ss x
x

Dlaczego dziecko wącha bez smrodu?


Do zdrowia dziecka do roku należy traktować ze szczególną uwagą. Wszelkie choroby i leki stosowane w tym okresie mogą mieć wpływ na zdrowie dziecka w przyszłości. Czasami niektóre choroby u dziecka mogą przejść z ukrytymi objawami, tak że trudno będzie je ustalić. Są chwile, kiedy dziecko nie ma smarków, ale prycha. Dlaczego tak się dzieje i co z tym zrobić? Tutaj najważniejsze jest prawidłowe zidentyfikowanie problemu i rozpoczęcie leczenia na czas.

Kiedy dziecko oddycha przez długi czas w jamie ustnej, występuje niedobór tlenu (niedotlenienia), który jest niebezpieczny dla pełnego rozwoju całego organizmu. Może powodować zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe i zaburzenie czynności ośrodkowego układu nerwowego.

Jeśli zablokowany nos uniemożliwia dziecku normalne odżywianie się, spożywa on mniej pokarmu, przyjmuje niewielką wagę i nie osiąga średnich wskaźników statystycznych rozwoju dzieci w jego wieku.


Dlaczego dziecko węszy?

Kiedy dziecko zacznie węszyć w nocy, a jeszcze bardziej, jeśli powąchaniu towarzyszy pogorszenie snu, niespokojny stan, odmowa jedzenia i płaczu, rodzic nie może nie martwić się. Ale przed podjęciem działań i złapaniem leków, warto dokładnie zrozumieć ten problem i zidentyfikować przyczynę powąchania.

Główną przyczyną jest przeziębienie, które przez pierwsze kilka dni może być praktycznie bezobjawowe. Wypływ śluzu z nosa pojawia się trzeciego dnia. Nie bój się o zwykłe przeziębienie. Dziecko ma słaby układ odpornościowy, więc potrzebuje pomocy w walce z chorobą, aby nie przechodziła w postać chroniczną lub nie prowadziła do powikłań.

Do alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa może nie towarzyszyć wydzielina z nosa. Z tego powodu błona śluzowa staje się opuchnięta, co powoduje zaburzenia oddychania.

Zatkanie nosa i brak wydzieliny mogą być oznaką zapalenia zatok, w którym śluz gromadzi się w zatokach szczękowych. Wymaga natychmiastowego leczenia.

Po grypie, odrze, SARS, infekcji bakteryjnej może rozwinąć się zapalenie zatoki krocza. Choroba ta nazywana jest etmoidem, jest rodzajem zapalenia zatok. Przepływa i jest traktowany z trudnością.

Jeśli dziecko nie ma smrodu, ale nos jest duszno, a usta są otwarte przez cały czas, możliwe, że ma on migdałki. Powiększona ciala migdałowa blokuje przejście nosowo-gardłowe i utrudnia oddychanie. Zapalenie adenoid może wystąpić z powodu wcześniej przeniesionych chorób, których czynnikiem sprawczym była infekcja lub wirus. Migdałki mogą powodować utratę słuchu. Powiększone ciało migdałowate może pokryć kanał słuchowy, utrudniając przedostanie się powietrza do ucha środkowego. Jeśli adenoidy nie są leczone, klatka piersiowa może być nieregularnie uformowana, kości twarzy i zęby mogą wzrastać nieproporcjonalnie. Ponadto może wystąpić niedokrwistość.

Podobnie jak w przypadku migdałków, objawami są polipy - łagodne formacje śluzówkowe. Blokują kanały nosowe, uniemożliwiając oddychanie. Często towarzyszy mu ból w głowie i wysokie zmęczenie. Polipy i migdałki są zwykle usuwane chirurgicznie.

Dzieci często próbują wepchnąć coś do ust lub nosa. Po wejściu do kanału nosowego może się tam utknąć, blokując swobodny przepływ powietrza. Czasami ciało obce staje się bardzo głębokie, nie można go zobaczyć i zdobyć bez specjalnych narzędzi.

Jeśli dziecko wącha, ale nie ma smarkacza, przyczyną problemu może być skrzywienie przegrody nosowej. Może to nastąpić w wyniku urazu powodującego krwiak i obrzęk przegrody nosowej. Na zewnątrz nie można jej w żaden sposób zamanifestować.

Wrodzone anomalie i zwężenie dróg nosowych są rzadkie, ale takiej przyczyny nie można wykluczyć. Wśród patologii najczęściej występuje fuzja wyjścia z nosa do gardła, prowadząca do częściowej lub całkowitej niedrożności powietrza.

Każda z powyższych przyczyn zatkania nosa może powodować komplikacje, z którymi będzie bardzo trudno walczyć. Dlatego też, gdy wykryje problem w dziecko z wolnego oddychania, rodzice powinni zabrać go do pediatrii otolaryngologa. Będzie w stanie zdiagnozować chorobę lub jej brak przy pomocy instrumentów medycznych i doświadczeń zdobytych przez lata.


