ss x
x

Najlepsza technika łagodzenia smrodu u dziecka


Nieżyt nosa lub zapalenie błony śluzowej nosa jest chorobą zapalną błony śluzowej nosa. Często towarzyszy innym patologiom (grypa, ostre wirusowe zapalenie płuc, błonica). Rozwój zimna przyczynia się do niskich temperatur, zapylenia i zanieczyszczenia powietrza gazem. Ostrej manifestacji nieżytu nosa u dziecka towarzyszy wyciek z nosa (przepływ płynnej zawartości). Jest to wyciek z nosa u osób najczęściej nazywanych przeziębieniem.

Przyczyny nieżytu nosa

 1. Zapalenie błony śluzowej nosa jest konsekwencją porażenia błony śluzowej czynnika zakaźnego jamy nosowej: wirusa lub bakterii.
 2. Pojawienie się smrodu może być reakcją na bodziec chemiczny lub mechaniczny. Bardzo często u dziecka organizm reaguje na zbyt suche lub zbyt zakurzone stojące powietrze w pomieszczeniu. Nie ma dla niego przyjemnej temperatury.
 3. W wyniku naruszeń mechanizmów reakcji na bodźce odruchowe, takich jak bodźce zimna lub wiatr, ostry zapach itp. Ze strony układu nerwowego, rozwija się naczynioruchowy nieżyt nosa.
 4. Pojawienie się smrodu u dziecka może być spowodowane nadwrażliwością błony śluzowej nosa na egzogenne, a czasem endogenne czynniki alergiczne lub uczuleniem na bakterie lub wirusy. Takie przeziębienie nazywa się alergicznym (zakaźnym alergicznym) nieżytem nosa.
 5. Spożycie obcych ciał w jamie nosowej.

nieżyt nosa u niemowląt


Główne objawy nieżytu nosa u dziecka

 • pierwszy etap kładzie nos;
 • wtedy dziecko zaczyna kichać i kaszleć;
 • występuje wyciek z nosa;
 • czasami podnosi się temperatura ciała;
 • przekrwienie błony śluzowej nosa i gardła (z zapaleniem błony śluzowej nosa i gardła);
 • objawy ogólnego złego samopoczucia.

Łatwy przepływ nieżyt nosa u dziecka trwa około 1-2 tygodni. W początkowej fazie choroby błona śluzowa jest klarowna, obfita i płynna. Tydzień później, wydzielina gęstnieje (w postaci białego śluzu), a następnie, jeśli jest to infekcja bakteryjna śluzówki, wydzielinę zostaje żółto-zielona, ​​to znaczy staje się ropne. Mimo to oddychanie nosa staje się łatwiejsze. Następnie liczba odłączalnych spadków i okres odzyskiwania.

U noworodka lub niemowlęcia przeziębienie może rozwijać się w cięższej postaci niż u bardziej dorosłego dziecka. Wyjaśnia to anatomia i fizjologia dróg nosowych dziecka.

Nosowe kanały noworodków są wąskie, wymiary jamy nosowej są małe. Ponadto wpływa na przedłużone leżenie w pozycji leżącej. Prowadzi to do szybkiego rozprzestrzeniania się procesu zapalnego. Prowadzi to do pojawienia się duszności, powierzchniowego i częstego oddychania. Dziecko w tym stanie odmawia piersi (często wyrzuca ssanie), niespokojne, często regurgituje, płacze. Być może rozwój aspiracji jest jednym z najpoważniejszych problemów u noworodka. U niemowlęcia we wczesnym wieku, katarowi może towarzyszyć stan zapalny błony śluzowej oczu (zapalenie spojówek).


Leczenie przeziębienia u małych dzieci

Jeśli pojawienie się smarka u dziecka (zwłaszcza noworodka) jest spowodowane niesprzyjającymi warunkami w pokoju, w którym znajduje się dziecko, musisz je zmienić. Często przewietrz pomieszczenie, zrób mokrą falbankę. Staraj się utrzymać temperaturę w pomieszczeniu 22-24 stopni. Przy dobrej pogodzie powinieneś częściej chodzić z dzieckiem. Nawet jeśli ma katar, ale nie wzrost temperatury ciała.

