ss x
x

Zaparcia u noworodków: skuteczność espumizana


Problemy z jelitami - bardzo częste zjawisko występujące u noworodków. Prawie każdy rodzic musi uporać się z tym problemem wcześniej czy później. Jak możesz pomóc dziecku i jakie kroki należy podjąć, aby to zrobić?


Problemy trawienne u niemowląt

Dzieci pierwszego roku życia jeszcze nie rozwinęły prawidłowo układu trawiennego. Dlatego prawie wszystkie niemowlęta martwią się zaparciami i bólem brzucha.

Zaparcia u noworodków: skuteczność espumizana

Najczęściej noworodki martwią się następującymi problemami:

 • dziecko płacze i płacze;
 • dziecko nie może szturchać dłużej niż jeden dzień;
 • dziecko ciągnie za nogi;
 • obserwuje się wzdęcia;
 • żołądek jest mocny w dotyku;
 • kolka;
 • dziecko napina i rajstopy, próbując szturchnąć;
 • apetyt się pogarsza.

Możesz walczyć z zaparciami różnymi metodami. Jeśli noworodek jest karmione piersią, powinna zostać zmieniona Żywienie matkę. Jeśli dziecko jest karmione mieszanką, być może trzeba ją wymienić. Wśród popularnych metod zwalczania zaparcia - masaż brzucha, gimnastyka lecznicza. Jeśli to nie zadziała, lekarz może przepisać aptekę.

Co powoduje zaparcia u noworodków?

Pojawienie się zaparć u małych dzieci może wynikać z kilku powodów. Nie zapomnij o organicznych zaburzeniach stolca. Przyczynami jego pojawienia się są wrodzone patologie, dlatego do ich leczenia konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą.

Najczęstszym jest zaburzenie czynnościowe stolca. Może to być spowodowane przez następujące czynniki:

 • niewłaściwie dobrana mieszanina;
 • Żywienie mamy podczas karmienia piersią;
 • niewystarczająca ilość zużytego płynu;
 • leczenie leków (zarówno matki, jak i dziecka);
 • po przejściu na sztuczne mieszaniny;
 • brak żelaza i innych minerałów;
 • obecność dysbakteriozy;
 • inne problemy z przewodem pokarmowym.

Masaż, aby wyeliminować zaparcia i kolkę

Przed rozpoczęciem leczenia noworodka lekami, powinieneś wypróbować taką metodę, jak masaż.Ta procedura pomaga uspokoić dziecko i sprzyja dostosowaniu jelita.

Aby wykonać masaż, musisz położyć dziecko na plecach, odsłonić brzuch. To jest po masażu dłonie na brzuchu ręce wokół pępka w kierunku ruchu wskazówek zegara. Dla wygody możesz smarować ręce olejem lub kremem dla dzieci. Ruchy powinny być gładkie i lekkie, nie można mocno naciskać na brzuch.

Możesz spróbować innego ruchu. Palm lub pięścią rękę trzeba masować brzuch w obszarze jelitowym od góry do dołu. Ten masaż powinien być również zadbany.

Masaż pomaga wyeliminować zaparcia i walczyć z gromadzeniem się gazów, które powodują kolkę.

Indukować kolkę jelitową może powietrze uchwycone przez dziecko podczas karmienia. Jeśli dziecko jest karmione piersią, należy zwrócić uwagę na jego położenie. Trzymać noworodka i umieścić go na piersi jest konieczne, aby w czasie posiłku nie zrobił pułapka powietrza. Podczas karmienia mieszanką należy sprawdzić sutek butelki. Dzieciak musi to dobrze zrozumieć. W przeciwnym razie należy go wymienić.

Kiedy wyznaczają Espumizana

Aby pozbyć się wielu objawów, noworodek jest przepisywany Espumizan. Zgodnie z instrukcją pomaga pozbyć się wzdęć (wzdęć, tworzenia się gazów) i kolki jelitowej.

