ss x
x

Wybór najlepszego sposobu na alergię dziecka


Według statystyk światowych, co czwarta osoba na planecie jest w pewnym stopniu alergiczna. U dorosłych, reakcje alergiczne są bardzo zróżnicowane: w postaci obrzęku, zaczerwienienia skóry, wysypka, kaszel, katar, skurcze oskrzeli, obniżenie ciśnienia krwi i więcej. Dla dzieci alergia stanowi o wiele większe zagrożenie dla zdrowia, aż do niebezpiecznego obrzęku Quincke. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci poniżej pierwszego roku życia, ponieważ reakcje alergiczne na ich ciało są wysoce niepożądane.

Skuteczne leczenie alergii jest możliwe dzięki oddzielnej grupie leków, która nazywa się "lekami przeciwhistaminowymi". Ten rodzaj leku eliminuje wszelkie reakcje alergiczne (oddechowe, farmakologiczne, kontaktowe lub pokarmowe).

Zasady działania leków przeciwhistaminowych

Geneza alergii w ciele człowieka związana jest z jej kontaktem z pewnymi składnikami, co prowadzi do uwalniania różnych form substancji aktywnych. Są przyczyną manifestacji alergicznych. Wśród tych substancji czynnych najbardziej aktywna jest histamina, która w stanie normalnym znajduje się w fazie spokojnej wewnątrz komórek "tłuszczowych".

Leki przeciwhistaminowe są ukierunkowane właśnie na te komórki. Obniżają ilość histaminy wytwarzania i wiązania histaminy już aktywne, które mogą rozwijać się w kontakt z alergenami. Neutralizacja tej substancji czynnej pomaga znacznie zmniejszyć objawy alergii.

Podsumujmy. Głównym celem leków przeciwalergicznych jest zapobieganie lub eliminowanie objawów alergicznych poprzez wiązanie histaminy z ludzkim ciałem.


Zapobieganie objawom alergicznym za pomocą alergii

Zapobieganie alergiom za pomocą leków przeciwhistaminowych nie zawsze przynosi 100% wyników. Wykorzystanie środków z alergią nie będą całkowicie uratować przed narażeniem na niektórych alergenów, ale zmniejszyć wygląd ciała. Czy dziecko jest uczulone na owoce cytrusowe? Wtedy nie musisz podawać mu pomarańczy razem z tabletką suprastin. Prawidłowym rozwiązaniem jest całkowite wyeliminowanie kontaktu z alergenami. Czasami jednak nie można uniknąć takich kontaktów (na przykład alergii na pył kwiatowy o określonej porze roku), więc trzeba podawać dziecku leki przeciwhistaminowe jako profilaktykę.

Nie zapominaj, że samoleczenie dziecka jest bardzo niebezpieczne dla jego życia! Koniecznie skonsultuj się z lekarzem swojego dziecka na temat przyjmowania jakichkolwiek leków. Tylko on może dokonać trafnej diagnozy i przepisać najlepsze leczenie!

Klasyfikacja leków przeciwhistaminowych

Niektóre leki przeciwalergiczne są stosowane od wielu lat. Już teraz mają wystarczająco długi pozytywny efekt leczenia różnych objawów alergii. Jednak wszystkie firmy farmaceutyczne stale podają nowe leki przeciwhistaminowe pod własnymi nazwami. Dlatego konieczne jest poznanie kilku synonimów leków klasycznych, nauczenie ich od pediatry lub poproszenie o pomoc farmaceutę w kiosku aptek. Na przykład klemastin to ten sam lek co tavegil, a pipolfen jest bratem diprazyny.

Wszystkie leki przeciwhistaminowe są dostępne w postaci kropli, tabletek, syropów lub kapsułek. Również difenhydramina występuje w postaci świecy analnej. Przy szczególnie ostrym przebiegu alergii możliwe jest stosowanie zastrzyków. W tym celu zwykle stosuje się zastrzyki dimedrolu, suprastyny, diprazyny i tavegilu.

Czy Twoje dziecko ma alergię? Następnie trzeba stale mieć w swojej domowej apteczce niezbędne leki przeciwhistaminowe, które są przepisywane przez lekarza dla dzieci. Im szybciej podasz dziecku te leki, tym łatwiej i bezpieczniej reakcja alergiczna zachodzi w ciele dziecka.


Skutki uboczne leków przeciwhistaminowych

Niestety, wszystkie sposoby alergii mają nie tylko działanie przeciwalergiczne, ale także szereg innych działań niepożądanych. Najbardziej wyraźny jest efekt uspokajający, który objawia się podczas przyjmowania leków przeciwhistaminowych.Wiele środków od alergii ma działanie uspokajające i hipnotyczne. Folk "lekarze" używają go do własnych celów i przyjmują leki przeciwhistaminowe jako środki uspokajające lub nasenne.

Należy również zauważyć, że konieczne jest bardzo ostrożne stosowanie tego rodzaju leków u tych, którzy wymagają ostrej reakcji. Na przykład kierowcy powinni starannie podejść do wyboru środków przeciwko alergiom. Lekarz koniecznie zaoferuje im alternatywne leki, które mają mniej wyraźny efekt kojący (phencarol, diazolin).

Innym efektem ubocznym leków przeciwhistaminowych jest ich zdolność do wzmacniania działania innych leków na organizm ludzki. Dość często lekarze stosują tę właściwość leków przeciwhistaminowych, aby zwiększyć działanie przeciwbólowe lub przeciwgorączkowe. Wszyscy często spotykali ulubione połączenie analgin i difenhydraminy, które są używane przez lekarzy ambulansów.

