ss x
x

Pomaganie dziecku z katarem i temperaturą


Kiedy objawia się nieżyt nosa i temperatura niemowlęcia, rodzice brzmią z zakłopotaniem. Zawsze pierwsze podejrzenie przypada na chorobę nieżytu. W rzeczywistości, gdy te dwa objawy pojawiają się razem, a czasem nawet kaszel jest dodawany, często oznacza to infekcję. Ale jaki rodzaj infekcji, jak go leczyć?

Przyczyny

Ciężki katar i gorączka mogą wystąpić zarówno razem, jak i osobno. Ich wspólna manifestacja jest dowodem na:

  1. Zakaźna choroba nieżytu.
  2. Fizjologiczne cechy w pierwszych miesiącach życia.
  3. Banalne przegrzewanie ciała noworodka.
  4. Wybuchają zęby.

Zakażenie charakteryzuje się często niespokojnym zachowaniem się okruchów, odmową jedzenia, picia. Ciągły płacz, a nie aktywność. Objawy stają się jaśniejsze, a czasami kaszel jest dodawany. Dzięki wyraźnej obserwacji noworodka nie można tego nie zauważyć.

Ze względów fizjologicznych smoczek jest z reguły płynny i przezroczysty. Jest ich niewielu. A temperatura ciała jest niska około 37,3.

Zwróć uwagę, że nie owinąłeś swojego dziecka. Jest to nie tylko okazja do wysokich odczytów termometru, ale także do przejawów niezadowolenia dziecka. Często oznaki "pseudo-choroby" mijają się bez śladu, jak tylko dorosły łatwiej wkłada okruchy. Tak, w połączeniu z przegrzaniem częstego potu. Są to małe pryszcze na ciele okruchów.

Jeśli przyczyna leży w zębach, na tym tle smarka nie zmieni koloru na zielony lub żółty. Przeciwnie, ich kolor będzie przezroczysty, a konsystencja płynu. Karapuz stale ciągnie za pióro w ustach, rozpoczyna aktywne wydzielanie śliny. A temperatura może wzrosnąć i ponad 38 stopni. Oczywiście leków przeciwwirusowych nie należy podawać tutaj, ale leki przeciwgorączkowe powinny być pod ręką. I, oczywiście, łagodzimy ból związany z chłodzeniem żelami chłodzącymi i nożami do zębów.


Manifestacja temperatury i zimna

Warto pamiętać, że zaraz po urodzeniu dziecko ma niewielki wzrost temperatury, nieco ponad 37 stopni.I ten warunek jest normą, jeśli granice nie są przekroczone i nie ma żadnych dodatkowych jaskrawych symptomów. Zwłaszcza pierwszy tydzień okruchów jest pod nadzorem lekarza w szpitalu położniczym. Jeśli coś pójdzie nie tak, to na pewno zostanie ujawnione. Najczęściej ten stan nie powinien powodować niepokoju. Ta funkcja trwa do 2,5 miesiąca.

To samo i z przeziębieniem. Czasami jego obecność świadczy o fizjologicznych właściwościach nowo narodzonego dziecka. Organizm przystosowuje się do życia w otaczającym nas świecie. Ale wszelkie dodatkowe objawy powinny zostać zaalarmowane.

Jeśli katarowi towarzyszy wysoka temperatura (ponad 38), a nie chodzi o wygląd zęba, najprawdopodobniej ciało zostaje uderzone nieznaną infekcją wirusową. A im szybciej zaczniesz leczenie, tym lepiej. Faktem jest, że wirusowe przeziębienie może dostać się do oskrzeli i płuc. A to z kolei spowoduje najpoważniejsze komplikacje. A wtedy nie można obejść się bez wezwania lekarza dziecka w domu. Tylko on może ustalić prawdziwą przyczynę takich nieprzyjemnych objawów u noworodka.

Od dawna wiadomo, że manifestacja silnej temperatury wskazuje na walkę organizmu z pewnym wirusem. Ale takie małe stworzenie nie zawsze jest w stanie poradzić sobie samodzielnie. Wymaga to wykwalifikowanej i skutecznej pomocy. A rodzice muszą być cierpliwi, aby osiągnąć pozytywne wyniki.

