ss x
x

Dziecko śpi we śnie


Wielu rodziców napotyka problem pocenia się obficie podczas snu. Czasami pojawia się tak bardzo, że okruchy budzi się z wilgotnymi włosami na głowie i musi się zmienić ubrania w nocy. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje nadmierne pocenie się? Niedoskonała termoregulacja małego organizmu lub początku choroby.

Gruczoły potowe noworodków zaczynają działać miesiąc po jego urodzeniu. I w końcu ich funkcja jest dostosowywana tylko do pięciu lat, więc w zasadzie zwiększone pocenie się dziecka można uznać za normę, ale niestety nie zawsze.

Proces uwalniania wilgoci jest bezpośrednio związany z ludzkim układem nerwowym. Prawdopodobnie wielu zauważyło, jak od strachu na czole działają małe kropelki. Jest to normalne, ponieważ w ten sposób nasz organizm reguluje równowagę temperatury. W wysokiej temperaturze otoczenia wzrasta również temperatura ciała, w wyniku czego paruje, co chłodzi ciało. Jednak wraz z późniejszym usunięciem toksyn i innych szkodliwych substancji z organizmu człowieka.

Nieszkodliwe przyczyny nadmiernej potliwości u dzieci

 1. Głównym powodem, dla którego dziecko śpi podczas snu, jest bardzo wysoka wilgotność i gorąca temperatura w jego sypialni. Dla komfortowego snu powietrze w pomieszczeniu nie powinno przekraczać 24 stopni, optymalnie 21-23. A poziom wilgotności wynosi 60%. Dlaczego okruchy pocą się w nocy, a nie w ciągu dnia, ponieważ temperatura w pomieszczeniu jest zawsze taka sama? W ciągu dnia dziecko aktywnie się porusza, a kropelki, które wystają na jego skórę są prawie niewidoczne i szybko wyparowują z powierzchni. W nocy pojawia się przeciwny obraz, dziecko jest w spoczynku, a wilgoć, która się wydostała, nie wyparowuje, ale gromadzi się pod jego ciałem, szczególnie w okolicy głowy.
 2. Pościel i dziecięca piżama muszą być wykonane z naturalnych materiałów. Syntetyki mogą powodować podrażnienia i nadmierną potliwość.Oczywiście, kostiumy na zimę i na lato powinny być inne. Nie owijaj dziecka ciepłym kocem, większość dzieci wciąż otwiera się podczas snu, lepiej wybierz odpowiedni zestaw prania.
 3. Nerwowe pobudzenie okruchów staje się kolejnym powodem nocnych potów. Jeśli na przykład tuż przed snem dziecko jest bardzo aktywne, nie będzie mu łatwo zasnąć, aw nocy często się budzi i staje się spocone. Aby tego uniknąć, godzinę przed pójściem spać, dziecko powinno być uspokojone, bawić się z nim w spokojnych grach i czytać książkę. Dobrym środkiem uspokajającym dla niego jest relaksująca kąpiel z ziołami.
 4. Niedostateczna aktywność fizyczna okruchów w ciągu dnia może również stać się jednym z czynników zwiększonej potliwości w nocy. Jeśli w ciągu dnia on aktywnie porusza indeksuje, przewraca się, siedzi i stoi, i na tych samych poty podczas odpoczynku nocnego jej gruczoły wydzielnicze nie wydzielają duże ilości cieczy.

Jeśli nadmierne pocenie się ciała i głowy we śnie, nie towarzyszą inne nieprzyjemne objawy, nie jest konieczne doświadczenie. Dziecko będzie rosło, regulacja termoregulacji zostanie dostosowana, a gruczoły działają normalnie.


Pocenie się jest bolesnym objawem

Nie zawsze zwiększona potliwość, podczas nocnego snu dziecka, jest nieszkodliwa. Czasami jest poprzedzone pojawieniem się poważnych zaburzeń w organizmie, lub wystąpienia choroby. Jeśli temperatura otoczenia i wilgotność są ustawione prawidłowo, dziecko nie jest perekutan jego koc i poduszka spełniają normy, ale nadal budzi się w środku nocy w mokrej piżamie, to jest prawdziwy powód dla rodziców, ostrożny, jako powód takiej reakcji organizmu może być początkowa faza poważna dolegliwość.

 1. Okres inkubacji choroby wirusowe każdy jest często przyczyną nadmiernego pocenia się, który poprzedza resztę objawów SARS: wysoka temperatura, wyciek z nosa, kaszel.
 2. Zakażenie górnych dróg oddechowych, które zwykle przebiega bezobjawowo, może być wykryte wcześnie przez obecność nocnych potów u dziecka.
 3. Układ sercowo-naczyniowy dziecka może również powodować pocenie się, w przedziale z innymi objawami: bladość skóry i obrzęk kończyn.
 4. Podstawą nadmiernej potliwości jest odchylenie tarczycy, któremu towarzyszy nerwowość,gwałtowny spadek masy ciała, silne zmęczenie i drżenie rąk i stóp. Jeśli zauważysz pojawienie się tych objawów w swoim okruszki, należy natychmiast skonsultować się z endokrynologa, aby przeprowadzić badanie ultrasonograficzne oraz testy na hormony.
 5. skaza węzłów chłonnych - chorobą dziedziczną, oprócz obfite pocenie się, a następnie bladość i marmurkowe skóry, zmniejszenie napięcia mięśni i powiększeniem węzłów chłonnych.
 6. W przypadku mogą wystąpić zakłócenia w autonomicznym układzie organizmu poważne pocenie poszczególnych części ciała, na przykład rąk, szyi lub głowy i mają ostre rozdzielenie specyficzny zapach i gęstą konsystencję.

Dziecko śpi we śnie

Pocenie się, jako oznaka krzywicy

Zmoczyć głowę dziecka w nocy, znakiem pośredni braku witaminy D i krzywicy zaczyna.

Oczywiście, dla tego powodu niemożliwe jest dokonanie dokładnej diagnozy, ale wskazane jest, aby rozpocząć przesiewowych noworodków i oglądać wyświetlanie innych oznak choroby:
 • Wycieranie włosów z tyłu głowy
 • Opóźnienie w ząbkowaniu
 • Nie zarośnięty fontanel na głowie
 • Utrata apetytu
 • Zaparcie
 • Ostry zapach moczu dziecka
 • Mokre dłonie i stopy

Na pierwszym podejrzeniu krzywicy, konieczne jest pilne zajęcie się do pediatry. Lekarz przepisuje do badania krwi na fosfor i wapń, oraz ocenę radiologiczną.


Powiązane publikacje