Zaleca się karmienie piersią przez rok do uzyskania 25 kropli przed lub po posiłek lub podczas posiłku. Jeśli dziecko jest karmione piersią, jest możliwe podanie leku z łyżką. Te dzieci, które są na sztucznym karmieniu, lek można dodać do butelki.

Lekarze przepisują Espumizan w tych przypadkach, gdy noworodek płacze codziennie przez kilka godzin, a także wieczorem. Praktyka pokazuje, że rodzice uciekają się do pomocy tego leku, gdy tylko pojawiają się pierwsze objawy bólu u dziecka. Nie podawaj dziecku leku w celach profilaktycznych. Mimo to lek jest lekiem, więc jego przyjęcie powinno być ściśle zgodne z instrukcjami.

Lek przyjmuje się tak długo, jak to konieczne. Jeśli po pierwszym przyjęciu wystąpił pozytywny efekt, to w żadnym wypadku układ pokarmowy noworodka nie przystosował się jeszcze do nowej diety. Dlatego powinieneś być nastawiony na odbiór długoterminowy.

Ponadto lek Espumizan jest przepisywany dzieciom w celu zatrucia chemicznego produktami gospodarstwa domowego. Inną właściwością Espumizan jest tłumienie piany. Pozwala to na używanie produktu po tym, jak dziecko przypadkowo zjadło trochę detergentu lub mydła.

Wskazania do stosowania leku to nie zawsze kolka i tworzenie się gazów. Zaleca się przed badaniem przewodu pokarmowego u noworodka. Ma zdolność otaczania narządów trawiennych, co pozwala uzyskać wyraźne obrazy za pomocą ultradźwięków lub promieni rentgenowskich.

Jak działa Espumizan

Lek jest białawą i słodką emulsją, dzięki czemu dzieci mogą przyjmować ten produkt, którego smak jest przyjemny dla wielu dzieci.

Głównym składnikiem leku jest symetykon. Niszczy nagromadzenie powstałych gazów. Pęcherzyki gazu, wywołujące kolkę i bolesne odczucia w brzuchu, rozpuszczają się pod działaniem tej substancji, która w ten sposób nie dostaje się do organizmu i pozostaje niezmieniona.

Lek pomaga w jeszcze nie uformowanej kompozycji fermentacyjnej w żołądku dziecka. Lek jest bezpieczny od pierwszych dni życia. Jeśli zostanie zastosowany prawidłowo, jest nieszkodliwy dla organizmu i zaczyna działać po 12-15 minutach po spożyciu.

Jako substancje pomocnicze podaje się sacharyd sodu, aromat bananowy, wodę, polysortbate 80 itp.

Z reguły efektem leku jest normalizacja stolca. W takim przypadku zdarzają się sytuacje, w których przyjmowanie leku Espromizana może powodować zaparcia. W związku z tym przed podaniem leku noworodkowi należy skonsultować się z pediatrą.

W niektórych przypadkach, gdy lekarz przepisuje środki przeczyszczające na zaparcia, łączy się je z użyciem leku Espumizan. Wynika to z faktu, że wiele środków przeczyszczających jest wytwarzanych z laktulozy, co przyczynia się do zwiększenia tworzenia się gazu.

Jako przeciwwskazanie, producent odnotowuje niedrożność jelit i zwiększoną wrażliwość na substancje lecznicze. Dlatego w niektórych przypadkach może wystąpić efekt alergiczny. Gdy pojawią się wysypki, należy anulować lek.

Jeśli chodzi o opinie na temat odbioru Espumizana, są bardzo zróżnicowane.Wśród nich znajdują się zarówno pozytywne opinie z treścią, gdy lek zaczął pomagać po pierwszym recepcji, jak i negatywne, gdy efekt po podaniu nie przyszedł. Jeśli problemy z trawieniem, wzdęcia i skurcze nie zatrzymują torturowanie noworodka więcej niż siedem dni przyjmowania leków, należy skonsultować się z pediatrą. Być może powód płaczu i niepokoju dziecka jest w drugim.


Powiązane publikacje