ss x
x

Przyczyny zielonego stolca u niemowląt


W pierwszym roku życia dziecko jest wyjątkowo wrażliwe. W końcu po prostu przyszedł na ten świat i musi przywyknąć do wielu rzeczy, zapoznać się z różnymi procesami. Każda matka ściśle obserwuje stan urodzonego małego człowieka. A jednym ze wskaźników zdrowia dziecka jest jego krzesło. Każda zmiana w tym zakresie powinna ostrzegać młodych rodziców. Częstym problemem jest przewaga zieleni w kale. Jak powinno być normalnie i jakie są przyczyny zmiany? Aby to zanalizować, konieczne jest rozmontowanie żywienia dziecka: karmienie piersią i sztuczne.

małe dziecko


Zielony taboret z karmieniem piersią

Dziecko w pierwszych dniach jego urodzin ma płynną konsystencję odchodów zwanych smółką. W przybliżeniu w ciągu 2 tygodni ustala się ten parametr dla niemowląt i uzyskuje papkowatą konsystencję żółtobrązowego koloru z białymi impregnacjami. Na tej podstawie istnieją trzy główne czynniki charakteryzujące fotel dziecka, na które należy zwrócić uwagę:

  • kolor
  • zapach
  • konsystencja

Eksperci twierdzą, że zielony stołek dziecka, nawet ze śluzem - jest jedną z opcji normy. Ale można to rozważyć tylko wtedy, gdy dziecko zachowuje się nie kapryśnie. Każda zmiana nastroju w tym stanie jest okazją do skonsultowania się z lekarzem.

Najczęstszą przyczyną takich zmian jest odżywianie noworodka. Oczywiście podczas karmienia piersią głównym powodem jest menu matki. Wraz z mlekiem dziecko otrzymuje wszystkie substancje przyjmowane przez ciało kobiety karmiącej. Dlatego przede wszystkim należy przeanalizować ten warunek. Ale wraz z tym trzeba wiedzieć, jak działa układ trawienny i ogólny stan jego zdrowia. Dlaczego więc kolor stolca u dziecka może uzyskać zielonkawy kolor podczas karmienia piersią? Istnieje kilka czynników:

  1. Odżywianie matki. Po raz pierwszy warto przestrzegać ogólnych zasad diety kobiet karmiących. Starannie wprowadzaj nowe produkty, w małych porcjach.Produkty powodujące pojawienie się zieleni w kale to cukinia i ogórki.
  2. Przyjmowanie leków. Takie fundusze powinny być wybierane z najwyższą starannością i pod nadzorem lekarza prowadzącego. Bardzo duży wpływ na dziecko ma matka antybiotyków.
  3. Procesy utleniania w powietrzu. Pamiętaj, jak od razu okazało się, że dziecko szturcha. Jeśli minie jakiś czas, być może jest to po prostu utlenianie z powodu obecności kału w powietrzu. Nawet obecność spienionego środowiska nie powinna powodować niepokoju.
  4. Izolacja bilirubiny wraz z kałem. Co jest również normą ciała dziecka.

dziecko je

Częściej niż nie, to korekta matka jej menu. Coś poważniejszego jest bardzo rzadkie.

Jeśli zauważysz ostry zapach wraz z zielonym, nie wahaj się odwiedzić lekarza! Może być inny powód.

Jeśli naruszenia krzesła mają inny powód

Na szczęście ogromna większość dzieci przywraca prawidłowe stolce po korekcie w żywieniu. Ale są przypadki, kiedy wiąże się to z poważniejszymi problemami. Jednym ze znaków tego będzie naruszenie ogólnego stanu dziecka.

Dysbacteriosis to niezrównoważona kompozycja flory jelitowej dziecka. Jelito nie jest jeszcze ustalone, dość łatwo jest zmienić liczbę bakterii. Prosta dopaivaniya z butelki przegotowanej wody, przyniesie ten wynik. Dysbacteriosis nie jest chorobą, ale konieczne jest przywrócenie ciału. Odpowiednią wizytę udzieli specjalista. Idealnie, jeśli dziecko jest na naturalnej diecie, otrzymuje wszystkie składniki odżywcze z mleka matki. Podlewanie go wodą nie ma sensu. Ponadto może zacząć mylić piersi i sutek butelki. Dlaczego? Ponieważ technika ssania się zmienia. W niektórych przypadkach odnotowano nawet stopniowe odrzucanie piersi.

