ss x
x

Katar i ząbkowanie: czy istnieje połączenie


Katar w czasie ząbkowania dziecka jest dość często. Jednak nie jest to główny i nie jedyny objaw. Fakt, że dziecko jest wycięte pierwsze zęby, powiedzmy przede wszystkim takie znaki:

  • dziąsła puchną i rumienią się, szczególnie w miejscu erupcji;
  • obficie przydzielone i wypływające z ujścia śliny;
  • zmniejsza się apetyt, dziecko nie je dobrze lub nie chce jeść;
  • dziecko śpi niespokojnie, często płacze, a nawet budzi się bez wyraźnego powodu;
  • temperatura ciała może nagle wzrosnąć lub może trwać dłużej niż normalnie;
  • Dziecko bardziej intensywnie niż zwykle, gryzie wszelkie przedmioty, szczególnie miękkie, i ściąga w usta wszystkie sukcesywnie.

Wiele z tych objawów charakteryzuje się przeziębieniem. Jednak najbardziej charakterystycznym objawem ząbkowania jest stan dziąseł i gardła. Jeśli nie ma zaczerwienienia i obrzęku w gardle, oznacza to brak zimna. Jeśli dziąsła są czerwone, obrzmiałe i bolesne, aby dziecko reaguje na nawet najmniejszy dotyk, przyczyną jego niepokój - to proces pojawiania się zębów.

Jeśli dziecko ma obecnie kaszel, nie musi to oznaczać choroby wirusowej lub zakaźnej. Kaszel może być reakcją organizmu na nadmierne ślinienie, którego w ten sposób próbuje się pozbyć.

Ważne jest, aby prawidłowo określić charakter kataru. Jeśli jest to początek zimna, stracony czas może prowadzić do przedłużającej się postaci choroby. Jeśli sprawa dotyczy tylko pojawiających się zębów, lecznicze leczenie objawów będzie zbędne i spowoduje pewne szkody.


Jaka jest różnica między stomatologicznym chłodem a zimnem

Kiedy dziecko cierpi na przeziębienie, można je rozpoznać po kolorze i konsystencji śluzu wydobywającego się z nosa. Rozładowanie podczas ząbkowania jest przezroczyste i płynne. Powstają w niewielkich ilościach i zwykle nie towarzyszą im inne objawy przeziębienia. Ten cieknący nos trwa krótko, tylko kilka dni i może się skończyć samoistnie, nawet jeśli nie podejmie się żadnych działań.

Jeśli dziecko ma proces zapalny, świadczą o tym inne objawy przeziębienia. Dziecko będzie kichać i pocierać nos.Na zalozhennosti nos będzie również mówić głośno ssanie i głośny oddech. Przydziały będą również wyglądać charakterystycznie. Śluz w tym przypadku jest gęsty, często ma zielonkawe zabarwienie, a liście źle, należy go wyssać lub wyciągnąć bawełnianą wić.

Jaki jest powód tego problemu

Istnieje kilka założeń, dlaczego katar staje się współwystępującym objawem ząbkowania u niemowląt.

Pierwszym powodem jest stan odporności. Kiedy dzieci jedzą tylko mleko matki, otrzymują wystarczającą ilość przeciwciał. W momencie pojawienia się pierwszych zębów dziecko ma już dość innych pokarmów, a czasem całkowicie przenosi się na sztuczne odżywianie. Dziecko jest pozbawione trwałej ochrony, jaką zapewnia mu mleko matki, więc osłabia się jego układ obronny. Ponadto podczas erupcji zębów u małych dzieci występuje tak silny ból, który nie może znieść nawet u dorosłych. Siły, które trzeba przezwyciężyć, potrzebują dużo, co ciało wydaje.

Katar i ząbkowanie: czy istnieje połączenie

Drugim powodem jest wzajemne połączenie błon śluzowych jamy ustnej i nosa. Te same naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe dostarczają błony śluzowej obu jam. Kiedy zęby zaczynają erupcję, przepływ krwi wzrasta zarówno w dziąsłach, jak iw jamie nosowej. Dlatego błona śluzowa nosa zaczyna aktywnie wydobywać nadmierną ilość śluzu, który przepływa przez nos.

