ss x
x

Przyczyny zielonego stolca u noworodka

Pierwsze kał noworodka tzw oryginalnych kału lub smółki składa się z co miękisz połykać w brzuchu mojej matki: Głównie własnych komórek skóry, włosów, a nawet kawałki nagietka, który uderzył w ustach podczas ssania krzywek. Wszystko to bogactwo dziecko w łonie matki połykać popijając płynem owodniowym. Kolor tego odchodów jest bardzo ciemny, czarno-zielony i przypomina żywicę o konsystencji.


Jeśli karmienie okruchów od pierwszych dni jest prawidłowo regulowane, kolor stolca staje się po prostu ciemnozielony, przejściowy i może tak być przez pewien czas. Zielony stolec u niemowląt w pierwszych tygodniach życia - jest to normalne. W tym kolorze jest malowany ze względu na obecność hormonów w mleku matki, bilirubina, która jest stale wyświetlany z kałem i tak, że jelita noworodka nadal zamieszkanych przez pożytecznych bakterii w wystarczającym stopniu.

Następnie krzesełko dla dziecka może być różne: puree ciecz lub podobny nieukształtowany i koloru z żółtego na różne odcienie brązu i zielonego. Obecność niewielkiej ilości śluzu u niemowląt i białych lub żółtawych grudek jest całkowicie dopuszczalna.

804x648xMomandNewbornLarge-804x648.jpg.pagespeed.ic.eLJMgsmXTw

Zwykle kał niemowlęcia, który jest całkowicie karmiony piersią, jest ciekły, jasnobrązowy i pachnie jak kwaśne mleko.

Niemniej jednak, istnieje kilka czynników, które mogą sprawić, piankę cal lub zabarwić stolec noworodka w zielonym kolorze, które z kolei mogą być powiadamiani, a nawet przestraszyć swoich krewnych.

Obracanie odchodów dziecka z brązowego na zielony może mieć kilka czynników.

Nie od razu zmieniłem pieluchę.

Jeśli miękisz nie po prostu szturchnie, a jakiś czas temu, odchody mogą zostać utlenione banalnie i uzyskać zielonkawy kolor.

Żywienie mamy.

Ponieważ mleko matki w dużej mierze składa się z tego, co je, a następnie, aby zabrudzić krzesło dziecka na zielono, mogą pojawić się produkty z jej diety. Najczęściej w tym, że stołek dziecka jest pomalowany na zielono, zjadany przez matkę cukinii, ogórka lub brokułów. Rzadziej - inne warzywa. Ponadto, w kolorze „dziecko zaskakuje” może być winny niewystarczająca ilość mleka w diecie matki, jak i jej zastosowanie w produktach spożywczych sztucznych dodatków i substancji rakotwórczych.

Biorąc leki.

Ze względu na stosowanie niektórych leków kał niemowlęcia karmionego piersią może również zmienić kolor na zielony.Więc zielony kolor kału daje żelazo. Antybiotyki zawsze zakłócają mikroflorę jelitową i z tego powodu kał może stać się zielony.

Dysbakterioza.

Wielu uważa to za chorobę, ale tak nie jest. Nazwa tego stanu mówi sama za siebie. Dysbacteriosis jest naruszeniem równowagi mikroflory jelitowej. Bakterie jelit, które muszą być pewną ilością, nagle stają się zbyt duże lub zbyt małe. I noworodka takiej nierównowagi może powodować nawet zwykle przegotowanej wody, która jest czasami dopaivayut, nie mówiąc już o tym, konsekwencje rzadkie, godziny piersią przedwczesnego wprowadzenia dodatkowego karmienia mlekiem w proszku lub pokarmów uzupełniających do sześciu miesięcy.

