się do diety i mleka tylnego, które jest bardziej nasycone substancjami i tłuszczami.

Powody do niepokoju w tym przypadku. Najważniejsze, aby monitorować zachowanie dziecka, jego temperaturę, sposób, w jaki je i śpi.

Kolor kału może się różnić w zależności od tego, co matka używa do jedzenia, które musi być selektywne w swojej diecie, aby nie zaszkodzić noworodkowi.

Aby utrzymać normalne krzesło dziecka, mama powinna postępować zgodnie z następującymi zasadami:

Zjedz chude mięso w gotowanej formie. Konieczne jest uwzględnienie w codziennej diecie takich produktów jak ser i twaróg. Ale mleko lepiej zastępuje się kwaśnym mlekiem, ponieważ często prowadzi ono do reakcji alergicznej u dziecka. Konsumpcja owoców i warzyw w trakcie karmienia piersią jest obowiązkowa. Należy jednak unikać czerwonych i pomarańczowych owoców. Aby kałka nie pieniła się, nie trzeba jeść. przyczynia się do fermentacji w jelitach: winogron, ciast, ciastek, słodkich napojów. Nie jedz dużo owoców cytrusowych, prowadzą one do alergii.


Płynny zielony stolec ze sztucznym karmieniem noworodka

U dziecka, które odżywia się mieszaniną, konsystencja stolca powinna być bardziej gęsta. W takim przypadku płynny zielony stolec nie może być normą. Częstotliwość ruchów jelit zwykle osiąga 2-3 razy dziennie i ma kolor żółty lub brązowy. Ciekłe odchody zielonych kwiatów są w tym przypadku rzadkością. Może się zdarzyć przy zmianie jednej mieszaniny na drugą. Zwłaszcza, jeśli mieszanina zawiera zwiększoną ilość żelaza.

W innych przypadkach, gdy pojawi się zielony płynny stolec, skonsultuj się z lekarzem.Co więcej, jeśli zachowanie dziecka uległo zmianie: stał się apatyczny. śpiący, odmawia jedzenia i ciągle płacze i pasuje.

Przedłużająca się biegunka u niemowląt

Pierwszy rok życia dziecka jest szczególnie trudny.

Rozwija układ trawienny i jelita. Dlatego luźny stolec może być normą. Ale na to wciąż warto zwrócić uwagę. Być może przyczyną jest niewłaściwa mieszanina lub niewłaściwe odżywianie matki.

Jelito dopiero zaczyna pełnoprawną pracę, więc nie jest jeszcze wypełnione bakteriami. Wszelkie odstępstwa od diety mogą prowadzić do biegunki. Płynny stolec przez długi czas może powodować odwodnienie. W takim przypadku konieczne jest przebywanie pod nadzorem lekarza i podawanie dziecku większej ilości płynów do picia, najlepiej czystej wody.Objawy, w których należy wezwać lekarza

Ilość kału wzrosła, pojawił się nieprzyjemny zapach cuchnący. Temperatura ciała dziecka wzrosła. Krzesło jest zielone z nieczystymi krwawymi wyciekami. Pojawienie się wymiotów, w wyniku których dziecko ma masę ciała. Zestaw wag w pierwszym roku życia jest bardzo ważny, dlatego konieczne jest przestrzeganie tego wskaźnika.

Każdy z tych objawów sygnalizuje, że należy natychmiast wezwać lekarza.

Ciekły zielony stolec noworodka może powiedzieć o rozwijającej się infekcji lub wirusie w ciele. Aby uzyskać wyraźny obraz, konieczne jest oddanie kału do analizy. W wyniku badania zostaną określone przyczyny biegunki i zostanie przepisane odpowiednie leczenie.

Częstą przyczyną płynnego zielonego stolca może być dysbioza. W rezultacie dziecko jest narażone na częste bóle brzucha i kolki. W takim przypadku analiza mikroflory pomoże rozwiązać problem.

Jeśli odchody niemowlęcia wyglądają na lekkie lub białe wtrącenia, oznacza to problemy związane z wątrobą. Najczęściej z takimi objawami matka z dzieckiem otrzymuje leczenie szpitalne, w wyniku którego przeprowadza się pełną diagnozę.

Przed powstaniem paniki należy zawsze zwracać uwagę na zachowanie nowo narodzonego dziecka. Może to być zwykłe krótkotrwałe zaburzenie jelit. W krótkim czasie stolec powróci do normy.


Powiązane publikacje