ss x
x

Preparaty na zaparcia dla niemowląt


W przypadku dzieci normą jest opróżnianie jelita od sześciu do ośmiu razy dziennie, wszystko zależy od liczby karmień. jelita praca jest bezpośrednio związane z pracą układu pokarmowego. Dlatego też, jak tylko dziecko do jedzenia, natychmiast wywołał mechanizm działania mięśni gładkich jelit. Około kilku godzin po karmieniu dziecko chowa się. U niemowląt na sztucznej karmienia defekacji występuje rzadziej, około 3-4 razy dziennie. Odchylenie od podanej liczby lekarzy jest uważane za główny objaw zaparcia.

Do objawów opóźnienia stolca należą również:
 1. Dziecko przeszywa piskliwie, puka pióra i nogi, i kapryśne.
 2. Dzieciak nie może szturchnąć. Dotyka, ale nie ma wyniku.
 3. Bardzo twardy kał przypominający groch.
 4. Mocny i gęsty brzuszek.
 5. Odmowa jedzenia, niespokojny sen.

zapor-vyhodit-sliz-chto-delat_7

Skąd biorą się zaparcia

Naruszenie defekacji może wystąpić z powodu wielu czynników:

 • Przejście od karmienia piersią do sztucznego karmienia, a także zmiana formuły mleka. Nawet zastąpienie mieszaniny kategorią wiekową może spowodować, pomimo wyboru mieszaniny tej samej marki.
 • Łamanie diety dla pielęgniarstwa. Nadmierna fascynacja białkiem, kofeiną i cukrem może wywoływać zaparcia.
 • Niewystarczające jedzenie. Mleko lub mieszanina jest bardzo dobrze wchłaniana. W rezultacie kał nie powstaje. Normalizować krzesło trzeba śledzić, jak dziecko przybiera na wadze. W przeciwnym razie dziecko zacznie głodne zaparcia.
 • Niedostateczna laktoza.
 • Infekcja lub przeziębienie. Wysoka temperatura zakłóca normalne funkcjonowanie jelita.
 • Niewystarczająca ilość zużytego płynu.
 • Alergia na białko krowie. Szczególnie często objawia się to w dzieciach karmionych sztucznie, które są zbyt wcześnie, aby paszy z kaszką, gotowane na mleku.

Istnieją dwa rodzaje zaparć u niemowląt: organiczne i funkcjonalne. Organiczna forma nie reaguje na leczenie, ponieważ dziecko z przyczyn fizjologicznych nie może kaszleć - nie ma zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za opróżnianie odbytnicy. Rozwiąż ten problem tylko środkami chirurgicznymi.Pojawienie się funkcjonalnego zaparcia jest promowane przez powyższe powody. Ich zidentyfikowanie pomoże lekarzowi.


Pierwsza pomoc w karmieniu piersią

Każda matka przynajmniej raz zadała pytanie: jakie lekarstwo mogę podać dziecku z zaparciami? Jedna odpowiedź to żadna! Żadne środki przeczyszczające nie są odpowiednie dla niemowląt. Niemowlęta mają tylko Dufalac, ale jego działanie jest zbyt długie i nie będzie w stanie wyeliminować silnego bólu w brzuchu w ciągu kilku minut. Woda koperkowa, sok z buraków i inne środki ludowe również nie mogą szybko rozwiązać problemu. Są bardziej odpowiednie jako środek zapobiegawczy.

Aby pomóc dziecku i zmniejszyć ból, można wykonać masaż brzucha. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przymocowanie czegoś ciepłego do brzucha. Nałóż pieluszkę lub dowolny kawałek tkaniny. Możesz położyć okruszek na brzuchu. Następnie umieść niemowlę na plecach i zacznij masować brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara opuszkami palców.

W celu oddzielenia gazów, gimnastyka to przydatne nogi. Wystarczy wykonać kilka ćwiczeń. Weź nogi dziecka w dłonie i wykonuj ruchy przypominające rower. Następnie zginaj i rozkręć nogi, wciągając je do brzucha, rozcieńczając je na bokach i zmniejszaj z powrotem.

