ss x
x

Wybór najlepszego lekarstwa dla dzieci z przeziębienia


Leki przeciw przeziębieniu dla dzieci do roku, różnią się w dawkowaniu formę i zwolnić od tych, które są starsze dzieciaki i dorośli. Dlatego leki na nieżyt nosa u niemowląt powinny zdecydowanie wyznaczyć pediatry.

Katar, sama w sobie nie jest niebezpieczna choroba. I cała jego waga dla dziecka do roku, polega na niezdolności do wydmuchania nosa i uwolnienia zatok nosowych z nagromadzonego śluzu. W konsekwencji trudno jest oddychać, nie chce jeść i pić, nie spać i jest kapryśna.

Na współczesnym rynku farmakologicznym istnieje szalona ilość leków zwalczających zapalenie błony śluzowej nosa, w tym u noworodków. Ale czy są one absolutnie nieszkodliwe?


Leki na bazie soli morskiej

Być może najbardziej nieszkodliwy dla niemowląt, ten Aqua Maris, można go używać od pierwszych dni okruchów życia. Nie zawiera żadnych barwników i konserwantów, ale tylko oczyszczoną wodę z Morza Adriatyckiego i jony przydatnych pierwiastków śladowych:

 • Jod jest silnym środkiem antyseptycznym, który zapobiega rozwojowi patogennych bakterii
 • Selen i cynk - zwiększają odporność, przyczyniając się do rozwoju własnego interferonu
 • Magnez i wapń - zmniejszają produkcję śluzu

Dla wszystkich pozytywnych cech Aqua Maris niezbędny do mycia mały dziobek z dyszy przed odessaniem przez zasysacz. Drugą z jego użytecznych właściwości jest dobre nawilżenie błony śluzowej i jej ochrona przed wysychaniem.

To narzędzie ma dwie formy zwolnienia. W przypadku noworodków stosowanie aerozoli jest zabronione, ponieważ nie są one w stanie wstrzymać oddechu w czasie. A najmniejsze cząsteczki substancji mogą przenikać do oskrzeli i ucha środkowego, promowanie rozwoju stanów zapalnych w narządach. Dlatego dla dzieci w wieku do roku odpowiedni jest formularz wydany w postaci kropli.

Drip Aqua Maris może być do 4-5 razy dziennie, w razie potrzeby. Przed zabiegiem, dziecko powinno być spokojny trochę, a następnie umieścić go na płaskiej powierzchni i kapać 2-3 krople do każdego otworu nosowego, lekko obracając okruchy głowę w przeciwnym kierunku od zajętego przewodu nosowego sposób.

Aqua Maris może być stosowany w leczeniu, jest doskonale współdziała z innymi lekami nie pobochek i nie powoduje alergii.

Innym podobnym lekiem dla noworodków jest Aqualor Baby, podobny w składzie do opisanego powyżej. Dostępne dla niemowląt do roku, w postaci kropli. Ma działanie dezynfekujące, oczyszczające, nawilżające i antyseptyczne.


Zwężacze naczyń

Stosowanie leków zwężających naczynia jest wyjątkowo niepożądane dla niemowląt. Po pierwsze, są w stanie znacznie wysuszyć już wyczerpaną, śluzową błonę nosa. Po drugie, uzależniają, co wymaga coraz większych dawek i ciągłego stosowania. Ryzyko to wynika z faktu, że leki tego typu mają wpływ nie tylko na błony śluzowe układu oddechowego, ale również na naczyniach krwionośnych w całym organizmie. Dlatego ważnym zasada podczas korzystania z tych preparatów, aby nie korzystać z nich przez okres dłuższy niż 5 dni i nie więcej niż 2 razy dziennie.

Naturalnie, ich dawkowanie dla noworodków musi odpowiadać wiekowi pacjenta. Dlatego stosowanie leków zwężających naczynia bez przepisywania lekarza jest zabronione!

Takie kropelki mają skuteczne działanie na infekcje, nieżytowe i alergicznego nieżytu nosa, lecz nie mają działanie lecznicze, ale tylko ułatwia objawów, zmniejszenie obrzęku i ułatwienia oddychania, więc ich zastosowanie jest odpowiednio przed snem, aby zatkany nosa nie przeszkadzają, a niemowlę i jego rodzice, aby spokojnie spędzić noc.

