ss x
x

Wszelka szkoda słodyczy: alergia u dzieci


Grudnichok najbardziej skłonne do alergii pokarmowej, jest to związane z jego niedoskonałości żołądkowo-jelitowych maksymalnie narażeni na obcego białka, które nawiedziło w organizmie i powoduje to, aby odpowiedzieć na nią w postaci nieprzyjemnych objawów. Alergeny pokarmowe, zaostrzające objawy choroby w dzieciństwie, bardzo często są produktami z dodatkiem sacharozy.

Dla normalnego rozwoju, umiarkowane spożycie cukru, bardzo ważne dla dziecka, glukoza jest głównym źródłem energii i odżywienia dla mózgu. Ale z nadmiarem może powodować bolesne objawy. Najstraszniejsze konsekwencją jej rozwoju u dzieci, że dziecko rzadko rośnie, a choroba ta może nawiedzać go w późniejszym życiu. Dlatego też diagnozowanie i leczenie alergii należy rozpocząć natychmiast, najlepiej w pierwszym roku życia dziecka.

Alergia na słodycze u dzieci i przyczyny jej pojawienia się

Ten rodzaj alergii rozwija się z powodu fermentacji wywołanej sacharozą w jelicie dziecka, a nie do końca strawionego pokarmu. Jeśli dziecko ma skłonność do zamanifestowania się alergii na produkt, to po dostaniu się do krwi gnijących produktów, pojawienie się i nasilenie objawów choroby jest dla niego nieuniknione.

Wszelka szkoda słodyczy: alergia u dzieci

Dlatego też, rozpoczynając karmienie dziecka przecierami owocowymi i warzywnymi, konieczne jest ścisłe monitorowanie stanu skóry pod kątem wysypek, podrażnień, zaczerwienienia i innych objawów choroby.

Aby być w pełni uzbrojeni, młodzi rodzice muszą poznać wroga osobiście i zobaczyć zdjęcia z możliwych reakcji alergicznych w Internecie.

Innym prowokatorem alergii w najmłodszej - laktozie jest dość niebezpieczny alergen dla niemowląt, ponieważ ich pokarm to prawie jedna formuła mleka lub mleka. Przewód pokarmowy, kochanie, nie tworzy się aż do końca, i brakuje mu tego enzymu spożywczego - laktazy, do trawienia cukru mlecznego i dostaniem się w jelicie grubym, służy jako pokarm dla mikroorganizmów, stąd poposiłkowej powstawania kolki i gazu. Szczególnie często alergia na laktozę objawia się u wcześniaków.

Ponadto istnieje wiele czynników, które mogą powodować reakcję alergiczną w ciele dziecka:

 • Karmienie piersią, niedożywienie matek
 • Dziedziczność
 • Obecność dysbiozy jelitowej
 • Obecność w ciele robaków

Objawy uczulenia na sacharozę i laktozę

Jako takie, alergia na cukier nie istnieje, wysypki i inne reakcje, odpowiedź układu immunologicznego, aby dostać się ciała obcego białka. Ale słodki, może prowokować i pogłębiać objawy na każdym innym produkcie.

Wpływ sacharozy nie jest trudny do odróżnienia od reakcji organizmu na inne alergeny, ale jego szybka diagnoza jest ważna. Jeśli zauważyłeś u dziecka następujące objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w celu dokładnego rozpoznania i zacząć traktować dziecko jak najszybciej.

 • Swędzenie, zaczerwienienie i ciężkie złuszczanie skóry w ręce, nogi, obojczyka, twarzy i szyi, zdjęcia różne reakcje skórne, przedstawione graficznie w Internecie
 • Diateza na policzkach
 • Pojawienie się na nogach witryn przypominających egzemę, zdjęcie można obejrzeć w Internecie
 • Czasami może wystąpić kaszel, duszność, katar
 • Ból jelit i brzucha
 • W rzadkich przypadkach z nieleczonym obrzękiem Quinckego lub wstrząsem anafilaktycznym

Przy słabej asymilacji cukru mlecznego objawy reakcji alergicznej są następujące:

 • Kurcze ból brzucha
 • Tworzenie gazu
 • Biegunka z pianą, zielony kał o kwaśnym zapachu i wymiotach
 • Zapalenie jamy ustnej, drozd noworodków
 • Czasami gorączka
 • Możliwe są wysypki w kolorze czerwonym i ule (zdjęcie w Internecie)

Pierwsze objawy po kontakcie z krwią alergenu w postaci zaburzenia żołądkowo-jelitowego może wystąpić jednocześnie i wysypki na skórze, zazwyczaj w ciągu kilku dni. Zobacz zdjęcie możliwego zapalenia skóry skóry w Internecie.

Reakcja ciała na słodycze jest zwykle podzielona na dwa rodzaje, lekkie i ciężkie. Druga obejmuje obrzęk Quinckego i wstrząs anafilaktyczny, aż do śmiertelnego wyniku. Światło jest formą, nie uzyskać odpowiedniego leczenia, grozi wybuchem egzemy, astmy, przewlekłego alergicznego nieżytu nosa, czy cukrzyca.

Przy jakichkolwiek symptomach i przejawach reakcji alergicznych, w żadnym wypadku nie leczyć siebie! Nie można leczyć wysypek skórnych i podrażnień, ze względu na prawdopodobieństwo rozprowadzenia ich po całym ciele. Terminowa wizyta u lekarza, zobowiązanie szybkiego powrotu do zdrowia.

Diagnoza choroby

Aby zidentyfikować dowolny rodzaj alergii, musisz najpierw przeprowadzić diagnozę. Polega na podawaniu małej dawki alergenu pod skórą pacjenta i monitorowaniu reakcji organizmu na nie, niestety ta metoda jest przeciwwskazana u dzieci poniżej 5 lat. Zdiagnozuj negatywną reakcję organizmu na cukier mleczny, być może analizując odchody na kwasowość lub wykonując testy na nietolerancję, oddając krew na przeciwciała.

Test na słodycze można przeprowadzić w domu, po prostu wykluczając z diety podejrzane pokarmy matki i dziecka oraz przez kilka tygodni w celu monitorowania stanu dziecka. Jeśli wszystkie bolesne objawy znikną, oznacza to, że dla Twojego dziecka produkty te są zabronione.


Leczenie i zapobieganie

Zarówno w profilaktyce alergii, jak i jej leczeniu, należy przede wszystkim zacząć od przestrzegania diety, eliminując te produkty, dla których zidentyfikowano reakcję. Jeśli dieta nie przynosi pożądanych rezultatów, lekarze przepisują leki przeciwhistaminowe do podawania doustnego, maści i enterosorbenty.

Można zastąpić cukier w diecie dziecka glukozą, zaleca się stosowanie: jabłek, gruszek, marchwi i białej kapusty. W przypadku nietolerancji laktozy lekarz powinien przepisać dziecku specjalną formułę bezlaktozową lub usunąć wszystkie produkty zawierające te produkty z diety matki.

I pamiętajcie: lepiej nie przyjmować choroby, niż ją leczyć!


Powiązane publikacje