ss x
x

Stołek z zielonym śluzem u niemowląt


W praktyce medycznej istnieje taka opinia, że ​​dziecko rodzi się całkowicie przedwcześnie, nawet jeśli matka rodzi je w terminach wyznaczonych przez matkę. Jego ciało w momencie narodzin jest całkowicie nierozwinięte i rozwija się dalej po opuszczeniu łono matki. Aby wyciągnąć wnioski, czy rozwój ten przebiega prawidłowo, rodzice mają różne możliwe oznaki: nastrój, przyswajanie różnych umiejętności, nawet przez krzesło.

Młode mamy często wyśmiewają się z uwagi na krzesło swojego dziecka, ale w rzeczywistości krzesło jest wskaźnikiem zdrowia dziecka. Właśnie dlatego jego kolor, wygląd i zapach są tak dokładnie analizowane przez dorosłych.

1373966801

Krzesło noworodka

Ponieważ samo dziecko nie może opowiedzieć o swoim stanie, rodzice muszą zacząć od ogólnie przyjętych norm normy. Jeśli chodzi o normę dla noworodka, nie ma jednej opcji. W pierwszym miesiącu po urodzeniu dziecko może mieć każdy stolec, a jeśli nie ma innych oznak pogorszenia stanu zdrowia - mama nie może się martwić.

Pierwszy kał niemowlęcia - smółka - ma ciemnozielony kolor, gęstą i raczej lepką konsystencję. W późniejszym okresie, aż do wprowadzenia pierwszego uzupełniającego pokarmu, niemowlęta mają luźny stolec. W przedstawicielach sztucznego karmienia stolec ma gęstą konsystencję i jest jednorodny. Jeśli staje się zielonkawy - zawsze martwi rodziców, ale z reguły nie ma powodu do niepokoju.

Dzieci karmione sztucznie i piersiowo mogą również mieć zielony stolec. Jest to spowodowane zmianami w jelitach lub reakcją na produkty, które dostały się do organizmu. Ale nadal bardziej właściwe jest rozważanie tej kwestii osobno dla karmienia sztucznego i macierzyńskiego.


Zielonkawy stolec z HS

jg

Zwykle odchody dziecka karmiącego mlekiem matki mają bladobrązowy, cienki kształt, z niewielką domieszką małych białych ziaren i kwaśnym zapachem.Uważa się za normalne dla dziecka, jeśli w odchodach widoczne są cząsteczki ze śluzem lub żyłami krwi (jest to rozchlapany mięsień naczyniowy)

Czasami kał staje się pieniący lub zielony. Zazielenienie stolca spowodowane jest różnymi czynnikami:

 • Jeśli dziecko niedawno pokłóciło się, może pojawić się zielonkawy odcień kału z utleniania powietrzem.
 • Taki cień dla dzieci może być podany przez posiłek mojej matki. Te warzywa są zielone.
 • Zielenie może wystąpić z powodu użycia niektórych leków. Kolor ten podawany jest do stolca za pomocą żelaza, antybiotyków (które ogólnie naruszają mikroflorę jelit).
 • Dysbakterioza. Bakterie w jelitach, które podobno powinny być nieliczne, w tej chwili przekraczają normalną liczbę. Dzieci karmione piersią mogą cierpieć na dysbiozę w wyniku picia przegotowanej wody, ponieważ nawet ona już wprowadza zakłócenie naturalnej równowagi bakterii jelitowych. W rzeczywistości, jelito i jego flora u dziecka są niedoskonałe, jest to normalne, ponieważ jelito jest na etapie formowania.
 • Zielonkawe spienione stolce są często postrzegane jako zjawisko niewydolności laktozy. To rzadkie. Zwykle występuje nierównowaga między przednim a tylnym mlekiem. Jak wiadomo, przednie mleko jest bardziej płynne i wodniste, podczas gdy tylne mleko jest grubsze, grubsze i bardziej odżywcze. Kiedy moja matka częściej niż jest to konieczne, aby zmienić lub pierś pierś bierze dziecko zanim skończy jeść, dziecko nie może go odzyskać pożywne mleko, tylko do przodu. Oprócz zielonego piankowego kału, dziecko zwykle ma niedobór masy w tym przypadku.
 • To jest wydzielanie bilirubiny. Jest to dość naturalne we wczesnych stadiach życia.

Zielone krzesło z IV

Zwolennicy sztucznego odżywiania mogą również zaskoczyć dorosłych zielonymi odchodami. Żywność dla niemowląt jest inna, ponieważ dzieci ciągle otrzymują tę samą mieszankę w swojej zawartości. Przyczyną jest tutaj skład mieszanki dla niemowląt: zielonkawy stolec jest wynikiem nadmiernej zawartości żelaza.

Czy istnieje powód do niepokoju?