Aby złagodzić bolesne objawy, lekarze zwykle zalecają:
 • Otrivin Baby
 • Nazol Baby
 • Nazivin
 • Vibrocil

Otrivin jest wytwarzany w kroplach do nawadniania jamy nosowej, substancja czynna - chlorowodorek ksylometazoliny. Doskonale radzi sobie z usuwaniem obrzęku śluzem i przywraca prawidłowe oddychanie. Odpowiedni dla niemowląt od pierwszego miesiąca życia. Lekarze piszą Otrivin 1-2 razy dziennie, 1-2 krople na nozdrza, maksymalnie tydzień. Bardzo ważne jest to, że jeśli dawkowanie jest prawidłowo utrzymywane, nie przesusza on błony śluzowej nosa.

Dziecko Nazol z substancją czynną - chlorowodorek fenylefryny, wykonany w postaci kropelek i ma działanie przeciwobrzękowe. Czas leczenia Nazolem nie powinien przekraczać trzech dni, a dawkowanie - jedna kropla, co 6-8 godzin.Jeśli zostanie przekroczony, mogą pojawić się zaburzenia rytmu serca, zły sen, bóle głowy, nadmierna ekscytacja.

Najczęściej do usuwania nieprzyjemnych objawów, pediatrzy zalecają dla niemowląt - Nazivin 0,01%, z substancją czynną oxymetazoline. Ma dobry efekt przeciwobrzękowy, ale niestety nie można go nazwać nieszkodliwym. Instrukcje opisują szczegółowo wszystkie pobochki, które są możliwe od długiego używania:

 • Palenie i suchość w nosie
 • Zaburzenia snu
 • Nudności
 • Wymioty
 • Gorączka
 • Obrzęk płuc
 • Coma

Oczywiście, aby uniknąć szkodliwych skutków, należy stosować Nazivin, jest to możliwe tylko na polecenie lekarza prowadzącego w ściśle określonej dawce: nie więcej niż trzy razy w ciągu 24 godzin, 1-2 dawki w każdym nozdrzu, maksymalnie 5 dni. Aby uniknąć przedawkowania, butelka jest wyposażona w specjalną pipetę, która pozwala zmierzyć dokładną ilość leku.

Innym lekiem w linii przeciwobrzękowej jest Vibrocil, zwykle przepisywany jest przez 5-7 dni, trzy razy dziennie, jedna kropla, ponieważ przy długotrwałym stosowaniu może prowadzić do zwiększenia suchości w nosie.

Środki zaradcze na wirusowy nieżyt nosa dla niemowląt

Często przeziębienie pojawia się jako oznaka ostrych infekcji dróg oddechowych lub ARI, w tym przypadku konieczne jest przyjmowanie leków przeciwwirusowych opartych na interferonach, najczęściej w takich przypadkach lekarze przepisują Grippferon.

Oprócz środków przeciwwirusowych Grippferon ma działanie immunomodulujące na organizm i nadaje się nie tylko do terapii, ale także do zapobiegania chorobom. Produkowane w postaci kropli, maści i doodbytniczych czopków. Terminowe leczenie Grippferonem pomaga powstrzymać rozwój choroby na wczesnym etapie. I to jest absolutnie nieszkodliwe dla dzieci, nie uzależnia, jest kompatybilne z innymi lekami i może być stosowane w złożonej terapii.

Ograniczenia dotyczące czasu leczenia Grippferon, prawie nie istnieje, ale zazwyczaj lekarze zalecają jego stosowanie w ciągu 10 dni.

Leki przeciwzapalne

Najczęstsze leki przeciwzapalne przeciwko nieżytowi nosa to:

 • Prothorgol lub Sialor
 • Bioparox
 • Miramistine
 • Isofra

Pomimo faktu, że Protargol, lub jego analog Sialor, powstaje na bazie białka srebra. Oznacza to, że mają one w swoim składzie jony metali ciężkich, zdolne do gromadzenia się w ciele.Lekarze często zapisują je z uciążliwościami bakteryjnymi dzieciom poniżej jednego roku życia. Mają działanie przeciwzapalne i dezynfekujące, tworząc ochronny film przeciwbakteryjny na błonie śluzowej dróg oddechowych i pomagają szybko pokonać dolegliwości. Preparaty na bazie srebra pozwoliło dzieciom od najmłodszych lat, ponieważ nie mają działanie kurczące naczynia, ale nadal mają wiele skutków ubocznych:

 • Senność
 • Palenie i suchość w nosogardzieli
 • Pokrzywka
 • Przedawkowania i długotrwałego stosowania może wystąpić argioza (zabarwienie)

Zazwyczaj lekarze zalecają terapię z protargola lub Sialora trwające 7-10 dni, trzy razy dziennie, jedną dawkę.