Niedostateczność laktazy

Laktaza jest enzymem, dzięki któremu laktoza zawarta w mleku matki ulega podziałowi na galaktozę i glukozę. Laktoza, nie rozszczepiana w jelicie cienkim z jakiegokolwiek powodu, przesuwa się dalej do jelita grubego. Od laktozy środowisko dla żywych bakterii, fermentacja zachodzi w jelicie, kał się piany i może się na zielono.

bronxit-u-grudnichka

Jednak niedobór laktazy u noworodka - diagnoza jest niezwykle rzadka. Nie przypisuj mu wszystkich przypadków zielonych i spienionych odchodów. O wiele częściej u niemowląt karmionych piersią występuje zaburzenie równowagi mleka przedniego i tylnego. Większość matek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mleko płynące do brodawki jest zawsze pierwszym płynnym i wodnistym niż grzbiet, który, przeciwnie, jest grubszy i grubszy. Jeśli często zmieniasz piersi podczas karmienia, dziecko jest zasadniczo pompowane z przodu, o niskiej zawartości tłuszczu, ale tłuszcz nie jest wchłaniany. Brązowy kolor jest podawany przez tłuszczowe mleko. W takim przypadku fotelik dla dziecka będzie zielony i spieniony, a ponadto nadal może występować niedobór masy.

Izolacja bilirubiny

Bilirubina stale się wyróżnia i sprawia, że ​​krzesło noworodka staje się zielonkawe. Ponadto, wątroba z miękiszu nie wytwarza jeszcze wszystkich enzymów niezbędnych do normalnego trawienia.


Czy warto się martwić?

W wielu przypadkach zielony kolor kału u noworodka jest zjawiskiem przejściowym.

Gdyby okazało zielony z powodu przyjmowania leków mama grudnichka po odstawieniu leków do normalnego koloru.

W przypadku, gdy podejrzany najpierw przenika do mleka matki, należy wykluczyć z diety produkty, które mogą podzelenit „Kaku” dziecko.

Sama krzesło z zielonym kolorem niemowlęcia piersią - to rodzaj wariantu normy. On, oczywiście, może być objawem choroby, ale tylko przez kolor nie można ocenić. Jeśli dziecko śpi normalnie, nie działa więcej niż zwykle i ma normalny apetyt, wszystko mu w porządku. Jeśli matka zauważy objawy chorobowe okruchy, warto zwrócić się do pediatry.

zielonkawa babka stolca

Dodatkowe niepokojące sygnały w tym przypadku może obejmować wysypkę, palpitacje mitralnej, pipsqueak często płacze bez powodu, nie spać w stolcu pojawia się zbyt dużo śluzu, a oni się nieprzyjemny zapach zgniły.

W jakich przypadkach bez lekarza nie można zrobić?

  1. Biegunka (ponad tuzin odchodów dziennie, wodnistych stolców, często mówiąc nieprzyjemnego zapachu zgniły), zwłaszcza towarzyszy częste mitralnej lub wymioty.
  2. Zwiększona temperatura ciała. Tylko nie zapomnij, że w pierwszych miesiącach temperatury okruchy życiowe mogą wzrosnąć z nadwyżką ciepłą odzież.
  3. Redukcja reakcji zewnętrznych lub ich brak.
  4. Dziecko słabo przybiera na wadze lub nawet traci na wadze.
  5. Oczywiste objawy odwodnienia (luźna skóra, zapadnięte Fontanelle).
  6. Oddawanie moczu mniej niż 6 razy dziennie, a w tym samym czasie, ciemne barwy moczu z ostrym nieprzyjemnego zapachu.
  7. Nieprzyjemny zapach z ust dziecka.

Wiele z humorem odnosi się do interesu, z którym wielu młodych matek koloru i konsystencji stolców ich dzieci. Jednak to stan noworodkowego stolca w dużej mierze wskazuje na ich stan. W tym przypadku, wbrew powszechnej opinii, nie należy kierować się żadną normą. Dziecko karmione piersią ma prawo do każdej "normy", swojej własnej. Jeśli okruchy nie czuje żadnego dyskomfortu, a nie objawów choroby, coś się martwić, w rzeczywistości nic.


Powiązane publikacje