ss x
x

Microlax dla niemowląt


W przypadku braku regularnego stolca rodzice często wpadają w panikę, sugerując, że dziecko ma zaparcia. Ale nie zawsze domysły są uzasadnione. W końcu ta reakcja ciała nie zawsze mówi o tym dokładnie.

Ustal zaparcie na podstawie następujących przyczyn:
 1. Dzieciak jest kapryśny, puka długopisy i głośno płacze.
 2. Próby szturchania nie powiodły się. Dziecko pcha, ale nie ma kału.
 3. Gówno przypomina groszek lub na początku wychodzi z solidnego "korka" i po bardziej płynnym stolcu.

W innych przypadkach, gdy dziecko ma dobry apetyt, a on wypróżnia bez kaprysów i płacz, a następnie mleko lub formuła jest przyswajane tak bardzo, że nie miał nic oddawania kału. Ale jeśli masz powyższe problemy, potrzebujesz konsultacji lekarskiej i leczenia.

Przyczyny zaparcia u noworodków

 • Niedożywienie matki karmiącej. Na przykład nadmierne hobby dla żywności białkowej, kawy, czarnej herbaty, solonej i smażonej żywności może powodować dyskomfort okruchów i powodować opóźnienie stolca.
 • Nieodpowiednia mieszanina lub zbyt wczesne wprowadzenie uzupełniającej żywności.
 • Brak zużytego płynu. Od trzech do czterech miesięcy możesz wprowadzić kompoty owocowe i soki do diety okruchów. Nie jest konieczne ograniczanie się tylko do przegotowanej wody, nie jest również konieczne podawanie wody butelkowanej ze sklepu.

photo_176

Możliwe jest również przejawem aspekcie psychologicznym, kiedy po nieszczęsnych i bolesnych prób, aby skłonić dzieci boją, boją się pojawiające się w tej chwili ból.

Nie możesz uciec się do używania świec z domowego mydła! Bardzo często, zwłaszcza babcie, doradzają tę metodę. Mydło podrażnia błonę śluzową odbytnicy.


Szybkie i bezpieczne leczenie

Prawidłowe i terminowe rozwiązanie tego problemu pozwoli Ci zaoszczędzić wielu kłopotów w przyszłości.W tym celu wyprodukowano nowoczesny środek przeczyszczający Micro Lax. Lek ten jest przeznaczony dla każdej kategorii wiekowej i jest dozwolony nawet dla kobiet w ciąży. Działa łagodnie i szybko, dzięki czemu można zapomnieć o dyskomforcie po piętnastu minutach.

Czasami matki stosują tradycyjne metody leczenia, które nie gwarantują bezpieczeństwa i braku konsekwencji. Mikrolaks z kolei jest całkowicie nieszkodliwy i działa tylko lokalnie, czyli bezpośrednio na obszar problemowy, bez wnikania w ciało. W konsekwencji nie wpłynie to na układ trawienny, co pozwala na stosowanie go u noworodków.

Zanim zrobisz lewatywę, zawsze powinieneś skonsultować się z pediatrą. Ponadto, nie zapomnij o instrukcji używania leku, należy zwrócić uwagę na pozytywne i działania niepożądane leku.

Zalety Microclasma Microlax

Ten lek można nazwać najbardziej higienicznym, wygodnym i szybko działającym wśród nich.

