ss x
x

Świece na zaparcia u dziecka


Pierwszy rok życia dziecka często przyćmiewa niespodziewane zaparcia. W noworodka zaparcia zdarza się dość często - przewód pokarmowy niemowląt nie jest jeszcze w pełni uformowane, ruchy pokarmu przez jelita tylko przez perystaltyki, mięśnie brzucha nie pomagają opróżnienia jelit. U dzieci w wieku powyżej 4-5 miesięcy zaparcia mogą prowokować przejście do sztucznych mieszanek lub wprowadzenie nowej żywności uzupełniającej.


Jak rozpoznać zaparcia u dziecka

Lekarze dziecięcy nazywać zaparcia przedłużonym opóźnieniem stolca lub ze stosunkowo regularnym stolcem - niekompletne oczyszczanie jelit. Okruchy do 12 miesięcy powinny opróżniać jelita od 3 do 6 razy dziennie.

Jeśli dziecko nie ma fotela przez 1-2 dni, to jest zaparcie i musisz podjąć działanie. W końcu nieregularne stolce powodują nie tylko niespokojne zachowanie dziecka i możliwe bolesne odczucia w brzuchu, są również bardzo niebezpieczne. Stagnacja kału w brzuchu może doprowadzić do zatrucia małego organizmu. W końcu odbytnica każdej osoby jest doskonale zaopatrzona w krew, a wszystko, co w niej jest, ma właściwość wchłaniania do krwi i rozdzielania jej na wszystkie narządy. A mały, jeszcze niezabezpieczony organizm reaguje szybko na wszystkie procesy, a czasem nieprzewidywalnie.

l

Pediatrzy nazywają niektóre objawy, które poza częstością stolca mówią o bolesnym stanie dziecka podczas próby opróżnienia jelit:

  1. Noworodek ma rzadko (rzadko 1 raz dziennie) stolec, który ma stan stały.
  2. Kiedy odchody okruchów wyglądają jak stałe grudki (tak zwane odchody owiec). W tym samym czasie dziecko bardzo się martwi, płacze, pcha, jęczy i chłosta.
  3. Czasami na odchodach dziecka pojawiają się plamy.
  4. Otwór analny ma oznaki podrażnienia.

W przypadku zaobserwowania podobnych objawów u dziecka, konieczne jest pilne użycie wyposażenia pomocniczego.

Używanie świec dla dzieci przeciw zaparciom

Dla niemowląt i małych dzieci najlepszym środkiem zaparcia są czopki (świece).Świece Skład dzieci z zaparciami specjalnie dobrane tak, że są one pomagać przetworzone produkty, aby szybko wydostać się z jelita, nie powodując ogólny negatywny wpływ na organizm. Możliwe bolesne odczucia z opóźnienia kału szybko się zatrzymują, ponieważ świeczki z zaparciami dla dzieci skutecznie neutralizują szkodliwe toksyny.

Świeczki zaparcia dla dzieci i noworodków występują w kilku postaciach:

- glicerol

- tworzenie gazu

- czopki z olejem z rokitnika dla dzieci.

Czopki glicerynowe

Według lekarzy dziecięcych najskuteczniejszymi i najbezpieczniejszymi są czopki glicerynowe. Nie zawierają szkodliwych składników, dają bardzo szybki pełnoprawny wynik w ciągu 30-40 minut.

zapor-y-rebenka

Na przykład, świece produkowane przez krajowe firmy Nizhpharm, CJSC "Moskiewska Fabryka Farmaceutyczna" Glytelax są miękkie i szybkie, aby osiągnąć pożądany wynik, wygodny w użyciu, bez szkody i konsekwencji zdrowotnych, mogą być stosowane w ciągu tygodnia.

Ze względu na swój skład czopki glicerynowe mają zdolność zmiękczania stojącej masy stolca w jelitach dzieci i przyspieszają ich wydalanie na zewnątrz. Główną substancją aktywną tych świec jest gliceryna. Delikatnie drażni receptory w odbytnicy, co stymuluje skurcz i dalsze uwalnianie jelit dziecka. Prawidłowe i rzadkie stosowanie takich świec nie pociąga za sobą żadnych skutków ubocznych. Jeśli często stosuje się czopki glicerynowe, może to prowadzić do podrażnienia odbytnicy. Pediatrzy zalecają stosowanie takich świec po 20 minutach od porannego posiłku.

