ss x
x

Czas snu 7 miesięcznego dziecka


Dzieci, które osiągnęły wiek siedmiu miesięcy, śpią znacznie mniej niż noworodki. W tym samym czasie ich codzienna bezsenność wzrasta z każdym miesiącem. Jednak zdrowy i silny sen jest bardzo ważny dla dziecka w tym wieku, jest to spowodowane aktywnym rozwojem dziecka. Zastanów się, ile dziecko powinno spać w tym wieku.


Ile wynosi czas snu dziecka w ciągu siedmiu miesięcy

Dziecko w wieku 7 miesięcy powinno spać 14-15 godzin dziennie. Nocny sen powinien wynosić około 10 godzin, aw ciągu dnia dzieci w tym wieku śpią 5 godzin. Zazwyczaj jest to 2 lub 3 dni snu przez około 1,5-2 godziny. W tym czasie karapuz może w pełni spać i odpoczywać w następujący sposób. Jednocześnie, ile każdego dziecka śpi w tym wieku, może różnić się w przybliżeniu o godzinę od tego czasu, w zależności od indywidualnych cech organizmu.

W wieku siedmiu miesięcy następuje "przebudowa" snu, gdy dziecko śpi przez długi czas w nocy, a czas snu w ciągu dnia jest ograniczony. W niektórych przypadkach dzieci w tym wieku mogą spać do wczesnego rana, budząc się dopiero o 6 rano (lub nawet później) w celu karmienia. Z reguły dotyczy to tych dzieci, które same mogą zasnąć, a także jedzą w pełni pięć razy dziennie, mniej więcej w tym samym czasie.

Od tego wieku można odzwyczaić okruchy od karmienia nocnego. Jednak nie należy zapominać o indywidualnych cechach każdego dziecka. W większości przypadków niemowlęta odstawiane są od nocnych "przekąsek" do około 9 miesięcy.

W tym wieku możesz zacząć uśpiać dziecko w ciągu dnia dwukrotnie, dzieląc drzemkę dwa razy o 2,5 godziny. Jako dziecko i rodzice nie zawsze łatwo mogą przejść na nowy reżim dnia. W tym okresie należy uważnie obserwować zachowanie okruchów - zwracać uwagę na oznaki zmęczenia i senności, stopniowo zwiększać czas czuwania, a także skrócenie czasu snu w ciągu dnia 3. Możesz zrobić na przemian 2 i 3 razy więcej snu w ciągu dnia podczas przejścia do nowego reżimu.Jednocześnie niektórym dzieciom trudno jest przyzwyczaić się do spania 2 razy w ciągu dnia zamiast 3, więc to przejście może być odłożone do czasu osiągnięcia 8 lub 9 miesięcy, co jest całkiem do przyjęcia.

Przyczyny niespokojnego snu dziecka

Występuje dość duża liczba przyczyn, które prowadzą do zaburzeń snu u 7-miesięcznych dzieci. Odpowiadając na pytanie, ile dzieci spać w ciągu siedmiu miesięcy, należy zwrócić uwagę na stan zdrowia i stan emocjonalny.

Głównymi czynnikami, dla których dziecko nie śpi dobrze, są:
  • Głośne dźwięki obce, na przykład rozmowy, telefon lub telewizja;
  • Strach przed utratą matki z pola widzenia lub przyciągnięcie jej uwagi. Wiele dzieci boi się oddalić od swojej matki, lub wcześniej miały wspólny sen z rodzicami, a teraz zaczęły spać oddzielnie;
  • Obecność kolki, chorób, ząbkowania;
  • Pokój dziecka jest zbyt wilgotny lub duszny.

Aby dziecko spało tak długo, jak wymaga tego jego ciało i zgodnie z wiekiem, konieczne jest zidentyfikowanie przyczyny złego snu i staranie się zapewnić dziecku komfortowy odpoczynek.