Leczenie

Czy możliwe jest samodzielne wyleczenie dziecka bez stosowania poważnych leków? Jeśli podejmiesz natychmiastowe działania, wydaje się to możliwe. Konieczne jest dokładne umycie nosa dziecka roztworem fizjologicznym lub solą fizjologiczną. Istnieją przypadki, kiedy tylko przy rozruchu na zimno, rodzice zaczęli przemyć nos i Pipsqueak dzień pozbyć się śluzu. Infekcja nie mogła się rozwijać i iść dalej. Leki nie wykorzystywały pierwszego dnia. Konieczne codzienne sprzątanie pomieszczenia, zmiana mokrych ubrań, wentylacja. Ale gdy choroba towarzyszy złym zimna i ciepła ryzyka i nie mogą samoleczenia. Pamiętaj, aby zadzwonić do pediatry w domu.

Nawet w przypadku ciężkiej reakcji alergicznej (a może takiej, ale częściej bez gorączki), konieczna jest konsultacja specjalisty. Od dziobka dziecka będzie płynąć aż do ustalenia przyczyny alergii.W związku z tym środki do leczenia będą potrzebne w różny sposób.

W przypadku silnego przeziębienia, którego przyczyną jest choroba zakaźna, konieczne jest również spłukanie. Zwłaszcza, gdy smark jest gruby, ponieważ pociągnięcie takie czasami nie może nawet wymusić urządzenia ssącego. Nawilżanie pomoże nieznacznie rozcieńczyć gruby śluz. Za chwilę można je przeciągnąć przez aspirator do nosa.


Jaką temperaturę mam zestrzelić?

Nie podawaj środków przeciwgorączkowych w temperaturze 37 stopni. Ponadto, jeśli takiej temperaturze nie towarzyszy w żaden sposób i przejawia się bezpośrednio po urodzeniu. Organizm dziecka dostosowuje się do środowiska zewnętrznego. Oczywiście, trzeba prowadzić dokumentację i używać termometr kilka razy dziennie, aby utrzymać sytuację pod kontrolą. Ale dźwięk alarmu nie jest tego wart.

Pomaganie dziecku z katarem i temperaturą

W pierwszych dniach po wypisaniu ze szpitala przychodzi pediatra, informując go o wszystkich wahaniach temperatury. Nie wahaj się wezwać konsultacji dzieci, jeśli zaobserwujesz fakty, które cię niepokoją. Ale często do 3 miesięcy temperatura jest przywracana do normalnych trybów. Ale dotyczy to tylko temperatury fizjologicznej. Co jeśli przyczyną nie jest fizjologia?

  1. Środek przeciwgorączkowy występuje tylko przy częstości powyżej 38 stopni (częściej nawet ponad 38,5). Chociaż, jeśli dziecko jest powolne już przy 37,8, nie musisz czekać na zwiększone wartości. Skonsultuj się z pediatrą, być może warto podać lek i przy takich wartościach. Tutaj czopki doodbytnicze są dobre, które już zawierają paracetamol.
  2. Wymagany obfity napój. Może być w krótkich fragmentach, ale często. Upewnij się, że woda nie jest gorąca i zimna. Uważaj na wszelkiego rodzaju zioła.
  3. Nie owijaj dziecka tak, aby się pocił. Przed poceniem się, ciało dziecka będzie rzucać bardzo intensywne ciepło. A to może wywołać gorączkę. Noś łatwo.
  4. Możesz wytrzeć ciało, a zwłaszcza łokcie z wódką na pół z wodą. Ale należy pamiętać, że wszystkie środki folk może nastąpić dopiero po wizycie u lekarza. Wraz z lekarstwami może to spowodować szkody.

Pamiętaj, że każdy środek przeciwgorączkowy nie jest stosowany częściej 2 - 3 razy dziennie. Przeczytaj instrukcję przed użyciem, wskazuje odstęp czasu między lekami i dawkowanie w zależności od masy ciała dziecka.

Może wystąpić silny wzrost temperatury i na tle innych chorób.Jeśli nie ma innych objawów, niekoniecznie jest to infekcja wirusowa. Tylko lekarz może to zrobić. W każdym razie, jeśli są podwyższone wartości, skontaktuj się z lekarzem. Pomoże to uniknąć nieprzyjemnych i poważnych konsekwencji.


Powiązane publikacje