ss x
x

Niestandardowe lekarstwo dla dzieci: sok z soi


Sok z buraków jest szeroko stosowanym lekiem, który stosuje się w leczeniu nieżytu nosa u dzieci i dorosłych. Ten środek ludowy nie uzależnia i przy prawidłowym stosowaniu nie uszkadza błony śluzowej jamy nosowej.


Charakterystyka lecznicza buraków

Korzystne właściwości buraków są znane od czasów starożytnych. Sok z buraków służy do leczenia bólu gardła, kataru, usuwania kamieni żółciowych z kamieni, różnych chorób układu sercowo-naczyniowego.

żółty

Szczególnie użytecznymi właściwościami są buraki w kolorze ciemnego kasztanowca. Ma o wiele bardziej przydatne mikroelementy niż owoce jaśniejszych odcieni.

Dzięki dużej ilości użytecznych substancji i pierwiastków śladowych sok z buraków ma pozytywny wpływ na pracę wielu ważnych układów organizmu i ma najkorzystniejszy wpływ na metabolizm:

  1. Zawarty jod ma dobry wpływ na ludzką tarczycy;
  2. Ściany naczyń są wzmocnione ze względu na wysoką zawartość potasu. Ponadto substancje te przyczyniają się do usuwania nadmiaru cholesterolu i zmniejszają skurcze naczyń;
  3. Poziom hemoglobiny jest normalizowany przez zawarte żelazo;
  4. Cząsteczki cynku normalizują wartości insuliny;
  5. Kiedy tworzą się komórki krwi, szczególnie ważne są mikroelementy miedzi. Ten pierwiastek jest również bardzo ważny w tworzeniu białek i wzrostu tkanki mięśniowej.

Jeśli organizm odczuwa potrzebę uzupełnienia tych elementów, buraki pomogą szybko zlikwidować deficyt. Jednak nie przesadzaj podczas korzystania z tego produktu.

Ponieważ burak zawiera dużą liczbę przeciwutleniaczy, a także błonnika i witamin, przyczynia się do szybkiego gojenia się ran i zmniejsza proces zapalny. Burak jest wspaniałym środkiem przeczyszczającym na problemy ze stolcem.

Leczenie przeziębienia u dzieci z sokiem z buraków

Jeśli zauważysz pierwsze objawy przeziębienia: obrzęk w jamie nosowej, ciecz separacji, ciągle bóle głowy powinien natychmiast podjąć środki w celu zapobiegania chorobom.

Jak zrobić sok z buraków do leczenia chorób

Przed rozpoczęciem leczenia należy wycisnąć sok z buraków prawidłowo. To dość łatwe.

Początkowo, buraki dokładnie przemywa w strumieniu wody w celu usunięcia pozostałości gleby. Następnie należy go oderwać.

żółty

Podobnie jak wszystkie warzywa, buraki zawierają większość składników odżywczych w skórze, więc należy je ciąć jak najmniej.

Buraki są wcierane na bardzo małej tarce. Takie działania najlepiej prowadzić, aby podzielić warzywo na kilka części. Otrzymany przecier jest konieczne, ponieważ w wyniku przesunięcia w podpaska z naturalnego materiału i wyciskania soku. Uzyskaną ciecz można wykorzystać do wkraplania nosa.

Sok do leczenia może być stosowany zarówno ze świeżych warzyw, jak i gotowanych. Bardzo skutecznie pogrzebać ten lek nos dzieci czy separacja ma gęstą konsystencję. Przygotuj sok z gotowanych buraków może być taki sam, jak opisano wcześniej. Buraki trzeba najpierw ugotować.

Jeśli dziecko często cierpi na przeziębienie, możliwe jest wytworzenie takiego leku na przyszłość. Jest przechowywany pod warunkiem wstępnej pasteryzacji. Poddaj sok przez kilka minut w temperaturze do osiemdziesięciu pięciu stopni. Następnie lek wlewa się do pasteryzowanych szklanych pojemników i zwija. W tej formie może być przechowywany do nowego zbioru buraków.


Metody zwalczania przeziębienia u dzieci za pomocą buraków

Przepisy, jak prawidłowo leczyć za pomocą soku z buraków, jest dużo. Sok buraczany stosuje się jak w naturalnej formie, następnie dodano do niej innych składników do wytwarzania leków.

Rozważmy kilka metod leczenia nieżytu nosa u dzieci z sokiem:

  1. Wlać kilka kropli soku z buraków do każdego nozdrza do czterech razy w ciągu dnia. Aby uzyskać maksymalny wynik, nos jest wstępnie spłukany solanką. Jeśli powoduje to dyskomfort, można go rozcieńczyć czystą przegotowaną wodą.
  2. Trzy do czterech łyżeczek soku jest hodowanych z jedną łyżeczką miodu.Zakopuj regularnie w dniu cztery do pięciu razy kilka kropli. Zarówno miód jak i burak mają dobre właściwości przeciwbakteryjne i pomagają szybciej radzić sobie z wirusem.
  3. W równych częściach sok z buraków i marchewki są mieszane, dodawane są do nich dwie części masła i kilka kropel soku czosnkowego. Homogeniczny roztwór należy zaszczepić cztery razy dziennie po kilka kropli.
  4. W mieszaninie soku z buraków i marchwi dodaj jeden kawałek miodu. Każdego nozdrza zakopuj z kilkoma kroplami w ciągu dnia.

sok z buraków

Ponieważ sok z buraków jest używany wyłącznie do zakrapiania i nie jest aplikowany doustnie, nie ma przeciwwskazań do leczenia. Jednak nie używaj go do reakcji alergicznych na to warzywo.

Nie można stosować środków ludowej z miodem dla dzieci z reakcją alergiczną na ten produkt.

Niektóre funkcje, które należy wziąć pod uwagę

Błona śluzowa dziobka u dzieci jest znacznie delikatniejsza i wrażliwsza niż u dorosłych. Dlatego przed użyciem, aby uniknąć kontuzji, warto rozcieńczyć koncentrat. Używanie czystego soku może spowodować pieczenie w jamie nosowej. Zaparzany sok do obróbki w proporcji dwóch do jednej czystej wody. Jeśli dziecko jest bardzo małe, możesz rozcieńczyć w proporcji trzech do jednego.

Należy pamiętać, że przepisy dotyczące miodu nie muszą być stosowane w przypadku bardzo małych dzieci. Sam miód jest silnym alergenem i może powodować poważne problemy zdrowotne u małych dzieci.

Sok z buraków zawiera ogromny magazyn witamin i mikroelementów, które są zdrowe. Kto kiedykolwiek próbował leczyć katar z tym unikalnym produktem, docenił wszystkie korzyści i zalety. Stan poprawił się po pierwszych aplikacjach. Całkowite wyleczenie nastąpiło w ciągu czterech do pięciu dni. W takim przypadku nie stosujesz żadnych leków, które mogą uzależniać.


Powiązane publikacje