Dlatego tak ważne jest nie tylko przyjmowanie leków przeciwhistaminowych z odpowiednimi dawkami, ale także ich łączenie z innymi lekami. Nie traktuj noworodków samodzielnie, ponieważ może to tylko pogorszyć ich samopoczucie lub prowadzić do straszliwych konsekwencji.

Nieautoryzowane stosowanie leków przeciwhistaminowych może prowadzić do niebezpiecznego przedawkowania, które może spowodować utratę przytomności, zaburzyć koordynację ruchów. Połączenie leków przeciwhistaminowych z alkoholem jest wyjątkowo nieprzewidywalne! Nikt nie będzie dokładnie przewidywał konsekwencji takiej mieszaniny dla ludzkiego ciała. Są nawet możliwe konsekwencje w postaci letargicznych snów lub halucynogennej białej gorączki.

Ponadto, niektóre leki przeciwalergiczne mogą powodować "wysychanie" błon śluzowych. Suchość w jamie ustnej jest nieprzyjemna, ale całkiem znośna. Ale fakt, że leki przeciwhistaminowe sprawiają, że plwociny w płucach są bardziej lepkie, czynią te leki niebezpiecznymi do stosowania w ostrych chorobach dróg oddechowych. Nieostrożne stosowanie tych leków może prowadzić do wielu niebezpiecznych komplikacji (na przykład zapalenia płuc).

Istnieją inne działania niepożądane niektórych leków przeciwhistaminowych.Wszystkie z nich są znane lekarzom, ale nie łatwo ujawnione zwykłych ludzi, aby uniknąć nieprzemyślanych stosowanie tych leków tradycyjnych metod.

Leczenie alergii u dzieci poniżej pierwszego roku życia

Na pierwsze objawy alergii niemowląt należy natychmiast pokazać lekarzowi dziecka! Będzie mógł wybrać odpowiedni lek, idealnie dopasowany do Twojego dziecka. Niezależnie leczenie alergii jest bezwzględnie przeciwwskazane! Dzięki prostym środkom ludowym można leczyć dzieci, ale dzięki swoim działaniom można także wyrządzić nieodwracalną szkodę na ich zdrowiu. Leczenie powinno być prowadzone przez wysoko wykwalifikowanego pediatrę.

Wszystkie środki przeciwko alergiom są podzielone na trzy generacje, różniące się zasadą działania.

Środki przeciwalergiczne pierwszej generacji mają znaczną szybkość działania i taką samą wysoką szybkość wychodzenia z organizmu. Dlatego muszą być używane dość często, aby pojawił się efekt skumulowany.

Lista funduszy pierwszej generacji:

 • Fenistil to kropla idealna dla noworodków od 1 miesiąca życia.
 • Suprastin dla dzieci z roku. Leczenie niemowląt jest możliwe tylko pod nadzorem pediatry.
 • Dimedrol jest zalecany dla noworodków od 7 miesięcy.
 • fenccarol od 3 lat.
 • diazolina od 2 lat.
 • klemastin od 6 lat.
 • Tavegil jest zalecany dla dzieci od 6 lat.

Leczenie niemowląt lekami drugiej generacji daje najbardziej pozytywne wyniki. Te leki przeciwhistaminowe nie mają tak żywego działania uspokajającego, z czego słyną preparaty pierwszego pokolenia. Ponadto druga generacja jest znacznie dłuższa i może być pobierana tylko raz dziennie.

Wybór najlepszego sposobu na alergię dziecka

Lista preparatów II generacji:

 • Claritin jest zalecany dla dzieci powyżej 2 lat.
 • Zirtek istnieje w postaci kropli dla noworodków od 6 miesięcy oraz w postaci tabletek dla dzieci od 6 lat.
 • Eryus to syrop, który nadaje się dla dzieci w wieku powyżej 1 roku oraz w postaci tabletek - od 12 lat.

Trzecia generacja leków przeciwhistaminowych jest najsilniejsza. Środki te są wykorzystywane głównie w przypadku, gdy wymagane jest leczenie długoterminowe. Za pomocą tych leków można leczyć nawet przewlekłe typy reakcji alergicznych.

Lista leków trzeciej generacji:

 • Terfenadyna jest dostępna w postaci zawiesiny. Zalecane dla dzieci powyżej 3 lat. Również ten preparat jest prezentowany w postaci tabletek dla dzieci od 6 lat.
 • astemizol - dla dzieci od 2 lat.

Inne rodzaje środków przeciw alergii

Oprócz wymienionych leków przeciw alergiom są inne leki: kromony, maści i homeopatia. Cromony zaangażowane są w regulację sekrecji komórek tucznych za pomocą histaminy. Ogromnym plusem tych leków jest to, że nie mają efektów ubocznych. Jedyną wadą jest system akumulacji, więc leczenie trwa kilka tygodni. Na przykład, aby wyleczyć dziecko uczulone na rośliny, powinieneś zacząć dawać dziecku kromony na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kwitnienia.

Ponadto, gdy objawy alergiczne są doskonałe, pomagają różne rodzaje maści. Uli można stosować flutsinar, maść hydrokortyzon pomaga łuszczycy lub wyprysku, a advantan łatwo radzić sobie z zapaleniem skóry. Homeopatycznym alergii integruje naukowe laboratorium badawczego z tradycyjnymi metodami leczenia reakcji alergicznych. Homeopatia jest leczeniem wspomagającym, ale nie ma skutków ubocznych.


Powiązane publikacje