ss x
x

Niespokojny sen 4 miesięcznego dziecka


Każdy rodzic zna problem złego snu z dzieciństwa. I bez względu na to, jak ciężko jest, zjawisko to uważa się za wariant normy. Oczywiście istnieją ku temu powody i są one dość poważne. Jednak dzieci z doskonałym snem w wieku 4 miesięcy, jest bardziej prawdopodobne, rzadkość. Zauważono, że nasi pediatrzy częściej powodują zaburzenia neurologiczne. A to implikuje leczenie. Ale neurologia nie zawsze jest przyczyną.

Przyczyny

Oczywiście, jeśli dziecko ma zły sen, a to jest stały charakter, potrzebna jest pomoc specjalisty. Ale staraj się aplikować, aby pomóc okruchy, nie tylko leki. I, być może, obejść się bez nich. Kto chce karmić dziecko jeszcze raz górą tabletek?

Najpierw przeanalizuj kilka ostatnich wydarzeń, dlaczego okruchy zaczęły niespokojnie spać w nocy. Pomoże to ustalić przyczynę takich niespokojnych zachowań noworodka. I może być ich kilka.

  • Fizjologia. Kiedy powierzchowny sen przeważa nad mocnym. I to nie jest rzadkością dla czteromiesięcznego dziecka.
  • Temperament.
  • Zły tryb dnia.
  • Warunki, które nie mają do spania.
  • Nieistotny stan zdrowia dziecka.
  • Różne zmiany w życiu miękiszu.

Ale niezależnie od powodu, musimy z tym walczyć. Po pełnym snu jest konieczne dla małej osoby. Tylko w nocy dziecko jest w stanie w pełni zrelaksować się i zyskać siłę. Dlatego trzeba znać każdy powód osobno, aby określić jego obecność.

Fizjologia

Uważa się, że noworodek śpi w nocy, budząc się tylko do karmienia. Tak, a reszta dnia musi być długa. Ale nie zawsze tak jest. Jeśli rozumiesz, to powierzchowny (wrażliwy) sen trwa dłużej niż głęboki sen. Taka wrażliwość nie pozwala na pełny odpoczynek. Dziecko budzi się z każdego szelestu. Prawdopodobnie dom znajduje się w pobliżu jezdni, lub w pobliżu żyją hałaśliwych sąsiadów.

Nie zapomnij o nocnym karmieniu.W końcu dziecko budzi się do nich bez alarmu i przypomnień. Ale nie wszyscy po posiłku mogą zasnąć samodzielnie. Ktoś potrzebuje pomocy w postaci kołysanki matki lub zwykłych uderzeń. W wieku 4 miesięcy dziecko jest już w stanie zrozumieć takie manipulacje i przyzwyczaić się do nich.

Rozwiązanie.

Dziś wielu ekspertów doradza w takich przypadkach wspólne marzenie. Aby zgłosić problem, dziecko musi się przenieść. Istnieją warianty ślizgających się łóżeczek do spania osoby dorosłej. Tak więc w przyszłości łatwiej będzie odzwyczaić miękiszu od wspólnego noclegu. Ale jak dotąd byli tacy specjaliści, którzy kategorycznie sprzeciwiają się takiemu wydarzeniu. Za tym kryje się wielkie niebezpieczeństwo w postaci duszących się dzieci podczas karmienia w łóżku i dalszego zasypiania. I zalecają, aby lepiej stawić czoła dziecku na jego pierwszą prośbę. Ale w ciągu dnia takie dzieci powinny mieć maksymalną uwagę. Że dzieciak był ostrożny. Jeśli jest to cecha fizjologiczna, wkrótce wszystko samo odzyska. Potrzebujemy cierpliwości i zrozumienia od rodziców.


Charakterystyka postaci

Nie jest tajemnicą, że charakter miękiszu jest położony w łonie matki. A jeśli dziecko od urodzenia wymaga uwagi i warunków środowiskowych, trudno go zmienić. Takie dzieci mogą być bardzo wrażliwe i wrażliwe. Oczywiście możliwe jest wygładzenie przejawów charakteru, ale nie ma zasadniczo zmiany. Przeanalizuj, czy poświęcasz wystarczająco dużo uwagi dziecku.

Rozwiązanie.

W ciągu dnia musisz komunikować się z dzieckiem. Aby złożyć dziecko lepiej jest w sypialni rodziców. Niektórzy starają się przyzwyczaić okruchy do poszczególnych mieszkań od najmłodszych lat. Ale ta opcja może iść tylko na jeden dzień snu. W nocy nie zostawiajcie go osobno, pozwólcie mu poczuć, że moja matka jest blisko.

Jeśli miękisz zachorował i niespokojny, aby zasnąć, przed procedurą snu organizuj zabiegi kojące. W wannie, gdy kąpiesz się, dodaj mateczkę lub waleriankę. Bardzo dobrą pomocą w radzeniu sobie z problemem lęku jest lekki masaż. Niech to będzie zwykłe pociągnięcie, ale da również dobry efekt. W ciągu dnia spędzaj więcej czasu na świeżym powietrzu. A wieczorem, chroń dziecko przed hałaśliwymi grami. Możesz nawet zorganizować rodzaj rytuałów, powtarzalnych działań. Uwzględnij tutaj życzenie dobrej nocy dla wszystkich członków rodziny.

