ss x
x

Wybierz kroplę z alergii dziecka


Alergia to bardzo wrażliwa reakcja organizmu na określone substancje. Jej typowymi objawami są czerwone oczy, łuszczenie się, świąd, wysypki na skórze. Alergie mogą znacznie komplikować życie nawet dorosłym, nie, że dziecko ma nawet rok. Dzieci, stają się rozdrażnione, niespokojne, cierpią na bezsenność.


Cechy alergii u niemowląt

Sama alergia jest nieuleczalna, ale u dzieci do roku, kiedy powoduje pojawienie się czerwonych plam na policzkach, mija sama w sobie i jest nazywana skazą. Występuje, gdy ciało noworodka przystosowuje się do otoczenia. Oprócz zaczerwienienia policzków u dzieci rozwija się ciągłe przemęczanie w fałdach pośladków, pachwiny i pach, które nazywane są diuretycznym (kontaktowym) zapaleniem skóry. Potrafi zawracać mu głowę ciągłym swędzeniem. Na jego objawy stosować maści, na przykład Bepanten.

We wczesnych stadiach alergii u noworodków pojawiają się wysypki na twarzy, brzuchu, plecach, klatce piersiowej. Wtedy mogą zakryć całe ciało.

W niektórych sytuacjach alergię można pomylić z zimną chorobą, gdy dziecko kicha, jego nos staje się czerwony, pojawiają się oczy, cieknący nos i suchy kaszel. Rodzice natychmiast rzucają się, by leczyć dziecko za pomocą anty-zimnych leków, nie zakładając nawet, że robią tylko gorsze rzeczy.

Groźne objawy alergii u niemowląt - astma oskrzelowa i obrzęk Quincke, gdy się pojawiają, musisz iść do szpitala z dzieckiem.

Dzieci poniżej jednego roku najczęściej spotykają się z alergią pokarmową, skórną i lekową, ale alergia na pyłki kwiatów i drzew u noworodków jest niezwykle rzadka.

Nie możesz leczyć dzieci na własną rękę. Najpierw pediatra bada dziecko, przeprowadza serię testów, wskazuje, jakie leki może, a dopiero potem są kupowane i stosowane.

Zazwyczaj dzieciom przepisuje się środki miejscowe - kremy, żele, maści. Popularne i krople do oczu z alergii u dzieci. Ale najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze dla niemowląt są krople w jamie ustnej.

To, co spada na alergie, będzie odpowiednie dla dziecka do roku

Po pozbyciu się alergii często przyjmowano leki przeciwhistaminowe. Usuwają objawy, działając na histaminę, która jest uwalniana, gdy alergen dostaje się do organizmu. Istnieją trzy generacje tych leków. Leki 3 generacji dla dzieci do roku są zabronione.

Leki przeciwhistaminowe pierwszego pokolenia niemal natychmiast wykazują swoje właściwości lecznicze, ale jednocześnie są szybko usuwane z organizmu, to znaczy działają mało (4-5 godzin). Często są przyjmowane w dużych dawkach. Leki pierwszej generacji są często stosowane podczas zaostrzeń, aby natychmiast wyeliminować objawy. Ich główne działania niepożądane to letarg, senność, zahamowanie, apatia.

Jednym z najczęstszych leków pierwszego pokolenia przeciwko alergiom u dzieci jest fenistil. Występuje w postaci kropelek z wygodnym dozownikiem-kroplomierzem, przyjemny smak i pozostawia dla niemowląt od 1 miesiąca życia. Trwa od 3 do 10 kropli trzy razy dziennie. Usuwa niepokojące objawy (ciężki świąd, przekrwienie błony śluzowej nosa, zapalenie w oczach) 15 minut po zażyciu.

Krople Zodaka przeciw alergiom zaleca się dla noworodków w wieku od dwóch tygodni. Krople łagodzą swędzenie. Dziecko otrzymuje 4-5 kropli dwa razy dziennie.

Od 1 miesiąca życia dziecko może otrzymywać suprastynę (chloropyraminę), ale tylko w niebezpiecznych przypadkach, gdy istnieje zagrożenie dla jej rozwoju. Przebieg dopuszczenia nie przekracza 10 dni.

Leki przeciwhistaminowe 2 pokolenia rzadko powodują działania niepożądane. Nie są opóźnieni, ale działają szybko i przez długi czas (około jednego dnia).

Najbardziej znanym lekiem jest druga generacja - Cetirizine (Zirtek), która może leczyć dziecko przez sześć miesięcy. Ma działanie przeciwzapalne i nie uzależnia.

Jeśli powyższe środki nie pomogą przeciw alergiom, pediatra może przepisać Suprastinex. Zgodnie z instrukcją lek ten przeznaczony jest dla osób, które ukończyły dwa lata, ale lekarze czasami przepisują go noworodkowi w minimalnych dawkach. Lek działa szybko i przez długi czas.

Leki wypijają dziecko z łyżeczki. Jeśli dziecko nie jest jeszcze na przynęcie i nie wie, jak jeść z łyżki, krople są rozcieńczane w odciągniętym mleku matki lub dodawane do butelki razem z miksturą.

Aby usunąć obrzęki, swędzenie, zapalenie oczu, krople do oczu stosuje się Hai-Krom i Kromoglin.Krople w nosie z alergii na dzieci są stosowane ostrożnie, podczas gdy lekarz musi stale monitorować reakcję ciała dziecka.


Zapobieganie alergiom

Jeśli dziecko już spożywa pokarm dla dorosłych, konieczne jest zrewidowanie diety jego żywności, eliminując wszystkie produkty, które mogą prowadzić do alergii. Jeśli dziecko nadal odżywia się mlekiem matki, matka zmieni listę spożywanych posiłków. Kobieta w okresie laktacji będzie musiała zrezygnować z czekolady i cytrusów. Lepiej jest zminimalizować spożycie soli i cukru. Nawet specjalne herbaty laktacyjne mogą wywołać negatywną reakcję.

Podczas wprowadzania uzupełniającej żywności dziecko otrzymuje próbę stopniowego wypróbowania każdego produktu, zaczynając od pół łyżeczki dziennie, śledząc jego reakcję. Nowe danie można wprowadzić co dwa tygodnie.

Wybierz kroplę z alergii dziecka

Konieczne jest staranne wybieranie miejsc do chodzenia z dzieckiem, aby nie było żadnych alergenów roślinnych, muszek, pszczół, komarów i innych owadów. Czynniki wywołujące alergie mogą być połączone z głównym - pył, pleśń, sierść zwierząt, detergenty i środki czyszczące, detergenty, mydła, szampony i innymi. Wszystko to dostaje się do organizmu przez nos, usta, oczy. Alergia u niemowląt wynika z ostatnich szczepień.

Nie wszystko można przewidzieć, więc pojawienie się objawów alergii nie trzeba panikować lub kupić swoje leki w aptece i dać im dziecko, najpierw skonsultować się z lekarzem w celu dokładnego rozpoznania i recepty. Najważniejszą rzeczą w leczeniu alergii jest identyfikacja i eliminacja przyczyny jej pojawienia się.


Powiązane publikacje