 1. Higieniczny - jest miękką rurką jednorazowego użytku, która również zapobiegnie permanentnej sterylizacji końcówki. Przed użyciem nie wymaga dodatkowego przetwarzania, można to zrobić natychmiast po otwarciu paczki. Jedno opakowanie zawiera cztery małe tubki po pięć mililitrów.
 2. Szybkość działania wystarcza od pięciu do piętnastu minut, aby pozbyć się problemów z ewakuacją. Mikrolux zmiękcza kał i pomaga oczyścić jelita w ciągu kilku minut.
 3. Bezpieczeństwo - lek nie jest wchłaniany do krwi i nie wpływa na przewód pokarmowy. Zawiera nieszkodliwe składniki: glicerynę, sorbidol, cytrynian sodu, wodę i sorbitol.
 4. Wygoda - często nowi rodzice są zdezorientowani w dawkach, przy takim leku nie będzie takich problemów. W tubie znajduje się optymalna ilość roztworu. Końcówka odrywania jest łatwo usuwana, a aplikator jest wkładany do odbytu, dla dorosłych - całkowicie, dla dzieci - o połowę. Zbyt głębokie włożenie w odbyt może prowadzić do nieprzyjemnych odczuć u dziecka oraz do uszkodzenia i podrażnienia ścian odbytnicy. Dla wygody istnieje etykieta dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Absolutna większość spokojnie toleruje wprowadzenie. W przypadku niewielkiego uczucia pieczenia, które niemal natychmiast przemija, wystarczy wygodnie czule uspokoić dziecko.
 5. Dostępność - cena jest przyjemnie zaskakująca i będzie dostępna dla każdej rodziny.

Częstotliwość użycia

Nie ma specjalnych efektów ubocznych mikrobelastrów, ale często nie zaleca się ich stosowania. Wyjaśnia to fakt, że pod wpływem przeczyszczającego odchody stają się bardziej płynne i same znikają bez udziału mięśni odbytnicy, więc stałe stosowanie może prowadzić do uzależnienia i prawdopodobnie zakłócić prawidłowe działanie mięśni.

Wykonaj lewatywę w następujących przypadkach:

 • Kiedy zaparci są po raz pierwszy i nie ma sposobu, aby skonsultować się z lekarzem. Jeśli wszystkie próby rozwiązania problemu nie przyniosły rezultatów (łatwy masaż brzucha, założenie żołądka, wody, podniesienie nóg do żołądka itp.).
 • Używana do momentu zidentyfikowania przyczyny nieregularnego stolca. Następnie staraj się unikać czynników prowokujących.
 • Jeśli dziecko kategorycznie odmawia jedzenia, płaczu, bycia niegrzecznym, a wszelkie próby wstrząsania nie były uwieńczone sukcesem.

khj

Każde dziecko jest indywidualne. Jeden noworodek wystarczy, aby wypróżnić się raz na trzy dni, dla innego, brak krzesła na jeden dzień będzie udręką. Z biegiem czasu każdy rodzic dostosuje się i zrozumie, kiedy potrzebna jest lewatywa, a kiedy wystarczy, aby po prostu doić dziecko.

Instrukcje użytkowaniaeniyu

Aby uniknąć typowych błędów, które mogą prowadzić do marności, należy dokładnie zapoznać się z instrukcjami.

Konieczne jest szybkie przeprowadzenie procedury wstępnej, aby dziecko nie martwiło się i nie płakało, co przeszkadzałoby rodzicowi, co również może prowadzić do niewłaściwego użycia.

 1. Przed rozpoczęciem zabiegu należy umyć ręce i umyć tyłek dziecka, a następnie wytrzeć wilgotną serwetką.
 2. Oderwij końcówkę, naciśnij lekko rurkę, aby uwolnić nadmiar powietrza.
 3. Trochę leku wyciśniętego z tubki, aby nasmarować końcówkę, aby uwolnić dziecko od dyskomfortu podczas wstrzyknięcia.
 4. Następnie należy wprowadzić aplikator końcówki do określonego znaczka i całkowicie wycisnąć rozwiązanie.
 5. Delikatnie wyciągnij rurkę w stanie ściśniętym.
 6. Po zabiegu ścisnąć pośladki i odczekać trochę, co najmniej pięć minut, aby uniknąć wycieku.
 7. Masaż brzucha podczas działania leku jest obowiązkowy. Wystarczy trzymać palce w prawo. W ten sposób możesz rozluźnić mięśnie.

Nie dopuścić do przedostania się powietrza do odbytnicy, która może przedostać się do jelita, dlatego wypuszczenie powietrza z rurki przed wprowadzeniem jest warunkiem wstępnym!

