ss x
x

Dziecko ma alergię na wodę


Jest powszechnie znanym faktem, że osoba, średnio, składa się z wody o 80% i może żyć bez niej przez nie więcej niż 10 dni. Woda znane i nieodzownym elementem naszego codziennego życia, a także zrobić bez jego wykorzystania prawie niemożliwe. Dlatego też, gdy do czynienia z rzadkim typem alergii w wodzie wodociągowej na jej nowo narodzonego dziecka, każdy rodzic przeżywa szok. Ale niestety zdarza się, że w naszych czasach alergen może stać się tym, co jest głównym warunkiem istnienia całego życia na ziemi - wody.

Przyczyny i objawy

Alergia na wodę u niemowląt jest możliwa zarówno zewnętrzna jak i wewnętrzna, tzn. Może pojawić się po kąpieli i po wypiciu, np. Woda koperkowa. Obecność takiej choroby u dziecka jest dużym problemem dla jego rodziców, ponieważ nawet najbardziej nieistotny kontakt z jego źródłem powoduje pojawienie się nieprzyjemnych objawów i jest to prawie niemożliwe do uniknięcia.

Negatywna reakcja noworodków na wodę z kranu, zwykle występuje na tle osłabionej odporności i jest głównie spowodowana obecnością w niej zanieczyszczeń, takich jak:

 • Chlor
 • Fluorek
 • Sole mineralne
 • Kwas siarkowy i chlorowodorowy
 • Alkalis.

Objawy alergii mogą objawiać się reakcjami skórnymi w dowolnej części ciała: wysypką, łuszczeniem, zaczerwienieniem i swędzeniem, które dają dzieciom ogromny dyskomfort i niepokój. Aby rodzice nie przegapili, jak wyglądają objawy choroby, w Internecie można zobaczyć dużą liczbę różnych zdjęć.

Reakcja na chlor zawarty w wodzie może powodować silny kaszel, który może rozwinąć się w astmę oskrzelową. Wiele zanieczyszczeń wody może powodować zakłócenia w pracy przewodu żołądkowo-jelitowego, wywołując biegunkę.


Jak rozpoznać nieodpowiedni do pływania z kranu

Oczywiście, aby przeprowadzić analizę chemiczną przed kąpielą okruchową, jest mało prawdopodobne, aby był jednym z rodziców, ale określenie wody o wysokiej zawartości szkodliwych zanieczyszczeń jest łatwe i na oko.

 • Jeśli woda dostarczana jest silny zapach wybielacza, stężenie chloru w nim jest przekroczona, i zanurzając dziecko w jej obarczona powstania silnego kaszlu i łuszczenie skóry.
 • Zapach farby wskazuje na wysoką zawartość fenoli, powodując silne zaczerwienienie delikatnej skóry dziecka.
 • Jeśli woda jest mętny i bieli, na przykład silnie sfałszowanego mleka, a więc ma większą ilość soli wapnia, po czym osusza i silnie drażniący skórę, a w rzadkich przypadkach, nawet poparzenia.

Leczenie i zapobieganie

Jeśli tak się stało, że dziecko reaguje na wodzie z kranu wygląd nieprzyjemnych objawów, konieczne jest w każdy sposób, aby chronić je przed kontaktem z nim, używając do picia i kąpieli ze studni lub wody źródlanej. Niestety w warunkach życia miasta, to jest prawie niemożliwe, ale aby pomóc rodzicom przyjść, wrzącej wody i wysokiej jakości filtr, aby ją oczyścić. Czas kąpieli dziecka należy zminimalizować i pozwolić mu na kontakt z alergenem nie dłużej niż 2-3 minuty.

Dziecko ma alergię na wodę

Jeśli uniknąć nieprzyjemnych objawów zawiodła, pierwszej pomocy z wysypka i swędzenie, będzie mógł dowolny niemowlęta przeciwhistaminowy, w odpowiedniej dawce, wewnątrz i krem ​​lub maść jest na zewnątrz w kieszeniach podrażnień. Ale następnym krokiem leczenia, powinno być obowiązkowe odniesienie do lekarza - alergologa w celu dokładnego rozpoznania, identyfikacji alergenu oraz powołanie odpowiedniego leczenia i diety.

Nie poddawaj się długotrwałym samoleczeniom, ponieważ może to spowodować przejście alergii na inne, bardziej surowe formy.

Środki ludowe na wysypkę i podrażnienie u noworodków

 • 20 gramów liści laurowych zalać 0,5 litra wrzącej wody, doprowadzić do wrzenia i pozwolić parzyć przez 5-6 godzin. Użyj wywaru jako płynów i okładów na zaczerwienionych obszarach ciała, kilka razy dziennie.
 • Łyżka rumianku do zaparzania szklanki wrzącej wody i przeciskania się przez gazę, używać jako balsamów, nakładając na zaatakowane obszary kleik kwiatów.
 • Kąpiele z dodatkiem wywaru z fioletowego trójkolorowego, dobrze łagodzą objawy alergii i łagodzą swędzenie skóry.

Woda morska i zimna

Zawsze uważano, że woda morska niesie uzdrowienie dla różnych chorób skóry, ale istnieje bardzo mała kategoria dzieci reagujących ostro na sole rozpuszczone w niej.Stopień manifestacji reakcji alergicznych zależy bezpośrednio od stężenia soli, im wyższy, tym większe ryzyko alergii.

Zimna woda może również powodować rozwój alergii u niemowląt, więc wymagają utwardzania i przygotowania do zimnej pory roku. Ponieważ wpływ niskich temperatur na organizm, mogą wywołać obrzęk w miejscach kontaktu skóry z wodą i obrzęk jamy nosowo-gardłowej, bóle brzucha, zawroty głowy i gardła.

Dill Vodichka

Każdy zna taki powszechny i ​​naturalny środek zapobiegający powstawaniu formacji gazowych i kolki u noworodków, takich jak woda koperkowa. Przyniosła ulgę milionom dzieci i była popularna wśród naszych prababek ze względu na ich dostępność i skuteczność.

Ale, niestety, w bardzo rzadkich przypadkach kwasy tłuszczowe zawarte w koper może powodować rozwój alergii u dzieci, ponieważ są one ciężkie, nie uformowane do końca noworodka przewodu pokarmowego i może powodować biegunkę i wymioty. Uczulenie na koper wodę, objawiło się w postaci zapalenia skóry dla dziecka delikatne policzki, swędzenie, obrzęk błony śluzowej nosogardzieli, duszność, w tym przypadku konieczne jest natychmiast porzucić go, zastępując inne środki i zasięgnąć porady lekarza.

Zamiast tego, koper woda, może zaoferować trochę syropu jedna apteka nasion kopru włoskiego, która jest nie mniej skuteczny sposób na zwalczanie wzdęcia.

Z biegiem czasu dziecko rozwija alergię na koper i sam koperek, wystarczy poczekać, ale wcześniej, wykluczyć ją z diety dziecka.


Powiązane publikacje