ss x
x

Przyczyny alergii u jednorocznego dziecka


Alergia - zakłócenie systemów organizmu, takich jak ekspresja ochronnego odpowiedzi immunologicznej na niebezpiecznych działań zewnętrznych i zapalenia. Alergii jednorocznej nie należy lekceważyć. Jeśli nie przeprowadzi odpowiednie leczenie, rozwój choroby może prowadzić do przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa, astma oskrzelowa, wyprysk lub poważnych powikłań, takich jak wstrząs anafilaktyczny.


Objawy alergii

Niemowlęta charakteryzują się zwiększoną przepuszczalnością śluzowych powierzchni nosa i jelit. Niedojrzałość mechanizmu immunologicznego nie pozwala na opracowanie wystarczającej liczby aktywnych przeciwciał chroniących organizm przed alergenami. W wyniku tego czynniki obce przenikają do krwi i powodują ostrą reakcję organizmu.

Wraz z rozwojem dziecka funkcje wewnętrznych systemów ulegają poprawie. Proces reakcji alergicznych się zmienia. Pod wpływem substancji - alergenów w ciele dziecka powstają substancje biologicznie czynne, takie jak histamina. W kontakcie z prowokatorami substancji histamina może prowadzić do procesu zapalnego.

Normalizacja układu odpornościowego prowadzi do tego, że wiele reakcji alergicznych, które zostały zaobserwowane u niemowląt, według wieku trzech znikają i nie wracaj na całe życie. Większość tego dotyczy nietolerancji pokarmowej.

Następujące narządy dziecka reagują na podrażnienie alergiczne:

 • Układ oddechowy. Dziecko ma zatkany nos, zapalenie i obrzęk błony śluzowej nosa, kichanie, suchy kaszel. Pojawia się nieżyt nosa, wydzielany jest przezroczysty śluz, oddychanie jest trudne. Jeśli leczenie nie zostanie przeprowadzone, może wystąpić skurcz oskrzeli, pojawia się świszczący oddech i świszczący oddech.
 • Organy trawienia. Gdy alergia pokarmowa u dziecka są kolki jelitowe, bóle napadowe i skurcze w brzuchu, zdenerwowany krześle, wzdęcia, nudności i czasami wymioty.
 • Skóra. Na twarzy, powierzchnie prostowników dłoni i stóp, grzbietu dłoni, pośladków pojawiają się wysypki i obrzęki. Wysypka może być guzkami, plamami, pęcherzami, pęcherzami, krostami. Kolor wysypek jest różny: od białego i bladoróżowego po czerwony i karmazynowy. Zobacz, jak wygląda na zdjęciu. Dziecko odczuwa swędzenie i pieczenie i często przenika wysypkę. Skóra w miejscu erupcji traci wilgoć i zaczyna się złuszczać, powodując pęknięcia i rany.
 • Oczy często reagują obrzękiem powiek, cięciem, zaczerwienieniem i łzawieniem.

Przyczyny choroby

Czynniki wpływające na występowanie alergii:

 • Nieprawidłowa usługa gastronomiczna. Błędy prowadzące do nietolerancji pokarmowej u dziecka zaczynają się od diety matki. Uwzględnienie w diecie kobiet karmiących piersią są potencjalne alergeny, opóźnione przywiązanie noworodka do piersi, wczesne przejście do spowodowania skazą sztucznego karmienia u niemowląt. Nadmierne monotonne karmienie dziecka bez uwzględnienia zaleceń pediatry jest dodatkowym czynnikiem sprzyjającym wystąpieniu choroby. Leczenie każdego rodzaju alergii wymaga przestrzegania hipoalergicznej diety.
 • Dziedziczna predyspozycja. Powszechnie wiadomo, że prawdopodobieństwo wystąpienia alergii jest wyższe u dzieci, których rodzice również cierpią na tę dolegliwość. Zwykle nadwrażliwość objawia się w odniesieniu do tych samych bodźców.
 • Przełożony przez dziecko lub chorobę matki. Ostre infekcje jelitowe i oddechowe u niemowlęcia lub kobiety ciężarnej, patologie sercowo-naczyniowe, niedotlenienie płodu odgrywają negatywną rolę w rozwoju objawów alergicznych.
 • Alergia na leki. Bardzo często występuje nietolerancja na tak szeroko stosowany antybiotyk jak penicylina. Wysypki mogą również powodować leki ziołowe, witaminy, leki zawierające żelazo i fluor. W takim przypadku należy odstawić problematyczne leki i zastosować inne leki o podobnym działaniu.

Możesz leczyć dziecko tylko pod nadzorem lekarza, ponieważ stosowanie leków może powodować działania niepożądane. Najczęściej podrażnienie skóry jest wywoływane przez antybiotyki i leki hormonalne.


