ss x
x

Uzyskaj ssawkę ssącą dla dzieci


Dzieci w wieku poniżej jednego roku nie wiedzą, jak dbać o siebie, w tym niezależnie czyszczenie nosa. Dlatego śluz gromadzący się w dzióbku, niezależnie od tego, czy jest to konsekwencja fizjologicznego wycieku nosa, czy objawu choroby, zakłóca nie tylko oddychanie nosowe dziecka. Cały zestaw problemów jest tworzony. Ta niedotlenienie mózgu i zwiększona drażliwość, zaburzenia snu, częsty płacz, noworodki mogą regurgitate częściej niż zwykle. Dzieci rezygnują z piersi, a nawet dlatego, że tracą apetyt. Dziecko może być głodne, ale ssanie piersi (butelki) z dusznym nosem jest bardzo problematyczne.

Dziecko ma katar, co robić?

W podobnej sytuacji nie możesz po prostu poczekać aż katar przejdzie sam, nawet jeśli przydział dużej ilości śluzu jest oznaką fizjologicznego zimna noworodki. Konieczne jest skontaktowanie się z pediatrą w celu wyjaśnienia diagnozy. Doświadczony lekarz będzie w stanie wyjaśnić, jak pomóc dziecku.

Przed przybyciem lekarza, nosowe fragmenty okruchów powinny być starannie i regularnie czyszczone. Na wstępnym etapie oczyszczania należy użyć soli fizjologicznej lub słabych preparatów soli fizjologicznej ("Aquamaris" i innych). Krople kapią do każdego kanału nosowego, powodują nieco rozcieńczenie śluzu. Następnie przejdź do samego oczyszczenia. Możesz to zrobić za pomocą:
 • medyczne gruszki (strzykawki) o niewielkich rozmiarach;
 • wełna wici (turundochek);
 • aspirator.

Tak jakby rodzice nie zdecydowali się na jego użycie, należy to zrobić ostrożnie i ostrożnie, aby nie uszkodzić kruchej błony śluzowej małego dziobka.

Czym jest aspirator - jego typy

Aspirator do nosa jest specjalnym urządzeniem medycznym do odsysania (usuwania) śluzu z dróg nosowych u dzieci. Użycie dowolnego rodzaju urządzenia zasysającego wymaga wstępnego przygotowania (oczyszczenia) przewodów nosowych.

Uzyskaj ssawkę ssącą dla dzieci

W codziennym życiu można znaleźć nazwę aspiratora - jednostki ssącej (wynalezionej zgodnie z jej przeznaczeniem funkcjonalnym).Przy prawidłowym stosowaniu urządzenie szybko, bezboleśnie dla dziecka, pomaga w oczyszczeniu wąskich kanałów nosowych ze śluzu, ułatwia oddychanie i zmniejsza ryzyko infekcji bakteryjnej.

Producenci sprzętu i wyposażenia medycznego nasycają rynek urządzeniami nosowymi tego typu. Do chwili obecnej istnieje kilka rodzajów aparatów do usuwania śluzu:

 • elektryczny;
 • mechaniczne i ssanie-syringing za pomocą specjalnej dyszy;
 • próżnia;

Każdy z prezentowanych typów urządzeń ma swoje specyfiki zastosowania, strony pozytywne i negatywne. Aby nie spowodować obrażeń lub innych szkód dla dziecka, należy znać te cechy i zasady korzystania z urządzenia


Elektryczny typ aspiratora

Elektroniczny aspirator jest łatwy w użyciu, większość z nich ma wiele dodatkowych opcji (na przykład nawilżanie błony śluzowej lub płukanie jamy nosowej). Takie procedury są bardzo ważne dla małych dzieci, nawet jeśli nie mają kataru, a jeśli występuje katar, procedura staje się szczególnie istotna. Niektóre elektryczne urządzenia zasysające są w stanie odtwarzać jedną lub kilka melodii dziecięcych. Pozwala to zainteresować, rozpraszać okruchy i ułatwić czyszczenie wylewki. Niewiele dzieci jest zadowolonych z takich procedur.

System zasilany jest bateriami. Strukturalnie urządzenia mogą się różnić od siebie, ale zasada działania dla wszystkich jest jedna. Są łatwe w użyciu: do wylewki dziecka należy włożyć specjalną rurkę i nacisnąć przycisk.