Niedobór laktozy charakteryzuje się pienistą konsystencją. Wynika to z braku składników odżywczych u dziecka. Jest to niezwykle rzadki powód i może go ustalić tylko dobry specjalista, przypisując serię testów. Z reguły występuje podczas karmienia piersią. Jeśli miękisz zjada tylko mleko z przodu, mniej nasycony i chudy. Oderwanie go od procesu karmienia nie jest konieczne, zje tylko tyle, ile potrzebuje.

Pamiętaj o zasadzie, że każde karmienie (około 2 - 3 godziny) zmienia piersi.Ściśle nie rób tego, gdy dziecko już je. Musi dostać się do mleka z powrotem, odżywcze i pożywne.

dziecko płacze

Wynika to z faktu, że dziecko nie jest przyzwyczajone do jedzenia z klatki piersiowej. Jest prawdopodobne, że w szpitalu został początkowo wprowadzony do butelki, z której jest znacznie łatwiej. Otrzymawszy pierś, spożywa tylko pierwsze mleko, które jest łatwiejsze do wyekstrahowania. Dzieci z takim problemem słabo przybierają na wadze.


W odniesieniu do sztucznego żywienia

Większą troską rodziców jest zmiana stolca za pomocą sztucznego pokarmu. Po tym wszystkim, to uważa się, że wszystko jest kwestią i pierwiastki śladowe są w równowadze. I często skład mieszaniny nie jest brany pod uwagę z tego powodu. Wręcz przeciwnie. Nie każda mieszanina pasuje do dziecka w kompozycji. Dzieje się tak ze względu na zawartość dużej ilości żelaza. Organizm każdego dziecka jest indywidualny. Idealnie, marka produktu powinna zalecić bardziej w szpitalu, eksperci wiedzą. Tam pobiera się próbki z okruchów i zgodnie z tym wskaźnikiem wybiera się optymalny wariant.

Prawdopodobnie mieszanina nie pasowała do innych parametrów, na przykład alergia została wylana. I nastąpiła zmiana marki, która zbiegła się w czasie z pojawieniem się zielonego fotela. Przeanalizuj ten punkt. Tutaj potrzebujesz porady od kompetentnego pediatry. Na szczęście jest teraz duży wybór żywności dla niemowląt. Dlatego doświadczony lekarz powinien zalecić kompozycję, która pasuje do Twojego dziecka.

Co zrobić, jeśli krzesło jest zielone

Każdy rozsądny rodzic będzie się martwić, jeśli najmniejsze zmiany zaszły w jego ciele. Po tych wszystkich okruchy są tak małe, że nie można w żaden sposób wskazać przyczynę niepokoju. Dlatego pierwszą rzeczą jest pozostawienie paniki. Wymaga to jasnej analizy tego, co się dzieje i obserwacji. Jeśli maluch jest wciąż dobry nastrój, zjada go umieścić numer pozostanie szczęśliwy i radosny, wspaniały sen - nie warto się martwić. Ale aby zachować sytuację pod swoją czujną kontrolą, jest to oczywiście konieczne.

Inną sprawą jest częsta regurgitacja na tle zielonego stolca, pojawia się ostry zapach cuchnący, z kwaśnością, dziecko jest kapryśne bez wymówki - natychmiast udaj się do lekarza. Może to objawy zaczęły dysbioza. Konsekwencje są katastrofalne, zwłaszcza jeśli dodać biegunkę.Wszakże cechuje go kolosalna utrata płynów dla ciała dziecka.

odchody dziecka

Zdarza się, że śluz i plamki są dodawane do kału. Uważa się, że przyczyną tego może być nieuregulowane ciało dziecka. Ale tutaj wszelkie zmiany w zachowaniu okruchów powinny cię ostrzec. Dlatego, niezależnie od zmian w stolcu, obserwuj zachowanie dziecka. To najpewniejszy sposób ochrony przed niebezpieczeństwem.


Powiązane publikacje