Środki zapobiegające alergii

Jeśli dziecko ma skłonność do alergii, leczenie jest dieta, która wyklucza owoce morza, mleko krowie, wędliny, przyprawy, cytrusów i czekolady. Musisz dokładnie przestudiować skład żywności i odmówić jej użycia, jeśli zawierają stabilizatory, barwniki, konserwanty i aromaty.

Ogromne znaczenie ma regularność ewakuacji jelit. Zaparcie przyczynia się do zwiększonego wchłaniania alergenów do krwi, powodując zaostrzenie choroby.

Aby wyeliminować dziecka kontaktu ze skórą chloru do kąpieli należy do zestalenia, przesączono i gotowane letniej wody. Produkty higieniczne i kosmetyczne powinny być hipoalergiczne.

Dla dziecka należy wybierać ubrania i pościel z naturalnych tkanin, a poduszki i koce z syntetycznymi wypełniaczami. Nie kupuj jaskrawych zabawek o ostrym zapachu. Warto również powstrzymać się od trzymania zwierząt domowych, ptaków i ryb akwariowych.

W obudowie należy zachować czystość i komfortowy mikroklimat. Powietrze w pomieszczeniu powinno być umiarkowanie wilgotne i chłodne.

Leczenie reakcji alergicznych

Głównym wydarzeniem, z którym możesz rozwiązać kardynalnie problem alergii, jest powstrzymanie kontaktu ciała dziecka z substancją prowokującą.

Aby określić dokładny alergen podczas okresu remisji, wykonywane są testy skórne i immunologiczne.

Aby ułatwić i znormalizować stan dziecka, wyeliminować ból, podrażnienie i stan zapalny, lekarz może przepisać leki. Stosowanie leków ma na celu usunięcie substancji, która spowodowała nietolerancję organizmu i wyeliminowanie objawów alergii.

Przyczyny alergii u jednorocznego dziecka

W celu zmniejszenia ilości wytwarzanych histaminy i jego neutralizacji przeciwhistaminowe stosowane w postaci tabletek, roztworów do iniekcji, syropy: tsetrin, Diazolinum, Tavegilum, Suprastinum i innych. Żele, kremy i maści są stosowane zewnętrznie. Należy traktować je ostrożnie, ponieważ mogą one wzmocnić działanie innych leków.

Leki przeciwhistaminowe nie mogą leczyć alergii, ale jedynie eliminują jej objawy. Mogą je przepisywać dzieciom tylko lekarz, przyjmując dokładną dawkę i tylko zalecaną liczbę dni.

Do usuwania alergeny chelatory jelitowych stosuje się, że zmniejszają przepuszczalność nabłonka jelitowego, wchłaniania substancji szkodliwych oraz usuwania ich z organizmu. Leczenie mikroflory jelitowej zakłócony za pomocą probiotyków, które hamują patogennych bakterii i przyczynia się do wzrostu korzystne.

Choroby o podobnych objawach

Aby właściwie leczyć alergie, rodzice muszą wiedzieć, jak odróżnić je od innych chorób o podobnych objawach.

Objawy nietolerancji pokarmowej można mylić z zatruciem pokarmowym. Łzawienie i zaczerwienienie oczu są charakterystyczne dla zapalenia spojówek. Przeziębienia mają objawy podobne do alergii: katar i kaszel.

Ale najczęściej alergia jest mylona z chorobami zakaźnymi w dzieciństwie, z uwagi na ich rozpowszechnienie.

 • Szkarłatna gorączka. Pierwszym objawem jest ból gardła i wzrost liczby migdałków. Jaskrawoczerwona mała wysypka rozprzestrzenia się po całym ciele, z wyjątkiem trójkąta nosowo-wargowego.
 • Ospa wietrzna. Wysypki są małymi czerwonymi plamkami, w centrum których pojawiają się bąbelki. Cierpi na cały organizm, w tym na skórę głowy.
 • Różyczka dla dzieci. Charakteryzuje się ogniskową czerwoną wysypką wywoływaną przez wirus opryszczki.
 • Różyczka. Czerwona bezobjawowa wysypka jest rozproszona po całym ciele. Cechą charakterystyczną jest wzrost węzłów chłonnych potylicznych.
 • Odra. Początkowo obraz kliniczny kaszlu, kichania, łzawienia jest podobny do przeziębienia. Cechą jest sekwencyjny rozkład jasnoczerwony wysypka pierwszy poważny obficie na twarzy i uszu, a potem na ramiona i górną część ciała i koniec na dolnej części ciała i nóg.
Łączy wszystkie odmiany wirusowych i bakteryjnych chorób zakaźnych, które wszystkie charakteryzują się wysoką temperaturą. W reakcjach alergicznych temperatura ciała dzieci nie wzrasta.


Powiązane publikacje