ss x
x

Dlaczego dziecko chrząka nosem bez smrodu

Większość młodych rodziców martwi się, czy robią właściwe rzeczy. Nawet niewielkie zmiany w zachowaniu dziecka wywołują wątpliwości. Na przykład dziecko chrząka nosem, ale nie ma smarków. Przyczyny tego są różne i niekoniecznie są związane z chorobą.Przyczyny

Wiele wątpliwości powoduje stękanie noworodka z nosem. Ale istnieje wiele przyczyn jednej cechy.

 • Przyczyny fizjologiczne.
 • Patologiczny.
 • Środowisko.

Przeanalizujemy je osobno.

Przyczyny fizjologiczne wiele wyjaśniają. U noworodków błona śluzowa nie jest jeszcze przystosowana do warunków środowiskowych. Ponadto bardzo wąskie kanały nosowe nie pozwalają na pełne przejście powietrza.

Śluzowaty, gdy wysycha, są skorupy, które uniemożliwiają normalny ruch powietrza. Najczęściej dzieje się to przy chłodnej pogodzie, gdy system grzewczy zaczyna działać. Dlaczego? Po prostu wysoka temperatura w pomieszczeniu jest główną przyczyną wysychania śluzówki nosa.

Patologiczne problemy pojawiają się u dzieci, które złapały jakąkolwiek infekcję. Być może jest to osobna struktura kanałów nosowych. Tak zwane anomalie, które powstały w łonie matki. Jest to tylko sprawdzone przez specjalistę. Starsze dziecko, które jest w stanie wziąć i trzymać różne przedmioty w uchwytach, możliwe jest, że ciało obce dostanie się do dziobka.

Małe cząstki runa, być może, które są poważniejsze, mogą łatwo znaleźć się w nosie małego badacza. Ale najprawdopodobniej okruchy zawsze będą się dotykać w miejscu przyczynowym. Nie pozostawiaj dziecka bez opieki. Obrzęki i guzy są prawdopodobnymi przyczynami stękania. Jeśli więc ten proces wywołuje u Ciebie wielki niepokój, lepiej skonsultować się z lekarzem. Za pomocą specjalnych urządzeń można ustalić i opracować anomalię i obalić to.

Działanie środowiska odgrywa znaczącą rolę w oddychaniu dziecka. Jest to pył, który dostaje się do przewodów nosowych i nadmiernie suche powietrze w pomieszczeniu. Ponadto cząstki pyłu mogą powodować najsilniejszą alergię. Chrząstkom towarzyszy jednocześnie przepływ płynnych sopeloksów.Często jest to mylone z infekcją wirusową. Ponieważ udary są tak wąskie, utrudnia to oddychanie, powodując tak niepokojące objawy. Ale najczęstszy powód, jeśli dziecko chrząka nosem - suchym powietrzem.


Co powinienem zrobić, jeśli dziecko chrząka nosem?

Specjaliści twierdzą, że najczęstszą przyczyną jest suche powietrze. Nos doświadcza wtedy swoistego obciążenia na błonie śluzowej. Pojawia się niefortunna skorupa, być może nawet w dalekich kanałach nosowych. Bardzo trudno to zdobyć. W takim przypadku zaleca się wykonanie następujących czynności.

 1. Nawilż powietrze za pomocą mokrych szmat, misek z wodą. Możesz wywiesić umyte pieluchy na bateriach. Ciepło z nich wywoła parowanie, zwilżając pomieszczenie. Jeśli chcesz mieć bardziej interesujące mieszkanie, kup mini-fantę lub akwarium z rybami. Wpłynie to nie tylko na nos, ale także na układ nerwowy. Ale w przypadku tego rodzaju działań, sprawdź w mieszkaniu, czy istnieje potrzeba nawilżania. Być może jest wystarczająco dużo wilgoci, wtedy możesz wywołać pojawienie się grzybów pleśniowych na ścianach. To z kolei będzie miało szkodliwy wpływ na zdrowie dziecka. Pory pleśni powodują najsilniejszą alergię, której towarzyszy nie tylko zwykłe przeziębienie.
 2. Regularne czyszczenie pokoju. Podczas gdy dziecko jest małe, wymagane jest codzienne czyszczenie na mokro.
 3. Czyszczenie nozdrzy za pomocą bawełnianych turun. Wstępnie są zwilżane olejem wazelinowym i powoli wkręcane, wstrzykiwane do dziobka, najpierw do jednego nozdrza, a następnie do drugiego. Bardzo dobrze jest upuścić kroplę roztworu soli na minutę przed oczyszczeniem. Doskonale nawilży błonę śluzową, co zapobiegnie pojawieniu się problemów. Uważa się, że nie można przesadzić, dobrze jest kapać kilka kropli co 3 godziny.
 4. Nanieść i wdychać za pomocą roztworu soli fizjologicznej. Plus procedura to także dezynfekcja z powodu soli.
 5. Instalowanie nawilżacza. Środek ten jest stosowany wspólnie przez akwaria lub mokre szmaty. Właśnie kupiłem wyspecjalizowane urządzenie, które ma pomóc w walce z prażonym powietrzem. Takie urządzenia pomagają pyłowi nie pozostawać długo w powietrzu. Eliminuje to przyczynę wniknięcia dużej ilości pylistych mas w błonę śluzową.
 6. Temperatura w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 22 stopni.Dziecko poczuje się wygodnie, nie będzie gorące, ale nie zamarznie. Gorąca atmosfera przyczynia się do wysuszenia i pojawienia zdradliwych skorup. Tak, i mikroby, takie jak warunki nadmiaru ciepła. Wymagane jest unikanie tak gorącego klimatu.
 7. Wystarczająca ilość picia. Poprawia się metabolizm wody i soli. Jest to konieczne bez względu na to, czy istnieje smark, czy nie. Jeśli są one dostępne, płyn musi być nasycony witaminą C.
 8. Regularne spacery na świeżym powietrzu wykluczą możliwość przesuszenia błony śluzowej. W połączeniu z innymi działaniami ma skuteczny efekt.

Pamiętaj, że te środki są dobre, gdy dziecko chrząka, ale nie ma smarków. Jeśli towarzyszy temu zwiększony niepokój dziecka, temperatura w nosie zaczyna płynąć, skonsultuj się z lekarzem. Zwykle bolesny stan dziecka można zaobserwować natychmiast po wystąpieniu powyższych objawów. Dziecko, które noworodek nie potrafi powiedzieć, co go martwi. Ale poprzez swoje zachowanie daje aktywne sygnały.

Nawet gdy dziecko chrząka nosem, ale nie ma smarków, może to czasem być oznaką łagodnej infekcji. Będzie to uzupełnione niespokojnym zachowaniem. Ale jeśli pozostaje wesoły, interesuje się tym, co się dzieje, żłopie, w zależności od jego wieku, braku łez, to nie ma powodu do niepokoju.

 


Powiązane publikacje