Jaka jest różnica między tymi dwoma narkotykami? Protargol jest przygotowywany w aptece w dziale recepty na zamówienie i jest sprzedawany w postaci płynnej. Sialor można nabyć w postaci suchego proszku i rozcieńczony specjalnym rozpuszczalnikiem zawartym w zestawie tuż przed użyciem. Okres przydatności gotowego produktu wynosi 1 miesiąc.

Bioparks - antybiotyk miejscowego podawania, fusafungina substancja aktywna. Skuteczny przeciwko nieżytu nosa spowodowane przez bakterie i grzyby, ale jest dostępna tylko w postaci sprayów, więc dzieci poniżej 2 roku życia nie jest zalecane. Zazwyczaj jako zamiennik bioparoks pediatrów przepisane Miramistin.

Wybór najlepszego lekarstwa dla dzieci z przeziębienia

Miramistin - silny środek antyseptyczny i to dość dobry sposób na zwalczanie różnych patogenów. Ostatnio lekarze dziecięcy bardzo chętnie przepisują go na bakteryjny nieżyt nosa. Ale, niestety, dla niemowląt Miramistin nie jest odpowiednia. Fakt, że efekt terapeutyczny występuje tylko w przypadku, gdy cała zainfekowana powierzchnia jest nawadniana. W celu głębokiego wniknięcia w zatoki do nosa należy je przesiąknąć dużą ilością płynu, ale jak wspomniano powyżej, stosowanie sprayów dla dzieci w wieku do roku jest zabronione. Miramistin użyć jako krople, to nie ma sensu, ponieważ nie obejmuje całą jamę nosową i zniszczyć wszystkich, którzy mieszkają w nim bakterie.

Ale jednak, Miramistin powinny znajdować się w apteczce każda mama, jak radzi sobie z powierzchniowej dezynfekcji ran skóry.

Izofra antybiotyk, nie jest również zalecany do czynienia z zapaleniem błony śluzowej nosa u dzieci w wieku poniżej jednego roku, wyjątek można zrobić tylko podczas jazdy, nie reagują na leczenie przez długi czas, przeziębienia.Ale wyznaczenie leku musi być przepisane przez pediatrę.

Derinath

Prawdziwie wyjątkowe lekarstwo, prawdziwa pomoc dla dzieci, której stałym towarzyszem jest zapalenie błony śluzowej układu oddechowego. Derinat jest lekiem wielofunkcyjnym o działaniu immunomodulującym, ochronnym, przeciwobrzękowym i uspokajającym. Nie zwęża naczyń krwionośnych, nie powoduje uzależnienia i nie wysusza błony śluzowej.

Jeśli zaczniesz go używać z pojawieniem się pierwszych objawów choroby, mobilizuje ona całą siłę organizmu do walki z chorobą i pomoże pokonać ją znacznie szybciej.

Derinat jest niezbędny dla niemowląt od urodzenia i doskonale radzi sobie z ogromną listą chorób, takich jak zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli i inne choroby układu oddechowego.

W celu zapobiegania zaleca się od 7 do 14 dni, 2 do 4 razy dziennie, dwie krople na kanał nosowy. Przy pierwszych oznakach choroby lek należy trawić co dwie godziny, dwie krople, w ciągu 24 godzin, a kolejne dni 3-4 razy dziennie. W ostrych schorzeniach układu oddechowego liczba aplikacji wzrasta do 6 razy.

Bez względu na przyczynę wystąpienia choroby u dziecka, zastosowanie tego lub całego zespołu leczenia jest konieczne tylko po konsultacji z pediatrą, nie ryzykuj dobrego samopoczucia swojego ukochanego dziecka i nie stosuj samoleczenia.

Zdrowie twoich okruchów w twoich kochających rękach.


Powiązane publikacje