ss x
x

Nowoczesne krople do dzieci z zimna

Pierwszym lekiem w życiu noworodka są krople. Można je stosować do wkraplania do oczu, nosa, uszu. W aptekach, gdy widzisz ogromną liczbę narkotyków, rodzice biegają oczami. Właściwy wybór pomoże specjaliście, który zaleci najskuteczniejsze leki.


Opierając się na zaleceniach dziewczynek, babć lub innych osób, które nie mają wykształcenia medycznego, nie jest to konieczne. Najlepiej kupić krople napisane przez pediatrę, po zbadaniu dziecka i ustaleniu przyczyn przeziębienia.Kilka zasad właściwego wyboru:
 1. W leczeniu takiej patologii niemowlęta mogą używać tylko kropli. Spraye są niebezpieczne, ponieważ w ich stosowania jest prawdopodobieństwo trafienia leku do ucha wewnętrznego, które w pierwszych miesiącach jest bezpośrednio związany z jamy nosowej. Jeśli dostaniesz lek do ucha wewnętrznego, istnieje możliwość zapalenia, a nawet głuchota. Ponadto dawkowanie kropelek jest znacznie wygodniejsze, a prawidłowe dawkowanie dla noworodków jest bardzo ważne.
 2. Opakowanie powinno zawierać pipetę lub dozownik dla największej łatwości użycia.
 3. Lekarze nie zalecają stosowania kropli oleju w leczeniu dzieci do roku z powodu zbyt krótkich dróg oddechowych u noworodków, co może prowadzić do przenikania leku do płuc. Dodatkowo wymaga ścisłego przestrzegania bardzo skomplikowanych instrukcji.
Kropli nie można używać przez więcej niż pięć do siedmiu dni. Jeśli po tygodniu leczenia wynik nie jest obecny, wymagana jest ponowna konsultacja z pediatrą. Bez wykwalifikowanych instrukcji nie trzeba samemu kontynuować leczenia.

Nowoczesne krople do dzieci z zimna

Podczas egzaminu i mianowania lekarz zwraca uwagę na następujące aspekty:

 1. zewnętrzne objawy choroby;
 2. dolegliwości i objawy opisane przez rodziców noworodka;
 3. wyniki analiz.

Dla dzieci w wieku do jednego roku charakterystyczny jest fizjologiczny nieżyt nosa, który nie wymaga żadnych specjalnych procedur. Wyjaśnia to fakt, że funkcja noworodka przejawia w ten sposób funkcję ochronną jamy nosowej.

Klasyfikacja kropli w nosie

Różnorodność kropli jest wiele. Warunkowo są one podzielone na trzy rodzaje: tradycyjny, połączony i ludowy. Te tradycyjne to leki, które można kupić w aptece. Rodzice w połączeniu przygotowują się, łącząc zioła lecznicze z lekami. Środki ludowe składają się wyłącznie z ziół, soków owocowych i warzywnych, produktów, które można znaleźć w prawie każdym domu.

Lekarze dzielą krople na następujące typy:

 • skurcz naczyń krwionośnych;
 • antyalergiczny;
 • nawilżanie;
 • antybakteryjny;
 • złożone;
 • zawierające antybiotyki i środki antyseptyczne;
 • homeopatyczny;
 • olej.

Użycie kropli kurczących naczynia może być uzasadnione tym, że pomagają one w ułatwianiu oddychania noworodka. Zatkany nos może spowodować odrzucenie piersi, ponieważ dzieci nie mogą zastąpić oddychania nosowego ustnym. Z tego powodu taki asystent, podobnie jak krople zwężające naczynia krwionośne, staje się niezastąpiony. Nie mogą wyleczyć kataru, ich działanie jest tymczasowe. Specjaliści nie zalecają takich leków dla niemowląt w pierwszym roku życia.

Dawkowanie każdego leku jest określone w instrukcji, ale czas trwania jest taki sam dla wszystkich - nie więcej niż pięć dni. Jeśli będziesz ich używał, staniesz się uzależniający, a nawet najskuteczniejszy stanie się bezużyteczny. Możliwe jest również przejście choroby do fazy przewlekłej. Warto pamiętać, jakie negatywne aspekty wywoływane są przez leki zwężające naczynia krwionośne: niespokojny sen, wysychanie błony śluzowej, wysokie ciśnienie krwi.

Najskuteczniejsze rozwiązania zwężające naczynia u dzieci: Nazol Baby, Nazivin Sensetiv, Otrivin.