Zielonkawy stolec sam w sobie nie stanowi zagrożenia dla dziecka. To jest wariant normy. Oczywiście może to być oznaką pewnych patologii, ale wtedy muszą wystąpić inne objawy.

Sam fakt posiadania zielonego krzesła nie mówi o żadnej chorobie. Tylko na nim nie trzeba podejmować żadnych decyzji. Lepiej przyjrzeć się dziecku.Na pewno nie będzie w stanie pokazać, że ma ból, ale są pewne sygnały w zachowaniu, które mogą wskazywać na problemy. Kiedy dziecko je i śpi dobrze, nie działa, jest spokojne - oznacza to, że jest normalny. Kiedy mama i tata widzą, że dziecko słabnie, ma złe samopoczucie, a jednocześnie ma zielone krzesło - wtedy musisz szukać pomocy u pediatry.

Alarmujące znaki to:

 • wysypka;
 • ciągły bezprzyczynowy płacz;
 • bardzo częsta regurgitacja;
 • zaburzony sen;
 • w odchodach podniesionej konserwacji szlamu wyczuwalny był zgniły zapach.

Co powinni zrobić rodzice?

Zwykle zjawisko to nie jest trudne do wyeliminowania.

Kiedy kał zmienia kolor na zielony z przyjmowania jakichkolwiek leków, warto je anulować, a wszystko przeminie. Oczywiście taka decyzja powinna być poparta zaleceniami pediatry, ponieważ będzie musiał podjąć decyzję o zastąpieniu leku podobnym działaniem.

Jeśli podejrzewasz posiłek mamy, spróbuj usunąć zielony kolor z diety mamy. Mogą to być brokuły, szpinak, ogórek i inne warzywa intensywnie zielone.

Jeśli podejrzenie padło na ten sam niedobór laktozy u matki, najpierw rozpocznij karmienie piersią. Zmieniaj piersi przynajmniej po dwóch godzinach i pozwól dziecku jeść tyle, ile mu się podoba.

W sztucznym karmieniu spróbuj zmienić mieszaninę. Następnie za pomocą metody testowej określisz pożądaną mieszankę dla dziecka.

Zielony stolec ze śluzem

stul11-400x400

Jeśli dziecko ma zielony stolec ze śluzem - jest to objaw dysbiozy. Poza dziwnym kolorem stolca ze śluzem, dorośli mogą obserwować wysypkę na skórze, dziecko może cierpieć na kolkę, będzie miało zaburzony sen, staje się niespokojne.

Kiedy dziecko ma zielony stolec wraz ze śluzem, a wraz z nimi pojawiają się fragmenty krwi - konieczne jest pilne wezwanie lekarza i uzyskanie porady.Zielone krzesło z pianką

Gdy dziecko ma pienisty zielony kał - konieczne jest również skonsultowanie się z lekarzem.

Jest to wyraźny znak, że dziecko otrzymuje tylko przednie mleko matki. Takie karmienie dziecka jest mniej pożywne niż mleko, które dziecko powoli ssie w wyniku długiego ssania piersi. To wszystko jest niebezpieczne, ponieważ dziecko otrzymuje mniej laktazy (która w ciele dziecka jest wytwarzana tylko nieznacznie), będzie dręczone przez gazy, a pieniste zielone masy pojawią się w pieluszce.

Mama powinna wtedy skoncentrować się na karmieniu piersią. Nie odrywaj dziecka od piersi, dopóki się nie upewni, upewnij się, że podczas karmienia dziecka nic nie rozprasza i nie przeszkadza.

Zdarza się, że matka produkuje zbyt dużo mleka, więc dziecko zaczyna jeść, zanim osiągnie swój składnik odżywczy. Wtedy nie zmieniasz zbyt często piersi.

I na samym końcu, gdyby to wszystko nie zadziałało, pediatra może wypisać niezbędne enzymy, które trzeba rozcieńczyć mlekiem matki i zalać dziecko. Ale wcześniej lekarz poprosi o wykonanie niezbędnych testów.

Tak więc, zielony pienisty kał może pojawić się u dziecka z powodu niedoboru laktazy.

Wnioski

Dlatego najważniejszą rzeczą nie jest odcień kału, ale dobro dziecka. Kiedy dziecko ma zielonkawy kał i jest aktywny, zabawny, nie cierpi z powodu bólu brzucha - z reguły nic mu się nie stanie. Kiedy przed dzieckiem letargu, często płacze więcej beka, nie śpi - skontaktować się z lekarzem, ponieważ zielony stolec z innymi objawami złego samopoczucia może wskazywać na obecność poważnej choroby. Zielony z kolorem kału i piany - jest to również powód, dla konsultacji ze specjalistą. Bądź zdrowy!


Powiązane publikacje