ss x
x

Jak skuteczne jest rozwiązanie fizjologiczne od zwykłego przeziębienia dzieciom?


Fizrastvor - najprostszy i najtańszy lek, który stosuje się w przypadku wystąpienia przeziębienia. To oczyszcza zatoki i ułatwia oddychanie, nie powoduje reakcji alergicznych, więc można go używać dla bardzo małych dzieci. Dr Komarowski zwraca uwagę na fakt, że przeziębienie nie jest chorobą, a jedynie objawem, i konieczne jest, aby najpierw leczyć przyczynę, a nie konsekwencję.


Właściwości i cel

Roztwór jest roztworem w wodzie destylowanej chlorku sodu (sól kuchenna) w stężeniu odpowiadającym osoczu krwi i płynom tkankowym, około 0,9%.

Ma szerokie zastosowanie w medycynie. Do detoksyfikacji, rozcieńczeń leków podczas odwadniania, zmniejszając stężenie chlorku sodu, w niektórych przypadkach, do substytutu krwi. Jest często używany do płukania i wkraplania z nieżytem nosa, pomaga rozrzedzać i usunąć śluz nagromadzony w nosie.

Istnieje kilka odmian, różniących się składem: disol, laktasol, trisol. Leczenie kataru może być wykonane przez któregokolwiek z nich lub samodzielnie przygotować roztwór soli fizjologicznej.

Instrukcje użytkowania

Przyczyny zwykłego przeziębienia są różne. To i infekcje wirusowe, reakcje alergiczne i suche, zakurzone powietrze. Smark uformowany w nosie służy jako bariera, nie dopuszczając do infekcji w głąb ciała. Jeśli wyschną, zostaną stworzone warunki dla rozwoju zapalenia oskrzeli lub zapalenia płuc.

Leczenie zimnego dzieci wymaga przestrzegania następujących zasad:

Jeśli wydzielina z nosa dziecka jest obfita i płynna, to zakopanie nosa roztworem soli nie jest konieczne. Jego działanie farmakologiczne polega na wydalaniu wydzieliny śluzowej lub śluzu nosowego. Jeśli ciało dziecka samo to zrobi, nie powinno to pomóc.

Dr Komarowski definiuje główne zadanie rodziców w zapaleniu błony śluzowej nosa, nie jako pozbycie się śluzu, ale jako zapobieganie jego wysychaniu.

  • Zastosuj roztwór soli fizjologicznej, jeśli dziecko ma gruby smark, a nos tworzy twardą skórkę.
  • Wyznaczanie i dawkowanie leków dla dziecka powinno być wykonywane przez lekarza.
  • Przed użyciem roztwór soli powinien być lekko podgrzany do temperatury ciała, aby procedura była wygodniejsza. W każdym nozdrzu 1-2 wstrzyknięcia są wstrzykiwane 3-6 razy dziennie.
  • Jeśli wzrasta lepkość śluzu, Komarowski zaleca, aby co godzinę podawać do nosa kroplę o połowie pipety.
  • Jeśli obecny nos nie daje dziecku prawidłowego snu, to w nocy można użyć zwężającego naczynia krwionośne, na przykład nazivinom dzieci. Leczenie nie powinno trwać długo, lek uzależnia.
  • Wyładowanie z nosa dziecka chroni zapalną powierzchnię śluzową przed wysuszeniem. Zabrania się usuwania śluzu z nosa za pomocą gumowej gruszki, zamiast pozytywnego wyniku prowadzi to do dodatkowego obrzęku.

Dzieci piersi nie powinny być rozpylane do dróg oddechowych, wdychane i płukane nosem. Takie leczenie jest obarczone napływem płynu do kanału słuchowego, co może prowadzić do zapalenia ucha środkowego.


Fizjologiczne przeziębienie

U dzieci w wieku do 12 tygodni, przeziębienie nie zawsze jest objawem przeziębienia. Droga oddechowa niemowlęcia po porodzie działa tylko częściowo i stopniowo dostosowuje się do warunków zewnętrznych. W tym okresie większość dzieci ma katar. Dziecko wąchania, śpi z otwartymi ustami, płynie płynne smugi.

Chociaż roztwór soli fizjologicznej nie ma skutków ubocznych i jest uważany za bezpieczny dla dzieci w każdym wieku, nie zaleca się go kopać bez uzasadnienia. Każda procedura medyczna, nawet tak prosta, stanowi dodatkowy stres dla dziecka i dla rodziców.

W przypadku fizjologicznego nieżytu nosa karmienie piersią nie jest konieczne. Jeśli nie pojawią się objawy ostrej infekcji wirusowej dróg oddechowych, nie zakopywaj nosa.

Rada doktora Komarowskiego

Grzebiąc płyn w nosie niemowlęcia należy zachować ostrożność, ponieważ istnieje możliwość umieszczenia go w trąbce Eustachiusza i dolnych drogach oddechowych. Dlatego przed zastosowaniem leku Leki Komarovsky zaleca stosowanie innych metod nawilżania błony śluzowej nosa:

  • Ponieważ w przebiegu zapalenia błony śluzowej nosa organizm traci więcej płynów niż zwykle, konieczne jest zapewnienie dodatkowego picia. Można go pić z przegotowaną lub oczyszczoną wodą i herbatą dla dzieci.
  • Zaleca się przewietrzyć pomieszczenie i utrzymywać temperaturę powietrza nie wyższą niż 22 ° C, optymalna temperatura to 18-19 ° C. Zasada dr Komarovsky mówi, że lepiej jest przechłodzić dziecko niż przegrzać.
  • W gorącym sezonie dziecko powinno mieć minimum ubrań, powinien otrzymać wystarczającą ilość wody i regularnie brać kąpiel.
  • Wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić 50-55%. W okresie nagrzewania wilgotność w mieszkaniach zmniejsza się do 20-30%. Skutecznym sposobem obserwacji tego parametru jest użycie nawilżacza. Jeśli nie istnieje, możesz umieścić mokre ręczniki na bateriach grzewczych, częściej myj podłogi.

roztwór soli fizjologicznej dla dzieci

Korzystanie z automatycznego lub zawieszonego nawilżacza może całkowicie rozwiązać problem przeziębienia u dzieci i wyeliminować potrzebę stosowania leków.

Gotowanie w domu

Możesz kupić go w aptece, ale łatwo przygotować go w domu. Konieczne jest zagotowanie gotowanej ciepłej wody i rozcieńczenie w niej zwykłej soli kuchennej, proporcjonalnie do jednego litra płynu, jednej łyżeczki soli bez zjeżdżalni. W przypadku dzieci część soli pobiera się jeszcze mniej, co stanowi czwartą część łyżeczki do herbaty. W razie potrzeby można użyć soli morskiej bez dodatków. Aby uzyskać efekt kojący, możesz dodać szczyptę napoju gazowanego.

Przed gotowaniem należy dokładnie umyć naczynia. Najlepiej jest użyć szklanej butelki. Nie zaleca się przechowywania roztworu w metalowym pojemniku, cząstki metalu mogą przechodzić do cieczy i wywierają działanie depresyjne na błonę śluzową nosa.

Użyj domowego roztworu tylko do leczenia nieżytu nosa. Nie przechowuj więcej niż jeden dzień w temperaturze pokojowej.


Powiązane publikacje