Dzieci, które często chorują na przeziębienie, mogą być niepokojone przez dziecko do 8 razy lub więcej. Metody leczenia i leki przepisane na zapalenie błony śluzowej nosa bezpośrednio zależą od jego przyczyn. W każdym razie przy pierwszych objawach nieżytu nosa należy skonsultować się z lekarzem. Tylko wykwalifikowany specjalista może odpowiednio i terminowo przepisać leczenie i przyspieszyć proces gojenia.

W przypadku przedostania się ciała obcego do jednego lub obu kanałów nosowych, podmiot musi zostać usunięty przed rozpoczęciem leczenia lekiem. I powinien to zrobić specjalista. Pomoże to szybko wyleczyć traumatyczny nieżyt nosa.

Każdy z opisywanych rodzajów nieżytu nosa wymaga jego uzdrawiającej metody. Ponadto leczenie powinno być indywidualne, biorąc pod uwagę cechy struktury i odpowiedź immunologiczną każdej osoby. W przypadku niemowląt (zwłaszcza noworodków) jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ błona śluzowa małego pacjenta wymaga starannego leczenia i stosowania leków oszczędzających.

Główną zasadą leczenia nieżytu nosa jest konieczność wczesnego wyleczenia. Im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym łatwiej będzie szybko pozbyć się glutenu dziecka.

Leczenie dziecka przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest sanacja lub oczyszczenie kanałów nosowych ze śluzowej lub ropnej wydzieliny śluzowej. Aby uwolnić noworodka od smrodu, należy regularnie czyścić dziobek dziecka. Możesz to zrobić, myjąc dziób specjalnymi kroplami zawierającymi wodę morską lub roztwory soli. Lepiej kupić produkty farmaceutyczne dla niemowląt, aby nie pomylić z koncentracją roztworu.

Drugim etapem pozbycia się okruchów z głodnych jest stosowanie kropli zawierających leki przeciwhistaminowe, zwężające naczynia krwionośne, antybakteryjne i hormonalne. W przypadku większej liczby dorosłych (od 2 lat) można połączyć kolejny etap - inhalację.

Leczenie noworodka powinno być ukierunkowane na chorobę podstawową, a oprócz leczenia przeziębienia można zastosować terapię objawową, która poprawia ogólny stan (środek przeciwgorączkowy, przeciwzapalny, antybiotyk, lek rozszerzający oskrzela).

Aby pozbyć się langusty z przeziębienia, krople powinny być prawidłowo wkroplone: ​​liczba kropli zgodnie z instrukcją wynosi zazwyczaj 1-2. Jest spadła do jednego z przewodów nosowych, nozdrza, a następnie dociskane do przegrody nosowej i spuścił głowę w dół. Następnie powtórz procedurę dla drugiego nozdrza.

W niektórych przypadkach, zgodnie z ustaleniami z pediatrą, można masować aktywne punkty. Zmniejszy to przejaw nieżytu nosa i szybko uwolni dziecko od zwykłego przeziębienia. Powiązane punkty są jednocześnie masowane, czas ekspozycji wynosi 10 sekund, masaż wykonywany jest 2 razy dziennie. Czas trwania kursu dla dzieci wynosi 5 procedur.

Pierwsze punkty są skupione w nosie (w pobliżu skrzydeł), następnie punkty pod nozdrzami, następny niesparowany punkt znajduje się na czubku nosa. Znowu są sparowane punkty:

 • w wewnętrznych kącikach oczu;
 • w brwi (wewnętrzna krawędź);
 • na kopcach potylicznych;
 • na dłoniach palca wskazującego;
 • małe podkładki kciuków.

Stosowanie jakiegokolwiek leku lub metody gojenia, szczególnie w przypadku leczenia noworodka, wymaga obowiązkowej konsultacji z lekarzem specjalistą (pediatrą, otolaryngologiem, refleksologiem).

Zapobieganie nieżytowi nosa u dzieci

Głównym sposobem zapobiegania przeziębieniom u małych dzieci jest utrzymanie komfortowych warunków w pokoju, w którym znajduje się dziecko. Nie dopuszczaj do hipotermii.Przy pierwszych oznakach przeziębienia musisz natychmiast rozpocząć leczenie. Podczas rozwijania alergii pożądane jest unikanie wpływu alergenu na organizm dziecka. Konieczne jest niedopuszczenie do kontaktu niemowląt z zakażonymi dorosłymi. Przed skontaktowaniem się z noworodkiem należy dokładnie umyć ręce i założyć czyste ubranie. Artykuły higieny osobistej, na przykład ręczniki, dziecko powinno mieć własne.


Powiązane publikacje