ss x
x

Dziecko kaszle we śnie


Dziecko pozostaje wesołe cały dzień, grając, jedząc. Ale nadchodzi tylko noc i zasypia, gdy zaczyna się kaszel. Co może być przyczyną? Dla młodych rodziców jest to zawsze powód do niepokoju. Po pierwsze, należy przeanalizować przebieg tego zjawiska, rozumiejąc, dlaczego występuje choroba.


Natura kaszlu

Sam kaszel jest reakcją ochronną organizmu jakiejkolwiek osoby. A dzieci nie są wyjątkiem. Zaczyna się objawiać, gdy trzeba oczyścić drogi oddechowe. To może spowodować flegmę, śluz. Zapobiega to pełnemu oddychaniu, więc pojawia się taka reakcja jak kaszel.

Podczas ciężkich ataków mięśnie układu oddechowego zaczynają się kurczyć. Można powiedzieć, że jest to odruch, dzięki któremu powietrze uwalniane jest z płuc. Oddychanie jest łatwiejsze, ale tylko przez chwilę. Co dokładnie może zapobiec spaniu dziecka?

Przyczyny

Jest kilka przyczyn kaszlu. Niestety nie wszystkie z nich można zainstalować niezależnie. Jest trudniejsze, gdy jest systematyczne.

 • Alergia. Bardzo częsty powód. Ponadto, jeśli w ciągu dnia dziecko jest pełne siły i radosne, a kaszel zaczyna się, gdy śpi. Musimy szukać powodu w jego pokoju. Ewentualne alergeny mogą służyć jako poduszki, jeśli są wykonane z puchu (puchu), nowych mebli, koców. Wyeliminuj przyczyny i częściej przewietrz pomieszczenie. Bez użycia leków przeciwhistaminowych nie można zrobić. Ale wszyscy muszą wyznaczyć lekarza.
 • Zęby pazurów. U dzieci po 3 miesiącach jest to bardzo częsta okazja. Podczas erupcji zębów zaczyna tworzyć dużo śliny. I wszystko, co wpuszcza jej do gardła, podrażnia błony śluzowe. Istnieje normalna reakcja organizmu na takie zjawisko. Konieczne jest zdobycie siły i cierpliwości. Zęby czołgają się od wszystkich, wkrótce wszystko się poprawi.
 • Suche powietrze. Kiedy dziecko idzie spać, jego błony śluzowe wysychają z powodu zbyt dużej suchości w pokoju. Dzieje się tak z początkiem sezonu grzewczego. Nie wymaga się żadnych leków. Ale środki do nawilżania powinny być wykonywane codziennie. Przed pójściem spać należy się przewietrzyć pomieszczenie.A w domu zainstalować nawilżacz, akwarium. Jeśli nie jest to możliwe, po prostu powiesić mokre rzeczy. Pomoże to złagodzić problem.
 • Coryza. Nawet mały może wywołać kaszel. W końcu dziecko śpi w pozycji poziomej, a śluz wdziera się do gardła. I jest mechanizm ochronny, w postaci kaszlu. U dziecka w wieku poniżej 3 miesięcy, przeziębienie jest często fizjologiczne. Potem wszystko zostaje przywrócone. Ale nie powinniśmy wykluczać wirusowej natury takich wydzielin z dziobka. Następnie należy leczyć smark, a kaszel dziecka zatrzyma się po skutecznym leczeniu.
 • Choroba laryngologiczna lub przeziębienie. Nie wszystkie przeziębienia dają ci świadomość w ciągu dnia. Lub zaczynają od słabości lub temperatury. Być może dziecko jest tak chore. Mogą to być infekcje nosa i gardła, na przykład zapalenie gardła, zapalenie krtani, zapalenie błony śluzowej nosa.

Ale niezależnie od powodu, mocno utrudnia to dziecko. Z powodu braku snu pojawia się podrażnienie i zmęczenie. Wszystkie motywy powinny zostać wyeliminowane w możliwie najkrótszym czasie. W każdym razie, jeśli ataki mają charakter trwały, konsultacja lekarska jest obowiązkowa. Tylko on umawia się na walkę z tą chorobą.


Suchy kaszel podczas snu

Kiedy dziecko kaszle z napadami drgawek po 2 do 3 godzin przez 7 minut, a zatem istnieje uczucie, że nie może złapać oddechu, najprawdopodobniej jest choroba płuc. Nadanie leków bez konsultacji ze specjalistą jest zabronione. Może to być spowodowane szkody dla takiego małego ciała. Nie wiadomo, jak będzie zachowywać się podczas przyjmowania leku. Ale pomoc jest nadal dopuszczalne środków ludowej. Ale możesz ich używać tylko wtedy, gdy masz pewność, że nie ma alergii na składniki.

Używane są znane środki:

 • Miód z mlekiem.
 • Oregano.
 • Odwar z rumianku.

Dziecko kaszle we śnie

Pamiętaj, że noworodki, takie produkty są przeciwwskazane. Może rozpocząć reakcję negatywną. A przeziębienie również powoduje silną alergię.

Metody leczenia

Jak pomóc dziecku, jeśli wystąpi nocny kaszel? To zależy od tego, dlaczego istnieje taka reakcja. W każdym razie, zapobiegać atakom i trzeba coś zrobić. Często w wieku niemowląt w pierwszym roku życia jest przyczyną kaszlu śluzem lub śliną, mają charakter fizjologiczny. Czasami jednak taka reakcja daje i przeziębienia. W przypadku dzieci skorzystaj z następujących opcji pomocy:

 • Masaż.Jeśli dziecko zgromadził duże ilości śluzu, nie jest w stanie wybulić za nią. masaż drenaż pomoże okruchy pozbyć plwociny. Co czyni go bardzo prosta. Umieścić dziecko na brzuchu i pośladkach, ruchem głowy. Takie działania pomogą okruszkowi bez problemu spać.
 • Regularna wentylacja pomieszczenia i czyszczenie na mokro.
 • Podczas cięcia zęby muszą być pomazane żelami. Zwłaszcza przed snem. To wygładzić trochę bólu, gdy dziecko śpi. Spróbuj umieścić okruchy na boku. Ale z obfitego ślinienia, aby się pozbyć, nie będzie to możliwe.
 • Usuń ostre zapachy.
 • Jeśli kaszel jest konsekwencją przeziębienia, należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza i całkowicie leczyć dziecko. W tym wieku nieleczona choroba może powodować duże komplikacje.
 • Stosuj inhalację parową, a pocieranie nie może trwać nawet 6 miesięcy, nawet przy silnych atakach kaszlu. Warto również pamiętać, że istnieje ryzyko zranienia delikatnego ciała.

Aby zwalczyć chorobę, musisz być całkowicie pewny powodów jej wystąpienia. Poświęć czas i skonsultuj się z lekarzem. Pomoże to ustalić dokładną naturę występowania kaszlu.


Powiązane publikacje