Ciepła kąpiel to doskonała opcja. Mama powinna siedzieć z dzieckiem w ciepłej wodzie przez 10-15 minut. Możesz nawet nakarmić okruchy. Po kąpieli, musisz wytrzeć dziecko i zrobić masaż olejem dla dzieci.

Również lekarze zalecają zakładanie brzuszka. W tej pozycji aktywuje się praca jelita. Niektórzy rodzice próbują zasadzić się nad zlewem. Dziecko jest o wiele łatwiejsze do wypróżnienia z powodu pozycji pionowej. Dzieciak odwraca się do siebie, nogi naciskają na brzuch. Aby zainwestować w ten proces, możesz smarować odbyt kremem dla dzieci.

Jeśli nic nie pomogło, musisz spróbować spowodować defekację poprzez sztuczną stymulację zwieracza. Smar do waty z kremem dla niemowląt, płytki, aby wejść do odbytu i trochę się obrócić. Ćwiczenia powinny nastąpić mimowolnie i niemal natychmiastowo.

Zapor-u-grudnichka

Ponieważ nie możesz podawać lekarstwom przeczyszczającym dziecku, możesz umieścić świecę z gliceryną dla swojego dziecka. Jeśli w domu nie ma specjalnych świec dziecięcych o małych rozmiarach, podziel duży na małe części. Nie używaj świec wykonanych z mydła domowego. Od nich może być poparzenie.Z domowych środków zaradczych będą tylko ziemniaki, ale tylko w przypadku braku innych opcji.

Najbardziej ekstremalnym środkiem jest lewatywa. Dla dzieci zrobi to mała strzykawka, tak zwana gruszka o małym rozmiarze. Jako lewatywa można użyć przegotowanej wody lub rosołu z rumianku, około 25-30 mililitrów. Należy pamiętać, że zawartość strzykawki musi być schłodzona. Ciepła woda wchłania się do błony śluzowej i nie daje efektu.

Alternatywną opcją mogą być mikrowłókna. Najbardziej efektywny jest Mikrolaks. Rozcieńcza stolec i delikatnie je usuwa. Lek jest całkowicie bezpieczny i działa miejscowo, bez przechodzenia przez całe ciało. Nie ma ograniczeń wiekowych. Ma prędkość - 15-20 minut wystarczy, aby rozwiązać problem.

Wszystkie te metody mogą być stosowane tylko jako pierwsza pomoc. Jeśli problem występuje ponownie lub regularnie, należy skonsultować się z lekarzem.

Preparaty na zaparcia dla niemowląt

Po ustaleniu przyczyny zaparcia rodzice powinni postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli dziecko nie ma wystarczającej ilości płynów, pić więcej wody. Jeśli moja matka jadła tłuste lub słone potrawy - porzuć je. W przypadku przyjmowania antybiotyków przed porodem, należy poinformować pediatrę. Przepisuje dziecku leki, które zawierają użyteczne bakterie. Należą do nich Lactofiltrum i Lineks. Dzięki nim mikroflora jelitowa wróci do normy.


Zapobieganie

Aby uniknąć leczenia, konieczne jest zapobieganie. Ładowanie nóg to pierwszy element. Pamiętaj, aby rozłożyć okruchy na brzuchu, ale nie wcześniej niż godzinę po karmieniu.

Od czterech miesięcy możesz dać kompot z suszonych śliwek lub soku. Od sześciu miesięcy do dawania już puree. Matka laktacyjna powinna również zawierać suszone owoce w swojej diecie. Zawierają dużą ilość potasu.

Stałe wietrzenie pomieszczenia, w którym znajduje się miękisz. Przegrzanie organizmu jest częstą przyczyną zaparć i kolki. W tym samym celu konieczne jest powstrzymanie się od nadmiernego owinięcia dziecka podczas wychodzenia na ulicę.

Przerobioną wodę należy odłożyć na bok i kupić specjalną wodę dla dzieci. W przegotowanej wodzie nie ma żadnych przydatnych elementów. Czasami zamiast wody można podać wywar z rodzynek.

A co najważniejsze - nie trzeba paniki. W końcu dzieciak zawsze odczuwa niepokój Mamy.


Powiązane publikacje