ss x
x

Cała prawda o masażu dla dzieci z przeziębieniem


Masaż na przeziębienie pomaga złagodzić ogólny stan dziecka. Wpływa na plucie plwociny, zmniejsza skurcze, poprawia krążenie krwi, poprawia skuteczność innych zabiegów.

Dla dzieci w wieku do dwóch miesięcy charakteryzuje się pojawieniem plwociny. Jest to normalne i nie wskazuje na obecność jakiejkolwiek infekcji. Takie przeziębienie nazywa się fizjologiem. Wynika to z braku kondycji błony śluzowej nosa dziecka w nowym środowisku dla niego, w którym występuje ogromna liczba czynników drażniących. Szlam może być uwalniany w dość dużych ilościach.

U dzieci starszych niż dwa miesiące przyczyną może być przeziębienie, FLU, ARVI i ARI. Takim zakażeniom towarzyszy obrzęk błony śluzowej.

Alergia może być również czynnikiem, który prowokuje zimno, obrzęk i kichanie.

U małych dzieci może powodować dysze z powodu ząbkowania, które może towarzyszyć gorączka.

Na zimno, zwłaszcza w połączeniu z gorączką, kaszlem, zaczerwienienie oczu, odrzucenie piersi, konsultacja wymaga pediatrą. Jeśli jest temperatura, skontaktuj się z lekarzem w domu.


Punkty wpływów

Zwężania naczyń krople wody morskiej, roztworów myjących, herbaty ziołowe, różne maści - to niepełna lista tego, co współczesne matki traktują swoje dzieci z zimna. Różnorodność opcji leczenia nie zapobiega zachowaniu sprawdzonej metody, takiej jak akupresura.

Według pediatrów taki masaż jest nie tylko możliwy, ale wręcz konieczny. Technika jest bardzo dostępna i skuteczna. Najważniejsze to wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę. Wszystkie punkty wokół nosa są najbardziej efektywne. Po prawidłowym i udanym wykonaniu zabiegu dziecko poczuje się lepiej, oddychanie zostanie znormalizowane.

Główne obszary nosa to:

 • między brwiami
 • na skrzydłach nosa
 • tuż nad skrzydłami nosa

Ponadto istnieją punkty na ciele, które są ogólnie związane z jamą nosową i nosem.Nazywane są biologicznie aktywnymi.

Na głowie:

 • środek ucha
 • zewnętrzne kąciki oczu
 • część ciemieniowa głowy
 • nad pierwszym górnym kręgu szyjnym

Na uchwytach i nogach:

 • między kciukiem a palcem wskazującym
 • wnętrze nadgarstków klamek
 • pod kolana
 • obcasy

Skuteczny masaż będzie na wypadek, gdyby ręce masażysty były ciepłe. Zimne dłonie nie tylko powodują nieprzyjemne doznania, ale stają się bezużytecznym narzędziem w walce z chorobą.


Jak zrobić masaż przeziębieniem

Są sytuacje, w których usługi masażysty nie są dostępne. W takim przypadku możesz nauczyć się techniki i samodzielnie wykonać masaż. Wstępnie należy skonsultować się z pediatrą na temat poprawności wykonanych czynności.

Kilka prostych zasad pomoże ci uniknąć błędów w przeprowadzaniu tej procedury. Przede wszystkim należy pamiętać, że obszar świątyń i brwi nie mogą być narażone. Dotykanie skóry dziecka jest zawsze miękkie, lekkie, kojące, bez silnego nacisku. Masuj nie więcej niż pięć razy dziennie przez siedem minut. Najlepiej postępować zgodnie ze schematem - 10 ruchów okrężnych zgodnie z ruchem wskazówek zegara i tym samym przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Symetryczne punkty powinny być zgrupowane jednocześnie z dwóch stron. Masaż na punktach nie biologicznie aktywnych należy wykonywać palcem wskazującym lub środkowym.

