ss x
x

Środek na przeziębienie dla dzieci: cebula


Rodzice wszystkich dzieci, bez względu na ich wiek i status odporności, prędzej czy później stają w obliczu kataru. Ta pozornie prosta dolegliwość, z niewystarczającym leczeniem (lub w przypadku jej braku) może przynieść wiele problemów.

Rynek farmakologiczny jest pełen różnych leków z duszności nosa. Są to wszelkiego rodzaju krople, aerozole, urządzenia do mycia itp. Ale absolutnie wszystkie mają jedną ogromną wadę. Są uzależniające. Niektóre leki wcześniej, niektóre później, ale wkrótce zdasz sobie sprawę, że nos bez nich nie oddycha już "z pełną siłą", więc leczenie musi zostać zatrzymane. Ponadto ich głównym celem jest usunięcie objawów, ale jako takie nie leczą one choroby.

Środek na przeziębienie dla dzieci: cebula

To właśnie w takich sytuacjach bezcenną pomoc może dać medycyna tradycyjna, sprawdzona przez nasze babcie i prababki.

Niezastąpione właściwości cebuli

Od niepamiętnych czasów cebula i czosnek są uważane za głównych pomocników w walce z przeziębieniem. Do leczenia użyj soku cebulowego, papki, skórki, posiekanych kawałków, wdychaj pary cebuli na parze, ogólnie - jak ci się podoba.

Sok cebulowy od zwykłego przeziębienia do dzieci jest uznawany przez tradycyjną medycynę za doskonały sposób wpływania na chorobę. Cebula zawiera ogromną ilość przydatnych substancji i mikroelementów:

  • witamina B;
  • witamina C;
  • kwas cytrynowy;
  • kwas jabłkowy;
  • inulina;
  • flawonoidy.

Mają właściwości immunomodulacyjne i antybakteryjne i nie wywołują reakcji alergicznych.

Przepisy i porady

Należy pamiętać, że sok z cebuli w czystej postaci ma agresywny wpływ na błonę śluzową nosa. Dlatego musi koniecznie być rozcieńczone i przygotowane krople. Takie leczenie będzie skuteczne.

Istnieje co najmniej kilka najczęstszych przepisów na gotowanie cebuli.

Duża główka konwencjonalnej cebuli jest złuszczana i drobno posiekana. Na rozgrzanym do przesuszonej patelni zalać pokrojone warzywa i podawać na małym ogniu, aż pojawi się złota skórka. Jeśli ugotuje się prawidłowo, cebula wyda trochę soku. Wkłada się do czystych naczyń, chłodzi i dodaje dwie łyżki oleju słonecznikowego.Uzyskaną mieszaninę miesza się i utrzymuje w półcienistym, ciepłym pomieszczeniu przez 12 godzin. Powstały wlew należy starannie przefiltrować przez kilka warstw gazy, aby pozbyć się resztek cebuli. Zakopaj od 1 do 2 kropli do każdego nozdrza trzy razy dziennie.

Kolejna szybsza metoda pozwala na przygotowanie kropli i rozpoczęcie leczenia na dziesięć minut. W tym celu jedną małą bańkę czyści się i wciera na tarce. Otrzymaną mieszaninę owinięto w kilka warstw gazy i mocno wyciśnięto. Musisz spróbować wycisnąć maksymalną ilość soku z kleiku. Otrzymany dokładnie zmieszany z łyżeczką oliwy z oliwek i wszystkim, krople są gotowe. Używaj ich tak samo, jak w poprzedniej metodzie.

Należy pamiętać, że gdy do gotowania używana jest surowa cebula, rozwiązanie okazuje się "gorsze", to znaczy może mocno "zacisnąć" błonę śluzową nosa, powodując kichanie i łzawienie. Ta reakcja, która jest całkowicie normalna dla osoby dorosłej, może straszyć dzieci. Dlatego lepiej jest użyć posiekanej cebuli lub dodać oliwę z oliwek dwa do trzech razy więcej. Oczywiście w tym przypadku stężenie substancji czynnych w przygotowanych kroplach zmniejszy się, ale nie wystąpią nieprzyjemne odczucia. Krople zawsze można jeszcze trochę ociekać, aby uzyskać pożądany efekt.