Trzeci powód to zwykłe przeziębienie. Siły ochronne osłabiły się z powodu ząbkowania, a ciało dziecka nie mogło się oprzeć chorobie. W takim przypadku konieczne są poważne środki zapobiegające powikłaniom spowodowanym przeziębieniem. Jednakże nie należy wykonywać niezależności - konieczne jest pokazanie dziecku lekarza, który wyda niezbędne zalecenia.


Jak pomóc dziecku

Kiedy masz pewność, że katar dziecka pojawił się w wyniku ząbkowania, musisz być cierpliwy i zrobić wszystko, co możliwe, aby uratować dziecko od niedogodności.

Musimy dać miękiszu maksymalną uwagę i uczucie. Ostrożna postawa wobec dzieci jest bardzo ważna, dobrze ją czują. Dużą zaletą w tym przypadku u niemowląt - matka może dawać piersi za każdym razem w trakcie manifestacji lęku u dziecka.Ponadto, te ruchy ssące masują bolące dziąsła, mają pewien relaksujący wpływ na dziecko.

Wystarczająca wilgotność powietrza w pomieszczeniu i umiarkowana temperatura mogą przyczynić się do tego, że nos w jamie ustnej przejdzie samoczynnie. Tylko błona śluzowa nosa otrzyma warunki konieczne do normalnego funkcjonowania.

W przypadku przesuszonego powietrza wydzieliny mogą uschnąć w nosie i podrażnić błonę śluzową. Aby tego uniknąć, należy regularnie myć nos u dzieci i zwilżyć jamę nosową. Nie trzeba kupować żadnych leków w aptece, można przygotować roztwór soli fizjologicznej do mycia w domu. Aby to zrobić, weź odrobinę czystej ciepłej wody i rozpuść w nim sól. Oczywiście najlepiej nadaje się sól morska bogata w jod i inne przydatne substancje. Takie rozwiązanie jest po prostu pochowane w nosie dziecka. Zmiękczy suche skórki i wypłynie razem z nagromadzonym śluzem. Sól fizjologiczna ma również działanie przeciwzapalne. Tak więc błona śluzowa nosa otrzyma dodatkową ochronę i zapobiegnie przeziębieniom.

Do wkraplania można użyć bulionów z rumianku, nagietka lub krwawnika. Takie środki łagodzą błonę śluzową i zapobiegają stanom zapalnym. Jeśli istnieje dziedziczna predyspozycja do alergii, należy zachować ostrożność podczas korzystania z bulionów. Ale zazwyczaj te zioła nie wywołują reakcji alergicznej.

Dla dzieci, nawet karmiących, jest całkowicie bezpieczna i bardzo użyteczna aromaterapia. Olej jodłowy lub eukaliptusowy jest zakopywany w lampie aromatu i paruje przez pewien czas, poprawiając powietrze w pomieszczeniu i korzystnie działając na cały układ oddechowy.

Usunąć śluz i zmniejszyć obrzęk błony śluzowej może być proste ssanie. Jeśli taka procedura nie jest zbyt przyjemna dla dziecka, możesz spróbować innej mechanicznej akcji. Weź mały kawałek waty, skręć w wić, nasmarowany olejem, a następnie szybko przewiń do niewielkiej wylewki.

Młode matki muszą pamiętać, że stosowanie leków (szczególnie kropli zwężających naczynia) w celu pozbycia się śluzu u małych dzieci jest konieczne tylko w skrajnych przypadkach i tylko za radą lekarza. Nawet jeśli dziecko potwierdziło wirusowe lub infekcyjne przeziębienie, radzenie sobie z nim może być proste.Jeśli zażywasz leki, aby wyeliminować przeziębienie, możesz znacznie zaszkodzić dziecku.


Powiązane publikacje