Bezpieczne przyczyny węszenia dzieci

Jeśli Twoje dziecko wącha nos, ale nie ma smark, który nie wykazuje lęku, śpij dobrze, gra nie zrezygnować z piersi (butelka), to problem powąchać prawdopodobnie jest bezpieczny sposób i jest związany z niektórych funkcji organizmu. Do naturalnych przyczyn sniffingu należą:

  1. Cechy budowy nosogardła u dzieci do sześciu miesięcy. Noworodki mają wąskie kanały nosowe, powietrze przechodzi przez nie z hałasem. Okruchy rosną, kanały nosowe stają się szersze i stopniowo oddech staje się cichszy. Ale do tego momentu oddech dziecka jest częsty, arytmiczny, z chrapaniem, dyszeniem i stękaniem.
  2. Suche gorące powietrze w pokoju dziecięcym. Śluz wysycha, tworzą się skorupy, utrudniając oddychanie. Dziecko w tym przypadku może swędzieć, kichania, zmarszczki nosa, próbując pozbyć się dyskomfortu. Przesuszone przewodu nosowego gorsze filtry cząstek kurzu, szkodliwych bakterii, a więc są wolne, aby dostać się do krtani, oskrzeli, płuc, powodując poważne choroby.
  3. Częsta regurgitacja po karmieniu. Zdarza się, jeśli zaraz po zjedzeniu dziecko znajduje się w pozycji poziomej. Niektóre z jedzenie w momencie niedomykalności dostaje się do tyłu nosa, więc podczas oddychania słyszalne świsty dźwięki.
  4. Ząbkowanie. W tym okresie wiele dzieci cierpi na przekrwienie nosa. Ponadto ciało jest w osłabionym stanie i jest podatne na różne infekcje. W tym czasie zaleca się chronić dziecko przed komunikowaniem się z ludźmi w celu zmniejszenia ryzyka choroby (na przykład ARVI).

Zapobieganie i leczenie przekrwienia nosa

Aby wyeliminować problemy z nosa na skutek wysychania trzeba stale monitorować poziom wilgotności i czystości powietrza w mieszkaniu. Do tego dochodzi codzienne wietrzenie, czyszczenie na mokro, nawilżacz powietrza, wieszanie mokrych ręczników lub umieszczanie zbiorników na wodę.

Aby nawilżyć śluzówkę nosa i zmiękczyć powstałe skorupy, użyj roztworów na bazie soli morskiej. Możesz zrobić to sam lub kupić w aptece (Aqua Maris, Salin, dziecko Otrivin). Zakopuj kroplami każde nozdrze dwa lub trzy razy dziennie. Mały dziobek należy czyścić niewielką flagellą z waty.

W żadnym przypadku nie należy czyścić wylewki dziecka wacikiem, aby nie spowodować obrażeń.Wici z wełny musi mieć długość około 5 cm., Do przesuwania ich w dziobek nie może głębiej niż 2 cm. Do każdego nozdrza przy użyciu nowego wici. Można je zwilżyć gotowanej woda, solanka, olej z oliwek, (prokipyachonnym migdałowy, brzoskwini).

Jeżeli przyczyną, że dziecko wącha, jest fizjologicznym (nie w pełni uformowane narządy krtani), lekarstwo nie jest konieczne. Wszystko przejdzie na sześć miesięcy. Ale do lekarza, aby pokazać, że dziecko wciąż musi wykluczyć obecność innych chorób.

Że dziecko nie miał problemów z nosa z powodu wymiotów po każdym karmieniu musi być 10-15 minut, aby utrzymać go w pozycji pionowej, udał się całe powietrze, które dostaje się do żołądka w trakcie ssania.

Dlaczego dziecko wącha bez smrodu?

Podczas diagnozowania przeziębienia dziecko może zostać zneutralizowane przez krople zwężające naczynia. Używaj ich lepiej w ostateczności, gdy z powodu zatkanego nosa dziecko nie może normalnie jeść i spać. Te krople tylko łagodzą nieprzyjemne objawy, ale nie leczyć. Używaj ich przez więcej niż 3 dni, nie może być przyczyną nie powodują uzależnienia lub skutków ubocznych.

, Powinny być wyłączone z otoczenia dziecka wszystkich możliwych alergenów, aby określić, czy objaw nosa alergii: zrobić generalne sprzątanie pokoju bez użycia chemii gospodarczej, w celu usunięcia ciężkich i wełniane dywany i narzuty (zbierają dużo kurzu), aby dać znajomych chwilę zwierzaka, umyj rzeczy dziecka proszkiem niemowlęcym. Matki karmiące piersią powinny porzucić produkty zawierające alergeny. Jeśli dziecko korzysta ze sztucznego karmienia, możesz wypróbować hipoalergiczną mieszankę.

Aby przejść do potwierdzenia braku lub ujawnić obecność wad wrodzonych, należy regularnie przeprowadzać rutynowe badania lekarskie. Ale jeśli dziecko sapie i zachowuje się w ten niespokojny, konieczne jest nieplanowanych biurze wizyta Ent.


Powiązane publikacje