Jak działa Mikrolaks

Czasami postęp pokarmu w okrężnicy jest bardzo powolny i całkowicie zaburzony, dlatego występują zaparcia. Masa kał utknie w jelicie grubym. Ale nawet najgęstsze masy zawierają niewielką ilość płynu. Skład preparatu obejmuje składniki niezbędne do zmiękczenia i wydalania kału. Cytrynian sodu spycha wodę, a sulfooctan laurylowy i sorbitol są substancjami pomocniczymi. W wyniku usuwania wody następuje bezbolesne czyszczenie jelita. Instrukcja jest szczegółowa i pomoże zrozumieć wpływ na organizm.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Zgodnie z wynikami badań skutków ubocznych, ten środek przeczyszczający nie jest wykrywany. Ale niektóre dzieci widziały następujące negatywne punkty:

 • Lekkie pieczenie lub mrowienie wokół odbytu.
 • Nietolerancja komponentów. Dlatego przed użyciem należy przeczytać kompozycję.
 • Drobne reakcje alergiczne (wysypka, zaczerwienienie w strefie odbytnicy)

Dawkowanie dla noworodków wynosi pięć mililitrów na dzień, to znaczy jeden mikrokiester. W przypadku przedawkowania może wystąpić zaburzenie trawienia, biegunka i kolka.

Microlux nie działa

Jeśli po wprowadzeniu lewatywy u noworodka, po trzydziestu minutach dziecko nie szturchnie, możesz podać mu wodę, a następnie położyć na brzuchu. Opróżnianie musi nastąpić.

Brak defekacji może mówić tylko o niewystarczającej pełności jelita, więc Mikrolaki nie działały. Ten lek nie jest lekarstwem, a jedynie pomocą ratunkową.

Przy prawidłowym stosowaniu obserwuje się pozytywne zmiany - dziecko chowa się, uspokaja, przestaje być kapryśne, dobrze je i śpi, stolec jest znormalizowany.

lewatywa microlax dla noworodków

Porównanie mikrolax ze środkami doustnymi z zaparciami dla noworodków

Kilka powodów, dla których lepiej zrobić lewatywę:

 • Mikrowarstwy są wydawane w postaci małych probówek (5 ml) z roztworem, a preparaty doustne są dostępne w postaci tabletek, kropli i syropów, a także saszetek.
 • Microlax działa na zasadzie rozrzedzenie stolca, tabletki również przejść długą drogę przez żołądek, uszkadzając błonę śluzową i może powodować syndrom „leniwe jelita”, gdy praca jelit jest zakłócony z powodu przyjmowania leku, a normalne opróżnianie jest niemożliwe bez „mediatora”.
 • Różnica w czasie działania jest bardzo duża. Rozwiązania można wprowadzić i zapomnieć o kłopotach w piętnaście minut. Syropy, krople i tabletki działają od sześciu godzin do dwóch dni lub nawet dłużej. Wyjaśnia to fakt, że droga do celu jest świetna.
 • Metoda użycia lewatywy jest bardzo prosta i wygodna. Noworodek otrzymuje krople, a tym bardziej pigułkę, która jest znacznie trudniejsza. Istnieje możliwość, że dziecko po prostu je wypluje lub zwróci. Po pierwszej nieudanej próbie nadania leku mogą wystąpić w dzieci od rodzaju łyżki strachu lub słomek z kropli.
 • Ograniczenia wiekowe nie dotyczą pierwszej opcji, ale leki doustne zwykle mają przeciwwskazania dla noworodków.

Oczywiście, przy stałych opóźnieniach w defekacji u noworodków, rodzice powinni skontaktować się ze specjalistą, który przepisze leczenie. Choroby związane z zaporowymi ruchami jelit są leczone wewnętrznie. I łatwiej przeżyć nieprzyjemne doznania dla mamy, a jej dziecko pomoże Mikrolakowi. Jest uważany za najbardziej przystępny cenowo dla siebie. Wiele matek powiedzieć jej skuteczność i prostota, zabrać ze sobą na wycieczkę, uratował ich na drodze i innych takich sytuacjach.


Powiązane publikacje