Ich niewątpliwe zalety to:

 • bezpieczeństwo dla dzieci;
 • higieniczne (większe niż, na przykład, właściwe dla urządzeń mechanicznych);
 • chwila zabawy (dla dziecka jest raczej zabawką niż jakimś niezrozumiałym urządzeniem dla niemiłych manipulacji).

Wadami są ich brak bezpieczeństwa i szybka awaria. Cena takich "kolektorów" kilkakrotnie przekracza koszt prostszych urządzeń.

Urządzenie mechaniczne i aspirator strzykawki

W rzeczywistości nie są to dwa rodzaje urządzeń ssących, a ssanie-ssanie jest rodzajem mechanicznego aspiratora. Jest to najprostszy i najbardziej prymitywny rodzaj urządzenia do usuwania śluzu. Gruszka (strzykawki) jest z końcówką wykonana z silikonu, można dokładnie wyodrębnić śluz nie szkodzić nosa dzieci.gruszki stosowana prosta przed wprowadzeniem do przewodu nosowego jest pompowany ręcznie, a następnie wprowadza się do jamy nosowej i rozwarcia powoli. Powietrze i ciekły zrzut zostaną wchłonięte ze strzykawki. Manipulacje będą musiały być powtarzane kilka razy.

Innym rodzajem mechanicznego "przyssawki ssącej" jest urządzenie wyposażone w rurkę. Matka bierze rurkę w ustach, zanurzyć drugi koniec urządzenia do kanału nosowego dziecka, a powietrze jest zasysane przez rurę, światło moc ssania odłączany od dziecka wylewką. Konstrukcja urządzenia nie zapewnia możliwości odwrócenia ruchu śluzu. I dodatkowa pojemność, która zapewnia, że ​​wyładowanie nie wpadnie do ust matki. Korzystanie z urządzenia wymaga ostrożności. Niezwykle konieczne jest kontrolowanie siły ssącej, aby nie uszkodzić delikatnych tkanek dziobka. Sopli gromadzą się w specjalnym pojemniku, a moja mama może natychmiast docenić rezultat ich pracy. Po zabiegu urządzenie należy natychmiast opłukać i zdezynfekować. Oderwanie nie staje się źródłem ponownej infekcji. Wiele takich aspiratorów wyposażonych jest w końcówki o anatomicznym kształcie. Dzięki temu procedura jest bardziej bezpieczna i bezbolesna. Ważnym punktem w użyciu urządzeń mechanicznych jest konieczność oczyszczenia jednego nozdrza, zamknięcie drugiego w celu wytworzenia próżni.

Podczas pracy z takimi urządzeniami należy ściśle przestrzegać zasad higieny. Większość urządzeń ma wymienne dysze. Które zaleca się użyć raz. Niektórzy ludzie wolą oszczędzać, myć i używać ich kilka razy. Fizycznie jest to możliwe, ale producenci i pediatrzy nie zalecają tego.

Jest to prosta, niedroga wersja urządzenia zdolna do łagodzenia oddychania przez nos niemowląt. Gorsze pod względem higieny i bezpieczeństwa dla elektryków, ale o większej trwałości.


Odsysanie próżniowe śluzu

Ten typ urządzenia na żądanie jest na tym samym poziomie, co jego elektryczny odpowiednik, dzięki jakości wylewek do czyszczenia niemowląt. Zastosowanie podwójnej technologii wirowej pozwala uzyskać doskonały wynik. Aspirator jest podłączony do specjalnego urządzenia lub odkurzacza domowego i dlatego jest uwzględniony w pracy.Ta metoda połączenia ma swoje wady, jest dość znacząca, nawet w porównaniu z jakością pracy. Odgłos odkurzacza może przestraszyć dziecko. Ale jeśli dziecko przystosowało się do nieprzyjemnego hałasu, procedura przebiega szybko, łatwo i bezboleśnie. podciśnienie łatwo usunąć nawet grube wydzielin wstępnie oczywiście rozcieńcza się fizjologicznym lub niskiej roztwór soli.

Pomimo hałasu i niestandardowym sposobie podłączania ssanie bezpieczeństwa na poziomie z prędkością elektrycznej i jakości usuwania śluzu jest lepszy od wszystkich wyżej wymienionych.

Ważne punkty podczas korzystania z urządzeń zasysających

Bezpieczeństwo korzystania z urządzeń ssących opiera się na ścisłym przestrzeganiu dołączonych do nich instrukcji. Szczególnie delikatnie i ostrożnie manipulacji należy przeprowadzić u noworodków i małych dzieci do 3 miesięcy, a ich kanały nosowe jest znacznie zmniejszony w czasie tego okresu.

