ss x
x

Szybkie leczenie przeziębienia na trzymiesięczne dziecko


Każda mamusia, szczególnie ta z pierwszym dzieckiem, jest bardzo zmartwiona, gdy jej dziecko staje się zimne. Najczęściej dzieci pierwszych miesięcy życia są podatne na przejaw zimna. Faktem jest, że błona śluzowa dziecka jest niezwykle miękka, więc śluzowe wydzielina z nosa nie jest rzadkością. Przyczyną nieżytu nosa u noworodków jest kilka, najczęstsze z nich: kontakt z różnymi alergenami, dostanie się na błonę śluzową wirusów, procesy zapalne.

Jednak u dzieci w pierwszych trzech miesiącach życia obecność wydzieliny z nosa nie oznacza choroby. Fizjologiczny nieżyt nosa jest zwykle procesem adaptacji noworodka do środowiska zewnętrznego. Błona śluzowa zaczyna pełnowartościową pracę po 10 tygodniach od urodzenia, więc kropelki w okruchach do 3 miesięcy są normalne. Nie ma potrzeby ich leczyć. Najważniejszą rzeczą jest odróżnienie fizjologicznego zimna od zimna. Każdy rodzic musi dowiedzieć się o typach przeziębienia i pomóc swojemu dziecku z zatkniętym nosem.


Rodzaje i objawy nieżytu nosa u niemowląt

Manifestacja kataru w oponach noworodkowych to nie tylko dziecko, ale także rodzice. Dzieciak jeszcze nie nauczył się oddychać przez usta, a duszny nos przeszkadza w normalnym oddychaniu, w tym czasie miękisz jest niespokojny, nie śpi dobrze i je, często płacze.

Katar w niemowlęciu

Typowymi objawami przeziębienia są:

 • gęste wydzielanie z jamy nosowej;
 • możliwy wzrost temperatury;
 • odrzucenie piersi lub butelki;
 • pojawienie się duszności, duszności;
 • W przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, oprócz wydzielania z przewodów nosowych, mogą pojawić się świąd, zaczerwienienie nosa, ataki kichania;
 • dziecko stale wyciąga ręce z twarzy lub nosa;
 • dziecko jest niespokojne, zmienia się jego dzienne reżimy (niespokojny sen, trudne zasypianie, odmowa jedzenia).

Istnieją cztery główne rodzaje zwykłego przeziębienia:

Fizjologiczne - jest to zjawisko naturalne u dzieci w wieku do 3 miesięcy życia. Ten rodzaj nieżytu nosa nie musi być leczony.

Wirusowe lub bakteryjne występuje, gdy dołączona jest infekcja wirusowa lub bakteryjna. W tym przypadku smark jest reakcją ochronną dziecka na infekcję.

Alergiczny występuje po ekspozycji dziecka na alergeny.

Vasomotor objawia się u dzieci w wieku poniżej jednego roku. Ten rodzaj przeziębienia jest konsekwencją problemów z naczyniami błony śluzowej nosa.

Cechy przeziębienia u 3 miesięcznych dzieci

Jak już wspomniano powyżej, wielu specjalistów rozpoznaje wydzielinę śluzową z jamy nosowej okruchów w okresie piersi jako reakcję ochronną organizmu dziecka. A zatem, jeśli smoczek jest wodnisty i nie towarzyszą mu opisane powyżej objawy, nie ma powodu do obaw rodziców. Nie ma potrzeby leczenia takiego kataru.

Wiele matek okaże się, że 2-3 miesięczne dzieci mogą „sapiąc” zjawisko często powoduje prawdziwą panikę, lecz podobny katar u 3-miesięcznego dziecka jest wynikiem kontaktu z mlekiem matki lub gotowej mieszanki w nosowych z mitralnej.

Istnieją przypadki, kiedy trzymiesięczne dzieci zęby zaczną wybuchać, a dziecko może pojawić sopelki, zjawisko czasami określane jako fałszywy przeziębienia, co jest typowe, gdy pierwszy zęby.

Również u 3-miesięcznych dzieci gruczoły ślinowe są dość aktywne. Dziecko może wydmuchać bąbelki nie tylko ustami, ale także nosem.

