ss x
x

Całkowity brak snu u noworodka


Mężczyzna spędza trzecią część swojego życia we śnie, a noworodek w pierwszych dniach życia powinien spać około 20 godzin dziennie. Przez dwa miesiące snu jest skrócony do 18 godzin na sześć miesięcy do 14 - 16. Ale bardzo często rodzice mają do czynienia z problemem słabego snu dziecka, kiedy jest aktywny przez dłuższy czas lub nie mając czasu, aby pójść spać, obudzić. Co jest przyczyną niespokojnych śpiących okruchów? Dlaczego, często, zmęczone dziecko nie chce spać? Czy rodzice powinni dzwonić z alarmem, czy taka cecha noworodka jest logicznym wytłumaczeniem?

Dlaczego głębokość snu u każdej osoby w ciągu nocy jest inna? Wyjaśnieniem tego leży w dwóch fazach jego składników: głębokie i powierzchowne, które przez cały czas snu, na przemian zastępują siebie. Wraz ze wzrostem i wzrostem dziecka faza głębokiego snu zwiększa czas trwania, więc im jest starszy, tym silniejszy i dłużej śpi.

Podczas fazy powierzchniowej, sen dziecka jest bardzo wrażliwa i może obudzić żadnego głośny dźwięk lub ostre, jasne światło, niezgrabny ruch. Podczas szybkiego snu dziecko zaczyna się uśmiechać, rzucać, otwierać oczy, zachowywać się niespokojnie. I jak sen dziecka zaczyna się od tej fazy, w tej chwili nie jest możliwe przesunięcie lub zrobić głośne dźwięki, inaczej będzie to można zapewnić jego natychmiastowe przebudzenie. Dlatego zadaniem matek, po odejściu dziecka do snu, aby stworzyć wszystkie warunki do komfortowego wypoczynku i w żadnym wypadku go nie przeszkadzać.

Jak stworzyć dobre warunki do snu

  • Zgodność z temperaturą w pomieszczeniu. Jeśli temperatura powietrza w sypialni przekracza 20 stopni, jakość snu spada. Pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane i zwilżone, a brak tlenu wpływa na czas trwania i głębokość snu. Dlatego najlepiej spać na świeżym powietrzu w ciągu dnia.
  • Brak światła jest również pozytywny wpływ na głębię i jakość snu, powiesić w pokoju dziecka z zasłonami lub żaluzjami, aby utworzyć w jej słabe, to pomoże mu spać w ciągu dnia i nie obudzić się wcześnie rano.
  • Nie kładź dziecka do snu, głodny, najlepiej spać na pełnym żołądku. Dlatego daj mu piersi lub butelkę, a ruchy ssące go uspokoją.
  • Nie zostawiaj okruchów w spokoju, usiądź obok niego, śpiewaj kołysankę, zapach i głos matki działają na niego z pacyfikacją.
  • Reżim dnia i rytuał zasypiania nocą powinny być dobrze dostosowane. Spróbuj uśpić dziecko w tym samym czasie. Przed pójściem do łóżka dzieci muszą być uspokojone, nie należy ich przeładowywać ruchomymi grami, wykonywać lekkich masaży, kąpać się kojącymi ziołami, karmić i pakować.

Dlaczego noworodek źle śpi i jak sobie z nim radzić?

Istnieje wiele przyczyn zaburzeń snu u dzieci, a przed poradzeniem sobie z problemem należy dowiedzieć się, dlaczego tak się stało.

Najczęstszą przyczyną złego snu, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, jest kolka jelitowa. Podczas posiłku dziecko połyka powietrze, którego gromadzenie w jelitach powoduje dyskomfort i ból dziecka, a tym samym zapobiega snu. Stwierdzenie, że problem jest winny kolki, jest łatwe. Dziecko płacze, naciśnie nogi, jego brzuszek napina się, rajstopy i nie uspokaja się nawet na klamce matki.

Close-up portret pięknej śpiącego dziecka na białym

Aby złagodzić stan miękiszu, na krótko przed snem należy zrobić mu masaż brzucha, okrężnymi ruchami zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby dać koperkowi wodę i umieścić ciepłą pieluchę na brzuchu.