Zły tryb dnia

Wraz z nadejściem dziecka rodzice nie mają dość snu i odpoczynku. A niektórzy zaczynają dostosowywać dziecko pod ramkami. Ale nie możesz tego zrobić kategorycznie. Rytm okruchów należy obserwować z godziny na godzinę. Ponadto dzieci, które nie są zmęczone przez cały dzień, mogą niespokojnie spać. Nie zakłócaj aktywności dziecka w ciągu dnia, z wyjątkiem pory wieczornej. W przypadku niskiego zużycia energii dziecko będzie źle spać w nocy. Jeśli codziennie zmienia się harmonogram, organizm dziecka nie będzie miał czasu, aby się do niego przyzwyczaić.

Rozwiązanie.

Pozwól dziecku spać w określonych godzinach. Stosuj wieczorem, czego potrzebujesz w tym samym czasie. Spaceruj w dobrej pogodzie pomiędzy przerwami snu i jedzeniem. Wkrótce pancerz przyzwyczai się do tego harmonogramu. Będzie miał zegar biologiczny.

W ciągu dnia organizuj aktywne gry. Po 4 miesiącach większość dzieci zaczyna się przewracać. Stymuluj, aby obrócić ulubioną zabawkę, gdy się wyciągnie, niech ją przytrzyma. Dobrze jest mieć pod ręką różne plastikowe zabawki lub miękkie. Okruszyna jest już wystarczająco ciekawa i dotyka interesujących go piór. Częściej leżał na brzuchu, a nieco dalej, połóż ulubioną zabawkę. Chociaż dziecko nie może jeszcze się czołgać, ale spróbuje dotrzeć do obiektu. Takie proste manipulacje zniszczą dziecko i zapewne w nocy będzie spał spokojnie.

Warunki, które nie mają do spania

Jeśli dziecko śpi źle w nocy, przeanalizuj czynniki zewnętrzne. Dorośli nie zawsze mogą stanąć na drodze do spraw, które będą obciążały dziecko. Szczególnie niepokoje i zmartwienia w pierwszych miesiącach od narodzin okruchów, bardzo wyczerpującej młodej matki. A ona chętnie zasypia gdziekolwiek, a nawet gdziekolwiek. Na przykład gorące powietrze w pomieszczeniu nie będzie przeszkodą w stanie zmęczenia. Czynniki, które powodują, że dziecko niespokojnie śpi, to:
  • Niewygodny materac.
  • Ogrzać lub przeciągnąć w pomieszczeniu.
  • Niewygodna poduszka. W ciągu 4 miesięcy pipsqueak sypialnych lub na małej poduszce ortopedycznej pod głową lub dołączyć kilka pelonochek. Żadne przedmioty z puchu i pióra nie powinny być.
  • Zbyt dużo powijaków lub niewygodnych piżam.

Niespokojny sen

Są to najczęstsze powody, dla których dziecko nie śpi dobrze w nocy. Aby rozwiązać sytuację, należy przeanalizować i usunąć czynnik zakłócający. Połóż okruchy w ubraniach wykonanych z naturalnych tkanin.Jeśli do tego momentu nie było żadnych problemów ze snem, pamiętaj, może nastąpiła wymiana materaca? Każdy nowy atrybut może przeszkadzać w spaniu w nocy, tak jak poprzednio.


Stan zdrowia

Jeśli dziecko zaczęło źle spać w nocy, wieczorem było wesoło i wesoło, sprawdź, czy jest chory. Przyczyną może być zwykłe przeziębienie. Wtedy bez leków i pediatra nie może zrobić. I być może zaczął pojawiać się pierwsze zęby. W 4 miesiące to się dzieje. Nowe i bolesne odczucia są dobrym powodem, dla którego dziecko nie śpi dobrze.

Gorzej, gdy temperatura wzrasta. Rodzice są często trudne do zrozumienia samego siebie, dlaczego termometr zaczął wykazywać wysokie wartości. Nawet ząbkowanie może dać taką reakcję. Dlatego lepiej jest zaprosić pediatrę do domu, który udzieli niezbędnych spotkań i ustalenia, z powodu tego, co dziecko nie śpi dobrze.

Zmiany w życiu okruchów

Wszelkie zmiany mogą wpływać na jakość snu tak małej osoby. Szczególnie jasne, że dzieci czują się poruszające w nowym miejscu. Spróbuj stworzyć otoczenie w pokoju, w którym dziecko śpi, tak blisko jak to tylko możliwe. Zwróć uwagę na szczegóły.

Brak matki w tym czasie może również wpływać na sen. W wieku 4 miesięcy dzieci są mocno przywiązane do matki. Przyzwyczajenie się do własnej nieobecności jest konieczne stopniowo, wydłużając czas odsadzenia. Przyczyny tego są różne dla wszystkich. Prawdopodobnie matki już muszą iść do pracy. Następnie, kilka tygodni przed wydaniem, zacznij opuszczać dziecko z innymi członkami rodziny na uzależnienie.

Powodem może być masa. Ale w każdym razie potrzebujesz marginesu cierpliwości. W końcu okruchy w tym okresie są również trudne. Jeśli śpi niespokojnie, jednoznacznie, coś mu przeszkadza. Daj mu uwagę, miłość i czułość. Jest to 50% sukcesu i rozwiązywania problemów.


Powiązane publikacje