Aby upłynnić śluz, przed zastosowaniem metody odsysania do nosowych ociekania solanki i dzieciaków starszych niż 3 miesiące, można kapać wywar z rumianku, nagietka, eukaliptusa (jeśli nie jest uczulony na trawę). Takie rozwiązanie nie tylko będzie bardziej odpowiednie do usuwania, ale także pozytywnie wpływa na błonę śluzową, łagodzi stany zapalne i obrzęk.

Częstotliwość stosowania urządzenia u niemowląt jest regulowana przez szybkość akumulacji śluzu. Jeśli dziecko jest chore, przed każdym wkropleniem leku należy oczyścić kanały nosowe. Jeśli katar jest fizjologiczny z silnym wydzielaniem śluzu, można go czyścić do 3 razy dziennie. Ale jeśli wydzielina jest produkowana w normalnych ilościach, a nie przeszkadzać dziecku nie trzeba przesadzić, każdego dnia staramy się usunąć śluzowej absolutorium, która nie zdążyła zgromadzić .. Usuń smark potrzebę jak oni gromadzić. Konieczne jest "sterylizowanie urządzenia ssącego" przed użyciem.

Niebezpieczeństwo ssania nosa

Obecność takiego urządzenia ułatwia życie mamy i upraszcza procedurę czyszczenia nosa dzieci z smoczka:

 • uraz błony śluzowej z powodu uszkodzenia mechanicznego;
 • ponowne zakażenie w wyniku użycia niejałowych załączników;
 • krwawienia z nosa w wyniku zasysania dyszy zasysającej do błony śluzowej i jej urazu.

Takie niebezpieczeństwa czekają na niedoświadczonych rodziców, którzy nie znają zasad stosowania ssania. Pozwalają sobie nie być ostrożnymi przy nagłych ruchach lub rozpraszają się podczas pracy z urządzeniem, pozwalając mu ssać.

Jeśli końcówka uszkodziła śluzówkę, a krwawienie się otworzyło, należy przechylić głowę dziecka do przodu i nacisnąć kikut nosa. To powstrzyma krwawienie. Następnie musisz pokazać dziecko lekarzowi. Podczas mycia nosa należy monitorować ilość roztworu upłynniającego. Zbyt dużo roztworu może dostać się do gardła, jest to obarczone zakażeniem w błonie śluzowej gardła. Jeśli stan dziecka pogorszył się, należy go również natychmiast pokazać specjalistom.

Wybór pompy kolektorów Kakai?

Wybór aspiratora, a także decyzja o jego zastosowaniu w ogóle, pozostaje dla rodziców nowo narodzonych dzieci.

Ci rodzice, którzy mają okazję finansową, nabywają kilka opcji i próbują wybrać najskuteczniejszą opcję. Niektórzy ludzie korzystają z porad bardziej doświadczonych przyjaciół. Przed podjęciem decyzji musisz zważyć wszystkie za i przeciw. Główne czynniki, które umożliwiają podjęcie decyzji, to:

 • forma;
 • bezpieczeństwo;
 • wydajność.

Koszt odgrywa również ważną rolę. Przed zakupem urządzenia upewnij się, że sprzedawca posiada certyfikat i kupujesz produkt wysokiej jakości, z materiałów przeznaczonych dla dzieci, a nie taniej podróbki toksycznego plastiku.

Według kryterium formy można wyróżnić mechaniczne aspiratory. Są kompaktowe, mniejsze niż ich elektroniczne i próżniowe odpowiedniki. I mają specjalne torby do przechowywania.

W kwestii bezpieczeństwa i higieny zagadnienia niewątpliwymi liderami są wersje elektroniczne i próżniowe. Z mechaniki warto wybrać urządzenia wyposażone w rurkę. Ponieważ gruszka bardzo łatwo zranić śluzówkę dziecka. Jednak w przypadku takich urządzeń wymagane jest kupowanie wymiennych dysz. Istnieje małe ryzyko zarażenia się matki podczas ssania śluzu.

Elektroniczne są łatwe w użyciu, dziecko postrzega je jako zabawkę. Ułatwia to proces. Odkurzanie - bardziej skuteczne, ale straszy dzieci. Wybór należy do Ciebie!


Powiązane publikacje