Kolejny powód, dla którego dziecko nie śpi, może mokra pieluszka. Powstają w niej mocz i kał, podrażniają delikatną skórę dziecka i zakłócają spokojny sen. Mama musi monitorować stan pieluszki, zmieniać ją w razie potrzeby, sprawdzać skórę dziecka pod kątem podrażnień i przemywania i smarować je kremem.

Czasami dzieci mieszają dzień z nocą, jeśli dziecko nie chce iść spać wieczorem, może spał po południu. Wyjaśnia to fakt, że dziecko jeszcze nie opracowało swojego zegara biologicznego i nie zauważy różnicy między ciemną i jasną porą dnia. Mama powinna obserwować swoją codzienną rutynę, a jeśli przespać się w ciągu dnia o liczbę godzin przekraczającą porę nocną, dołożyć wszelkich starań, aby ustalić odpowiedni reżim.

Nerwowy stan matki, szczególnie podczas karmienia piersią, znacznie wpływa na jakość snu. Jeśli rodzina jest spięta, rodzice nie dogadują się ze sobą i ciągle są w konflikcie, noworodek czuje się dobrze, podekscytowany, zdenerwowany i nie może zasnąć.Starają się kontrolować swoje emocje, nie podnoś głosu i nie przestraszyć dziecka, podniecenie negatywnie wpływa na jego układ nerwowy.

Głód lub pragnienie jest jedną z przyczyn zaburzeń snu. Dzieci karmione piersią są szczególnie dotknięte nocnymi atakami głodu, ponieważ często nie mają mleka. Dzieci, które jedzą mieszaninę mleka, śpij trochę mocniej i dłużej.

Często przyczyną niespokojnego snu jest nadmierna ekscytacja. Każdy dzień staje się odkrycie Twojego dziecka z czymś nowym, nieznanym twarzy, zmiana scenerii, trybu awaryjnego, z których każdy może mieć wpływ na jego psycho - stan emocjonalny. W rezultacie mała kobieta prawie nie zasypia, płacze podczas snu i często budzi się. Staraj się nie przeciążać okruchy psychiki w ciągu dnia i przed snem go uspokoić, ciche grać w gry, pływać i śpiewać kołysanki.

To wpływa na jakość snu jak dzień i noc, noworodka zdrowia. Jeśli nie czuje się dobrze, ma gorączkę, zatkany nos lub zęby są ścięte, będzie stale budził się i płakał. Taki stan dziecka nie jest regularność i regulować wraz z poprawą zdrowia.

Całkowity brak snu u noworodka

Noworodka do snu była spokojna, a obudził się w jak najmniejszym stopniu, dając rodzicom odpocząć, muszą dowiedzieć się przyczyną niepokoju noc swojego dziecka i co w mojej mocy, aby go naprawić.

Jeśli ustawimy przyczyną zaburzeń snu nie powiodło się, należy skontaktować się z pediatrą, jak to zachowanie jest dla niemowląt może być również zaburzenia neurologiczne.


Kilka sekretów dobrego snu

  • Jeśli umieścić dziecko w łóżeczku, że każdy z elementów ubioru matki, stworzy iluzję, że blisko jest, a dziecko będzie spać bardziej zrelaksowany.
  • Noworodki często budzą się poprzez chaotyczne ruchy dłońmi i stopami. Pokochanie niemowlęcia jest jednym ze sposobów zapobiegania temu.
  • Nie włącza się jasnym światłem podczas karmień nocnych, wyciszony światło lampy byłoby wystarczające.
  • Jeśli dziecko płakał we śnie, nie tylko chwycić go na rękach, to jest możliwe, że będzie on uspokoić i zasnąć szybko, porozmawiaj z nim w cichym, łagodnym głosem, to będzie go rozpraszać.

Z biegiem czasu, każda mama znajdzie odpowiednie podejście do swojego ulubionego dziecka i organizuje regularne „rytuał” jego snem, trzeba tylko być cierpliwym,miłość i troska i osiągniesz sukces. Zdrowy i zdrowy sen to prawidłowy i terminowy rozwój noworodka oraz zobowiązanie do dobrego samopoczucia.


Powiązane publikacje