ss x
x

Nieżyt nosa u dziecka 5 miesięcy


Zanim zaczniesz leczyć zimnego malucha, poproś o pomoc pediatrę. Dopiero po zbadaniu dziecka lekarz będzie mógł prawidłowo zdiagnozować i powiedzieć, co leczyć.

Objawy przeziębienia

Dla dzieciaka w ciągu pięciu miesięcy w leczeniu nieżytu nosa jest to bardzo skomplikowane lub trudne, ponieważ nie nauczył się oddychać ustami, jego drogi nosowe są wąskie, a stan zapalny błony śluzowej nosa uniemożliwia pełne oddychanie. Jeśli dziecko ma dzióbek - jest szkodliwy, nie śpi zbyt wiele, odmawia jedzenia. Początkowo katar towarzyszy silny wodnista wydzielina z nosa, gorączka, z których każdy może potrwać do dwóch tygodni. Również przy przeziębieniu mogą pojawić się obrzęki i zaczerwienienia na skrzydłach nosa i powyżej wargi.

Głównym objawem przeziębienia jest smark. Po wykonaniu tych czynności:

 • silny wodnisty zrzut z dziobka
 • osłabienie, temperatura powyżej 37;
 • Piersią lub pokarmem, częste przerwy w karmieniu piersią;
 • upośledzenie oddychania i duszność;
 • u alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa przyadania wodnistego charakteru może towarzyszyć kichanie, drapanie nosa, zaczerwienienie oczu;
 • dziecko ciągle sięga po dyszę, ciągle ją ściera;
 • dziecko przestaje przestrzegać swojego zwykłego reżimu dnia (sen i karmienie)

 

image006

Przyczyna przeziębienia:

 1. Fizjologiczne - tylko dla dzieci do dwóch i pół miesiąca, przeziębienie jest normalnym procesem w ciele.
 2. Infekcyjne lub wirusowe - to znaczy czynnikiem wywołującym chorobę mogą być bakterie lub wirusy. Następnie smark działa jak odpowiedź immunologiczna organizmu na patogen.
 3. Alergiczny. Nieżyt nosa może powodować wszelkiego rodzaju alergeny - kurz, żywność, rośliny, chemię gospodarczą. Następnie, wraz z przeziębieniem, oczy będą podlewane.
 4. Vasomotor. W związku z pojawiającymi się problemami naczyń śluzowych powłok nosa może pojawić się nieżyt nosa. Ale to rzadkie.

Jeśli dziecko zachoruje po raz pierwszy przez 5 miesięcy, z pewnością potrzebuje porady pediatry. Ma gorączkę - lepiej wezwać lekarza w domu.Jeśli nie ma temperatury, udaj się do kliniki z dzieckiem.


Jak radzić sobie z przeziębieniem

Dzieci karmione piersią nie wiedzą, jak oddychać przez nos w przypadku trudności z oddychaniem ustami. Dlatego też, jeśli nie zostanie natychmiast potraktowano, nieżyt nosa prowadzi do śluzu zatkanie nosa, a nawet śmierć przez uduszenie. W medycynie zdarzały się takie przypadki. Jeśli śluzu zgromadzone w nadmiarze, może płynąć do oskrzeli, wywołują zapalenie oskrzeli, a jeżeli nie mieści się w rurze trąbki do ucha może spowodować zapalenie ucha środkowego. Dlatego poważnie traktuj przeziębienie u dziecka.

Na początek trzeba wyleczyć i wyczyścić dzióbek z smoczka i rozładowania. Dziecko nie wydmuchuje nosa po pięciu miesiącach. Mama musi być czyszczone i konserwowane nos aspiratorem - urządzenia do odsysania wydzieliny z nosa, który jest w aptekach w działach dziecięcych. Jest łatwy w użyciu, kiedy się do tego przyzwyczaisz. Jeśli nie ma takiego urządzenia, można użyć strzykawki z miękką końcówką. Wylewkowe strzykawki muszą się gotować, ochładzać, wypuszczać powietrze, wchodzić do otworu nosowego, wypuszczać.

Wtedy wszystkie kropelki będą wewnątrz strzykawki. Możesz również wyczyścić wylewkę za pomocą specjalnych wacików. Ale nie możesz wziąć zwykłego, dla dorosłych z solidną podstawą, taki kij może tylko uszkodzić dziobek dziecka. Jeśli występuje bardzo mało wydalin, przekręć wić z bawełnianej podkładki i przewiń ją nieco w dziobku. Najważniejsze, żeby nie przyklejać flagellusa zbyt głęboko, skręcić przy wejściu do otworu nosowego. W żadnym przypadku nie stosuje się strzykawki do takich celów. W tym bezbronnym wieku śluz z dziobka pod takim ciśnieniem może znaleźć się w trąbce Eustachiusza i doprowadzić do zapalenia ucha u dziecka.

 

Podstawowe zalecenia dotyczące leczenia nieżytu nosa u pięciomiesięcznego dziecka

image009

Kiedy katarowi towarzyszy gorączka, należy przestać chodzić na zewnątrz. Zwłaszcza, gdy jest zimno i wietrznie. Nie wolno też kąpać dziecka. Kiedy temperatura jest normalna - można chodzić przy dobrej pogodzie bez wiatru. Cztery dni po zauważalnej poprawie samopoczucia dziecka można się kąpać.

Teraz o jedzeniu. Jeść dziecko będzie niechętnie, bo jak ssać, gdy zatkanie nosa jest dla niego trudne. Również w związku z brakiem apetytu wirusa jest uważany za całkiem naturalne, ponieważ ciało twardo walczą z problemem, że nie potrzebuje dodatkowego obciążenia wątroby i przewodu pokarmowego.Kiedy dziecko nie chce jeść - musisz zrobić wszystko, co możliwe, aby uwolnić oddech. Nie bądź leniwy, aby leczyć dziecko w ciągu pięciu miesięcy, oczyść je łyżką, kopie w krople przepisane przez lekarza. W czasie choroby niemowlę powinno jeść co najmniej jedną trzecią zwykłej porcji mleka. Jeśli nie chcesz ssać piersi - spróbuj karmić mleko z łyżki, strzykawkę. Nadal musisz karmić dziecko, aby zapobiec odwodnieniu.

Regularnie wietrzyć pomieszczenie, korzystać z nawilżacza powietrza, czyścić na mokro codziennie. Jeśli nie ma nawilżacza - trzymaj wszędzie wilgotne ręczniki, pieluchy, włóż słoiki z wodą do baterii. Uzdrowienie dziecka jest trudniejsze, jeśli powietrze w domu jest suche i zanieczyszczone. Jeśli występuje gorączka u dziecka - zaleca się przewrócenie powyżej 38.

 

Leczenie środkami folk

Rebenok-v-5-mesyatsev

Tego nie należy robić. Wszystkie środki folk, do kogo i kiedy nie pomoże, nie ma środka dezynfekującego i działanie przeciwbakteryjne. Niektóre środki ludowe mogą nawet podrażnić błonę śluzową nosa. Leczenie dzieci w ciągu pięciu miesięcy jest konieczne zgodnie z zaleceniami pediatry.

 

Leczenie lekami

Jeśli dziecko nie ma gorączki, możesz leczyć katar przez zaszczepienie dziobka. Dzieci w ciągu pięciu miesięcy nie pasują do aerozoli, po prostu upuszczają. Który lek powinien być leczony przez lekarza, biorąc pod uwagę przyczynę przeziębienia - wirus lub alergię. Przepisuje niezbędne dawkowanie i przebieg leczenia.

 


Powiązane publikacje