ss x
x

Prawidłowe leczenie przeziębienia u czteromiesięcznego dziecka


W okresie przystosowania się do nowego świata dla dziecka, przeziębienie jest częstym gościem. W nosie w okruchach jest na początku sucha, a po pół godzinie już jest mokra. Ten cieknący nos jest nazywany fizjologicznym. Jest to całkiem naturalne dla dzieci w wieku do sześciu miesięcy. Lekarze w tym przypadku nie zalecają wykonywania żadnych procedur, organizm jest w stanie poradzić sobie samodzielnie.

Jest więc pięć głównych typów:

 1. fizjologiczny;
 2. wirusowy;
 3. bakteryjny;
 4. alergiczny;
 5. waskulomotor.

W przypadku gatunków wirusowych charakterystyczna jest wydzielina śluzu w jamie nosowej, gorączka, zaczerwienienie gardła. Ciało jest chronione przed infekcją wirusową poprzez wytwarzanie dysz.

Zimniki bakteryjne różnią się od wirusowych. Jeśli dziecko długo utrzymuje temperaturę, oznacza to, że infekcja bakteryjna ustabilizowała się w nosie. W leczeniu takiego kataru konieczne jest natychmiastowe zapobieganie infekcji w uszach, krtani, płucach i oskrzelach.

Prawidłowe leczenie przeziębienia u czteromiesięcznego dziecka

Zaczerwienienie oczu i wygląd dysz są prawdziwymi objawami alergicznego wyglądu. Może, jak odziedziczył, i powstać na tle różnych alergenów. Na przykład kurz, chemia gospodarcza, futro i ślinka zwierząt, pyłki itp. Łamanie diety matki w zakresie pielęgniarstwa również przyczynia się do rozwoju alergii.

Widok naczynioruchowy wiąże się z problemami naczyń błony śluzowej nosa. U dziecka prawdopodobieństwo takiej patologii jest niezwykle małe.

Objawy i objawy przeziębienia są bardzo oczywiste, ale w niektórych z nich lepiej zrozumieć:

 • wydzielina śluzowa z jamy nosowej;
 • podwyższona temperatura, od 37 i powyżej;
 • rezygnacja z piersi, butelki i napoju;
 • trudności w oddychaniu, duszność;
 • łzawienie i zaczerwienienie oczu, kichanie (najczęściej z alergiami)
 • swędzenie w nosie;
 • pogwałcenie reżimu dnia.

Leczenie czteromiesięcznego dziecka

Dzieci nie mogą wysadzić własnego nosa i nie mogą powiedzieć rodzicom, co go dręczy. Dlatego w przypadku jakichkolwiek objawów przeziębienia, należy natychmiast skontaktować się z pediatrą, który określi charakter choroby i przepisać leki odpowiednie dla wieku.

Najważniejszym zadaniem dla rodziców w leczeniu dziecka z nieżytu nosa jest zapobieganie wysychaniu błony śluzowej nosa.Aby to zrobić, musisz stale nawilżać nos roztworem fizjologicznym, specjalnymi kroplami z wodą morską lub domowym roztworem soli. Nie można umyć dziobka za pomocą takich środków w ciągu czterech miesięcy, tylko aby wykopać przed czyszczeniem nosa z dysz.

Aby wyeliminować jamę nosową ze śluzu, pomogą specjalne urządzenia. Należą do nich aspiratory, rury z dyszą, w której znajduje się filtr. Za cztery miesiące dziecko będzie bardziej dopasowane do aspiratora w postaci małej "gruszki", ponieważ takie urządzenie ostrożnie wyodrębnia smark nie uszkadzając błony śluzowej. Niemniej jednak należy to zrobić z najwyższą ostrożnością.

Aby zwalczyć wysoką gorączkę, lekarze często zalecają stosowanie Nurofenu, który jest dozwolony w wieku trzech miesięcy. Wygodna strzykawka, która jest przymocowana do leku, pozwala rozwiązać problem dawkowania leku, a przyjemny słodki smak będzie lubiany przez każdego, nawet najbardziej wybredny miękisz.

Innym problemem, który może wystąpić u niemowląt jest zaczerwienienie krtani. Ten objaw w połączeniu z temperaturą wskazuje na obecność infekcji bakteryjnej lub wirusowej. W takim przypadku lekarz musi przepisać antybiotyk. Najbardziej bezpieczny jest uważany za "Flemoxin Solutab". Tabletkę należy podzielić na kilka części, zmiażdżyć i rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Otrzymuje się zawiesinę, którą można podać dziecku z butelki lub łyżki. W momencie przyjmowania antybiotyku lekarz powinien przepisać leki, aby przywrócić i utrzymać prawidłową mikroflorę jelitową.