W przypadku braku alergii u dziecka na cebulę do gotowania możesz użyć miodu. Zmiękcza ostry zapach cebuli i zmniejsza agresywny wpływ na błonę śluzową nosa.

Nie zaleca się stosowania cebuli do leczenia dzieci w wieku do dwunastu miesięcy. Sok z cebuli najlepiej zastąpić marchewką lub burakiem.

Jeśli wypływ z nosa jest gęsty i lepki, zanim zaczniesz kopać przygotowaną mieszankę, należy wypłukać wylewkę dziecka prawidłowo. W tym celu może być konwencjonalny ciepłą wodę lub roztwór soli fizjologicznej. Produkty apteczne "Aquamaris" lub "Akvalor" pomogą uprościć tę procedurę.


Przeciwwskazania i skutki uboczne

Większość metod medycyny tradycyjnej jest uniwersalna i odpowiednia dla większości pacjentów. Niemniej jednak należy wspomnieć o przypadkach, w których stosowanie samodzielnie wykonanych kropli cebuli lepiej jest odłożyć na później.

Przede wszystkim musisz mieć pewność, że przeziębienie jest związane z przeziębieniem.Radzi sobie z zjadliwej mikroflory cebuli absolutnie żadnej pomocy w alergicznym nieżycie nosa. Ponadto, często może osłabić lub nawet komplikować tego wykonania nieżyt nosa. Jeżeli dana osoba jest podatna na wszelkiego rodzaju reakcji alergicznej, a następnie za pomocą tradycyjnej medycyny należy mądrze i ostrożnie. Zarejestrowano przypadki obrzęku naczynioruchowego (obrzęk naczynioruchowy), jako reakcję na sok z cebuli.

Leczenie kroplami z soku cebulowego nigdy nie powinno być wykonywane z uszkodzeniem błony śluzowej nosa. To może być zadrapania, strupy, owrzodzenia na wewnętrznej nosa, które często towarzyszy krwawienie na minimalnym dmuchanie. Aktywny składnik cebuli dodatkowo zrani istniejące wady śluzówki i aktywnie zapobiega ich gojeniu.

Nie zaleca się leczenia takimi kroplami i wyraźnym obrzękiem błony śluzowej nosa. W tej sytuacji, krople nie będzie w stanie udowodnić swoją skuteczność z powodu naruszenia przejściu do jamy nosowej. W tym przypadku pomocne będą kropelki naczyniowe lub aerozole w nosie.

Zbyt trudne do zastosowania krople cebuli nie są warte dzieci z wrodzoną lub przewlekłą patologią narządów przewodu pokarmowego i układu sercowo-naczyniowego.

Efekty uboczne w tej metodzie leczenia przeziębienia są raczej kazuizją niż regułą. Warto jednak wspomnieć o nich.

Jak już opisano powyżej, możliwe jest wystąpienie reakcji alergicznej typu natychmiastowego. W takim przypadku dziecko musi być odizolowane od źródła alergii (cebuli) i wezwać pogotowie ratunkowe. W ciężkich przypadkach leczenie odbywa się w szpitalu.

Leczenie kroplami cebuli może powodować chemiczne oparzenia błony śluzowej jamy nosowej, jeśli są niewłaściwie stosowane:

  • stosować w postaci nierozcieńczonej;
  • grzebiąc w dużych ilościach;
  • zbyt częste używanie soku z cebuli jako leku.

Oparzeniom chemicznym towarzyszy zakłócenie pracy i obumieranie rzęsek płaskiej powłoki nabłonkowej w nosie, co prowadzi do zmniejszenia lub całkowitej utraty zapachu. Błona śluzowa pogrubia, staje się jędrna i traci swoje właściwości ochronne. Jest to bardzo poważny stan, który jest o wiele trudniejszy do wyleczenia niż przeziębienie.Jeśli przedwczesne i niewystarczające zmiany terapii nie mogą być odwracalne, a dziecko już nigdy nie będzie w stanie odróżnić zapachów. Dlatego przed zastosowaniem soku z cebuli z przeziębienia konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym. Jest nawet możliwe, że zaproponuje nowe recepty na krople.


Powiązane publikacje