Leki przeciwalergiczne są przepisywane przez pediatrę lub alergologa-immunologa. Przed rozpoczęciem leczenia należy ustalić przyczynę alergii i wykluczyć kontakt dziecka z alergenem. Najlepiej używać "Zirtek" i "Nazonex", aby złagodzić uczucie zaduchu, a także złagodzić inne objawy reakcji alergicznej.

W przypadku lekkiego zapalenia błony śluzowej nosa lub złożonego leczenia konieczne jest wykonywanie zabiegów z użyciem kropli nawilżających. Należą do nich kropelki zawierające wodę morską i sól fizjologiczną. Możesz sam przygotować roztwór soli. Nawilżające krople pomogą zmiękczyć wysuszony smark i oczyścić nos.Najlepiej stosować je przed wkropleniem leków, aby śluz nie zakłócał przenikania leku do jamy nosowej.

Opłukanie nosa kroplami nawilżającymi może być dość często. Najważniejsze jest określenie urządzenia do odsysania min. Może to być mały gumowy aspirator z gruszką lub specjalna tuba. Co spada do wyboru, radzi lekarz. Najbardziej skuteczne są: Aqua Maris, Akvalor, Salin.

Krople antybakteryjne mogą być stosowane do leczenia dziecka do roku, pod warunkiem, że smoczek stał się zielony. Wskazuje to na obecność bakterii i wymaga natychmiastowego leczenia. Breastbark może kopać w "Collargol" lub "Pinosol".

Kompleksowe rozwiązania wpływają na całe ciało jako całość. Należą do nich: Derinat, Grippferon, Interferon i Compositum. "Derinat" nie ma przeciwwskazań i działań niepożądanych u dzieci poniżej jednego roku. Może działać jako zapobieganie przeziębieniom. "Kompozyt" można uznać za uniwersalny lek na różne rodzaje przeziębień.

Obecność antybiotyków powoduje od wielu lat gorącą debatę wśród pediatrów. Wiele z nich zakazuje ich stosowania przez niemowlęta. Podlewanie nosem podobnych leków dzieciom około roku następuje tylko w poważnych przypadkach, gdy inne metody nie pomagają lub nie pomagają. Ich stosowanie jest uzasadnione tylko wtedy, gdy dziecko ma układ sercowo-naczyniowy, wątrobowy, nerkowy i inne narządy, w celu szybkiego wyeliminowania infekcji i uniemożliwienia jej przedostania się do innych narządów.

Z antyseptyków najbardziej skuteczny jest Protargol, który odniósł sukces przez kilka pokoleń. Obejmuje srebro, które eksperci uważają za toksyczne i niedopuszczalne dla dzieci poniżej jednego roku. Niemniej jednak "Protargol" jest uważany za naturalny środek.

Do jednego roku dziecko jest bardzo podatne na alergie, dlatego homeopatyczne i ziołowe preparaty do nosa nie są zalecane jako panaceum. Ponadto istnieje opinia, że ​​nawet dobre leki homeopatyczne nie dają żadnego efektu.

Kropelki oleju utrudniają funkcję transportową błony śluzowej, dlatego nie zaleca się, aby nos noworodka poddawał takim badaniom.

Możesz przygotować sobie mieszaninę do wkraplania do nosa z marchwi lub soku z buraków, rozcieńczoną na pół przegotowaną wodą. Jeśli dziecko nie ma alergii, dodaj odrobinę miodu do soku. Olej z rokitnika w połączeniu z sokiem marchwi, buraków i czosnku szybko pozbędzie się zielonych dysz.


Ogólne zalecenia dotyczące użytkowania

Jeśli przygotowałeś mieszankę do zakrapiania według ludowych receptur, wtedy do każdego kanału nosowego nie powinny kapać nie więcej niż dwie krople. Zakopuj leki zgodnie z załączonymi instrukcjami. Zwykle dawka mieści się w zakresie od ośmiu kropli do każdego otworu nosowego.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy oczyścić nos za pomocą aspiratora i wody morskiej lub soli fizjologicznej. Procedura musi być przeprowadzona w pozycji leżącej. Głowa noworodka nigdy nie powinna zostać odrzucona, tylko nieznacznie podniesiona. Aby wlać do każdego nozdrza lek i delikatnie nacisnąć skrzydełka dziobka, aby ciecz nie wyciekała.

Rodzice noworodków często martwią się o bezpieczeństwo danego leku. Aby rozwiązać problem z katarem, możliwe jest tylko w przypadku właściwego leczenia. Konsultacja z pediatrą, otolaryngologiem i alergologiem pomoże ustalić diagnozę i określić, które krople wybrać.


Powiązane publikacje