A jeśli dziecko przejawia powyższe objawy, pojawia się kaszel lub zapalenie ucha, to rodzice powinni pilnie pójść do pediatry i rozpocząć leczenie.


Jak i jak leczyć katar u trzy miesięcznego dziecka?

Jeśli katarowi towarzyszy gorączka, lepiej zrezygnować z chodzenia z dzieckiem, a także nie zaleca się go kąpać. Chodzenie i pływanie można wznowić po wyzdrowieniu.

Jeśli dziecko nie chce karmić piersią lub mieszanina nie powinien być zmuszany do jedzenia go siłą, ale pamiętaj, aby pić okruchy, podobnie jak w wydzielinie z nosa i na zewnątrz płynu, a to może zakłócić równowagę wody i soli. Dzieci dopaivayte z prostą przegotowaną wodą.

Dla leczenie przeziębienia u niemowląt stosuje się następujące rodzaje leków, które są podzielone na grupy:

 • przeciwwirusowe;
 • skurcz naczyń krwionośnych;
 • środki antyseptyczne;
 • nawilżający.

Kiedy nieżyt nosa najlepiej pomaga te leki antywirusowe, które są pochowane bezpośrednio w nosie. Leki te obejmują Grippferon, Derinat, interferon, czas ich stosowania i dawkowania określa wyłącznie lekarz. Wielu ekspertów uważa, że ​​powołanie środków przeciwwirusowych, ewentualnie, najczęściej są one pokazane na dzieci z osłabionym układem odpornościowym.

Przy zatkaniu nosa stosuje się krople zmniejszające naczynia krwionośne, które łagodzą obrzęk i zmniejszają wydzielanie z nosa. Stosowanie tych leków musi być bardzo ostrożne, ponieważ mogą prowadzić do uzależnienia, więc więcej niż 3 dni na stosowanie kropli środka zwężającego naczynia krwionośne nie może. Również w skład tych leków są silne substancje, które mogą powodować poważne skutki uboczne, aż do drgawek.

Środki antyseptyczne mają doskonałe działanie przeciwdrobnoustrojowe, ale silnie suche wrażliwe śluzowate dziecko. Częściej takie preparaty stosuje się przy wystąpieniu wyborów koloru żółtego lub zielonego. W takich przypadkach, przepisane Protargol lub Sialor spada, leki te są przygotowane na bazie srebra. Niezależnie, bez Należy unikać antyseptyczne recepty, ponieważ ich nadmierne stosowanie może doprowadzić do przesuszenia, a nawet spalić delikatną błonę śluzową nosa grudnichka.

Do nawilżania błony śluzowej nosa na dziecko używa narkotyków wytwarzanych na bazie wody morskiej, obejmują one akvamaris, Akvalor niemowlę, solanka, Otrivin Baby. Krople są wkraplane 1-2 kroplami w kanale nosowym 3-4 razy dziennie. Po tym możesz wykonać sanację nosa za pomocą aspiratora. Wszystkie zabiegi muszą być wykonywane ostrożnie, aby nie uszkodzić błonę śluzową lub aspirator końcówki pipety podaje się do jamy nosowej nie jest głęboka.

Zazwyczaj nieżyt nosa rozciąga się w temperaturze stan podgorączkowy, ale w niektórych przypadkach można zwiększyć do 38-39 °, w tych przypadkach jest konieczne, aby dać niemowlęta febrifuge (Paracetamol Nurofen, Tsefekon i in.) I natychmiast pomocy lekarskiej.

Do zapobiegania przeziębienia wszyscy członkowie rodziny mogą korzystać dawek profilaktycznych leków takich jak Grippferon lub Derinat.

Niefarmakologiczne metody zapobiegania i leczenia przeziębienia u 3-miesięcznych dzieci

 • Możesz rozłożyć na pokojach posiekaną cebulę i czosnek, które wydzielają fitoncydy, które mają doskonały efekt antywirusowy;
 • często wykonują wietrzenie pomieszczeń;
 • spróbuj zwilżyć powietrze w pokoju, w którym znajduje się dziecko;
 • częstsze pokoje do sprzątania na mokro;
 • W przypadku choroby jednego z członków rodziny, chory musi używać maski w kontakcie z dzieckiem.


Powiązane publikacje