Lekarz może przepisać skurcz naczyń krwionośnych tylko w celu poprawy oddechu dziecka na czas karmienia i marzenia. Nie jest konieczne angażowanie się w nie, ponieważ nadmierne ich stosowanie może prowadzić do tego, że katar przejdzie w stan przewlekły, który jest niezwykle trudny do leczenia. Wdychające usta dzieci w wieku czterech miesięcy nie wiedzą jak. Z powodu środków zwężających naczynia, śluz zatrzymuje się na chwilę, dziecko może oddychać dziobkiem i jeść spokojnie.

Wysuszone skórki w dziobku należy czyścić wacikiem. Ponadto, jeśli istnieje obawa uszkodzenia błony śluzowej nosa za pomocą aspiratora, można wyodrębnić smoczek za pomocą bawełnianej wić. Jeśli występuje podrażnienie lub łuszczenie się skóry wokół nosa, trzy razy dziennie należy posmarować to miejsce kremem dla dzieci.


Tradycyjna medycyna

Jeśli istnieje chęć zwrócenia się do medycyny ludowej, przed rozpoczęciem takich procedur należy skonsultować się z alergologiem. Specjalista będzie mógł polecić bezpieczne metody leczenia w domu bez użycia leków.

Należy zachować ostrożność podczas wkraplania roztworów ziołowych, ponieważ mogą one wywołać reakcję alergiczną i pogorszyć stan dziecka. Najczęściej stosowano krwawnik pospolity, rumianek lub nagietek.

Możesz wycisnąć sok z buraków lub marchewki i rozcieńczyć z przegotowaną wodą w proporcji jeden do jednego. Użyj tego rozwiązania jako kropli. Innym sposobem jest zaszczepienie rozcieńczony w takich samych proporcjach oliwek, rokitnika zwyczajnego lub oleju roślinnego.

Rośliny takie jak aloes i kalanchoe od dawna są uznawane za skutecznych uzdrowicieli. Katar cofnie się, jeśli sok z tych roślin zostanie rozcieńczony przegotowaną wodą w proporcji jeden do dziesięciu i strawiony do pięciu razy dziennie.

Olej eukaliptusowy może być doskonałym zapobieganiem różnym chorobom. Wystarczy włożyć do pokoju specjalną lampę do aromatycznych olejków i dodać do niej pięć do sześciu kropli oleju eukaliptusowego. Dziecko będzie przydatne do oddychania w parach.

Ponadto, jako środek zapobiegawczy nieżyt nosa i innych dolegliwości związanych z jamą nosową, można wykąpać dziecko w łazience z wywaru ziołowego. Aby zrobić łazienkę, zaleca się ją z szałwią, nagietkiem, rumiankiem i krwawnikiem.

Takie metody najprawdopodobniej będą mogły działać jedynie jako dodatkowe leczenie lub środki zapobiegawcze. Coryza na łatwym etapie można wyleczyć za pomocą środków ludowych. Ale ich wprowadzenie musi być zatwierdzone przez pediatrę i alergologa.

Zalecenia pediatrów

W pokoju, w którym znajduje się dziecko, konieczne jest utrzymanie optymalnej temperatury - nie więcej niż 18-20 stopni. Konieczne jest wietrzenie pomieszczenia trzy lub cztery razy dziennie. Aby utrzymać wilgotne powietrze w mieszkaniu można postawić akwarium, słoiki z wodą lub kupić specjalny nawilżacz. W takim środowisku błona śluzowa nosa nie wyschnie. W końcu, jak wiadomo, przeziębienie często powstaje właśnie z powodu suchego powietrza w pomieszczeniu.

Codzienne spacery pomogą wzmocnić odporność dziecka. Nawet podczas zimowych spacerów nie można wykluczyć z reżimu dnia.

W żadnym przypadku nie można karmić piersią mleka matki, które słynie z właściwości immuno-wzmacniających.Te właściwości są przekazywane dziecku tylko podczas karmienia, ale nie podczas zakopywania w nosie. Taka procedura może prowadzić do pojawienia się grzyba, ponieważ mleko będzie kwaśne w jamie nosowej. Jeśli karmisz piersią, przeciwciała zawarte w mleku matki pomogą twojemu dziecku szybciej radzić sobie z chorobą.

Warto pamiętać, że leki zwężające naczynia krwionośne nie mogą wyleczyć przeziębienia, ale tylko tymczasowo ułatwiają oddychanie dziecka. Lekarz powinien przepisać takie krople, określając maksymalny czas ich stosowania. Dopuszczalna norma nie przekracza pięciu dni.

Nieżyt nosa nie powinien wywoływać paniki u rodziców czteromiesięcznego dziecka, ponieważ szybka podróż do lekarza i wykwalifikowane leczenie pomogą szybko pozbyć się tego problemu.


Powiązane publikacje