W okruchach nie powinno być żadnego dyskomfortu. Jeśli dziecko jest niegrzeczne i płacze, przestań i uspokój go. Być może ruchy są zbyt intensywne i dają mu bolesne odczucia. Możesz trochę potrząsnąć i kontynuować terapię.

Ze skomplikowanym stadium nieżytu nosa dziecko koniecznie potrzebuje leku w połączeniu z procedurami masażu.

Po konsultacji z pediatrą możliwe jest przeprowadzenie kilku sesji akupresury. Ten rodzaj masażu ma znaczenie nie tylko jako zabieg, ale również jako procedura zapobiegawcza, szczególnie w okresie epidemii FLU i ARVI.

Taką terapię można wprowadzić również w przebiegu leczenia zapalenia zatok. Przewlekły i alergiczny nieżyt nosa u dzieci staje się przyczyną zapalenia zatok. Regularny masaż złagodzi stan. Zrób to koniecznie, zaczynając od obu krawędzi nosa, stopniowo podnosząc się do obszaru międzyzębowego i dalej od brwi do linii wzrostu włosów.Następnie ruchy obrotowe są przenoszone do obszaru korony i korony.

Jedyne - ta procedura działa jedynie jako pomocnicza, a nie główna. Bez leków na zapalenie zatok nie można zrobić. W związku z tym pytaniem należy zawsze skonsultować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie leczenie.

Przeciwwskazania

Masaż jest doskonałą metodą profilaktyczną i naprawczą. Ale w niektórych przypadkach taka terapia jest niemożliwa z kilku powodów:

 1. Dziecko miało mdłości i wymioty.
 2. Wysokie ciśnienie krwi.
 3. Choroby nieżytu o bardzo wysokiej temperaturze ciała.
 4. Są choroby psychiczne.
 5. Węzły chłonne są w stanie zapalnym.
 6. Wirusowe zapalenie wątroby, AIDS, gruźlica.
 7. Ropne i ostre zapalenie.
 8. Choroby onkologiczne.
 9. Choroby układu sercowo-naczyniowego.
 10. Obecność jakiejkolwiek patologii narządów wewnętrznych, zwłaszcza okres ich zaostrzenia.
 11. Złamania i choroby skóry.
 12. Szkorbut i zapalenie szpiku.

Jeśli dziecko ma którekolwiek z powyższych, z procedur masażu należy zrezygnować. Nawet jeśli masz pewność, że nie ma przeciwwskazań dla Twojego dziecka, konsultacja specjalisty jest koniecznością przed rozpoczęciem leczenia. W przypadku dzieci w wieku powyżej dwunastu lat każdy masaż można wykonać bez przepisywania.

masaż dla dzieci z przeziębieniem

W żadnym wypadku nie uciekaj się do porad babci, sąsiadów, stałych bywalców forów internetowych i tym podobnych. Wszystkie spotkania powinny być wykonywane przez doświadczonego specjalistę. Zdrowia można zaufać tylko mu.

Pamiętaj, aby zrobić masaż przed pójściem do łóżka - to uspokoi i zrelaksuje dziecko, pomoże spać spokojnie. Brak zastoju w nosie ułatwi spokojny sen. Szybkość powrotu do zdrowia zależy od jakości zabiegu, dlatego zaleca się skorzystanie z pomocy masażysty.

Sezonowe przeziębienie wymaga szybkiego leczenia. Aby chronić swoje dziecko od nich, należy podjąć wszelkie niezbędne środki zapobiegawcze: robić codziennie masaż, stopniowo wprowadzać hartowania stale wietrzyć pomieszczenie, w którym dziecko jest bardziej prawdopodobne, aby wyjść na zewnątrz, aby dać regenerujące witaminy, dodawane do diety większej ilości owoców i warzyw , opłucz wylewkę wodą morską lub solą fizjologiczną przed chodzeniem i spaniem w nocy.


Powiązane publikacje