ss x
x

Dlaczego występuje alergia na mleko matki?


Karmienie piersią jest najlepszą rzeczą, jaką może zrobić natura, aby nakarmić dziecko. Stamtąd, na początkowym etapie, dziecko otrzymuje wszystkie niezbędne mikroelementy i witaminy. Pierwsze mleko - siara jest bardzo ważnym produktem w żywieniu dzieci. Ma właściwości przeciwinfekcyjne, regulujące hormony. Często jednak po karmieniu może pojawić się oznaka reakcji alergicznej, a stan dziecka pogarsza się.

Mleko dla matek dla dzieci pod względem składu biologicznego jest idealne dla noworodka, a reakcja zachodzi tylko na poszczególnych składnikach. Skład wpływa na dietę, która przylega do kobiety. Wszelkie odchylenia w diecie mogą wpływać na organizm dziecka.


Przyczyny

Alergie mogą objawiać się rozmaitymi erupcjami i zaczerwienieniem na skórze dziecka (jak na zdjęciu) zaburzeniami układu trawiennego, brakiem apetytu, lękiem. Aby upewnić się, że nowo narodzone dzieci nie mają negatywnej reakcji na karmienie naturalne, najpierw musisz zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Po poradzeniu sobie z przyczynami, które możesz chronić swoje dziecko przed pojawieniem się problemów zdrowotnych.


Czynniki przyczyniające się do pojawienia się alergii:
 • Odchylenia w menu dla kobiety karmiącej
 • Białko mleka krowiego
 • Gluten
 • Dodatki chemiczne

Każdy przedmiot rozpatrzymy osobno.

Odchylenia w menu dla kobiety karmiącej

Produkty, które często powodują objawy alergii to cytrusy, palenie tytoniu, cukierki czekoladowe, orzechy, truskawki, różne egzotyczne owoce. Słodycze powinny być natychmiast zastąpione w suszonych owoców, z owoców cytrusowych - pożegnanie w ogóle. Z wizualnym oznaką alergii na czekoladę i egzotycznych produktów można znaleźć na zdjęciu.

Białko mleka krowiego

Istnieje opinia, że ​​spożywanie skondensowanego mleka lub picie herbaty z mlekiem wzmacnia laktację. Jednak nie jest to całkowicie prawdą. Każdy ciepły napój, pijany na krótko przed karmieniem dziecka, wpływa na szybkość przebywania mleka, a nie na jego ilość.

Ilość jest w dużej mierze zdeterminowana genetycznymi predyspozycjami matki, a nie diety. W codziennym użytkowaniu tych produktów kobieta w tym momencie prowadzi do tego, że dziecko może otrzymać alergii. Głównymi objawami - kolka brzuszna dziecka, wiele wysypki skórne, nieżyt taborety pienisty (zwykle zielony). Przykład na zdjęciu.Gluten (gluten)

Gluten, odnosi się do białek pochodzenia roślinnego. W dużej liczbie zawartych w ziarnach jęczmienia, owsa, żyta i pszenicy. Podczas karmienia piersią matka powinna wyeliminować ze swoich pokarmów dietetycznych i zbóż z powyższych zbóż i zastąpić je bezglutenowej. Te ostatnie obejmują - grykę, ryż, kukurydzę. Alergiczne glutenu okruchy wynikać z braku lub braku całkowitego rozszczepienia enzymem glutenu. Poniżej na zdjęciu - objawy objawów reakcji alergicznej na gluten.

Dodatki chemiczne

Kobieta, która karmi dziecko, powinna ograniczyć spożycie jakiejkolwiek niepotrzebnej chemii w postaci sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku i tym podobnych. Ideałem będzie całkowite odrzucenie wszystkiego, co sztuczne w jedzeniu. Okruchy ci za to podziękują. Leki na leki, w tym pochodzenia roślinnego w okresie karmienia piersią, należy przyjmować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Reakcję na zawartość antybiotyków w ludzkim mleku przedstawiono na zdjęciu.

Objawy niedoboru laktazy

Bardzo często rodzice reagują negatywnie na niedobór laktazy. W istocie jest to niedobór enzymu, który jest odpowiedzialny za rozkład cukru mlecznego. Nazwa tego enzymu to laktaza.

Jeśli dziecku brakuje tego enzymu, mleko matki nie jest w pełni wchłaniane, dziecko traci na wadze i nie może normalnie się rozwijać. Z reguły problem ten występuje u wcześniaków. Enzym produkowany jest dopiero po 24 tygodniach prawidłowego rozwoju płodu.

Niedostateczność laktazy jest pierwotna i wtórna. Karmiąca piersią powinna być świadoma, że ​​problemy u dzieci z niedoborem enzymu (laktazy) można wykryć tylko metodami laboratoryjnymi. Będziemy musieli wykonać niezbędne testy. Nie rób sobie diagnozy ani nie kieruj się faktem, że to był ktoś i kiedyś był. Każdy przypadek jest indywidualny. Może to określić tylko specjalista.

uczulenie na mleko matki

Pierwotny (prawdziwy) niedobór enzymu występuje u wcześniaków. Aby to zrobić, musisz: zastąpić naturalną żywność sztuczną mieszanką, która nie zawiera laktozy. Albo laktaza jest podawana dziecku bezpośrednio przed przyłożeniem do piersi. Na szczęście obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór mieszanin bez zawartości laktozy.

Wtórne - występuje u niemowląt z powodu przeciążenia laktozy, przeniesionego zakażenia jelitowego itp. W tym przypadku wszystko można rozwiązać za pomocą racjonalnie zbudowanego naturalnego karmienia. Konieczne jest całkowite odrzucenie kobiety z szybkich węglowodanów (słodkie wypieki).


Objawy braku laktazy u niemowląt:
 • Niewystarczające zwiększenie lub zmniejszenie masy
 • Ciekły stolec (często pienisty, z kwaśnym zapachem)
 • Ogólny niepokój dziecka
 • Bolesne wzdęcia

Na zdjęciu dzieci z objawami niedoboru laktazy.

Dieta

Podsumujmy. W większości przypadków rozwiązać problem z alergią na mleko matki, może być rozwiązany przez prostą dietę, która będzie przylegać do karmienia młodych matki. Należy również pamiętać, że równowaga wodna organizmu powinna być utrzymywana na pewnym poziomie. Objętość płynu musi wynosić co najmniej dwa litry dziennie (w tym woda, herbata, jogurty morskie, zupy).
Produkty, które mogą być karmione kobietą karmiącą:

 • Zielona herbata, kompot (odpowiedni jako świeże owoce i suszone owoce), owoce
 • Warzywa i owoce w kolorze zielonym
 • Niskotłuszczowe rodzaje mięsa (indyk, królik). Do smażenia jest zabronione.
 • Fermentowane produkty mleczne
 • Zupy wegetariańskie. Czy rosół z mięsa do jedzenia jest zabronione.
 • Chleb z otrębami (umiarkowana ilość)

Aby zmniejszyć ryzyko reakcji na mleko matki u dzieci, matek karmiących, każdy nowy produkt powinien zostać wprowadzony do diety nie wcześniej niż sześć miesięcy. Brak objawów alergii to przede wszystkim brak problemów ze zdrowiem u Twojego dziecka oraz ciche nerwy mamy. Bądź rozsądny.


Powiązane publikacje