ss x
x

Pomaga dziecku z katarem i temperaturą

Dzieci są podatne na wiele chorób. Najczęstszymi chorobami są ostre wirusowe infekcje dróg oddechowych. Dlatego podwyższona temperatura ciała, katar i kaszel są częste u dzieci.


Ponad 70% oficjalnie zarejestrowanych chorób wśród dzieci to przeziębienia.


Główne przyczyny ostrej infekcji wirusowej dróg oddechowych u niemowląt

Dlaczego dziecko ma wysoką gorączkę i pojawiają się smarki? Ostre wirusowe infekcje dróg oddechowych dzieli się na kilka typów:

 1. Enterovirus;
 2. Adenowirus;
 3. Grypa i paragrypy;
 4. Inne choroby zakaźne.

Jeśli niemowlęta zachorują, komórki wirusowe dostają się na błonę śluzową dróg oddechowych i zaczynają ją drażnić. Komórki wirusa powodują odurzenie organizmu, co powoduje wzrost temperatury ciała do 37-38 stopni, zapalenie i obrzęk błony śluzowej nosa. Dziecko staje się trudne oddychanie i pionki uszy. Zasadą jest, że smark i temperatura dziecka powodują ogólny apatyt, naruszenie apetytu. Ponieważ małej kobiecie trudno oddychać, nocny sen jest niespokojny.

Podwyższona temperatura ciała do 37-38 stopni i smark pojawiają się na początku choroby, a dwa do trzech dni później pojawia się kaszel. Czasami może objawiać się od pierwszego dnia przeziębienia.

Grypa, ostre infekcje dróg oddechowych i ARVI są niebezpieczne dla dziecka z możliwymi powikłaniami. Jeśli właściwe leczenie nie rozpocznie się w odpowiednim czasie, zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc, zapalenie ucha lub zapalenie zatok szczękowych mogą rozwijać się stopniowo. Jeśli zauważysz, że temperatura ciała dziecka wzrośnie powyżej 38 stopni, zawsze powinieneś skonsultować się z pediatrą.

Tylko lekarz określi prawidłową diagnozę po pełnym badaniu i zaleci właściwy schemat leczenia.


Jak prawidłowo wykonać pierwszą pomoc, jeśli dziecko ma smarki i temperaturę

W większości przypadków choroba niedożywienia u dziecka może być leczona bez stosowania dużej liczby leków. Ale tylko wtedy, gdy temperatura ciała nie przekracza 37 stopni. Temperatura nie powinna spadać do 38. Jeżeli temperatura wzrasta, konieczne jest zapewnienie środków do obniżenia temperatury.

Karmienie piersią w żadnym wypadku nie powinno być podawane na bazie analgin lub aspiryny. Najodpowiedniejszym dla nich środkiem będą leki na bazie paracetamolu.Pamiętaj, aby przestrzegać dawek wskazanych w instrukcji leku.
Po przejściu głównych objawów można rozpocząć leczenie następującymi procedurami:

 • Kompresy;
 • Tarcie;
 • Kąpiele terapeutyczne;
 • Inhalacje.

Do kompresów można użyć dowolnego oleju roślinnego. Kompresy są nakładane na klatkę piersiową dziecka. Olej jest wymagane, aby ogrzała się w łaźni wodnej i kąpiel w nim jakiegokolwiek kawałka materiału. Materiał jest nakładany na pierś i kawałek polietylenu pokryty primatyvayut pieluchy. Zachowaj to konieczne przez kilka godzin. Powtórz procedurę, którą potrzebujesz kilka razy dziennie.

Jeśli y dzieci wydawały się głupie, a następnie pocieranie różnymi środkami jest dobre. Można użyć maści eukaliptusowy, maść dr Mamo, Bronhikum balsam. Musisz pocierać okolice klatki piersiowej, szyi, pleców i nóg. Konieczne jest pocieranie przez pięć do siedmiu minut kilka razy dziennie przed pójściem spać. Aby uzyskać maksymalny efekt, należy owinąć dziecko we flanelową tkaninę i włożyć ją pod koc.