Zgodnie z instrukcjami leku, świece można podawać dziecku nie częściej niż raz dziennie. Długotrwałe stosowanie czopków glicerynowych powoduje, że jelita niemowlęcia przyzwyczajają się do leku i odmawiają pracy bez świecy.

Przeciwwskazania czopków, takich jak glycemax: silne podrażnienie lub pęknięcia w odbycie, guz w odbytnicy, hemoroidy.


Świece generujące gaz

            Kolejnym popularnym rodzajem świec dla dzieci z zaparć jest gazotwórczy. Mechanizm działania tych świec są następujące: wprowadzenie czopki i jego uwalniania pod wpływem temperatury ciała, tworzy kwas węglowy, który łagodnie stymulujące chęć posiadania okruchy jelit. Efekt ten wynika z włączenia wodorowęglanu sodu do świecy.Lekarze dzieci przepisują świece gazowe jeden dzień po pierwszym posiłku.

Często te świece zawierają jakiekolwiek składniki pochodzenia roślinnego, na przykład sprzedawane są czopki z rabarbarem. Takie świece powinny być używane z niezwykłą ostrożnością, ponieważ wiele składników roślinnych może wywołać reakcję alergiczną u dziecka, czego moja mama jeszcze nie domyśliła.

Świece rokitnika

Świece rokitnika są produktem naturalnym i mają szeroki zakres zastosowań.

Oprócz efektu przeczyszczającego, świece rokitnika są używane w celu łagodzenia stanu zapalnego, podrażnienia i gojenia się pęknięć w odbycie.

jakie świece wybrać z zaparciami dla dzieci: efektywność aplikacji

Powyższe przypadki często występują po niedokładnie wykonanej lewatywce. Pediatrzy ostrzegają, że stosowanie świeczek rokitnika często powoduje gorzki smak w ustach pancerza, co może prowokować kaprysy okruchów podczas posiłków.

Zasady stosowania czopków:

- Świece dziecięce należy wkładać w położenie leżącego dziecka. Istnieją dwie możliwości wprowadzenia: dziecko leżące na plecach, nogi prasowane na brzuchu, świeca jest włożona jak najgłębiej, tak że wyskoczy. Druga opcja: dziecko jest umieszczone na lewej beczce, z lekko ugiętymi nogami, a świeca jest również włożona tak głęboko, jak to możliwe;

- że świeca jest łatwo wprowadzona, obszar odbytu musi być nasmarowany olejem wazelinowym;

- po tym, jak świeca całkowicie weszła w tyłek niemowlęcia, należy ściśnąć delikatnie pośladki miękiszu i podeprzeć je przez 20-30 sekund;

- po zabiegu powinieneś ponownie naoliwić obszar wokół wprowadzenia świecy dowolnym kremem dla dzieci.

W kompleksie przy użyciu świec dziecko może wykonać lekki masaż brzucha. Należy lekko i delikatnie poruszać palcami, aby pogłaskać brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek świecy z zaparciami dla noworodków, zawsze należy skonsultować się z pediatrą i dokładnie przestudiować załączone instrukcje.

Należy również pamiętać, że surowo zabronione jest przyzwyczajanie dzieci do ciągłej pomocy świec do opróżniania jelit.

W związku z tym konieczne jest ustalenie możliwych przyczyn tego stolca u dziecka, zwłaszcza jeśli występują one regularnie.

Często w przypadku ponownego zaparcia skuteczną pomocą będzie rewizja objętości płynu, które dziecko pije w ciągu dnia.Oprócz wody możesz dać dziecku kompot z suszonych owoców, świeżo wyciskane soki z dodatkiem specjalnej wody dla dzieci.

Konieczna jest również analiza składu i norm żywieniowych dziecka. Jeśli dziecko jest mlekiem matki, należy zwrócić uwagę na karmiącą matkę. W przypadku sztucznego karmienia okruchów - razem z lekarzem, aby pobrać pokarm zawierający probiotyki, laktulozę. Zidentyfikuj przyczynę i zdiagnozuj, że dziecko może być tylko pediatrą lub gastroenterologiem dziecięcym.


Powiązane publikacje