Co mogę zrobić, aby spełnić marzenie dziecka?

Przede wszystkim należy pamiętać, że nie trzeba budzić dziecka, aby go nakarmić. Jeśli miękisz budzi się sam, jego zachowanie będzie spokojniejsze, a ciało bardziej wypoczęte.

Zanim położycie dziecko do łóżka, należy je nakarmić, podlać, musi być suche. W przeciwnym razie głód lub dyskomfort mogą sprawić, że dziecko będzie spać niespokojnie i często się budzi.

Pomieszczenie, w którym dziecko śpi, musi być regularnie wentylowane. Pomieszczenie powinno być czyste i świeże, nie powinno być duszności. Obiekty, które pochłaniają dużo kurzu, lepiej usunąć z pomieszczenia. Ubrania i pościel dziecięca powinny pochodzić z naturalnych tkanin.

Jeśli podejrzewasz jakąkolwiek chorobę, powinieneś odwiedzić lekarza, aby przepisać właściwe leczenie i wyeliminować przyczyny niespokojnego snu i zachowania dziecka.


Jak prawidłowo utworzyć tryb uśpienia?

Aby dziecko śpiło tyle godzin ile potrzeba w jego wieku, konieczne jest również przestrzeganie reżimu dnia. W tym celu eksperci zalecają ustawienie rytuału towarzyszącego procesowi przechodzenia na emeryturę.

Oczywiście, prawdopodobnie już masz taki rytuał, jednak dopiero teraz dziecko zaczyna zdawać sobie sprawę z jego znaczenia.On jest w kąpieli wieczorem, przy użyciu żadnych produktów kosmetycznych produktów do pielęgnacji skóry dziecka, ubieranie w nocnym piżamę, czytanie bajek, kołysanek itp Główną zasadą tego rytuału jest wykonywanie wszystkich czynności w określonej kolejności, w tym samym czasie każdego dnia. Podobna sekwencja kroków, powtarzana każdego dnia, będzie oznaczać dla dziecka, że ​​musisz dostroić się do snu.

Brak snu u noworodka: przyczyny

Przestrzeganie stałego trybu snu w ciągu dnia i nocy pozwoli dziecku przyzwyczaić się do zasypiania, a także do zdrowego i zdrowego snu. Jeśli dziecko budzi się w nocy, musisz uspokoić dziecko i pomóc mu zasnąć, a karmienie w takim przypadku nie promuje lepszego snu, tylko pogarsza sytuację i przedłuża problem niespokojnego snu w nocy.

Jeśli dziecko boi się rozłąki z matką

Aby spać, dziecko nie martwiło się o strach przed rozłąką z matką, należy przygotować dziecko. Zastanów się, jak możesz pomóc dziecku pozbyć się tego strachu i przyzwyczaić się do czasowej nieobecności matki, na przykład podczas snu:

  • staraj się być w zasięgu wzroku dziecka. Zaleca się spędzać z dzieckiem w miarę możliwości w ciągu dnia. Jeśli matka jest zajęta obowiązkami domowymi, umieść dziecko w takim miejscu, aby mógł ją zobaczyć;
  • rozmawiać z dzieckiem. Dziecko musi wyjaśnić, co robisz, dokąd musisz iść, wyjaśnij mu, że wkrótce wrócisz;
  • gry w chowanego. Możesz zagrać, zniknąć i pojawić się dosłownie po kilku sekundach, chowając się za zasłoną. Więc dziecko się przyzwyczai, że mama na krótką chwilę znika i znowu się pojawia, że ​​w tym nie ma nic strasznego. Takie gry powinny być prowadzone tak często, jak to możliwe w ciągu dnia, przez kilka miesięcy.

Tak więc dziecko w wieku 7 miesięcy zacznie przyzwyczajać się do chwilowej nieobecności rodziców i zasypi na własną rękę, a jego sen będzie zdrowy i silny w tym samym czasie.


Powiązane publikacje