Dla niemowląt absolutnie konieczne jest wykonywanie kąpieli terapeutycznych z naparami ziołowymi. Bardzo nadaje się do tego rumianku, szałwii i matki - i macochy. Istnieje wiele specjalnych produktów aptecznych, które można wykorzystać, a mianowicie balsam Eucabal, produkty do kąpieli z tymiankiem. Dla dziecka procedura będzie przydatna przez dziesięć do piętnastu minut. Temperatura kąpieli nie powinna spaść poniżej 38 stopni. Po zażyciu kąpieli leczniczej dziecko musi być owinięte i złożone do łóżka. Dziecko w kilka minut zaczyna się pocić. Następnie należy go zamienić na suche ubrania.

W celu poprawy stanu dziecka z przeziębieniem należy zastosować inhalację. Dziecko musi oddychać parą ziół. Lub możesz użyć specjalnych urządzeń inhalacyjnych, które są sprzedawane w aptekach. Do inhalacji stosuje się następujące rośliny lecznicze:

 1. Mędrzec;
 2. Matka - i - Macocha;
 3. Rumianek;
 4. Altey.

Również bardzo dobrze używać olejków eterycznych z eukaliptusa, drzewa herbacianego, owoce cytrusowe (jeśli nie rozpoznano reakcje alergiczne u dzieci).

W przypadku inhalacji kilka kropel oleju rozcieńcza się w wodzie i pozwala dziecku oddychać.

Pary aromatycznych olejków lub ziół leczniczych bardzo dobrze usuwają stany zapalne, otulają błonę śluzową nosa.

Wszystkie powyższe procedury są kategorycznie przeciwwskazane, jeśli dziecko ma temperaturę powyżej 38 stopni.

Aby ułatwić oddychanie, dziecko musi umyć kanały nosowe słoną wodą lub specjalnymi roztworami soli fizjologicznej. W tym celu za pomocą pipety do każdego nozdrza wkrapla się dwie lub trzy krople roztworu soli fizjologicznej. Dzieciak musi zawsze leżeć na boku. Pomoże to usunąć przejścia z nagromadzonego śluzu. Następnie można kapać leki zwężające naczynia krwionośne. Zmniejszą obrzęk i ułatwią oddychanie. Możesz użyć terminu lekarza Otryvina lub Nazivina.

Pomaga dziecku z katarem i temperaturą

Jako środek przeciwbakteryjny lub przeciwzapalny stosować Pinosol.

W przypadku kaszlu syropy dla dzieci są stosowane w ekstraktach roślinnych, takich jak Doctoro MOM, Tussamang. Dla starszych dzieci można używać Gerbion lub Bronchilitin.

Na początku choroby kaszel jest zwykle suchy. Głównym zadaniem dla rodziców jest prowadzenie zabiegu w taki sposób, aby pobrana plwocina zaczęła kaszleć.

Bardzo ważne jest nie tylko przestrzeganie schematu leczenia, ale także przestrzeganie norm sanitarnych. Pomieszczenie nie powinno być gorące i suche. W przeciwnym razie śluz wyschnie, a choroba postępuje. Aby utrzymać optymalną wilgotność, należy regularnie czyścić na mokro i nawilżacz powietrza. Jeśli dziecko nie przebywa w pokoju przez jakiś czas, wówczas pomieszczenie powinno być wentylowane.

Dziecko nie powinno zamarzać. Uważaj, aby był ciepło ubrany. Bardzo ważne jest również przestrzeganie zasad picia. Duża ilość ciepłego płynu pomoże usunąć powstałe toksyny i przywrócić utraconą ciecz. Jeśli dziecko nie otrzymuje wystarczającej ilości wody, temperatura ciała będzie dość trudna do zrzucenia.

W każdym razie nie powinieneś sam się leczyć, jeśli zauważysz, że nie ma poprawy. Pamiętaj, aby skonsultować się z pediatrą.


Powiązane publikacje